Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) David75


David75
őstag

Talán ez már reális ár.

iPhone 14 pro | Cube Acid 2020

(#2) Lennier válasza David75 (#1) üzenetére


Lennier
tag

És szerintem a Huawei még jobban is néz ki, mint a Samsung...

(#3) m@xsys válasza David75 (#1) üzenetére


m@xsys
senior tag

Igen ez a reális ár és még szép is.

(#4) maláj


maláj
őstag

én ilyesmi árfolyamon kérném a Samsung Galaxy Tab-omat ;]
jó persze erősebb hw + stb. legyen 80K max.
tudom - bili + a kezem ...

(#5) erdoke


erdoke
titán

A Google próbálja lebeszélni az OEM-eket az Android 2.2 tabletes alkalmazásáról. BIztosan azért, hogy inkább a 2.1-et tákolják. :))
WVGA rezisztív kijelző? Mennyibe kerül rá egy jó minőségű fólia (ami kötelező)? Ezért én kb. 30 e Ft-ot adnék, kb. annyit érne, hogy a 4,3-as kapacitív WVGA. helyett ezen netezgessek... A ~80e Ft irreális.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#6) Morden24


Morden24
nagyúr

Kicsi, Android és rezisztív képernyő... Ez is mehet a levesbe :U

Sectumsempra - For Enemies

(#7) frenetik


frenetik
tag

jó ár, jó design.

(#8) AS


AS
félisten

Nem , ez nagyon nem jó... RS kijelző ekkora méretben nem valami jó dolog...

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

(#9) baliii válasza AS (#8) üzenetére


baliii
senior tag

Pontosan, ráadásul így a nagyítás/forgatás/görgetés is bonyolultabb lesz, ami miatt sokat esik a felhasználói élmény. Jobb lenne szerintem 10ezerrel drágábban de kapacitív kijelzővel...

[ Szerkesztve ]

(#10) Gengi válasza AS (#8) üzenetére


Gengi
senior tag

Szerintem az igazi PadPC rezisztív kijelzős a kapacitív az csak egy játékszer tili tolizhatsz taperolhatod (okozhat orgazmust...) ,de attól még egy játék. Mégpedig a pontos és precíz adatbevitel miatt, jegyzetelésre ideális és még erő is van benne. Ez már tábla pc.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#11) Karma válasza Gengi (#10) üzenetére


Karma
félisten

Érdekes, hogy a valódi táblaPC-k nem antik, rezisztív képernyőket használnak, hanem főleg WACOM eszközöket. Kapacitív überalles.

“All nothings are not equal.”

(#12) Arthuro_Adam válasza David75 (#1) üzenetére


Arthuro_Adam
őstag

A Samsungra gondolsz, akkor ez még annyire mindig nem olcsó. Erre még jön az államonként változó ÁFA. Ha magyar ÁFÁ-val nézed, akkor ez 750 dollár. Azzal kb. ugyanott vagyunk, mint korábban.

(#13) Gengi válasza Karma (#11) üzenetére


Gengi
senior tag

Az én szememben nem is érnek sokat. Inkább hagyják meg az "antik" ,de pontos technikát (akinek igénye van az vehet is ilyet szép számmal) ,mint elmenjen az egész egy játékszer felé ,de minden fórumban beírják 4-5-en ,hogy ez szar mert rezisztív.. Ráadásul ugyan azok :D ,már idegesítő.

[ Szerkesztve ]

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#14) Inarus válasza Gengi (#13) üzenetére


Inarus
addikt

Na jó, de ekkora képernyőn mihez pontatlan a kapacitív? :F

(#15) Morden24 válasza Gengi (#13) üzenetére


Morden24
nagyúr

ÉS van bármilyen olyan app az Android Market-en, ami az általad elvárt precíziót igényli? Mert kb. nulla, mivel mindet kapacitívhoz tervezték.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) Karma válasza Gengi (#13) üzenetére


Karma
félisten

De komolyan, a kapacitív "pontatlansága" abból fakad, hogy az ujjad nem infinitezimális szélességű (jó esetben). Rezisztíven végülis körmözhetsz... Jót tesz a kijelzőnek. Ha meg stylust használsz, ami tényleg mindennél pontosabb, miért ne használnál egy fejlettebb, indukciós cuccot, aminek hála a kijelző is kevésbé sérülékeny?

Ha azt mondod, hogy a WACOM pontatlan, nyíltan kiröhöglek.

+1 vicc: Elképzeltem, ahogy körömmel jegyzetelsz. Lol.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#17) EczkE


EczkE
addikt

Nagyon dizájnos. :K És lehet, hogy az a rez kijelző nem is olyan borzalmas, elég jól lehet finomítani rajta.

Asszem mindenféleképpen!

(#18) #16820480 válasza Karma (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk a wacom cuccok sem csak kapacitívak, hanem valami hibrid technológiára épülnek, amitől nyomásérzékeny bevitelre is képesek (ellenben mondjuk egy sima kapacitív kijelzővel).
mondjuk az is igaz, hogy nagyon keveseknek lenne szerintem igénye olyan precizitású kijelzőre, hétköznapi használatra viszont jobb a kapacitív (megfelelő vezérléssel, mert azt is el lehet rontani azért).

(#19) Karma válasza #16820480 (#18) üzenetére


Karma
félisten

Fajtaja valogatja. A regi klasszikusok csak induktivak (caveat: ez az en szavam ra, nem tudom hivatalosan hogy hivjak), van olyan is, amiben egy kapacitiv panel melle integraltak es mikozben stylusszal firkalsz, multitouch gesztusokat is kezel (az uj Bambook kozott pl.).

“All nothings are not equal.”

(#20) #16820480 válasza Karma (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

mondjuk nem értek annyira hozzá, de az biztos, hogy elég komoly használatra lettek tervezve. nem úgy, hogy fél év után már meglátszik rajta a stylus nyoma, annyira kikopik... de mint mondom, a legtöbb embernek erre nincs igazán igénye. néhán grafikusnak lehet esetleg. nekik ott lesz egyelőre az az asus b&w tablet, az őrülten magas dpi érzékenységgel :)

(#21) Gengi válasza Karma (#16) üzenetére


Gengi
senior tag

...... Pontosan az ,hogy az újaim használom és emiatt pontatlan. Nem vagyok képes normális kézírásra vele. A Rezisztív ilyen előnye megmaradt ,hála az akár elég vékony fejű műanyag ceruzáknak is. Amikkel kiválóan lehet bárhol gyors jegyzeteket készíteni. Ugye nem tudom ,hogy te hogy szoktál írni ,de nem hiszem ,hogy a csuklód és mindened ne érne hozzá egy párszor a kijelzőhöz.. Ami ekkor is fog szépen érzékelni ,mert elég jó nagy felület. Ezektől az eszközöktől várják ,hogy majd a könyveket és a füzeteket leváltják ,de így hogy? Az irány az ,hogy szemet fárasztó kijelző legyen és gyakorlatilag használhatatlan írási funkció... Akkor rossz utat választanak.

A Vicchez : Te befested az újaid és azzal húzol vonalakat a füzet lapjaira ? Vagy ceruzát/tollat használsz...... (Nem kéne azért ennyire rámenni ,hogy hülyének nézzük a másikat.....)

A Wacom eszközök == Tablet PC ? Képesek azt a funkcionalitást adni ,mint azok? Illetve nem igazán tartom olcsónak őket. 40K

Morden# Igen van ilyen szoftver , asszem a galaxyn már egy egyszerű jegyzetzömben(sőt biztos) is lehet kézírást használni ,ami nem rossz.. De kézzel az ilyen dolgok botrányosak.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#22) rtom


rtom
senior tag

Nálam még mindig az Archos 101 és az Advent Vega a nyerő, mind ár, mind technika szempontból.

(#23) Karma válasza Gengi (#21) üzenetére


Karma
félisten

Egyszerű a megoldás ám: én gépelek ;) Az pedig kapacitívon lényegesen jobb, mint rezisztíven, ha kell, akkor meg ujjal firkálok.

De lehet kapni olcsón nagyon fain kapacitív stylusokat is. Na nem azt, amit itt MA-n teszteltek a merev fejjel, hanem pl. a PogoSketchet. YouTube-on nézz szét, hogy mit tudnak rajzolni vele hozzáértők. Betojsz.

A műanyag olcsó cerkákban nem hiszek, mert csak arra jók, hogy összekaristolják a kijelzőt. Arról nem is beszélve, hogy a rezisztív érzékelőpanel befolyásolja a képernyő kontrasztját is, elég negatívan - (ez mondjuk e-Ink eszközökön, pl. PRS-600-on sokkal jobban látszik).

A vicchez visszatérve: füzetbe tollal írok, de ez nem füzet.

A Wacom (eddig rosszul írtam a nevüket, bocs) egy elég nagy portfólióval rendelkező cég, főleg profi tableteket gyártanak, illetve alkatrészeket, amivel más gyártók építhetnek tablet PC-ket. Mint pl. a HP TC-1100 volt anno, vagy az összes ThinkPad Tablet.

“All nothings are not equal.”

(#24) LA_COSTE válasza rtom (#22) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Árat tudsz írni?

(#25) Gengi válasza Karma (#23) üzenetére


Gengi
senior tag

A Wacomot ismerem ,de úgy isten igazából nem igazán olcsóak a cuccok. Vagyis ,ha géphez kell egy rajztábla 20k-ból megvan ,de most ehhez is rajztáblát. Meg vágyok egy jó tábla PC-re.

Az összekarcolást pedig szerintem a régi műanyaggal lefedett kijelzőknél lehet inkább tapasztalni. Még Hollandiában vettem vagy 10 éve egy ilyen számológépet. Elég sokat használtam nem karcoltam össze.

Ha ez a cerka van olyan jó ,mint a rezisztív-műanyag cerka kijelzős megoldása akkor oké. De attól még ha kitámasztom a kezem(vagyis véletlenül hozzá érek) a kijelzőn még ugyanúgy rossz. Felemelt kézzel azért kényelmetlen és fárasztó.

Elég gyorsan tudok gépelni ,de egy egyetemi előadáson vagy egyéb előadásokon nem igazán tudtam tartani a tempót laptoppal. Rövidebb megbeszéléseken simán tudok lépést tartani galaxy S + két kézfej.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#26) Karma válasza Gengi (#25) üzenetére


Karma
félisten

Na akkor még egyszer, a Wacom panel nem reagál a kézre, csak a ceruzájára, úgyhogy akár a kávét is tárolhatod rajta.

Az olcsóság persze más kérdés, de a már említett TC1100-ak például elég olcsón szaladgálnak már, jegyzetelni meg azzal is lehet.

A karcoláshoz nem kell a múltba utazni, ott van például az 5800, amire ha ránézel, máris hajszálkarcos lesz, de a stylusától biztosan.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#27) Gengi válasza Karma (#26) üzenetére


Gengi
senior tag

Nem akarok Wacom panelt venni :D. Miért akarod ezt lenyomni a torkomon minden áron? A Wacomhoz hasonló működést meg nem igazán sok populáris táblagépnél láttam. (Vagy hallottam volna ,hogy lesz..) Nekem így a rezisztív jobban megfelelne és ezen igények mellett jobbnak is tartom. Minden más prüttyögésre.. tötyi mötyizésre meg a kapacitív "jó".

A kapacitív cerkához írtam azt ,hogy ha hozzáérek a kijelzőhöz gázos lenne, ha azt használnám. Egy jelenleg bárhol elérhető kapacitív tableten.

5800 -ra nincs kijelző védő fólia? Ami megkíméli a karcoktól létezik?

Egyébként az a HP TC1100 jó cuccnak tűnik.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#28) Karma válasza Gengi (#27) üzenetére


Karma
félisten

Csak azért nyomatom ennyire, mert nem értem a preferenciáidat, és szerettem volna körüljárni :U A kapacitív hátrányait a rezisztív is "tudja" (pl. rátenyerelés), mégis előrébb hozod a sorban, sőt degradálod a kapacitívat a prüttyögéssel.

“All nothings are not equal.”

(#29) Gengi válasza Karma (#28) üzenetére


Gengi
senior tag

Mert szerintem a tabletek ennek a jegyében jöttek létre ,hogy ne kelljen könyv ,füzet. Mindent elvégzünk rajtuk. Majd megóvjuk a fákat és a népek ezt fogják szeretni. Ha vennék egy jó tabletet én tényleg azt használnám minden olyanra ,ami eddig papír alapú volt többek közt. Nincsenek végeláthatatlan irat hegyek. Tengernyi jegyzet. Kész ott van minden egy kis dobozban és valahol egy tábla gép ezt jelenti. Jelenleg kapacitívval ezek az írást nagyon nagyon korlátozottan látják el.(Mutattál rá megoldást ,de akkor miért nem ezeket használják? Miért nincs ilyen szintű lehetőségem?) Viszont a rezisztív alkalmasabb rá. Amikor meg megjelenik egy ilyen készülék és nem kapacitívat raknak be ,mindenki bukást és stb... jósol... Holott véleményem szerint ez inkább alkalmasabb a nagyobb kijelző miatt ezekre. Talán lehet ,hogy nem is jó irányba keresgélek és nekem egy E-linkes cerkás ebook olvasó jobban megfelelne.

PSN:Mak1wara "A Tudásalapú társadalmat megette reggelire a fogyasztói társadalom"

(#30) plus44


plus44
veterán

Na igen, ez lenne a reális ár ezekért, és még szép is. 5/5

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#31) rtom válasza LA_COSTE (#24) üzenetére


rtom
senior tag

Az Archos 300 USD (de a hardveraprón is van, Ft-ért), a Vega 250 GBP.

(#32) LA_COSTE válasza rtom (#31) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Köszi! :R

(#33) henrikk002 válasza Gengi (#29) üzenetére


henrikk002
csendes tag

Igen, neked az jobban megfelelne.
Nekem pedig egy kapacitív kijelzős "játékszer".

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.