Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) edward2


edward2
addikt

A lista összes eleme totálisan fölösleges.

(#2) jamez


jamez
senior tag

4K majd 8K jövőre és utána 16K :) közben SD felbontást töltenek le leginkább a netről, mert bőven elég a népnek.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#3) edari válasza edward2 (#1) üzenetére


edari
őstag

+1
Csak egy jo panel kell.

(#4) jamez válasza edward2 (#1) üzenetére


jamez
senior tag

nekem az 55" lg-men egy csoda egy jó 3D film.

Ingatlan eladás-vétel, ingatlan jogi kérdések, bérbeadás kérdésed van? Hívj vagy pü.

(#5) Eclips21


Eclips21
őstag

ha már 3D akkor csak aktív, a passzív 3D az valami gagyi szar mellette. Kár hogy a mozikban is már azt "pappír szemüveges" verzió van

[ Szerkesztve ]

(#6) ata4100


ata4100
csendes tag

Input lagról is lehetett volna szó. Bár igaz, hogy aki játékra venné konzol mellé az lehet, hogy már hallott róla. De az is lehet, hogy nem mindenki.

(#7) amadeus11


amadeus11
senior tag

HDR képes tévék nagyon drágák, akkor már inkább OLED 500-ért [link]. Akinek ez drága várjon még 3 évet, addig kihúzzák a régi LCD-k, plazmák. LCD-ket cserélgetni most felesleges.

There is a star

(#8) Bici


Bici
félisten

És mi van azzal, aki csak egy sima lapos TV-t szeretne és nem érdekli, sem a HDR, sem a 4K, sem a 3D, sem pedig az okos rendszer, viszont fontos a képminőség, jó fekete, és a hosszú élettartam?
Egyszerűbb TV-kről is lehet kérni hasonló cikket?
olyan dolgok érdekelnek, mint a:
- képminőség: (fekete mélység, homogenitás, stb.)
- megbízhatóság (meghibásodási arány, szervíz minőség, alkatrész ellátás, stb.)
- üresjárati, és normál fogyasztás
- LED TV-k esetén a PWM frekvenciája
- ki/bemenetek száma, típusa, és állíthatósága
- esetleg input lag

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#9) zka67


zka67
őstag

Arról sajnos nem esett szó a cikkben, hogy a gyártók kezdik elhagyni a tévékről a fejhallgató csatlakozót. Pedig ez volt a legolcsóbb, legegyszerűbb megoldás külső erősítő csatlakoztatására. Ja, igen, tudom, hogy az optikai kimenet jó, de egy optikai bemenettel rendelkező erősítő ára megközelíti a tévé árát.

A Philips megoldását sem értem, hogy a fejhallgató kimenet hangerejét miért nem lehet a hangerőszabályzó gombokkal állítani, miért csak a menü mélyén eldugott funkcióval lehet állítani?

(#10) peti_s válasza Bici (#8) üzenetére


peti_s
addikt

Egyet értek, plusz sok mindennel nem értek egyet, de ezzel különösen nem:

"Az Ultra High Definition valódi és látványos fejlődést jelent, ezt mindenki megerősítheti, aki látott már UHD (nevezik 4K-nak, illetve UHD 4K-nak is) tévét vagy projektort működés közben. A korábban etalonnak számító Full HD tartalmakhoz és megjelenítőkkel összehasonlítva szembeötlő az előrelépés, és ma már ott tartunk, hogy jó pár gyártó kínálatában az UHD készülékek aránya a nagyobb."

Nos, 2011-s 124 cm-s Samsung plazma, HD Ready, és bizony normális TV néző távolságból, (ez nem 1 méterről van ekkora TV esetében) meg nem mondod hogy 4K vagy FullHD, vagy HD Ready ha a forrás rendben van. Közelről, ahonnan nem néznék TV-t hosszútávon legalábbis én biztosan nem, látható különbség van, ismét jelzem, megfelelő forrás mellett. De az emberek többsége 2, 2,5, 3 méterről TV-zik, úgy meg alig, vagy semmi különbség nincs.

(#11) Ptech válasza Bici (#8) üzenetére


Ptech
őstag

Ennyi, engem is csak ezek érdekelnének egy TV-nél.

(#12) jambiyya válasza zka67 (#9) üzenetére


jambiyya
őstag

"de egy optikai bemenettel rendelkező erősítő ára megközelíti a tévé árát."
Ha beéred egy belépőszintű av receiverrel, akkor azért nem olyan vészes.

(#13) access_denied válasza peti_s (#10) üzenetére


access_denied
senior tag

Jó lenne egy olyan videó, melyben a képernyőt felezve egyik oldalon 4K másikon 1080 (és így tovább) felbontású kép, videó lenne. Nyilván úgy, hogy a nyersanyag 4K és a két tartalmat (4K és 1080) összevágnák. Lehet ilyet, vagy a végeredmény használhatatlan?

(#14) Grodd válasza jamez (#4) üzenetére


Grodd
tag

55"-en elég kiábrándító a 3D. Nekem is az van, tudom, mit beszélek . Annyira "lekicsínyíti" az érzékelt képméretet a 3D, hogy az nem nagy élmény úgy. Amit viszont végképp nem értek, az az, hogy a 32-45" közötti TV-kbe minek nyomtak 3D-t? Semmi értelme nem volt, teljesen hasznbálhatatlan és élvezhetetlen volt. Ezek miatt terjedt el szerintem, hogy a 3D otthonra "xar"
Szerintem csak 65" felett van értelme a 3D-nek, de inkább 85" az optimális. Na az már tényleg vissza tudja a moziélményt (persze 4k-ban lenne az igaz, ha lenne 4k tartalom is végre)

(#15) fank70


fank70
csendes tag

100 centis átmérő felett már elég jó a 3D, és a smart sem egy rossz dolog.

"Our honor is more important than our wealth"

(#16) Raymond válasza Bici (#8) üzenetére


Raymond
félisten

Ilyesmit kerestem en is sokaig es mar majdnem megleptem egyszer-ketszer egy olcsobbik FullHD LG-t 55" meretben, de aztan most ev vegere bejott a Samsung UE55JU6450 amit az arhabotu miatt mindeni 819EUR-ert arult es az lett. Nincs 3D es a panel 50/60Hz (azt hiszem ezert sutykoltam mindenhol de ez engem nem erdekel), de 4K, a kepminoseg az arert jo (csak a Motion marhasagot kell azonnal kikapcsolni) meg felskalazott dolgok eseten is. Ami meg fontos hogy a bement HDMI2.0 es HDCP2.2 igy hasznalhato a kovetkezo par evben is plusz HEVC dekodolas is van. Gyakorlatilag van benne minden ami kell jo arert, tenyleg azt hiszem a 3D es a 100Hz+ panel hianya miatt szortak olyan olcson.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#17) Grodd válasza peti_s (#10) üzenetére


Grodd
tag

HD Ready/ FullHD-val vitatkoznék. Két méterről nézem jelenleg a 140 cm-es TV-t, és bizony számomra és ég föld a 720p és 1080p, ugyanolyan minőségű forrásból.

Ugyanígy 1080p és 4k között is elég durva a különbség, persze utóbbihoz már 85" körüli TV dukál, hogy igazán kijöjjön a különbség.

(#18) Márton válasza Grodd (#14) üzenetére


Márton
nagyúr

Mert nem hollywoodi, kisbázisú filmek valók 40collra, hanem erre készült,
megfelelően nagy bázistávolságú anyagok.. Hidd el, mindenki rácsodálkozik, mikor berakok 1-2 ilyet :B

Eclips21:
gratula. Láttál te már 4k tv-n passzív 3D-t? Tudod hány embert zavar a vibrálás?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) access_denied válasza Grodd (#14) üzenetére


access_denied
senior tag

Ez a hozzászólás tetszik. Kiábrándító nem a Seychelles szigeten lakni, kiábrándító nem Ferrariban ülni, kiábrándító, hogy csak 65"-os tévéje van az embernek. Lehangoló lehet így élni.

#18 Márton
Nekem spec. fél perc után majd szétrobbant a fejem.

[ Szerkesztve ]

(#20) macilaci78 válasza Bici (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

hosszú élettartam - Mi? :N

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#21) zka67 válasza jambiyya (#12) üzenetére


zka67
őstag

A legolcsóbb is ~90 rugó, plusz távirányítót jelent, kidobhatom a régi erősítőmet, ami 2x200W és kevesebb mint 40e volt (Voice-Kraft S400).

(#22) Bici válasza macilaci78 (#20) üzenetére


Bici
félisten

Márpedig nekem az is fontos. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#23) Reggie0 válasza Grodd (#14) üzenetére


Reggie0
félisten

Hat en szamitogepen 27"-on 3D-zek es eleg jo, csak kozelrol kell nezni. A jatekokban pedig sokkal jobban kijon a 3D, mivel tudod allitani a melyseget.

(#24) macilaci78 válasza Grodd (#17) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Két méterről nézem jelenleg a 140 cm-es TV-t - mindent értek. :C

Bici: nekem is az lenne. Sajnos csak a régi Videoton katódsugárcsövesnek volt alkalma eddig 25 évet bizonyítania. Régen minden jobb vót...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#25) mikung


mikung
aktív tag

Az okostv inkább okoskodótv.

Szuper hogy ...
... tud timeshiftet és felvételt ... amit nem lehet lementeni
... tud DVBT/C/S -t CI+ modullal ... amit úgysem használsz mert STB -od van (IPTV, MyPrime, ...)
... van benne médialejátszó ... aminek a licenszek miatt orrvérzésig konvertálhatsz és tolhatod DLNA -n
... van benne böngésző ... ami - költői túlzással - egy wapos teló szintjén van
...

Olyan TV ... vagy inkább távirányítós képernyő, megjelenítő hangszórókkal persze nincs amiben van egy jó panel és a seggén 10 HDMI, 2 SCART, CVBS, D-SUB, ...

(#26) csƵ


csƵ
őstag

Az egy dolog, hogy nincsenek elterjedve 4K filmek. De, hogy jelenleg az 1080i felbontású tévéadás is luxusnak számít, az már gond.

(#27) Márton


Márton
nagyúr

Aki szerint 40"-on értelmetlen a 3D, szedje már le légyszi ezt a demót és nézze meg a készülékén!
Kiváncsi vagyok változik-e (legalább egy picit) a véleménye :U

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#28) peti_s válasza access_denied (#13) üzenetére


peti_s
addikt

Én úgy vettem észre, hogy ha egy FullHD TV-n nézel HD Ready tartalmat, akkor nem olyan szép a képe, mint egy natív HD Ready-n. Tehát ilyen szempontból szerintem nem a legjobb az összehasonlítás.

(#17) Grodd, 2 méterről nézel 140 cm-s TV-d. Hát váljon egészségedre, de ez közel sem átlagos használat a TV nézési szokásoknál. Arra jó hogy a pixeleket bogarászd, másra szerintem nem. 140 centire amúgy 2,5-3 métert minimum ajánlanak.

(#19) access_denied, én fél percig sem bírom.

(#29) lajthabalazs válasza mikung (#25) üzenetére


lajthabalazs
senior tag

Én is a moduláris rendszer híve vagyok, a HTPC generálja a képet és a hangot, a projektor megjeleníti a képet, a hangrendszer megszólaltatja a hangot. Amint bármelyik két komponenst egybegyúrják, erős kompromisszumokat kell kötni, szemérmetlen felár mellett.

A hálóba 25e Ft-ért vettem egy 50"-os plazmát - rossz volt a hangja, meg régi darab, nem smart és persze nem veszi a földfelszíni adást sem. Pont nekem találták ki :)

[ Szerkesztve ]

(#30) Ptech válasza lajthabalazs (#29) üzenetére


Ptech
őstag

25e Ft-ért vettem egy 50"-os plazmát

Hol lehet 25e-ért 50-es plazmát kapni, annyiért kettő kell nekem is :)

(#31) SLYM válasza jamez (#2) üzenetére


SLYM
veterán

ezen egyébként én is mindig meglepődök, pedig jó netek vannak az országban, ráadásul nem is nagyon lehet már venni kb semmilyen eszközt, ami nem tudja a full HD-t

(#32) yankoo


yankoo
tag

Első körben tisztába kéne tenni a buta nép fejében, hogy LED tv még csak most kezd elterjedni és az is OLED tv, tehát aki "LED TV"-t vesz az igazából LCD tv-t fog otthon nézni LED háttérvilágítással. Engem ez olyan szinten bosszant, hogy felrobbanok tőle, mikor jön a kollega dicsekedve, hogy vett egy LED tvt és mondom neki, hogy az nem LED tv, hanem LCD, és felháborodik, hogy ugyan ne magyarázzam meg neki :D Most a 4K-val butítják a népet, hogy az milyen jó. Persze nagyon jó és mit néz rajta? Retekklubbon a Barátok köztöt.. Grat. Persze mindez a gyártóknak jó szóval ügyesek.

(#33) Medocsabi


Medocsabi
addikt

Nem rossz cikk,de azért eléggé hiányérzetem van.
ez inkább 'hogyan vegyünk drága tvt' cikk.Mintha azt írnád autóvásárláskor legontosabb az abs a tempomat meg az automata klíma...
sztem ebben a fomában nem a nagy többségnek íródott,hanem azon keveseknek akik nem akarnak kompromisszumot kötni,és nem sajnálják a pénzt....

(#34) Bici válasza SLYM (#31) üzenetére


Bici
félisten

Én is SD-ben töltök le filmet, mert nem látszik a különbség egy 32"-os TV-n 3 méterről, ha arra odafigyelek, hogy ne XVID legyen, hanem h264 tömörítésű, és BDRip legyen.
(A TV is szar és a panel lakást sem tudjuk jobban elrendezni).
Ha nagy ritkán van időm egyedül filmet nézni, akkor úgyis a monitoron nézem fullHD-ben (jobb fekete, szebb színek, kényelmesebb szék), de ez nagyon ritka alkalom.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#35) Echo_


Echo_
csendes tag

Nagyon idegesítő, hogy mostanság milyen silány, sokol rádió minőségű hangszórókat tesznek ezekbe a tv-kbe csak azért, hogy minél dizajnosabb és laposabb legyen a készülék. A legtöbb még a régi hagyományos tv-k hangszóróival se tudja felvenni a versenyt. A sok marketing bullshit helyett inkább ezt a problémát oldanák meg.

[ Szerkesztve ]

(#36) DoxaM válasza Bici (#8) üzenetére


DoxaM
aktív tag

viszont fontos a képminőség, jó fekete"

és az minek híradózáshoz? :D

(#37) Beri78


Beri78
őstag

mikor megvettem a nagy full hd csodámat, előtte én is bújtam a teszteket 2 hónapig
mindenkinek azt mondom, hogy menjel el egy pendrive-val és nézze meg a kiszemelt tv-ket saját tartalommal...
sokkal egyszerűbb a döntés, és felesleges a sok 3 betüs extra átnyálazása:)

szerintem a lényeg, hogy full hd legyen, azt csókolom ;]
a 3d-t 2 év alatt 5ször használtuk, a smart funkciók nem érnek semmit, mert arra ott egy arra a célra szolgáló box...
- de persze ez csak az én véleményem :DDD

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#38) sixpak válasza yankoo (#32) üzenetére


sixpak
nagyúr

Mit néznék rajt?

Mondjuk ezt...és ez egy régi telefon, lassan másfél éve vettem.
De fotókat nézegetni is nagyobb élmény egy uhd tévén.
Igaz, terjedhetne gyorsabban is a technológia, de aki akar, most is talál tartalmat bőven.

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#39) guriga1234


guriga1234
addikt

Bírom, amikor Steve Blood (magyar hangja vérpisti) agymenéseit szajkózza nagyon tudálékosan pár emberke anélkül, hogy saját tapasztalatokkal bírna.

4k videót már nagyon sok felső kategóriás telefon is tud készíteni, meg egyes akciókamerák. Az ilyen videókat persze a mediaplayerrel ellátott UHD-s tévék le tudják játszani, a FHD-s tévék viszont nem, mert nem tudják lekonvertálni.

Aki az alapján mond itéletet, hogy jó-e a 3D, aki csak 2D->3D konverziót látott, az jobb, ha hallgat. A valódi 3D-s videók/filmek viszont nagyon jók.

A tévé beépített hangrendszere egy átlagos tévé műsorhoz még elmegy, de aki filmeket is akar rajta nézni, az valamilyen hangrendszert csatlakoztasson.

A HDR véleményem szerint parasztvakítás, óriási lufi, hanyagolható. Ha forrás jó kamerával készül és HDR-es (tehát a forrás legyen HDR!!), az bőven elegendő.

Ívelt tévé: aki pont középről nézi, az a képernyő minden pontját azonos szögből látja, tehát nincs színtorzulás. Egy lapos tévénél, még ha középen is ül valaki, a szélek felé már torzulhat a szín, mert más szögből látja a kép széleit. Elég nagy nézési távolság esetén persze a szögeltérés minimális, így a torzulás is.

(#40) vlevi


vlevi
nagyúr

"2015-ben a HDR, azaz High Dynamic Range az a kulcsszó"
Hányszor de hányszor olvastam már ezt!
Minden évet "kikáltottak" valaminek az évének. És itt most nem a kínai naptárra gondolok, hanem hd, 3d, uhd, most a hdr, de úgy nagyjából egyik sem rengeti meg a világot.

Az UHD is csak addíg érdekes, amíg egyrészt
- van rá tartalom (nemnagyon van)
- nem tömörítették agyon. Sajnos soxor elkövetik a hibát, hogy még h265-el is olyan tömörítést alkalmaznak, amivel a képminőség beesik a YT videók alá.
- Ne legyen rajta mozgás. Statikus éjszakai Sanghaj (vagy Kuala Lumpur) tájképet marhajó nézni rajta, ez tény, de amint mozog valami, akkor a motion blur miatt az a 4000pixel mit sem ér. Arról már nem is beszélve, hogy sok tévénél a mozgás közbeni felbontás jóval alatta van a papíron elvárhatónak.
Maradok a 2010-es évjáratú FullHD kicsitokos samu tévémnél.

"3D-s videók/filmek viszont nagyon jók.
A HDR véleményem szerint parasztvakítás, óriá"
Nnnna. Szerintem mindkettő csak vérpistikéknek való :)
Jó, igaz, valahol a TV a látványról szó, és egy természetfilmél még el is viselem, hogy csak a kép eladja a műsort, de ha egy filmet csak azért nézzek meg, mert 3D-ben HDR-ben, UHD-ban megmégmiben nézve hú meg há, de történet az nulla, akkor köszönöm, kikapcs.

[ Szerkesztve ]

(#41) access_denied válasza peti_s (#28) üzenetére


access_denied
senior tag

Nyilván, hiszen a 1080 / 768 nem egész szám, viszont az 2160 /1080 igen. a 4k 4 pixele pont lefed egy full hd 1 pixelét azonos méret esetén.

(#42) Márton válasza yankoo (#32) üzenetére


Márton
nagyúr

"és az is OLED tv"
he? :F

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#43) guriga1234 válasza vlevi (#40) üzenetére


guriga1234
addikt

"a motion blur miatt az a 4000pixel mit sem ér" - nagyon nagy szakértő lehetsz... Igazi vérpisti.

[ Szerkesztve ]

(#44) Dexar007


Dexar007
veterán

Ha master race klubtag szeretnel lenni,ahhoz plazmat kell venni. :K ;]

Give me your cum,bull!

(#45) headhunter


headhunter
addikt

4K-8K, hagyományos Tv-k halála, jöhet a projektor?!

"Parányi" Tv-men a 4K optimális nézési távolsága : 4K - 55" - 5.0 feet - 1.52m...

4K - 65" - 6.0 feet - 1.83m...

4K - 70" - 6.5 feet - 1.98m...

4K - 75" - 7.0 feet - 2.13m...

TV Size to Distance - Rtings.com...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Amerikában, átlag nézési távolság : 9.0 feet - 2.74 m

4K: 4K - 140" - 9.0 feet - 2.74m...

8K: 8K - 280" - 9.0 feet - 2.74m...

“Just tell me what resolution HD TV to get”...

[ Szerkesztve ]

(#46) guriga1234 válasza Márton (#42) üzenetére


guriga1234
addikt

Ezen én is elcsodálkoztam, de hát írtak itt vadabb dolgokat is egyesek.

(#47) villamos


villamos
őstag

Gondoltam, hogy ezzel a cikkel egy kicsit okosabb leszek, de sajnos nem. :(
Egy másik dolog, eleinte a tévéknek középen volt egy talpa, most viszont elkezdtek a két szélére vándorolni.
A probléma itt az, hogy így nem tudom már felrakni őket a TV állványomra (házi készítésű darab még régi csöves tévékhez, szögvasból vannak rajta polcok, és hajlított betonvasakon áll kecses, karcsú, és mégis masszív :D )

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#48) Raymond válasza headhunter (#45) üzenetére


Raymond
félisten

Az idealis vagy "idealis" tavolsag a pixelmeretet figyelembe veve egy dolog, a masik viszont az mit vagy kepes elviselni. Peldaul nekem az 55" ugy 3,5m tavolsagbol meg turheto, de az asszonynak mar nem tetszik mert tul nagy. Es az se mindegy mit nezek rajta. Filmre jo es lehetne kicsit kozelebb is ulni, de sima napkozbeni vagy esti TV-zeshez szerintem is tulsagosan nagy a kep. Mondom ezt ugy hogy azelott evekig egy 102" projektor altal vetitett kepen neztem mindent ugy 4 meterrol es nem zavart. Ma mar mas a helyzet.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#49) flexxx2 válasza zka67 (#21) üzenetére


flexxx2
őstag

Nézzél használt AV-t (30-40kért kapsz). Vagy vegyél külső media playert , amin van jack dugó(mondjuk ez ritka), de coax van, az meg kéne legyen egy régi erősítőn is.

(#50) Joshi válasza Márton (#18) üzenetére


Joshi
titán

"gratula. Láttál te már 4k tv-n passzív 3D-t? Tudod hány embert zavar a vibrálás?"
Én láttam/látok, hiszen az én TV-ém 4k és passzív 3D. Mi a probléma vele? Szerintem a Samsung aktív 3D-je mérföldekkel szarabb, na ott éreztem vibrálást, ahhoz nagyon be kell sötétíteni hogy élvezhető legyen.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.