Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Derrewyn


Derrewyn
senior tag

Hát ezt se a mai gépekre írták...

(#2) LackoMester


LackoMester
addikt

Grafika szép, hangok is OK, de bizony elég rendes gépigénye van, az optimalizálás valahogy nemsikerült. Kiváncsi leszek, h. a GTX 470-480 kártyákon, h. fog futni.
Én csak DX10 alatt nyomom, érthetetlen okok miatt nemtudom választani a DX11-es beállítást a Menu-be, sebaj. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#3) boeing válasza Derrewyn (#1) üzenetére


boeing
senior tag

4890 lassan nem lesz elég a játékokhoz. :Y :Y Brutális,ez is inkább Benchmark program lett mint játék. :K

(#4) No-kia


No-kia
őstag

nah hazamegyek letesztelem a 3870+E3200 kombómmal, 1280-ban, kiv vagyok az eredményre

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#5) errorcode06


errorcode06
őstag

A gépemen tökéletesen fut 1920*1080 dx10-ben, msaax4 & 16xaf szűrésekkel.
dx11-ben már csak 1680*1050ben marad játszható ezekkel a beállításokkal (~40-50fps).

Ahhoz képest hogy nvidiára lett optimalizálva, egész jól fut.

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#6) aram01


aram01
nagyúr

nem gyenge :Y

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#7) Bluegene válasza No-kia (#4) üzenetére


Bluegene
addikt

hááát, 1680-ba 9,1 FPS, gondolhatod h 1280-ba olyan 12-13 FPS-ed lesz

a 4850-essel már jobb a szitu, 1280-ba 22-24 fps-t várok, ami harmat, de végülis végigvihető(30FPS a határ talán), talán ezt azt még lejjebb kell állítani, ami annyira nem rontja annyira a képet és akkor megvan, de 3870-el esélytelen

[ Szerkesztve ]

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#8) Bopez


Bopez
tag

Na ha kész leszek a géppel, akkor ezt kipróbálom.
Kíváncsi leszek melyik karival fog szépen futni, teljes részletességgel DX11 en...

Bopez felhasználónak 19 pozitív és 0 negatív értékelése van.

(#9) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ahhoz képest, hogy az ajánlásban az nv-t preferálták eléggé az atik felé megy a mérleg teljesítményben. (pl 5770 simán veri a gtx260at)

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#10) FRENK1988 válasza LackoMester (#2) üzenetére


FRENK1988
veterán

Hámer' nem 5xxx szériás VGA-d van ;]

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#12) errorcode06 válasza Rebell (#11) üzenetére


errorcode06
őstag

Ráadásul Ati Radeon-ra lesz optimalizálva :))

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#13) madgie válasza Rebell (#11) üzenetére


madgie
titán

Épp valamelyik nap láttam, szerintem "élőben" kegyetlen szép és a hangulata is ötös, csak az a fránya gépigény, az lehetne barátságosabb picit :(

[ Szerkesztve ]

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog

Érdekes, hogy a dx11-es eredmények még kikapcsolt tesszellálás melett is elmaradnak a dx10-es mérésektől.

És ez már nem az első játék ahol ilyen eredmény születik.

Magyarul mondva idáig nem látom, hogy az új dx annyival gyorsabb lenne, és a tesszellátor világmegváltó hatása sem igazán érvényesül.

Az meg azért vicc, hogy gtx285 alatt játszhatatlan a játék ilyen beállítások melett.
Legalábbis számomra az, ha egy játékban a minimum fps 20-23 környékére esik. Hiába van melette 100max fps, ha percenként beesik ilyen értékekre.

Ha valakinek összeraktok egy gépet egy 40K-s dx11-es új vga-val, hogy magyarázzátok el neki, hogy miért nem megy rendesen a játék rajta? Amint én tapasztaltam a laikusoknak a 40K iszonyú sok egy darab "nyáklapért" és nem igazán örülnek, amikor azt mondod, hogy menni fog az, csak vedd le a beállításokat minimumra, meg kapcsold ki a szűrőket.

Márpedig az eddigi dx11-es tesszellátoros mókákkal és 5850 alatti vga karikkal ez a helyzet.

(#15) Silex válasza madgie (#13) üzenetére


Silex
aktív tag

Veled értek egyet tökéletesen. :K
Csak az a gond, hogy kitalálták ezt a tesszelációt ami szép és jó, viszont ha bekapcsolod ne 'adj Isten felére zuhan a fps, ejjj... (legalábbis e szerint a teszt szeint ugye)

[ Szerkesztve ]

(#16) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ezért nem döntöttem még mindig el, hogy dx11 vagy erősebb dx10. :F

De az nekem megint kiverte a biztosítékot, hogy az árnyékok nagyon frankók,de a sajátod hiányzik :W
Nálam ez kizáró ok a játékra...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#17) sirzollee


sirzollee
tag

Háát ezt nem kell megvennem a konfig nembírná(E7200,3GB DDR2,4830) úgy hogy élvezhető legyen.Igaz a 4850es 20FPS-t elért,de hosszútávon nem túl jó.Könyörgöm miért kell ennyire brutál igényű gammákat csinálni,mikor az ember(aki átlagfizetésből él-nem aki anyuék pénzén élősködik!) nem engedheti meg magának ennyiért gépet vegyen minden fél-egy évben,csak azért,hogy egy ilyen Metro 2033 elfusson 50-70 FPSen nagy felbontáson.
Szerintem...

(#18) Geller72


Geller72
veterán

Kövezzetek meg, de az a véleményem, ha egy mai játék nem játszható egy 48xx karival, akkor az a játék egy határ szar. És nem a kari kevés. A tech demókból meg a krájzisz óta herótom van, mert abból is egyenes ágon levezethető, hogy csak egy rosszul optimalizált fos. Anno a Q6600-al reklámozták..még ma is elkap a röhögés, ha rágondolok, hogy mennyire parasztvakítás volt. Na de tegnap elmentem a haveromhoz, aki kaja helyett is a gépre költ és megnéztem, mi a szitu. Hát nem estem hanyatt a differenciától. Mindenesetre lejött, hogy nem éri meg 100+k-t kiadni egy szarért, ha csak ennyivel lesz jobb a feeling. Maradok tisztelettel azoknál a gaméknál, amik sokkal inkább user friend hozzáállással rendelkeznek. Aztán max fél évvel később játszok, vagy kihagyok egy gammát. És akkor mi van? Semmi.
:D.

[ Szerkesztve ]

(#19) Silex válasza JoolsNOS (#16) üzenetére


Silex
aktív tag

Ugye van olyan, hogy vki megijed a saját árnyékától, de ezt pejoratív értelemben szokták használni, ugyanis a saját árnyákodra tudattalanul nem figyelsz oda annyira, mint a környezetedre, mintegy szűri az agy. Ezért van értelme kihagyni egy fps-ben a saját árnyékot. (hiszen az agyad nagy vszínűséggel nem a te árnyékodnak fogja értelmezni - és szűrni - a karaktered árnyékát)

Lehet hogy ez az eszmefuttatás nem teljesen helytálló, de engem például kifejezetten zavar egy FPS-ben a saját árnyék.

(#20) ollie


ollie
MODERÁTOR

Az utolsó grafikon szerint a hardveres PhysX lassabb, mint a szoftveres. :Y

***

(#21) kovsol válasza sirzollee (#17) üzenetére


kovsol
titán

szerintem a játékfejlesztők saját magukkal tolnak ki amikor olyan játékot írnak aminek olyan gépigénye van ami még esetleg nyugati országokban található gépek nagy részén se fut egy mai átlagos tft monitor natív felbontásán zökkenőmentesen

May the Force be with you!

(#22) mephi666


mephi666
nagyúr

ez megeszi a 9600gt-met reggelire... még 1280-ban is 20fps alatt van maxon az átlag... most sírjak? :U inkább sz@rok magasról erre a játékra... úgy látom az optimalizációval egyre több fejlesztőcsapat áll hadilábon... gondolom kapnak kis hátszelet, hogy ne is foglalkozzanak vele: legyen igény hd5970/gtx480 kaliberű kártyákra... nevetséges...

...még jó, hogy ma reggel lejött a dia2 1.13-as patch és nem fogok unatkozni megint egy darabig... :B (ez vehető egy erős kritikának is a mostani játékok nagy részére...)

ui: gtx285-ön 24/30fps... 5850-en meg dx11/fullon kb. 13fps... :F idén előrehozták az április 1-et? sz@rjanak sünt a "fejlesztők" (...és akkor még finom voltam és nőies)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Rebell válasza sirzollee (#17) üzenetére


Rebell
senior tag

Leveszed a Grafot 1024x768-ra, Dx9 és már nyomhatod is, min 50FPS-el. :DDD
De szerencsére van annyi jó Game most a mi kárpotolja ezt a játékot.
A polcomra tuti nem fog felkerülni. :((

(#24) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Dx9 ben elég szépen eldöcörög a játék 1280X1024 felbontásban nálam.
Igaz ,hogy a látvány biztos sehol nincs egy dx11 hez képest,de nem idegelem magam,hogy a most megvásárlásra kinézett kártyán is élvezetetlenül akad a játéka jobb képminőség mellett.
Igyhát amig dx 9 ben elinul a játék addig maradok ennél.
Bár tudtommal van már olyan ami már csak dx10-11 re lett fejlesztve.

(#25) Silex válasza errorcode06 (#5) üzenetére


Silex
aktív tag

#19 OFF akart lenni. :B

Mi a különbség a dx10 és dx11 mód között amit írtál? Nekem csak dx10-es kártyám van és kíváncsi lennék. :R

[ Szerkesztve ]

(#26) bod101 válasza No-kia (#4) üzenetére


bod101
aktív tag

Kiváncsian várom az eredményeket.

1-es golf, 2-es golf, ... (Bëlga)

(#27) partymaci


partymaci
aktív tag

Tegnap volt alkalmam kiprobalni és én is megdöbbentem. Játék közben amikor minden nyugi, tökéletesen futott, de ahogy megtámadtak és lőni kellett, játszhatatlanul elkezdett szaggatni. Elég kiábránditó... :(((

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#28) LackoMester válasza FRENK1988 (#10) üzenetére


LackoMester
addikt

Háde. :K

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#29) Sicilian


Sicilian
addikt

Na ez komoly, de kicsit lejjebb kell adni az igényekből meg a felbontásból, aztán semmi gond :K

nothing is true everything is permitted..

(#30) Zigur


Zigur
senior tag

Két dolog ami felmerült bennem :
- minek telenyomni olyan grafikával egy játékot ha a legtöbb gép nem bírja ? Nem hiszem hogy a sok apró részlet, ami sokat levesz de észre se lehet nagyon venni ennyire fontos
- ennyiben jobb konzolon játszani, ott ne mondhatja a fejlesztő az összetákolt játékára hogy vegyél erősebb konzolt ha játszani akarsz vele teljes szépségében.

(#31) marcus.fenix válasza Silentfrog (#24) üzenetére


marcus.fenix
aktív tag

Biztos nekem van szar szemem hozzá, de gyakorlatilag az MSAA lehetőségén kívül más eltérést nem tapasztalok DX9 és DX10 látványa között, sőt nálam az fps-ek is szinte pöccre ugyanazok, ha nem kapcsolok AA-t. DX11-em sajnos nincs, de a DOF nélkül meg tudok lenni, főleg hogy komolyabb kártyákat is megesz, a tesszellált képek pedig nem szebbek, csak másabbak, és játék közben nemigen vehetőek észre.

http://www.overclock.net/pc-games/690645-metro-2033-dx9-vs-dx11-without.html

Abszolút sznobizmusra vall, hogy hiába a minimális eltérés a grafikák között, most majdnem minden high-end kártyatulaj nyíg, hogy milyen szar ez a játék, mert nem megy normálisan a drága vason... ahelyett, hogy váltana dx10-re vagy dx9-re, és játszana normálisan. Ugyanazok az emberek akik biztos DX10-ben játszották a Resident Evil 5-öt is, annak ellenére hogy a játék fejlesztői hivatalosan is bejelentették hogy nincs semmi látványbeli különbség a DX9/DX10 között (csak az fps feleződik...)

Hálistennek nekem nincs ilyen problémám a 4890-el, és ha kell, szívesen elvagyok a DX9-el is.
Sőt ahelyett hogy mindenhova azt írnám hogy milyen faszául megy Very High-on (amit csinál itt sok 4870, 4890 tulaj), bevallom hogy levettem High-ra, mert így nyílt terepeken, sok ellenfél mellett sem esik 25 alá az fps egy pillanatra sem. A játék 90%-ában belső téren elhiszem hogy mindenkinél van 1000 fps, csakhogy a lényeg az lenne, hogy MINDEN körülmények között folyamatos legyen a játék... Namost ha valaki (4870 tulaj) lead nekem egy videót, amin 1680*1050 körüli felbontáson nem esik 20 alá az fps very high beállítások mellett a prológnál, akkor elhiszem hogy neki faszául megy, addig meg úgy gondolom hogy inkább elnézi a mélyrepüléseket, minthogy levenné a minőségi beáálításokat.

Megkockáztatom, hogy ez a játék low grafikával is élvezetes lenne, mert a hangulata (aminek a látvány csak egy része) kiváló...

mephi666

Ez az első DX11 játékok egyike, és elkúrták a kódot... volt már ilyen máskor is.
DX9-DX10 módban kell játszani, és akkor a látvány összhangban lesz a gépigénnyel.
Nagyon látszik hogy a DX11 utólag lett ráhúzva a játékra, és nem szerves része annak.
Az nVidia tejelt, bekerült a logó, a DX11, és a hivatalos gépigény is elstartolt... na és?
A pénz nagy úr, és a fejlesztőknek kell a támogatás, amit meg is érdemelnek, mert a játék eszméletlen jóra/igényesre sikerült...

[ Szerkesztve ]

Az összes rap-et hallgató kemény csávónak küldöm e dalt: http://www.youtube.com/watch?v=5PsnxDQvQpw - és remélem tudnak angolul, különben azt hinnék kedveskedek...

(#32) torian2


torian2
csendes tag

5850 grafikon marhaság!
1680x1050ben minden fullon dx11 ben is tökéletesen szaggatás mentesen megy.Csak 1920x1200ban szaggatott be egy kicsit amikor támadtak, de az is olyan 18-20 fps lehetett 1920-ban másodperc töredékéig.
proci q6600 4gb

(#33) ló úr válasza Bluegene (#7) üzenetére


ló úr
őstag

Nekem is 4850-em van, igaz én 1280x1024 ben tolom a játékot,és ha nem ultra high beállításokat használsz,hanem megelégszel a high-al,akkor egész barátias 30-80 FPS között fog ugrálni,környezettől,robbanásoktól függően!! A felszínen nyilván 30-40 FPS körül mozog,a földalatt meg nagyon változó,van mikor még 100 FPS re is fel-felugrál,de nem tartósan,átlag olyan 60-80 FPS lent. Így viszont teljesen játsszható,és egyáltalán nem csúnya a játék. JAh 4x es MSAA rajtavan DX 10 ben tolom,és van anizó is rajta!! És ha megnézed az adatlapom,akkor az is kiderül,h nincs 20 giga ramom,és core i7-em sem :D

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#34) atike válasza boeing (#3) üzenetére


atike
nagyúr

A 4870-ről ne is beszéljünk... :(

(#35) JoolsNOS válasza Silex (#19) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Mások vagyunk. Lehet csak nekem van ettől herótom. Régen nekem se hiányzott, de amióta van (talán még a riddickben láttam először) azóta nagyon hiányzik ha nincs. Ez kb olyan mint az autós játékoknál talán a dirt2ben volt először, hogy az ellenfél autója is tükröződött a sajátodon. Azis már idegesít ha hiányzik. Mert ugye ott a csilli autó ami olyan mint a tükör, és akkor az üres pályát tükrözi, miközben tele van körülötted autókkal.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#36) Angel1981


Angel1981
veterán

Az az igazság, én rosszabbra számítottam - ettől még elismerem, hogy nagyom nagy a gépigénye....

(#37) {Zodiac} válasza marcus.fenix (#31) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

ott a pont

Öntörvényű Sünmalac

(#38) Szpisti


Szpisti
addikt

Észrevehető, hogy időközönként kiadnak egy olyan játékot, amihez költeni kell a gépre, mert ha nem tennék nem fogynának a hardverek... Valszeg ez egy titkos megállapodás a szoftverfejlesztők és a hardvergyártók között...
Kövezetek meg de a Crysis vs. Far Cry 2 jó példa arra, hogy mennyi minden múlik egy jól megírt motoron... A két game között látványban nem sok különbség van, a Far Cry 2 mégis elfut egy olyan konfigon amin már a Crysis majdhogynem meg se nyikkant... Vajon a FC2-nél nem működött a titkos megállapodás?

(#39) FRENK1988 válasza LackoMester (#28) üzenetére


FRENK1988
veterán

jóvanna:D a cuccaidnál még 4xxx és 3xxx VGA van/volt:D

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#40) Szpisti válasza FRENK1988 (#39) üzenetére


Szpisti
addikt

Hja. Két gépe van. Jól megy... ;)

(#41) TTomax


TTomax
nagyúr

Én nem tudom mit sírtok,a gépigényen amikor az gyönyörűen skálázható!Ja hogy nem tudod "very high-ra" rakni azonnal?Akkor már nem is lehet jó,meg szép ... viccosztály...

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#42) madgie válasza TTomax (#41) üzenetére


madgie
titán

Jogos a pont, csak amikor az bevezetőben meglátja az ember Very High-on a szépen lágyan hulló pernyét és azt a kegyetlen jól kinéző Advanced DoF-ot, utána kicsit rosszul esik neki a mezeibb látványvilágú "sima" High :)
A hangulata persze ettől függetlenül nagyon jó.

(#43) GrG1210 válasza marcus.fenix (#31) üzenetére


GrG1210
aktív tag

Eggyetértek az előzző hozzászólásodhoz, szintén 4890-el tolom , 1680×1050-es felbontásban , és bizony DX10-ben wery high-ben sokszor 20fps alá is leesik nekem , inkább füst és köd fogja meg nálam . bár szerintem high beállÍtásban is szép game.

(#44) LackoMester válasza FRENK1988 (#39) üzenetére


LackoMester
addikt

Nincsgond :)) , azért mert van az is.

Szpisti- nem csak 2 gépem van :N, de 2 használok. :DDD

[ Szerkesztve ]

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#45) SzlobiG


SzlobiG
félisten

De most ez az a teszt amit már rég megnézhettünk(mer már tesztelték a játékot azon az oldalon), miért nem csináltok saját tesztet? Pl engem érdekelt volna a 4870X2 teljesítménye is.:(

[ Szerkesztve ]

(#46) Bluegene


Bluegene
addikt

[link]

az utolsó két képet érdemes megfigyelni, DX9 60FPS , DX11 20 FPS

sztem semmi különbség nincs :DDD

nagy marketingrizsa az egész, legjobb DX9 alól futtatni, sztem egy 3850 is elviszi

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#47) sirzollee válasza kovsol (#21) üzenetére


sirzollee
tag

Háát ja.Nem baj majd egy-másfél év múlva majd előveszem ezt a gammát,talán addigra lesz úgy pénzmag amivel tudom-tudjuk toli,ha addigra még érdekel...

(#48) sirzollee válasza Rebell (#23) üzenetére


sirzollee
tag

Pontosan,inkább játszom mással,oszt ha kéésőbb még érdekel előveszem.

(#49) Silentfrog válasza Bluegene (#46) üzenetére


Silentfrog
veterán

Pontosan ezt mondtam egy kicsivel fentebb,bár azt hittem nagyobbak a külömbségek dx9-11 között.

(#50) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Hmm. Nekem AMD HD4830/512M gDDR3 a grafnak + nV GT220/1G gDDR3 PPU-ként, 1440*900-ba siman jatszható high/vhighon. Pedig nincs erőgépem X2 240@3GHz + 4G DDR2.

Raadasul a PPU terhelése se igazan kiemelkedő, max 6-8% körül mértem miközben a Batman:AA-ban gyakran 60-70%. (very high physics)

mod: DX10 of course.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.