Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Pukkancs


Pukkancs
tag

Tavaly és tavalyelött én is sokat horgásztam egyik barátommal, néha elmentünk egy fizetős bányatóba, ott olyan 1-1,5 kilós pontyokat lehetett fogni, gondolom mind egy telepítésből, volt ott egypár mutatványunk, egyszer egy hal olyan 10 méterre bevontatta a haver botját a vízbe, ő meg első rádobásta kihúzta, meg a halat is, máskor pedig olyan pontyot fogtunk, amelyiknek még a szájában volt valami drága úszó meg jó erős damil, valószínűleg sikerült begabalyoznia a közeli belőgő ágakba, aztán meglógott. Persze mi minden halat visszadobtunk. Ami még érdekes volt, azok a "fantomkapások", ezek nagyjából úgy néztek ki, hogy kapás->berántás->üresen kihúzás->elveszett előke, próbáltam fonottal is, de azt kiszúrták vagy mi, mert meg se ráncigálták.
Még nagyon sokat horgásztunk a közeli kisdunán, az inkább marhulás volt, mert már első nyáron rájöttünk, hogy itt semmit sem lehet fogni (talán mert egy közeli horgásztót innen töltöttek meg úgy, hogy lehálózták :((( ), mégis töretlenül jártunk le még hajnalban is :D itt egyszer nagyon belezuhantam a vízbe, a haver meg beleült az etetőanyagba :DDD , amikor meg félig kiszáradt, be lehetett menni a szigetek közé, ott minden iszapos, mert megrendszabályozás után minden hordalék ide rakódott, volt ott egy elpusztult vízen álló ház, csak az alapjának a maradványai látszottak, azok is alig, a szigeteken meg állítólag ősalmás van, bár már eléggé elvadult (itteni grófoktól vagy valami nemesszármazékoktól szocializmus idelyén elvették azt a területet, meg egy tót és egy kastélyt is, a tóból egy horgásztó lett (nem az elődd említett 2) a kastélyból pedig kórház). Egy egész történetet lehetne írni arról, hogy mik történtek velünk ott :D.
Szerk: úgy látom, az is lett :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.