Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jerry311


jerry311
nagyúr

Nem látom tisztán az LGA1156 foglalatot. Lehet, hogy az Micro-FCPGA akart lenni? :))

(#2) Male válasza jerry311 (#1) üzenetére


Male
nagyúr

Adnak az alaplap mellé 1156 lábat díszdobozban, és már be is lehet építeni :DDD

(#3) Spor


Spor
tag

Ez a lap hogy hogy nem kapta meg a Lan-Party címet? :DD :DDD :C :W

www.pc-style.hu

(#4) 14adam


14adam
addikt

Ronda :(

Addikt lettem :D

[ Szerkesztve ]

(#5) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Szerintem a méretén kívül semmi extra nincs benne. :U

(#6) Killing


Killing
addikt

Az intel már megint új foglalatot vezetett be? ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#7) Móci


Móci
addikt

Vagy a kép lett összekeverve, vagy kaptunk egy új foglalatot, vagy a DFi valamit lespórolt (a lábakat).
Ez így valahogy LOL.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#8) zodo


zodo
nagyúr

Hihetetlen mekkora készletet halmozott fel valaki, soros port aljzatból.
Kettesével szórják még most is. :))

Elnézést, de nekem nagyon szúrja a szememet ez a csatlakozó típus.
Sosem használtam és ezután sem fogom. Inkább ne is tegyék rá a lapra.
Akinek szüksége van ilyen portra az beéri egy "ócskább" lappal is.

(#9) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez nem új foglalat, mobil prociknál "alap".
Máshol is ez a kép van erről a lapról. Szvsz csak a Core i5, i3, i7 miatt lett LGA1156, ami jó is lehetne, ha nem mobile core procikról lenne szó. :))

(#10) TESCO-Zsömle válasza zodo (#8) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ipari közegben alap-felszereltség. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#11) zodo válasza TESCO-Zsömle (#10) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt nagyon jól tudom csak nem értem. Gondolom, ott sem állt meg a fejlődés, sőt. ;)

(#12) jerry311 válasza zodo (#11) üzenetére


jerry311
nagyúr

De, ott "megáll" a fejlődés. Semmi szükség USB-re, FireWire-re... Viszont kell a soros port. RS-232 még mindig nagyon kedvelt szabvány ipari körökben.

(#14) vASalo válasza zodo (#11) üzenetére


vASalo
tag

Én elég régen azzal szívok, hogy az olcsó laptopokon nincs már soros port. Az usb-s és express-card foglalatba illeszkedő soros port megoldások finoman szólva is lazán kezelik a szabványokat. :(

üdv, vASalo

(#15) iSonic


iSonic
addikt

Hát nekem ez a lap nem nyerte a tetszésemet..

(#16) Ste válasza debug (#13) üzenetére


Ste
addikt

Ráadásul sok esetben kell a visszafelé kompatibilitás is.

zodo: a dupla gigabites lan nem zavarja a szemed? vagy a sima pci-os csatlakozó?

(#17) zola0601 válasza iSonic (#15) üzenetére


zola0601
tag

Én se vennék ilyet! :N

Üdv: Zoli

(#18) zodo válasza jerry311 (#12) üzenetére


zodo
nagyúr

Ok, rendben, győztetek. :K
, de a cégek komplett rendszereket, gépeket vesznek több százezres / db költséggel vagy tévedek ?
vagy vannak " barkácsoló kedvű " informatikus kollégák az ipari ágazatban ?
és minek a ddr3 vagy a hd támogatás ?

Szólni kellene a kiegészítő gyártóknak is, hogy vegyenek soros port aljzatot, mert az usb-s egér, billentyűzet, (etikett címke) nyomtató, vonalkód olvasó, modem, infra nem passzol a géphez valamiért. Bár biztosan van olyan gyártó aki kimondottan ezen iparágak résztvevőit látja el csak én nem olvastam róluk, mert nem érint a téma. :B
Mindegy, nem vagyok ipar ellenes vegyék-vigyék, használják egészséggel! :K

(#14) vASalo

Sajnálom!

(#16) Ste

Hidd el, hogy nem zavarnak.. Azok jelenlétét még el tudom fogadni, de ez a soros port már a 90-es évek elején is bántotta a szememet.

[ Szerkesztve ]

(#19) TESCO-Zsömle válasza zodo (#18) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Ne keverd a vállalati (Business) szegmenst az Iparral (Idustri).

A cégek, vállalatok az elsőbe tartoznak. Az Ipari szegmens a gyárakat jelenti, ahol gépekbe ágyazzák ezeket az alaplapokat. Pl a CNC gépekben levő szgép is ilyen elavult portokon kapcsolódik a motorokat vezérlő elektronikához.

A számítógépvezérelt gépekbe mind mind ilyen és ehhez hasonló (felépítésű) ipari alaplapok vannak, mert egy motorvezérlő elektronikára fölösleges bonyolítás lenne az USB, vagy a FireWire. Nincs rá szükség.

A mi szemünkben már az USB 1.1 is elavult, de ott nem kell akkora adattömegeket megmozgatni. Sokkal többet számít, hogy a futó kód minél egyszerübb, minél átláthatóbb legyen. Így egy esetleges hiba könny(ebb)en, gyorsabban megtalálható és korrigálhato. Márpedig ott a sebesség nagyon foontos, mert minden egyes másodperc, mikor egy ipari termelőgép áll, veszteséget termel a gyárnak. Egy futoszalagon pedig elég, ha 1 gép áll, az összeset le kell állítani.

Nem vagy ipar-ellenes, csak nem tudod mi az. ;]

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) P00By válasza 14adam (#4) üzenetére


P00By
nagyúr

Ronda és finom. Nem látja senki :)

(#21) zodo válasza TESCO-Zsömle (#19) üzenetére


zodo
nagyúr

Akkor a mi cégünk vakmerő, ha a szalag munkások PIV-es gépeit ( talán még idén ) le akarja cserélni Msi Wind-re ?

Mondjuk, nem gyár a cégünk, de ha megáll a szalag akkor az nagy gebasz. :)

[ Szerkesztve ]

(#22) jerry311 válasza zodo (#21) üzenetére


jerry311
nagyúr

Nagyban függ a felhasználástól, hogy kell-e soros/párhuzamos port vagy sem. Nyilván nálatok semmi szükség rá. Nekem meg elengedhetetlen a munkámhoz. Bármily meglepő pl. egy 1.5M HUF értékű switch is csak soros porton hajlandó beszélgetni velem, amíg be nem konfigurálom, hiába van rajta 48 Ethernet port...
Ilyen és hasonló feladatokhoz még mindig a valódi soros port az igazi, nem egy USB-s vacak.
Az is igaz, hogy nekem (és még néhány ezer hálózattal foglalkozó embernek) nem egy ITX alaplapon kell ez, hanem leginkább azon a laptopon, amivel dolgozom.

(#23) .mf


.mf
veterán

A kommentek nagyobb része, már megbocsássatok, de vicc kategória, szégyen szakmai oldalon. Ez egy ipari (IPC) lap, a DFI IPC-lapokat gyártó részlege, a DFI-ACP gyártja. Lerí róla, hogy ipari lap: PCI és PCIe x1 egymás mellett, RS232, LVDS és még sok header; meg ott a TPM és AMT, ami normál asztali gépekben nem szokott lenni. A QM57-ben az M a mobilt jelöli, de a foglalatra ránézve is lehet látni, hogy az egy mobil foglalat. Ezeket szinte a vak is látja, erre itt mennek az értetlenkedő, fikázó hsz-ek...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#24) marcias válasza .mf (#23) üzenetére


marcias
őstag

Jah, meg hogy ronda. Ez még engem se érdekel home userként, nem hogy egy gyárban.

Steam: marcias88

(#25) Male válasza .mf (#23) üzenetére


Male
nagyúr

Igen, látni rajta, hogy ez egy mobil foglalat... csakhogy a cikkben meg LGA 1156-ot írnak, ezért megy az értetlenkedés rajta, és keressük a lábakat :U

Szerk: Ahogy látom, azóta javították a hírt, és ez kikerült belőle :)

[ Szerkesztve ]

(#26) budo82 válasza .mf (#23) üzenetére


budo82
tag

:K Igazad van, vicc kategória; csak sajnos ők nem viccnek szánták...
Pedig az első mondat megfelelő szóösszetételei ("ipari területen - beágyazott rendszerek") segítenék a kedves olvasót eltájolni, hogy ez mire is lenne való... Már ha el is olvasnák, nem csak a képet néznék meg (amiből ugyancsak 'értelmes' konklúziókat vontak le)

Talán mPGA-989 a foglalat? Ha jól emlékszem abba mennek a mobil i5 - i7-ek...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó...

(#27) eclipse006


eclipse006
őstag

Laptopokban láttam hasonló foglalatot.

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#28) Iga007


Iga007
tag

Nem értem, h miért nem lehet a nem ipari mini-ITX-es lapokra is dual gigabites foglalatot tenni... :O

(#29) TESCO-Zsömle válasza zodo (#21) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És megmondanád milyen ipari gépekbe vannak beágyazva azok, amiket Wind-re lehet cserélni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30) Ste válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


Ste
addikt

Valszeg nem ipari gépek lesznek, hanem valamilyen ellenőrző funkciót betöltő külön munkaállomások, vagy csak simán munkaállomások

(#31) zodo válasza TESCO-Zsömle (#29) üzenetére


zodo
nagyúr

Azt nem mondtam, hogy a beágyazott rendszert, le lehet cserélni Wind-re. :N
Ahogy Ste is gondolja, egyszerű adat rögzítő, elemző és ellenőrző feladatott kell ellátniuk.

(#32) zodo válasza .mf (#23) üzenetére


zodo
nagyúr

Nem a lapot fikázom, hanem csak a nekem nem tetsző soros portokat!
DFI-ről tudjuk miben utazik, de el tetszett olvasni más egyéb oldalon is a híreket az érintett lappal kapcsolatban ?
pl.: a gyártó honlapján a 03.24.-i hírt a lap bejelentéséről ?

Nem csak ipari felhasználásra szánják, sőt. :N ;]

Mindegy. Ez a lap nem az amit az otthoni felhasználok többsége vár a gyártóktól.

(#33) #13260800


#13260800
törölt tag

Teljesen rendben van ez a cucc. Én nagyon sok helyre el tudom képzelni akár otthonra is egy home server alapnak. 4 sata HDD kapcsolható rá. Amit szoftveres raid -ban szépen lehet is használni. A soros port is ideális mert ha a kicsike kis home szerveredbe akarsz egy FAX szervert is akkor még mindig a külső Fax modem az igazi ami soros porton kapcsolódik a PC -hez. Ja és a két Gigabytes háló kariról nem is szóltam még semmit! Valószínűleg nem zabál sokat lévén mobil procis, ez is tökéletes. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy akár otthoni környezetbe is bizonyos feladatokra ideális ez a lap! Én legalábbis nagyon szépen ki tudnám használni a képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#34) klaczi válasza zodo (#32) üzenetére


klaczi
aktív tag

Amennyiben ipari felhasználásra szánták a soros port elkerülhetetlen. Saját műfajomban (textilipari gépek) egy db 10 évvel ezelőtt megvásárolt gép értéke még manapság is több millió forint. A számítógépen elkészített programot, ami esetleg még grafikát is tartalmaz csak soros porton keresztul floppival lehet betölteni. A mostanában gyártott gépeken van már mód, hogy eternet kábelen keresztül töltik közvetlen a merevlemezről. USBnek nyomát sem látni, pedig egy pendrávjról esetleg elegánsabban lehetne dolgozni. Ezeknek a gépeknek a gyártói igyekeznek mindent a legegyszerűbben megoldani, hiszen textilipari szakembereknek készítik fel a gépeket, nem számítógépes kockáknak. Higgyétek el az is van olyan bonyolult mint az infótech.

[ Szerkesztve ]

(#35) klaczi válasza klaczi (#34) üzenetére


klaczi
aktív tag

Elfelejtettem írni, hogy az efféle gépek soha nincsenek fenn a világhálón. Ezek szerszámok.

(#36) Arni90


Arni90
tag

Szerintem korrekt. Kis cuki :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.