Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bartucc


bartucc
addikt

Főként a GPU alapú teljesítménynövelés tetszett meg a cikkben, de az AMD megoldása is nagyon igéretes. :)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." //Galla Miklós//

(#2) .mf


.mf
veterán

Na azért ;]

Azaz már régóta várok erre. Viszont a specifikációi miatt kicsit csalódott vagyok. Jól értem, csak egy memóriacsatorna? Ez így nem fog jót tenni a szokásosan sávszél-deprivációs komplexussal rendelkező IGP-knek. A 80sp sem az a forradalmi nagy ugrás az előd 40-jével szemben. S a proci-órajelekről, a teljesítményről sem volt szó.
Mindegy, kíváncsi leszek a tesztek eredményére, s lehet, hogy duál-atom+ionos gépem ilyenre cserélem majd le jövőre.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Osibaa


Osibaa
senior tag

Nah ez a hír most jól esett. :)

"A kérdés nyilván az, hogy megéri-e a belépőszintre egy olyan fejlett platformot készíteni, ami a multimédiás tudás szempontjából is abszolút csúcstechnológiát kínál."

Megéri, ha jó pénzt kér el érte. :K
Ez az Intelnek nem esett le és így van PCI csatoló és analóg videó kimenet az Atomos lapokon. Bravo. :W

"40 mikron? Kik gyártják ezt? Hangyák, hogy lássák?"

(#4) toldy


toldy
őstag

Na, jöjjön csak én várom, kíváncsi vagyok már nagyon. :K

Az élet nem habostorta.

(#5) lujó55


lujó55
őstag

"Az AMD egyedüliként rendelkezik OpenGL ES 2.0-t támogató driverrel a PC-s piacon, így a Fusion esetében ezt a szolgáltatást is be lehet pipálni." :K :K :C

(#6) Translator


Translator
tag

:: Az egymagos E240-es és a kétmagos E350-es APU, a Bobcat architektúrára épül

Ezt valaki fordítsa le nekem: egy mag = 1 modul (két int és egy fload egység)?

Azok akik feladnák alapvető szabadságukat egy ideiglenes biztonságért, nem érdemelnek sem szabadságot, sem biztonságot - Benjamin Franklin

(#7) ivana válasza Translator (#6) üzenetére


ivana
Ármester

Nem az a bulldozerben lesz!

(#8) #16939776


#16939776
törölt tag

Ebben a szegmensben is sok lehetőség van amit eddig NV+intel uralt.(kicsi HD képes masinák)

Dual atom+ion párosításból az ion fogyaszt 25-28W-ot a cpu csak 8-at húzás nélkül.
Nem vagyok elégedett a HD(cuda-s) gyorsítással, ha jön valami részletesebb jelenet kihagy 2-3 képkockát...Elég zavaró, 1X éve FPS-el játszok :O

Cs 1.6 sem fut rajta 1024/768 fölött normálisan :W

Ugyanezekkel a képességekkel fognak rendelkezni a 6xxx kártyák a pletykák szerint.

A memória sávszélesség azért van visszafogva hogy legyen mérhető különbség a kártyás és az integrált megoldások között.

[ Szerkesztve ]

(#9) nandon


nandon
tag

Kiváncsi vagyok, mely gyártó épít először mini-ITX lapot Zacate/Ontario köré... Talán a Gigabyte? Esetleg az Asrock? A tudása (és persze a fogyasztása) megfelelő lenne mini-gép építéséhez... a megoldás árszintje még kérdéses.

RISC86 Power

(#10) eclipse006 válasza nandon (#9) üzenetére


eclipse006
őstag

A Zotac-ot se hagyd ki, általában ők rukkolnak elő elsőként ütős mini itx lapokkal. :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#11) #16939776 válasza nandon (#9) üzenetére


#16939776
törölt tag

Először intel fog.

Ugye ki kell próbálni hogy működik-e egyáltalán ;]

A felsorolásból kihagytad (Zotac-ot, megelőztek :R ) és Asus-t(harap az eladhatatlan, új dolgokra) :P

[ Szerkesztve ]

(#12) gyiku


gyiku
nagyúr

ha vista kell, neki, akkor jo a win7 is, 2-4gb-val netezni, filmezni boven jo lesz evekig. kell is egy nekem.

hüllő

(#13) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ezeket a mini-ITX-es Fusion lapokat kb mikorra lehet várni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) Sanyix


Sanyix
őstag

Vásárolnám :D

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#15) vinibali


vinibali
őstag

úgy várom, hogy végre kapjon egy jó kis pofont az intel, és rájönnek hogy mégsem ott tartanak ahol hitték :N
elég ütősen hangzik ez a bobcat :C

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#16) benedekco válasza vinibali (#15) üzenetére


benedekco
addikt

Az AMD-nél elég sok minden hangzik/zott ütősen. De sok minden el lett tolva. Hol a pénz, hol az idő volt kevés. Reméljük, ezzel most újra nyeregbe kerülnek.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#17) nandon válasza eclipse006 (#10) üzenetére


nandon
tag

Ja, Zotac..., bár lehet, hogy nem annyira bátrak :) Szerintem az előzetes bemutatók alapján ügyes kis chip lesz... harapni fognak rá a gyártók!

Duracellm...: Ez tetszett! :C Az Intel mint AMD-alaplap gyártó... mindegy hogy, csak dőljön a lé! :) :D :DD

[ Szerkesztve ]

RISC86 Power

(#18) vanhalen válasza .mf (#2) üzenetére


vanhalen
senior tag

"A 80sp sem az a forradalmi nagy ugrás az előd 40-jével szemben"

Eddig még nem volt elődje, de ha lett is volna és annak 40 SP-je volna, akkor sem lenne "forradalmi nagy ugrásnak" nevezhető a dupla annyi SP? :)

(#19) HookR válasza vanhalen (#18) üzenetére


HookR
addikt

IGP (HD 3xxx, HD 4xxx)

▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

(#20) vinibali válasza benedekco (#16) üzenetére


vinibali
őstag

nem hiszem, hogy az intel ellefél lesz, remek stratégiai lépés volt az ATi-t felvásárolni, sztem ilyen téren nagyon nagy előnyre tettek szert :C

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#21) eclipse006 válasza nandon (#17) üzenetére


eclipse006
őstag

Az biztos, nagyon várom a megjelenést, jó alternatíva lehet! :K

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#22) Wind-Storm válasza eclipse006 (#21) üzenetére


Wind-Storm
őstag

Hmm.. kíváncsian várom, lehet hogy intel atom helyett ezt fogok venni amint meglátom :D

(#23) leviske


leviske
veterán

E200 és E300? Most tényleg nem tudnak elszakadni az Intel számozási rendszerétől?

Értem én, hogy a felhasználók könnyebben tájékozódnak így, de... áhh. Most akkor gondolom a Sandy Bridge nevezéktana is át lesz véve, ezzel sikerül két jó architektúrát egy semmitmondó nevezéktannal ellátni.

(#24) .mf válasza #16939776 (#8) üzenetére


.mf
veterán

"Dual atom+ion párosításból az ion fogyaszt 25-28W-ot a cpu csak 8-at húzás nélkül.
Nem vagyok elégedett a HD(cuda-s) gyorsítással, ha jön valami részletesebb jelenet kihagy 2-3 képkockát...Elég zavaró, 1X éve FPS-el játszok :O
Cs 1.6 sem fut rajta 1024/768 fölött normálisan :W
"

Honnan veszed ezeket a baromságokat?
Az Ionhoz ugyan nincs megadva hivatalos fogyasztási adat tudtommal, de kb az egész lap fogyaszt annyit, nemhogy az Ion. Sőt, nálam a duál-atom nagyobb bordája ellenére is jobban melegszik, mint az ion, pedig azon az atomon levőnek még felénél is kisebb borda van.

CS1.6 kizárt, hogy ne fusson, nálam még régi (nem patchelt offline) CSS is elmegy rajta, pl. 5 bottal még 3x-4x FPS az átlag, ha XP és 2 memcsatornával van megtámogatva (W7 és 1 csatornával viszont már gyakran leesett 1x, vagy akár egyszámjegyű FPS-re). Fallout 3 viszont még W7 és egy memcsatornával is meglepően jól futott; alap CoH is 3 bottal közepes pályán szemre egész folyamatosnak tűnik, néhol belassul, de ritkán nézek rá az FPS-számlálóra. Ami jól skálázódik több magra, az fut, még akkor is, ha viszonylag "modern" (CoH, FO3, CoD4). Ellenben a 2003-as Morrowind nálam is csalódást okozóan lassú (min. látótávolság mellett megy csak 40-50FPS-re, max. látótávolsággal 10-20...)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#25) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Frankó lehet ez a 2 magos Bobcat, majd kiderül ha kijön végre. Nyilván az AMD az OpenCL-t fogja erőltetni, lévén CPU-ban elég szarok, viszont GPU-ban leelőzik az Intelt, ez az egyetlen lehetőségük beelőzni.

(#26) Pug válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


Pug
veterán

ez a "lévén CPU-ban elég szarok" kijelentés egy picit khm... hogy is mondjam.. őőő.. bullshit, főleg úgy hogy egy olyan a chipről van szó ami még meg se jelent, szóval szerintem tök felesleges a flamekeltésed.... :U

(#27) TESCO-Zsömle válasza Pug (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nyugodtan merd magyarul írni, hogy lószar... :U

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) DJ WOKKY válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


DJ WOKKY
addikt

Sok sikert az AMD-nek !!

(#29) #16939776 válasza .mf (#24) üzenetére


#16939776
törölt tag

OFFFFFFFF

Van egy zotac 330-as atomos lapom ion-al...

Csak tisztánlátás képen amin a ventilátor van azaz ion:

a 330-as 667-es FSB-vel @ 2GHZ 40-50C°-egy picsányi bordával.

Ion-ra került egy Zalaman legyező és load 80C° passzívan.
ilyen a bordát használtam már párszor és ebbe a 25-28W-os disszipációba tudom besorolni az elért hőmérséklet alapján.

Ha nem elég pontos akkor megmérem a VTT-n mekkora áram folyik, de csak a kedvedért :U

A ház hűtése 1Db ilyet használok 50%-on.

Ahhoz képest hogy egy GMA 4500HD-n folyamatos, JÁTSZHATÓ, NEM LAGOL 1920*1080-as felbontás mellet. :Y

END OFFFFFFF

(#30) Duree


Duree
veterán

Talán az AMD végre kilábal a hullámvölgyböl,és a CPU kínálata legalább olyan lesz mint a GPU

duree54

(#31) .mf válasza #16939776 (#29) üzenetére


.mf
veterán

Nálam pedig egy A330ION -- annyi változtatással, hogy az ION bordájáról leszedtem a zajkeltőt, és a két borda fölé egy 80mm-es, 5V-on járatott ventit raktam. Mivel az Atom bordája magasabb, közelebb van a ventihez, így az azt hűti jobban; és mégis, a jobb hűtés és a magasabb/nagyobb borda ellenére is az ION melegedik kevésbé. Tudom szoftveres mérés semmit sem ér, viszont a bordákat megérintve is ezt tapasztalom, az Atom bordája melegebb, mint az Ioné.
Nálad valami nem lesz rendben. Biztos jól felfekszik a borda az Ionra? Azt tudom még elképzelni, hogy nem, és ezért a túlmelegedő chip leszabályozza a frekvenciát a legalacsonyabb szintre (200 a 450 helyett).
De azt, hogy sima CS1.6 nem megy, nem bírom elhinni, annak prociból mennie kéne. Vagy lehet, hogy pont ez a gond, a procival van gondja. Mindenesetre nálam CSS is még kocagémernek elfogadható szinten eldöcög, UT3 is, FO3 is, CoH is -- és még biztos lenne sok más, de azokat még nem próbáltam.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#32) .mf válasza Dr. Akula (#25) üzenetére


.mf
veterán

Oké, akkor maradj csak az Atomnál ;]

A Bobcat is egy butított megoldás lesz, de a hírek szerint nem annyira, mint az Atom (pl. marad OoO)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#33) #16939776 válasza .mf (#31) üzenetére


#16939776
törölt tag

Te írtad le: Hogy közelebb van az ion bordája a ventilátor-hoz+nagyobb a felülete is ezért lesz a borda hidegebb, mert kisebb a hőellenállása így jobban vezeti a hőt.
másrészt a 330 bordáján csak az alaplap síkjával merőlegesen tud átjutni az AIR, szóval ha te erre az irányra merőlegesen ( a tetejét) "fújod" akkor nem a teljes felületét éri az AIR.

kiástuk a kutyust.

A borda jól van a felrakva pasztázva mert néztem infrával: amikor a mag 80C°-os akkor a borda töve 60C°-os a vége pedig 35...

Cs 1280x720 16bit minden minimumon. És érezhető ha jön valaki :DDD

(#34) .mf válasza #16939776 (#33) üzenetére


.mf
veterán

Olvasd már el mégegyszer...
"az Atom bordája magasabb, közelebb van a ventihez, így az azt hűti jobban"

Megismétlem, nálad nincs valami rendben, nálam az Ion kicsi bordája csak langyos, és mennek a felsorolt játékok. Sőt, másoknál is, tesztekben is mennek. Akkor most kérlek rakd össze az 1+1-et...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) #16939776 válasza .mf (#34) üzenetére


#16939776
törölt tag

hülye is vagyok meg még szerencsétlen is 1+1?

(#36) .mf válasza #16939776 (#35) üzenetére


.mf
veterán

Végülis ahogy érzed :DDD én arra gondoltam, hogyha
+ nálam jól működik, nem forrósodik ennyire és modernebb játékok is elfogadhatóan futnak, valamint
+ a teszteken is jól működik, nem forrósodik ennyire és modernebb játékok is elfogadhatóan futnak,
- nálad viszont szívás van, akkor
= a probléma a te gépeddel van :))

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#37) Dr. Akula válasza Pug (#26) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ettől viszont még tény marad, az Athlon volt az AMD utolsó csúcsteljesítményű procija, azóta csak lohol az intel után 3 sarokkal lemaradva. Persze ilyenkor jön a szokásos "de nézzük meg milyen olcsón adja" mellébeszélés, amire csak annyit tudok mondani hogy a Trabant se lesz jobb a Ferrarinál, ha ingyen adom se.

Flémelés meg csak akkor van ha csinálod, nem muszáj kötözködnöd.

(#38) #16939776 válasza Dr. Akula (#37) üzenetére


#16939776
törölt tag

Vannak ám olyan felhasználók is akik nem használnák ki a konfigod 1%-át sem, és nem is lenne rá pénzük.
Te jól érzed magad a ferráriban, a pórnép meg azzal főz amije van. :P

Az Athlon XP-kel rendesen odab@szott a P4-nek ;]

amikor a haver P4-e mellé vett egy 9800XT-t ,és elhozta kipróbálni, előtte biztos volt benne hogy jól választott platformot :P

[ Szerkesztve ]

(#39) Bird


Bird
addikt

milyen parázs kis vita kerekedett itt az Atomról... A nevéhez mérten egy gombafelhő lesz lassan :B

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#40) Oliverda


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#41) Oliverda


Oliverda
félisten

Gigabyte to Offer Overclocking Functionality for Fusion Zacate Platform.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) gyiku válasza Oliverda (#41) üzenetére


gyiku
nagyúr

ipon is megtalalta :)

hüllő

(#43) toldy válasza Oliverda (#41) üzenetére


toldy
őstag

Vajon lesz valaki olyan bátor hogy egy ilyesmi rendszert rázsúfol egy nano itx lapra? :F
Elég a noti ram és nem kell pci-e x16sem, de ha jönne olyan simán beválalnék egyet.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.