Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

Kicsit bukta szaga van ennek a Nokia felvásárlásnak, mióta már a nevet sem használhatják.

(#2) Mikeszabo01


Mikeszabo01
csendes tag

Semmi mas oka nincsen mint, hogy a Microsoft app store egy kalap k@k@!!!
Ha normalis app store lenne akkor sokkal tobb fogyna!
Nem tudom erre, hogy nem tudtak ra jonni az evek alatt!??? :W

(#3) BobTail


BobTail
őstag

Tavaly ilyenkor kapható készülékek: 430 (egyes régiókban), 435, 530, 532, 535, 540 (egyes régiókban), 640, 640 XL, 730, 735, 830, 930.

Most kapható készülékek: 550, 640, 640 XL, 650, 950, 950 XL.

:U

(#4) darvinya


darvinya
titán

Eddig is csak Nokia név miatt vették, és aztán említették a szülőt, a rendszer miatt, és min. 2 éves HW, jövőévi HW árán.

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#5) Taranti válasza Mikeszabo01 (#2) üzenetére


Taranti
senior tag

Meg aztán az sem mellékes, hogy alapvetően elavult hardverekre építenek (pl. 640/640XL) és a "szolgáltatások" ahogy MS fogalmazza a filozófiát, önmagukban a mai piacon kevesek.

A MobilAréna tesztelőinél is kisebb fanyalgást éreztem felfedezni...

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#6) atike


atike
nagyúr

....végjáték.... :(((

(#7) Nebogipfel


Nebogipfel
csendes tag

Elképzelni nem tudom mi lehet az ms célja. De ha így folytatják kivégzik a mobilis Windowst. Nem tudom, hogy akarnak "nagy dolgokat alkotni a telefonokkal" közel 0%-os részesedéssel...

(#8) tailor


tailor
őstag

Én eddig nagyon nagy WP barát voltam, a rendszer kinézete a mai napig tetszik (jó, a WP7 tetszett igazán, az átfutó, horizontális szövegekkel).
De amit az utóbbi időben kapunk (vagy nem kapunk, á la W10), az kritikán aluli. Komolyan várom a Nokia visszatérését, jöjjön akármilyen oprendszerrel.

(#3) BobTail Hátöö...talán rá kéne kicsit feküdni a fejlesztésre, nem? Elhiszem, hogy a 950 milyen hipiszupi (használók visszajelzései alapján azért nem igazán...), de ha kézbe véve olyan, mint egy játéktelefon, egyszerűen nem adok ki rá 160 ezret. A 650 meg lehet "prémium" fém keretes, meg letisztult dizájnú, ha a hardvere nem két kategóriával alacsonyabb lenne. És itt most nem megfelelő érv, hogy a "W10-nek ennyi is elég" - azért a pénzért, amit kérnek érte, igenis legyen benne "kakaó".

[ Szerkesztve ]

(#9) undersance válasza Mikeszabo01 (#2) üzenetére


undersance
tag

Ennyi. Anno gondom volt az androidos telefonommal, ezért elhoztam az irodából egy 635-öt. 3 napig bírtam használni, mert egyszerűen nem tudta helyettesíteni az androidost. És nem hardverileg, mert nem használok nagyon hardverigényes alkalmazásokat, hanem app nem volt rá, lásd pl. Waze, amit évek óta nem frissítenek, és amúgy is folyton kifagyott.

A 635-öt pedig azért raktam el, hogy ha majd kijön rá a W10, akkor majd jól kipróbálom. Aztán persze nem jött ki rá. Hagyjuk. Ment vissza az irodába a szekrény mélyére.

[ Szerkesztve ]

(#10) csongi válasza atike (#6) üzenetére


csongi
veterán

Ez csak egy dolog.
De hogy nyomták orba szájba a szolgáltatók, mert annyira jó meg minden...Közben meg szerintem tudhatták merre tart a vonat.
Mennyi 950-est adtakel negyed milláért, de a 25 ezer Ft is sok lenne érte.
Nah ez azért egy ekkora cégnél ezt eljátszani. Nem kell csodálkozni, ha Google belepiszkál a Desktop frontba.

undersance: Én az 535 el vagyok így, itt van a zsebembe W10-el, de hulladék. A W10-ek is kell hardver hogy mennyen rendesen. Nincs itt csoda, csak félre informált emberek. Attól nem lesz Smút a rendszer mert keresztbe szaladgál 5db kék pötty. :)
Ezt benézték rendesen, 30K bánta, de én még csak ennyit buktam, van aki sokkal többet.

[ Szerkesztve ]

(#11) M5Norbi


M5Norbi
őstag

Akik annakidején csalódtak egy korai Android verzióban és adtak egy esélyt a WP nek most azt hiszem a W10 gyengélkedése és az egyre jobban használható Android verziók miatt most visszatérnek oda inkább.

Legalábbis hirtelen ez jut eszembe...
De nyilván van több oka is.

Ha meghalsz, Te nem tudod, hogy halott vagy, csak a körülötted élőknek nehéz. Na most ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy!

(#12) #16820480


#16820480
törölt tag

Még komoly verseny alakulaht itt ki a Blackberryvel :U

(#13) m1lan


m1lan
őstag

Ez azért van, mert egyre kevesebb érvet lehet felsorolni a WP/WM mellett. A Lumia 520 megváltás volt a maga korában, mert akkoriban sokkal használhatóbb volt a WP az alsó/középkategóriában, mint az Android, ráadásul olyan extrákat kapott "legalja" telefonként is, ami példaértékű volt (kameragomb, dupla koppos feloldás, kesztyűs mód, Here szoftverek...)

És mi van napjainkban? Szépen kiforrott az Android a hardveres fejlődésnek hála, és már 30-40 ezer forint környékén is lehet olyan telefont kapni, ami szépen, gyorsan működik, és a WP/WM-mel ellentétben rengeteg alkalmazás van rá, ami rendesen működik is. Egy Doogee X5 Pro mellett nem sok esélye van a Lumia 550-nek, egy Redmi 3-hoz képest pedig egyenesen röhejes a Lumia 650...

Telekom HU | IPHONE 13 PRO MAX

(#14) Bici válasza Mikeszabo01 (#2) üzenetére


Bici
félisten

Ezzel részben egyetértek. Nekem is WP telóm lenne, ha lenne rá minden app, amit androidon használok.
Ehhez viszont hozzájön, hogy nincs igazán választék (méret, design, nagyobb akksi, stb.) WP-s telóból. Ez sem segíti az eladásokat.
Ezen kívül több ismerősöm, akinek WP-je van, panaszkodik, hogy "nem logikus / átlátható a menüje".

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#15) Ádám16 válasza BobTail (#3) üzenetére


Ádám16
addikt

S ez szerinted megis kit erdekel?
Nem megy az MSnek, a WM10 meg mindig egy kalap bugos szar, a Store is az, nem is tudom mikor jelentettek be eloszor az uap Facebook, Messenger, Insta triot, aminek alapnak kellett volna lennie, de meg mindig sehol.
Egyebkent ha lenne 5 normalis keszulekuk minden szegmensben, ertelmes aron, akkor is tobb fogyott volna. Jelenleg a 640 szerintem, ami megeri az arat, a tobbi szora sem erdemes, főleg nem a flagshipek.

(#16) Wesder


Wesder
félisten

Legalàbb nekik meglehet még az 5M nem úgy mint a BB-nek ;]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#17) Fred23


Fred23
nagyúr

Furcsa, hogy egy ilyen hatalmas, erős cég csak ennyit tudott elérni.

Nagyon rövid ideig használtam egyszer egy Lumia 620-at, nem volt vele különösebb bajom, használható volt, illetve elfelejtettem már, mi volt az a kevés, ami bosszantott benne (tehát annyira nagyon durva hiba, hiányosság azért nem lehetett).

(#18) Ateszpapa válasza Mikeszabo01 (#2) üzenetére


Ateszpapa
addikt

Ott a pont!

Egy rövid ideig volt Lumiám is 630Dual, de hamar megváltam tőle.
És igen rá kéne jönniük, hogy tartalmas appok nélkül sz@rt sem érnek.

sheratan
Versenyezhetnek ki húzza le előbb a rolót. :)

[ Szerkesztve ]

(#19) khron78


khron78
őstag

Okok:

Nincs igazán jó középkategóriás WP modell (sőt lassan semmilyen se).
A 950 széria meg nem elég prémium (külsőleg).
Gyenge a piactér és a támogatottság és ez nem úgy néz ki, hogy a jövőben javulna.
A Windows 10 első verziói hemzsegtek a bugoktól és jelentősen késett is a rendszer.
Lekerült a Nokia felirat.
A sok android fanboy még mindig azt hiszi, hogy egy WP hardver igénye olyan mint az androidé.
Végül a Microsoft se töri magát, hogy jobban menjen a szekér (gyatra kommunikáció).

(#20) scbb


scbb
tag

Szerintem is a legfőbb oka a szegényes app kínálat és a készülékpaletta szűkössége. Jelenleg L920-at használok, maradnék a rendszernél, de jelenleg nagy kompromisszumokat kellene kössek.Az L650 jó telefon, de még a 4 éves 920 is lekörözi majdnem mindenben, a 950 meg szóba sem jöhet a gagyi kinézetével. A 640 ár érték arányban jó, de annál azért komolyabb telefont szeretnék.

nincsbéhúsz és szarazakksi

(#21) Wesder válasza Ádám16 (#15) üzenetére


Wesder
félisten

Azok nem "Flagship"-ek, hanem ladikok a konkurenciàhoz képest.

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) petruchenko


petruchenko
tag

Nemcsak idehaza, hanem az egész világon viszik csődbe a nagyobb és ócskább cégek a jól-menő,híres és minőségi termékeket gyártó kisebb cégeket.
Rossz az irány mind idehaza mind a nagyvilágba.
Íme egy újabb intő példa, hogy a Microsoft tönkre tette a Lumia brandet.

(#23) Pjotr válasza scbb (#20) üzenetére


Pjotr
senior tag

En vettem Lumia 950-et, rajtam nem mult. Az mar mas kerdes, hogy 1 honap mulva eladtam a p*csaba, akkora egy szanalom, amit ebbol az egyebkent remek op/hardver parosbol ki tudtak hozni. Miert nem lehet rendesen megcsinalni???

(#24) Trevize1987


Trevize1987
aktív tag

Várható volt, előttem már sokan felsorolták az okokat.

A gond inkább az, hogy az MS megtehetné, hogy vonzó legyen,
de régóta látszik, hogy nem igazán akarják felvenni a harcot...

Az app-gap ugye... Nem kéne olyan nagy összegeket ráfordítani,
de ha kéne is, ugye a zseton megvan hozzá, hogy felbéreljenek
fejlesztőgárdákat akik pótolják az égetően fontos alkalmazásokat
és tesznek hozzá még ezt-azt.

Játékok... Minecraft lehetne WP-n ingyen, szuperoptimalizálva,
több tartalommal mint androidon... Persze veszteség, de lehet
bejön a lépés, kitudja.

Szóval a gond az, hogy az MS félvállról veszi és így, hogy várja
el tőlem, hogy újra Lumiát vegyek (L800-L920-L1020 után).

Nem voltak olyan olcsók azért.

(igen és a 950 designja egy fos, főleg az ikonikus Nokiák után)

(#25) embe válasza #16820480 (#12) üzenetére


embe
nagyúr

De gonosz vagy. ;]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#26) Воланд


Воланд
titán

" A csak simán Windows mobil operációs rendszer futtató eszközöket nézzük, akkor ezekből 15,7 millió adott el a Microsoft, egy esztendővel korábban még 24,7 millión áll ez az érték."

LOL ez szánalmas. Tényleg olyan nehéz leforditani azt az egyszerű mondatot? :DDD Egyszerűbb lenne megadni egy magyar címet, a cikkbe meg elég egy link a forrásra, aztán az olvasók majd leforditják.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#27) petruchenko


petruchenko
tag

Pénz beszél...
Mérnök-munkás hallgat....
User szenved....

(#28) Воланд válasza darvinya (#4) üzenetére


Воланд
titán

Nem igaz, miután lekerült a Nokia név a telefonokról nem hogy csökkentek, hanem nőttek az eladások az adott negyedévben. Egyszerűen nincs normális készülék kínálat, ami van, azt nem lehet mindenhol kapni, nulla marketing van, nulla szolgáltatói támogatás és az app store is egy hulladék. A névnek ehhez semmi köze.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#29) petruchenko


petruchenko
tag

De igen, mert a név mögött egy cég van dollár-milliós/milliárdos költségvetéssel.
Így a cég és annak vezetői döntenek arról, hogy mire mennyi költségkeretet és K+F fordítanak!

(#30) moleculez válasza Воланд (#28) üzenetére


moleculez
veterán

Valami azt súgja, hogy ez mind a Surface Phone-nak történő megágyazás. (plusz a W10M is kb addigra lesz versenyképes állapotban)

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#31) margithid


margithid
veterán

Szerintem jobb lenne ha mobilos szegmensben visszavonulót fújna microsoft, legalábbis addig amig valami épkézlábbal elő nem áll.
Azt se tartanám rossz ötletnek ha felvásárolnák Blackberryt és valahogy összegyúrnák a win10zel.
Az alkalmazásbolt tényleg vicces, Win10-es asus T100 táblagépem van, böngészőből csinálok mindent, max egy könyvolvasó alkalmazást használok de ennyi.
Egyébként a win10 asztali változata nekem nagyon bejön, két asztali gépen, egy notebookon és egy tableten használom mindenféle hiba nélkül! De hallom nem midnenki elégedett ennyire mint én az asztali változattal sem...
Én valami hasonlóan stabil mobilos windowst szeretnék, normális alkalmazáskínálattal.
Valamit pedig ki kell találnia redmondiaknak, mert nem csak a jelen, de a jövő is a mobilos szegmensben van, onnan lehet nagy lóvét szakítani!
Az a szerencséjük, hogy nem kell sietniük, van tőkéjük és más sikeres dolgaik is ami miatt ráérnek kisérletezgetni!
Egyébként azt se tartom elképzelhetetlennek, hogy idővel akár fel is adják a mobil operációs rendszerüket és "csak" alkalmazásokkal, felhőszolgáltatásokkal fognak jelen lenni másik két plattformon!
Sajnos nekem nagyon úgy tűnik, hogy 2 szereplős fog lenni a jövőben a mobil OS-ek piaca.
Apropó, az igaz, hogy a microsoft a tulajondosa a Cyanogen OS-nek?

(#32) Воланд válasza moleculez (#30) üzenetére


Воланд
titán

Miért kellene neki megágyazni? A surface, mint márkánév már befutott, azzal meg nem ágyaznak meg neki, hogy szétverik az ökoszisztémát teljesen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#33) Xaels válasza moleculez (#30) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt hallgatjuk 2011 óta...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#34) janeszgol


janeszgol
félisten

En is sajnalom a gyenge alkalmazas boltot, de mindinkabb a stabil rendszert. Szivesen birtokolnek megint egy 640-et, illetve egy 550-et is, ha az OS stabil lenne. Turelmesen varom.

(Mondjuk mikor tizbol minimum hat app ajanloban csak Android es iOS tamogatast olvasok, az rosszul esik.)

(#35) Taranti válasza tailor (#8) üzenetére


Taranti
senior tag

Úgybizony. Ráadásul a 650-esbe 32 bites rendszerchipet raktak. Hol élnek ezek?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#36) System322 válasza Воланд (#28) üzenetére


System322
csendes tag

Igen, ne felejtsük el, h USAban csak a Lumia 950 került be es csak 1 szolgáltatóhoz. Mig korábban sokkal több telefon több szolgáltatónál volt elérhető ott.
Ami meg a külsőt érinti, en nem vettem volna fem/uveg keretes csúcs telot. Amikor olyan volt felrobbantam ha karc volt rajta... Most meg csak veszek egy új hátlapot és kész... A tok meg nem jatszik, mert akkor total mindegy a kulso. Szerintem a 950sokkal premiumabb mint anno a Galaxy Sek voltak (3asom volt) a kijelzo pedig tényleg csucskategoria.
Most, h nincs külön wp, csak windows10, ami szepen terjed, nem nagy energia vegetalo uzemmodban tartani a mobile kiadást, h jövőre egy jo kis surface phonneal robbanjanak szerintem...
Az univerzálisappok meg szepen jönnek, nekem mar a continummal csomó alkalmazasomnak kijött a 10es verziója, es mind az iphone programok portolasa, mind a win32es programok minimális energiát igénylő portolasi lehetősége úton van, szóval nem temetnem total a rendszert....

(#37) Воланд válasza Taranti (#35) üzenetére


Воланд
titán

MInek tegyenel bele 64bites soc-ot, hogy ha az os még nem támogatja és mire támogatni fogja és értelme is lesz a 64bitnek, addigra minimum két éves készülék lesz a 650?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#38) Balint1408


Balint1408
aktív tag

Ez az egész egy nagy bukta a Microsoftnak.

A térerő veled van!

(#39) Воланд válasza #16820480 (#12) üzenetére


Воланд
titán

Ha minden negyedévben megfeleződik a Lumiák eladása, akkor kb a harmadik negyedévben fogjak elérni a BB által eladott készülékek számát. :DDD

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) Béééla


Béééla
őstag

Hát mit csodálkoznak, ha a legújabb, X50-es széria egy hulladékból, egy hangyányival jobb, de aránytalanul drága hulladékból, és egy méregdrága tepsi-testvérpárból áll?
Kellett nekik eldobni a 750-850-es szériát...

Bélabá

(#41) forgonati


forgonati
őstag

Teljesen érthető szerintem. A telefonok még többé-kevésbé korrektek - legalábbis a csúcsgépeik- de a windows az harmatgyenge, az app store meg egyszerűen kritikán aluli.

[ Szerkesztve ]

Keelah Se'lai!

(#42) hroberto


hroberto
veterán

Szerintem elég összetett dolog ez.
Az MS töketlenkedése, a konkurenciához képest gyenge appkínálat, a műanyag flagshipek, valamint tényleg alig kapható Windows telefon.
Egy Lumiára jut kb. 20 Androidos telefon, de lehet keveset mondtam.
Én még jelenleg 950-et használok, de már nem vagyok optimista. Ha ez így megy tovább muszáj lesz elhagyni a platformot.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#43) gyugyo79


gyugyo79
addikt

A legjobb, hogy vállalati környezetbe ahol az áruház kínálat nem is számítana is gáz.
Exchange server tanúsítvány lejárat előtt 2 héttel ios -szól, android szól, win phone leáll működni. Tanúsítvány megújítás után ios, android szól -> elfoga ->működik tovább . Win phone megoldás töröld le a beállított fiókot és add hozzá újra. Normális ??? Az ilyenek után mit várnak amikor legközelebb telefon beszerzés lesz felmerül bárkiben, mint alternatíva?

(#44) edward2


edward2
addikt

Egyértelműen az appstore felelős. Én nagyon kevés appot használok úgy kb 15-20at de amikor ebből van kb 3 wp-re és abból 3 több éve volt utoljára frissítve akkor le is mondtam ez egészről.

(#45) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Sajnos a Windows 10 Mobile se tudja fellendíteni az eladásokat. Ilyen bugos rendszerrel még nem találkoztam a 3 év alatt, mióta Lumiát használok. Egyrészt rá vagy kényszerítve, hogy az előző rendszerre frissíts, de mindenképp HR-t kell csinálnod utána, szóval kétszer kell telepíteni mire használható lesz, és akkor még közel sem probléma mentes. Grafikai bug-ok, kijelző vibrálás, e-mail és közösségi app szinkronizálási problémák, néhány alkalmazás is gyakran kilép. Következő telefonom nekem se Lumia lesz.

(#46) #82729984


#82729984
törölt tag

windows mobilnak kampec, de ezt mondjuk már az indulása óta lehetett tudni. Ilyen gyorsan fejlődő piacon évekkel lemaradni...
Az android meg az iphone már rég letarolta a piacot mire az MS-nél valakinek eszébe jutott hogy jééé okostelefon is van a világon esetleg oda is kéne fejleszteni...

(#47) cdrom


cdrom
csendes tag

Sokakkal ellentétben semmi bajom sincs a WP-s telefonokkal. Androidból elegem volt, ezért váltottam egy 535-re. Minden számomra fontos app elérhető Store-ban. Jól működnek. Vaze minden rendszeren szar, nem a telefon hibája, hogy nem képes normálisan működni. Jövőben is WP telefont fogok használni...
Az működési biztonságot amit egy középkategóriás WP telefon tud, androiddal talán csak felső kategóriás tudnám megoldani...

(#48) #82729984 válasza petruchenko (#22) üzenetére


#82729984
törölt tag

"Nemcsak idehaza, hanem az egész világon viszik csődbe a nagyobb és ócskább cégek a jól-menő,híres és minőségi termékeket gyártó kisebb cégeket."

Valójában saját magukat teszik tönkre. De ez a világ szükséges velejárója, egyszerüen dinoszauruszokká válnak és már nem képes alkalmazkodni, sőt szerintem sok esetben el sem jut a vezetőségig hogy k.rva nagy gond van (csak amikor már nem lehet leplezni), vagy ha el is jut, nem is fogják fel. Aztán egy ideig még megy a szekér amig viszi a lendület aztán kampec.

Nagyon sok ilyen gyártó van, akiknek a neve régen tulképpen egyet jelentett a minőséggel, a megbízhatósággal, ma meg ... (lásd sony, microsoft, vagy épp nokia).

(#49) cdrom válasza Ateszpapa (#18) üzenetére


cdrom
csendes tag

Most egy 630-at használok. Semmi komoly bajom nincs vele.

(#50) rnyk válasza #82729984 (#48) üzenetére


rnyk
tag

Erdekes amit irsz a minosegrol... MS kornyezetben dolgozom amiota az eszemet tudom es soha nem voltak "minosegibbek" mint most.

Ami WM10-et illeti hat megmondtak, h nem fokusz. Szoval kb 10 gyakornok fejleszti :) kb a fele mint amennyien az arrow lunchert.

En magam privatban(930) es cegesen(640) is lumiakat hasznalok es mivel annyi app van amennyi kell jol megvagyok vele. De tudom, hogy ez nem vigasztal masokat.

Ha nincs mit eleadni nem is lesznek eladasok, ahogy erre mar sokan ramutattak elottem.

Szoval ez osszetett. Platform szempontbol jo lenne egy teljes eladasi szamot nezni hiszen most elvileg tobb OEM van...

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.