Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) cal84 válasza Воланд (#100) üzenetére


cal84
tag

Hát még mindig többet mint amit a microsoft kihozott a Windows 10 mobileból.

(#102) Воланд válasza cal84 (#101) üzenetére


Воланд
titán

Mi van? :U

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#103) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ijesztgetik az embereket, miközben az MS pontosan tudja mit csinál és helyet hagy a többi márkának, hogy ki tudjanak bontakozni. Kár, hogy az emberek nagy százaléka a Lumiával azonosítja a W10m-et.

Finn the human

(#104) dutrás válasza cdrom (#47) üzenetére


dutrás
őstag

Hülyeséget mondtál! A waze tökéletesen működik droidon! Nálam tuti!

P50 pro/P40 Lite

(#105) -Skylake- válasza BobTail (#3) üzenetére


-Skylake-
addikt

És tényleg kell 12 készülék egy piac lefedesere? Miután ettől a nehezen hihető ténytől eltekintünk , még mindig ott vagyunk , hogy fele annyi készülékkel a piacon csináltak egy negyed akkora eladást .

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#106) -Skylake- válasza Taranti (#5) üzenetére


-Skylake-
addikt

Pontosan. Én pl szívesen vettem volna egyet az említett készülékből , ha van benne mondjuk egy snapi 615 vagy 652 (oké, az csak most jelent még, de akkor valami ahoz közeli) 2-3gb rammal. Mert hiába erőltetik , a snapi 410+1gb rám NEM középkategóriás. A 210 még egyenesen egy vicc.

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#107) #72042496 válasza Matada2.3 (#103) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Kár, hogy az emberek nagy százaléka a Lumiával azonosítja a W10m-et."

1, Nincs olyan, hogy W10m, W10 van.
2, Ha bemegyek a boltba, Lumián kívül még milyen telefont tudok W10-zel megvenni?

(#108) K0vasz


K0vasz
aktív tag

Hát, ezt nagyon csúnyán elkurták... pedig nekem sokáig szimpatikusak voltak a lumiák, de az apphiány mindig visszatartott attól, hogy vegyek is egy WP-s telót. Persze mindig mondták, hogy "utolérjük appkinálatban a droidot/ios-t", és egy ideig bíztam is benne, de azért mikor 3 év után is ugyanolyan gyér volt az appkínálat, akkor azért feladtam a reménykedést... (most meg már nem csak az alkalmazáskínálat nulla, hanem a készülékkínálat is, ahogy nézem).

Pedig az univerzális W10 platform ötlete tetszett, dehát akkor erről ennyit

(#109) embe


embe
nagyúr

Pont 1 éve kipróbáltam egy WM-t. Vettem egy Nokia Lumia 930-at. Az anagyon minőségi teló benyomását tette rám. Erős hardver, az egyik legjobb kamera telóban, ami volt nekem. Androidos vagyok nagyon régóta, sok-sok éve. De kíváncsi voltam rá, és belevágtam. Kb. 2 hónap után eladtam. Kiforratlan volt, rossz alkalmazás felhozatallal. Ez ahogy olvasom azóta sem változott.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#110) Béééla válasza #72042496 (#107) üzenetére


Béééla
őstag

Milyen van még? Hát egy régi HTC, meg egy Allview, plusz egy Yezz Billy (mindenki hallott róla :D)
Ha, mindegyike 8-as.
Lassan lesz talán másnak is.

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#111) pengwin válasza #72042496 (#107) üzenetére


pengwin
addikt

1. Windows 10 for Mobile, még a picipuha is így hivatkozik rá, hogy meg lehessen különböztetni az x86/x64-es verziótól.
2. Allview, Prestigio, Yezz, Acer... szóval általában B-vonalbeli márkák, akik többnyire a Microsoft által kínált OEM dizájnokból választanak és matricáznak át valamit, support, frissítés 0. Szóval van más gyártó, csak nem túl reális/vonzó alternatíva...

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#112) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

ha megcsinálnák, hogy a droidos appok rendesen működjenek, vagy pedig normális és több app lenne a telefonra talán más lenne a helyzet. Én mindig is WP párti voltam, de az utóbbi évben sajnos túl sokszor szembesültem azzal, hogy normális appot nehéz találni a telefonra, ezért lehet, hogy a következő már nekem se lumia lesz.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#113) Daffni2 válasza MCGaiwer (#112) üzenetére


Daffni2
addikt

Mi az a normális app amit nem találsz meg.?

"Aki ad,az nyer"

(#114) Воланд válasza pengwin (#111) üzenetére


Воланд
titán

A frissítést az ms csinálja az összes készülékre.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#115) #16820480 válasza Daffni2 (#113) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az azért kevés vígasz, hogy fent van valami az app storeban, igen, ki lehet pipálni, van WP-re. Viszont jellemzően hónapokkal, vagy akár évekkel el vannak maradva a két nag yplatformtól frissítésekben, funkciókban, stb.
Úgy egy évig használtam 930-at, imádtam amgát a telefont, de rendszeresen kellett olyanba fussak, hogy nincsenek meg funkciók, amik másoknál már régóta vannak. Illetve pár dolog nem is valós app, csak egy mobil weblap wrapper, és kész, ami megint sokra jó :U

(#116) Daffni2 válasza #16820480 (#115) üzenetére


Daffni2
addikt

Példát mondanál?

"Aki ad,az nyer"

(#117) aprokaroka87 válasza Воланд (#114) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

az nem lehet hogy a gyártoknak pont ez a gondjuk,hiszen így sokmindenben várniuk kell az MS-re?

(#118) Воланд válasza aprokaroka87 (#117) üzenetére


Воланд
titán

Nem. Mégis mire kellene várniuk?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#119) Воланд válasza Daffni2 (#116) üzenetére


Воланд
titán

FB Messenger.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#120) Daffni2 válasza Воланд (#119) üzenetére


Daffni2
addikt

Lumia 830 WP10 jól működik az FB Messenger..

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#121) #16820480 válasza Daffni2 (#116) üzenetére


#16820480
törölt tag

WeChat - teljesen hiányzott a fizetés (Tencen Wallet) funkció, így nem lehetett másnak pénzt küldeni, pénzt fogadni lehetett, csak nem érted utána el a Wallet menüt, amiben tudtál vele valamit kezdeni. Valamint nem működött rendesen a Red Packet sem, fenti okokból (mivel az is a Walletre épült).
Alipay - teljesen hiányzott a QR kód beolvasással fizetés lehetősége, meg még egy rakás másik funkció, csak 1-2 nagyon alap dolog működött.

Teljesen hiányoztak az étel házhozszállítós appok, mint az ele.me, Baidu Waimai, és egyebek. Teljesen hiányoztak róla a netbankos appok, illetve a Wangwang messenger sem működött (nem lehetett bejelentkezni vele).

Oké, tudom, ezek egyikéről sem hallottál, ez várható is, mert itt felénk nem használják őket, de egy éve még nap mint nap kellettek (és amúgy is több tíz/százmillió felhasználjuk van). De említhetem az örök sláger Waze appot is, és még biztosan rengeteg van.

(#122) Polllen


Polllen
nagyúr

Ezt akarták, megkapták.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#123) Воланд válasza Daffni2 (#120) üzenetére


Воланд
titán

Persze, csak ilyen apróságok hiányoznak belőle.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#124) Daffni2 válasza #16820480 (#121) üzenetére


Daffni2
addikt

Valóban,ezek számomra ismeretlenek így nem is érdekes.
A Vaze viszont működik nap mint nap használóm.

"Aki ad,az nyer"

(#125) aprokaroka87 válasza Воланд (#123) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ha Az Androidos messengerel kevesebbet foglalkoznának akkor lehet jutna idejük a Win10-re is..ez inkább hanyagság szerintem.

(#126) =Mentor=


=Mentor=
őstag

Tavaly ilyenkor még jó úton jártak, de aztán behúzták a kéziféket, a Windows 10-el való töketlenkedés csak hab volt a tortán. Innen már nincs visszaút, meg lehet esetleg próbálkozni majd egy kizárólag prémium készüléketekkel való "támadással"(Surface mobile) Apple mintára, de a sikerességre nem sok esélyt adok.

(#127) Grodd válasza Воланд (#39) üzenetére


Grodd
tag

De csak akkor, ha a BB abbagyja a felezödést. Így nem fogja tudni a ms behozni a lemaradást :)

(#128) Grodd válasza =Mentor= (#126) üzenetére


Grodd
tag

Tablet fronton bejött ez a stratégia. Sose értettem miért bohóckodik a ms low-end telefonokkal (föleg butatelefonokkal). Az egész Nokia biznisz egy marhaság volt. Nadella ellenezte is, miután pedig CEO lett, le is építette szépen az egész üzletágat.

(#129) Grodd válasza aprokaroka87 (#125) üzenetére


Grodd
tag

Ha fordítottak lennének az piaci részesedési arányok, akkor érdemes lenne kevesebbet foglalkozni androidos messengerrel és többet a windowsossal. Ez nem hanyagság, hanem egyszerű racionális döntés a piaci körülményeknek megfelelően.

(#130) aprokaroka87 válasza Grodd (#129) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

a 22-es csapdája van itt kérem

azért nem megy a MS mobilos részlege mert vagy nincsenek appok vagy hiányosak többek közt.
Most akkor vagy az app fejlesztők vagy az MS miatt nincsen pl Normális FB messenger?

(#131) Grodd válasza MCGaiwer (#112) üzenetére


Grodd
tag

"ha megcsinálnák, hogy a droidos appok rendesen működjenek,"

Az teljesen hülyeség lenne. Az utolsó szög az UWP koporsójában. Inkább azt kellenne megoldaniuk, hogy droidon menjenek az UWP-k. Akkor talán a fejlesztőket meg tudnák győzni, hogy érdemes UWP-ba fektetniük...

Persze az is lehet, hogy az lesz a vége, hogy az egész mobil platformot inkább veszni hagyja a MS, és az Androidra és az iOS-re fókuszál inkább (ahogy most is azt teszi valójában)

(#132) MartOOn válasza Daffni2 (#124) üzenetére


MartOOn
addikt

Hoppá egy fanboy. Egy a 2,5 millióból! :D

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#133) Grodd válasza aprokaroka87 (#130) üzenetére


Grodd
tag

igen, ez 22-es csapdája, és ebből máig nem sikerült kikeveredni a MS-nek. Még akkor is vért hugyoznának, ha lennének normális, versenyképes windowsos telefonok a piacon, és az OS is befejezettnek lenne tekinthető ...
App gap-ból nehéz kikavarodni, de nagyon könnyű egyre inkább belesüllyedni (lásd egyéb platformok , desktop linux stb..)

(#134) Grodd válasza MartOOn (#132) üzenetére


Grodd
tag

Abból a 2.5 millióból szerintem egy se fanboy. Fanboyok most nem vesznek Lumia-t semmilyen árkategóriában :)

(#135) aprokaroka87 válasza Grodd (#133) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ameddig a gyártok nem látnak benne potenciált értelme nincs.
Pedig vannak az MS-nek érdekes dolgai is,de ez van.

(#136) margithid válasza Grodd (#131) üzenetére


margithid
veterán

Szerintem vége nem lesz, microsoft erőltetni fogja ameddig csak lehet.
Nekik ez azért nem olyan nagy veszteség, hogy ne foglalkozzanak vele.
De az biztos, hogy alapjaitól kell újrakezdeniük a dolgot. Erre az évre kb nem is várható új készülék nagyon ha jól tudom, igy ez nekik ennyi volt, kb 0.5% alatt lesznek jövőre.
Engem akkor csábítanának el ha végre megvalósulna az asztali és mobil OS egybegyúrása. Mobilra rákötni egy bill-t és egeret, plusz monitort és asztali nézet menne az asztali alkalmazásokkal.
Nagyon remélem, hogy egyszer megvalósul ez végre!
Ez egy nagy aduász lenne!

(#137) Wesder válasza margithid (#136) üzenetére


Wesder
félisten

Majd 5-10 év múlva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#138) RAZR_v3


RAZR_v3
tag

Több ésszerű döntéssel, fejlesztéssel a Windows Phone nagyon sokra vihette volna, szóval kár érte, hogy ide jutott. Akadtak olyan megoldásaik, amik a piacon egyediek voltak és később jelentek meg másoknál, de ez nem volt sajnos elég, úgy látszik. De azért bízok benne, hogy tudnak fordítani.
Az eladási statisztikák további csökkenésével nem lesz nehéz az okostelefonok piacára visszatérni szándékozó Nokiának lenyomnia a Microsoftot okostelefonos fronton. Csak jó marketing kell majd, rengeteg reklám, megfelelő support, átlagosnál jobb modellekkel, Androiddal. Nem lesz a Nokia kiemelkedő jelentőségű az okostelefonok piacán, de bőven nyereséges lehet. :U

[ Szerkesztve ]

(#139) #72042496 válasza pengwin (#111) üzenetére


#72042496
törölt tag

Pedig éppen azt akarják tudatosítani, hogy ugyanaz a W10 fut az asztali gépen, a tableten és a mobilon is, csak a GUI más. Nem sok sikerrel persze, mert az angol honlapon is sok helyütt ottmaradt a Mobile szó.

Nem tudom, más országokban mennyire érhetőek el ezek a telefonok a boltokban vagy szolgáltatóknál. Az utóbbi pár hónapban az átlagnál biztos jobban megnézegettem a mobilokat, és még csak hallani sem hallottam ezekről. Mobilok közül csak Lumián láttam W10-et.

(#140) MartOOn válasza RAZR_v3 (#138) üzenetére


MartOOn
addikt

Mondanál egy példát hogy mi volt az az eredeti ötlet ami máshol még nem volt es Windowson jött ki először? Tényleg csak kivancsisagbol.

HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

(#141) RAZR_v3 válasza MartOOn (#140) üzenetére


RAZR_v3
tag

Glance Screen, nem nevezném eredeti ötletnek, mert hasonló megoldással már találkozhattál pl. Nokia 6300-nál, de amikor megjelent Windows Phone-ra, más okostelefonban még nem volt ez a megoldás alkalmazva.

(#142) Grodd válasza RAZR_v3 (#138) üzenetére


Grodd
tag

"Az eladási statisztikák további csökkenésével nem lesz nehéz az okostelefonok piacára visszatérni szándékozó Nokiának lenyomnia a Microsoftot okostelefonos fronton."

Már megint kezdődik a hülyeség? Miért térne vissza a Nokia a veszteséges okostelefon piacra? Nem azért szabadultak meg a szarkupac üzletágtól, hogy újra ilyen hülyeségbe vágjanak bele....

Hacsak nem azt érted "visszatérés" alatt, hogy bérbe bocsátják a Nokia brandet a consumer piacon...

(#143) pengwin válasza RAZR_v3 (#141) üzenetére


pengwin
addikt

A WP legjobb feature-i inkább Nokia ötletek voltak... pl. a PureView kamera, a jó kontrasztú AMOLED kijelzők, és A Glance Screen is.

Üdv, pengwin

(#144) pengwin válasza Воланд (#114) üzenetére


pengwin
addikt

Tudom, hogy nagyon szeretsz az ilyen értelmetlen apróságokon lovagolni, de a tény akkor is az , hogy a Lumiákon kívül nem frissültek az azonos generációhoz tartozó, más márkájú készülékek... pl. HTC M9 (vagy M8?).
Az már csak részletkérdés, hogy ez a gyártók/matricázók sara-e mert nem csináltak/adtak ki új firmware-t, vagy a MS-é mert nem csinálta meg a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#145) Wesder válasza Grodd (#142) üzenetére


Wesder
félisten

Nevezhetjük visszatérésnek, mert 10-8 ember nem tudja majd hogy csak a logó lett bérbeadva.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#146) Воланд válasza pengwin (#144) üzenetére


Воланд
titán

W10-tõl intézi az MS a frissítéseket. Teljesen mindegy, hogy éppen milyen W10-et futtató készüléket veszel, mivel sem a szolgáltatoknak, sem pedig a gyártóknak nincs beleszólásuk a frissítésekbe.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#147) RAZR_v3 válasza Grodd (#142) üzenetére


RAZR_v3
tag

"Csak jó marketing kell majd, rengeteg reklám, megfelelő support, átlagosnál jobb modellekkel, Androiddal." Ezt még én írtam abban a válaszomban, amire reagáltál. Nem hiszem azt, hogy ez az általad elképzelt visszatérésnek megfelel a Nokia történelmének az ismeretében. Ez kevés ahhoz. A márkanév visszatér a piacra, az pedig, ha teljesülnek az általam leírtak, bőven elég lesz a Microsoft megelőzéséhez, ezt próbáltam hangsúlyozni.

#143 pengwin
Nem csodálom, mivel megvették a szabadalmakat is. Nem kellett a nulláról indulnia a Microsoftnak, rengeteg "eszköz" volt a kezükben a sikerességhez, mégis beelőzik még az olyan gyártók is, akik csak összelegózzák az okostelefonokat, majd tesznek rá Androidot. A HERE Maps maradt csak a Nokia birtokában, de már az sincs, mert túladtak rajta.

(#148) Воланд válasza RAZR_v3 (#147) üzenetére


Воланд
titán

Nem vették meg a szabadalmakat.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#149) RAZR_v3 válasza Воланд (#148) üzenetére


RAZR_v3
tag

Rosszul emlékeztem, azokat licenceli a Microsoft.

(#150) Kingfisher1 válasza Mikeszabo01 (#2) üzenetére


Kingfisher1
tag

Egyetértek! Siralmas az Áruház kínálata. Minden csak a másik kettő rendszerre érhető el, ide meg csak szájhúzással dobnak be egy-két normális appot. Én is dobtam a 920-at, pedig jó telefon, bár az még Nokia.
Asszonynak már Microsoft 530, az első esésnél ketté roppant. Szánalmas! :(((
Go for iPhone

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.