Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

Nem, mintha ez a teljesítmény kevés lenne, sőt, de mi a francért nem adják ki mindet Snapdragonnal? Tavaly határozottan jót tett volna az S9-nek is.

(#2) Fred23 válasza <Lacy85> (#1) üzenetére


Fred23
nagyúr

Van saját megoldásuk, miért gazdagítanák a konkurenciát? Ilyen alapon abba is hagyhatnák a saját SoC fejlesztéseiket. Általában jók azok az Exynosok, néha van csak valami bibi. Ez a mostani -az eddigi infók alapján- semmi különös, nem nevezném hibának se, bőven oké.

bigmafa: Ha emlékeim nem csalnak, jogi okokból. Szerződésbe van foglalva, hogy az usákoknak snapdragonos csúcssamut kell kapniuk, hogy megnyugodjanak! :D

[ Szerkesztve ]

(#3) bigmafa válasza Fred23 (#2) üzenetére


bigmafa
tag

... de akkor miért nem adják mindet a sajátjukkal? Nem értem ebben a logikát.Már jó pár éve megy ez a variálás, de mi ennek az oka?

[ Szerkesztve ]

(#4) #16820480 válasza bigmafa (#3) üzenetére


#16820480
törölt tag

Általában az amerikai piacra adják Snapdragonnal, gondolom valami licencháború eredménye, hogy a piacról való kitiltás helyett megállapodtak, hogy oké, oda majd megy a QC chip.

(#5) Remus389 válasza bigmafa (#3) üzenetére


Remus389
veterán

Valószínűleg nem tudnak eleget gyártani. Illetve, ha bármi gond van az Exynos-szal, ott van backupnak a Snapi.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#6) Ixion77 válasza bigmafa (#3) üzenetére


Ixion77
őstag

Lehet hogy nem akarnak a Huawei sorsára jutni. (A Qualcomm USA cég, így ők nem a kínai kémfunkciókat implementálják :) )

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#7) gyurma888 válasza Fred23 (#2) üzenetére


gyurma888
aktív tag

Jobb is lenne, ha abbahagynák. Note 8-on Exynos verzión csak mediumon fut egy játék, Snapi verzión meg very highon. Kicsit sem érzem magam átb.szva :W Idén csere, de úgy látom most sem erőltetik meg magukat...

(#8) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Hát csak az az érdekes, hogy antutuban hozza a konkurencia szintjét... de a pcmark,3dmark-ban jóval gyengébben teljesít mint a többiek... és azok válósabb tesztek :(

S9-nél is látványos különbség van a 2 proci között.
Azt hittem az új Pie ezt orvosolják de csak pár 100 kapott többet.
Persze lehet mondani minek nagyobb de az árban majd kevesebb lesz az, hogy egy fele olyan erős procit kapsz mint a konkurencia?

[ Szerkesztve ]

(#9) Rinocerosz válasza gyurma888 (#7) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát nekem az s9+ fullon nyomja a pubg-t.

De valoban gyengébbek.

(#10) Kokzor válasza gyurma888 (#7) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Ha az alkalmazásfejlesztők optimalizálnának Exynosra, akkor nem lenne gond. Játékra most sem az Exynosos S10 lesz a legjobb. Arra vagy iPhone, vagy Snapi 845, 855 telefon kell.

(#11) Rinocerosz válasza Kokzor (#10) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Iphone az sok játékra mert 3x körbe ugorja a snapdragont. Még az iphoneX-ben lévő a12 is erősebb mint a snapi855 de mivel antutuban jó pontot hoz ezért mindenki azt hiszi, hogy erősebb is.

Sajnos.
De nagyon szeretem a samsungot nem is rég hálát adtam istennek, hogy samsungot használok.
De jó lenne ha bele húznának.

[ Szerkesztve ]

(#12) kalimist válasza Rinocerosz (#11) üzenetére


kalimist
aktív tag

A11-re gondolsz szerintem (A12 az XS-ben van) de egyszálas teljesítményben most érik el az A10 szintjét ami már két és fél éves lesz mire ezek kaphatóak lesznek. :)

(#13) doooo válasza gyurma888 (#7) üzenetére


doooo
veterán

Ha így is van, az nem az "erőhiány" miatt van.

(#14) dilajoska1 válasza Kokzor (#10) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát én úgy vettem észre hogy Mali Gpu-ra jobban vannak optimalizálva a játékok mint Adreno-ra. Iphone-on ugye a legtöbb játéknak ott a Metal Api. Sajnos Androidon nagyon kevés játék használja a Vulkan api-t a nagy szórás miatt.

Egyébként az Antutu 3d tesztjében még az Adreno 845 is jobb pontszámot dob az A12-től.

Amúgy egy kis érdekesség erről a geelbench-ről. Remélem érthető:

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#15) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Most akkor lesz 855-ös S10 is? Mármint Európában?

(#16) Kokzor válasza dilajoska1 (#14) üzenetére


Kokzor
aktív tag

Nekem pont az ellenkezője a tapasztalat. S6 óta az utolsó 2 Note kivételével minden csúcs Samsung megvolt. Tervben van az S10 is. Eddig a Samsungok AMOLED kijelzőjével vagyok a legjobban megbarátkozva. Ha használat közben nem lesz érzékelhetően gyengébb a telefon, a snapisokhoz képest, akkor nem lesz gond.

(#17) Fred23 válasza gyurma888 (#7) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mondjuk kizárólag a csúcskategóriában voltak bajok a chipjeikkel, másutt kifejezetten sikeresnek mondható termékeket gyártanak jó ár-érték aránnyal.

Most jött ki például az Exynos 7904, remélem, lesz belőle hamarosan hír is! Belépő szintre, illetve középkategória aljára üdítőnek ígérkezik:

Bejelentése.

Xcover 5 megkaphatná! :U

[ Szerkesztve ]

(#18) #04430080 válasza Fred23 (#17) üzenetére


#04430080
törölt tag

Hasonló paraméterei voltak a Helio P23 -nak 2017 -ben. Tényleg nagy dobás ez :DDD

(#19) Fred23 válasza #04430080 (#18) üzenetére


Fred23
nagyúr

A Helio P23 sehol sincs ehhez képest. Az Exynos 7904-ben nem csak A53-as magok vannak, hanem adott két A73-as is, vagy éppen az sem mindegy, hogy a P23 rosszabb gyártástechnológiával készült...

(#20) Rinocerosz válasza dilajoska1 (#14) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát az antutu kb semmit nem mutat.

link

Ezek valósabb tesztek.
És bizony erősebbek nem is kicsivel.
Jó lenne ha az exynos meg szorongatná :).

Egyebként antutuban a snapi 845 a közelében sincs a apple a11,a12-nek.
Snapi 845 kb: 270ezer.
Apple a12: 350 ezer.
De még a snapi 855 is úgy néz ki, hogy antutuban elmarad...

De ez kb semmit nem mond ócska az antutu.

[ Szerkesztve ]

(#21) dilajoska1 válasza Rinocerosz (#20) üzenetére


dilajoska1
őstag

Én a 3d-re írtam! Ott a gpu-nak van szerepe. Ott pedig az Andreno a tesztekben mindig jobban teljesít.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#22) Rinocerosz válasza dilajoska1 (#21) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Ooh igen jogos :B

(#23) dilajoska1 válasza Rinocerosz (#22) üzenetére


dilajoska1
őstag

Egyébként is azt nem igazán veszed észre a hétköznapokban ha mondjjk az antutu 300.000 vagy 350.000-et dob. Se Geekbench-ben, ha a cpu 1 magos teljesítményben 2500, 3500, vagy 4500 pontot dob. Viszont azt igen hogy a gpu hogy teljesít a játékoknál.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#24) Rinocerosz


Rinocerosz
senior tag

Hát persze mindenhez hozzá lehet állni úgy, hogy minek legyen nagyobb a teljesítmény...

De még így is az iphonon jobban futnak a játékok...

Persze csúcs telefonon elfut minden nekem is megy az s9+ a pubg is full beállításokkal tehát ezt se veszed észre.

De a chip sebessége szerintem nem olyan mint a ram, hogy bele raknak 12gb de minek max az ár növekszik vele.

Így legyen minél erősebb ha lehet.... nekem így is megfelel de mi hátrányunk lenne ha gyorsabb lenne? És az apple is valamiért olyan chipet tervez ami köröket ver a sanpira hát még az exynosra pedig nekik a rendszer és alkalmazások azért jobban meg vannak írva.

Tudom, hogy az apple-t nem szabad dicsérni mert pokolra tesznek. De én elismerem, hogy bizony a hardvert megcsinálják bitangra.

[ Szerkesztve ]

(#25) dilajoska1 válasza Rinocerosz (#24) üzenetére


dilajoska1
őstag

Azzal nincs baj ha fejlesztenek csak most már olyan tartalom is kéne ami kihasználja pl. játékok terén. Vannak olyan új játékok amik ultra grafikán még az Adreno 530 gpu-n is elfutnak.

"Iphone-on ugye a legtöbb játéknak ott a Metal api. Sajnos Androidon nagyon kevés játék használja a Vulkan api-t (kb van 3-4db ilyen játék) a nagy szórás miatt. Ezért alkalmasabb az Ios játékra"

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#26) Rinocerosz válasza dilajoska1 (#25) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Hát ha ezt a deX-es dolgot tovább vinnék az mindenképp jó lenne. Így lehetne minden dolgot a telefonon tartani aztán nem kellene a gép. Csak hát az még odébb van sajnos.
Meg hát igen kellenének jó játékok nem értem, hogy a sony miérnem ad ki pár játékot ami ps2 voltak kis újítással szerintem hatalmas sikerük lenne és a telefonok már bírnák.

(#27) <Lacy85> válasza dilajoska1 (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Azt se nagyon, mert soha nem játszok telón. :D

(#28) dilajoska1 válasza Rinocerosz (#26) üzenetére


dilajoska1
őstag

Hát ja. Meg azt vettem észre hogy 3-4 évvel ezelőtt a fejlesztők törekedtek arra hogy látványos játékokat készítsenek, amik ki is használták az akkori hardvert. 2018-ban meg grafikailag csak nagyon kevés játék fejlődött 2-3 éves játékokhoz képest plusz tutactjával jelentek meg a 2d-s pénznyelős játékok.

EclipseGT: most már én is nagyon ritkán :).

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#29) w333 válasza ΞΔGLΞ (#15) üzenetére


w333
félisten

Biztos hogy nem ... itthon szinte borítékolható az Exynos ! :)

USA -ban lesz Snapdragon (mint mindig) :D

Szerk.

Papírforma szerinte ismét gyorsabb az Exynos, de a való életben mégis a Snapdragon jóval gyorsabb, ez mindig is így volt ! :))

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#30) Rinocerosz válasza dilajoska1 (#28) üzenetére


Rinocerosz
senior tag

Pedig lenne rá igény én szívesen ki dobnám a gépemet Így is telefonon intézek már mindent de milyen jó lenne egy lightroom, sony vegas, vagy kódolgatni vagy bármi hasonló programokat használni.:)

Játszani meg én is annyira szeretek csak, hogy néha kedvet kapok de ezt a ps4pro teljes mértekben kiszolgálja.
De a telefonon el tudom ütni az időt:K

[ Szerkesztve ]

(#31) #04430080 válasza Fred23 (#19) üzenetére


#04430080
törölt tag

IGP ugyan ott van. Pont ez a gyengesége az összes belépő és középkategóriás Exynosnak is.

[ Szerkesztve ]

(#32) Fred23


Fred23
nagyúr

Progik indításánál nagyon jól jön a két A73-as mag, én például a falra tudok mászni, ha várakoznom kell akár csak a böngésző megnyitására; történjen azonnal, és punktum! :D Ez az Exynos 7904 SoC kábé az a minimum, amit szerintem a legbénább mobilba illene tenni. Kijelzőben pedig HD+ legyen a maximum ezzel a chippel, és minden gond letudva, lesz sebesség!

Xcover 5-öt pont így tippelem egyébként, HD+ felbontás 5-5,5"-on, 3-4GB RAM, meg valami ilyesmi SoC. Exynos 7870 rossz esetben, és 7904 jó esetben.

[ Szerkesztve ]

(#33) #04430080 válasza Fred23 (#32) üzenetére


#04430080
törölt tag

Én általában az IGP -vel kezdem, ha az gyenge, már nem is nézem tovább.

(#34) aprokaroka87 válasza Fred23 (#32) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Ennek mennyi köze van a cpu magok tipusához?.

Mert az én telefonomban pl 8 mag van, és app nyitáskor mind a 8 mag bekapcsol.

Pedig itt 4x1.5 és 4x1 ghz-es cortex a53 magok vannak.
Azért nagyon kevés helyen kell várakozni, ahol kell függhet az apptól is.

A Cortex a73 sem mai csirke már :)

Inkább Cortex a75/a76 legyen az a 2 mag

[ Szerkesztve ]

(#35) Fred23 válasza aprokaroka87 (#34) üzenetére


Fred23
nagyúr

Egy csomó folyamat nem párhuzamosítható, vagy nem párhuzamosítható jól, így időnként rengeteget ér két erősebb mag.

"Inkább Cortex a75/a76 legyen az a 2 mag" Sajnos nem kívánságműsor; természetesen valóban jobb lenne, de ez a SoC a belépő szintre, esetleg a középkategória aljára jön. Tippre Geekbenchben olyan 1250/4100 körül hoz majd.

[ Szerkesztve ]

(#36) aprokaroka87 válasza Fred23 (#35) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Értem

Más: A Samsung exynos ezen verziója már tud 8K@30fps decodingot, vajon az S10 megkapja?

(#37) Fred23 válasza aprokaroka87 (#36) üzenetére


Fred23
nagyúr

Mintha korábban az a hír járta volna, hogy az Exynos 9820 képes rá, viszont ha a SD855 meg nem, akkor le lesz korlátozva a 9820 ezen képessége is, mert a két S10-nek ilyen téren egyezőnek kell lennie. De mintha a SD855 is tudná. Szóval simán lehet, hogy tudni fogják az S10-ek a 8K lejátszást. Mondjuk ilyen tartalom nem nagyon van egyelőre. :DDD

(#38) #04430080 válasza Fred23 (#35) üzenetére


#04430080
törölt tag

Úgy vannak vele, hogy a legnagyobb bóvlit is eladják a szolgáltatók a márkanév mögé bújtatva, teljesen mindegy mit raknak bele.

[ Szerkesztve ]

(#39) vicze válasza #16820480 (#4) üzenetére


vicze
félisten

Mindt most az Apple pereskedés alatt kiderült, hogy leginkább a Verizon ragaszkodik a Qualcomm-hoz, és ezért US-ben azt kapják.

(#40) aprokaroka87 válasza Fred23 (#37) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

A Qualcomm hivatalos oldalán ennyi szerepel a 8K-ról.

Video Playback: Volumetric VR video playback, 8K 360 VR video playback

(#41) Dare2Live válasza gyurma888 (#7) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"Jobb is lenne, ha abbahagynák. Note 8-on Exynos verzión csak mediumon fut egy játék, Snapi verzión meg very highon. Kicsit sem érzem magam átb.szva :W Idén csere, de úgy látom most sem erőltetik meg magukat..."

Játékra mindig is snapi volt a befutó androidon, minden más meg kb kerülendő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) vicze válasza Fred23 (#37) üzenetére


vicze
félisten

(#43) aprokaroka87 válasza vicze (#42) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Arra leszek kiváncsi hogy az Exynos-os verzió vajon csak 4K@120fps-t fog-e majd tudni, vagy esetleg lesz 8K@30fps támogatás.

Bár tartalom az szerintem egyenlő a 0-val kb, esetleg az amit a kamerával tud rögziteni a telefon, de abba bele se merek gondolni tárhelyileg :D

(#44) kakuk.tamas válasza aprokaroka87 (#43) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Én biztosra veszem, hogy lesz olyan verzió ami fog tudni 8K videót felvenni, méghacsak 24-25fps-el is.
Régebben is ezt csinálta a Samsung: nyomatta a CES-es a 4K tv-it, telefonba pedig elhozta a 4K felvételt... Most a 8K-ról szól minden. Kizártnak tartom, hogy ezt le hozza össze.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#45) 7Heads Drago válasza Ixion77 (#6) üzenetére


7Heads Drago
veterán

A kínaiak lopnak, az Anti is... Korea miért ne lopna? ;]
Követelem hogy a Samu vezér egyik közeli rokonát azonnal tartóztassák le. Hol itt az egyenjogúság? :DDD :DDD :DDD

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#46) vicze válasza 7Heads Drago (#45) üzenetére


vicze
félisten

(#47) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

A becsült árak megvannak?

Ezek ÁFA MENTES, EU-S ÁRAK!

Samsung Galaxy S10 E/Lite 6/128 GB: 779 euró (~247.500 Ft)

Samsung Galaxy S10 6/128 GB: 929 euró (~295.500 Ft)

Samsung Galaxy S10 8/512 GB: 1179 euró (~374.500 Ft)

Samsung Galaxy S10 Plus 6/128 GB: 1049 euró (~336.500 Ft)

Samsung Galaxy S10 Plus 8/512 GB: 1299 euró (~412.500 Ft)

Samsung Galaxy S10 Plus 12/1 TB: 1599 euró (~508.000 Ft)

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#48) <Lacy85> válasza kakuk.tamas (#47) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Becslésekkel kár egyelőre foglalkozni, mert S9-nél is lehozta minden oldal, hogy mega-giga-brutál drága lesz, annyiba fog kerülni, mint az iPhone X, stb. Aztán max. egy tizessel lett több, mint az S8.

(#49) kakuk.tamas válasza <Lacy85> (#48) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Jó, de ez innovatív telefonok lesznek, mert lyukasak... 😅🤭

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#50) kalimist válasza dilajoska1 (#14) üzenetére


kalimist
aktív tag

Gondolom az eltérő eredménykre szerettél volna rávilágítani de látszik a képeken, hogy GB 3.4.1 vs 4.0.x pontokat teszel egymás mellé. :) Nézd meg anandteches tesztekben a SPEC2006 táblázatokat.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.