Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cythyel


Cythyel
senior tag

pentium meg cerka :O amennyiért ezeket megveszi a zintel-től, annyiból r3-2200u is bőven kijött volna amd-től hasonló tdp-re konfigurálva, ráadásul teljesítményben garantáltan nem maradt volna el tőle, de lehet hogy az r5-2400u is befért volna... ez így max office-ra jó, de én már pl netezni sem neteznék vele...

(#2) libit


libit
tag

a kepen se latni, de az ecs oldalan a lairasban se szerepel a "dupla Gigabit Ethernet"

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Product/Product_SPEC.aspx?DetailID=1803&CategoryID=12&DetailName=Feature&MenuID=209&LanID=0

(#1) SonicX - ...de legalabb tularazott lesz :)

(#3) Feketelaszlo válasza Cythyel (#1) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

12V DC betápos Ryzen alaplap ilyen környezetbe csak az embedded procikkal létezik, ami annyira friss termék, hogy senki nem tud róla semmit. Nincs értelme asztalihoz/notebookhoz hasonlítgatni egy mini PC platformot.

[ Szerkesztve ]

(#4) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Megbízható márka ez az ESC?

(#5) Fr3eWar válasza SunMount3r (#4) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Nem ESC hanem ECS, nekem nem volt bajom a termékeikkel, sőt a Socket-A-s nforce chipsetes lila lapjukat imádtam.

(#6) SidCorky válasza libit (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

A sajtóközleményben ez szerepel, várjuk a megerősítést a gyártótól.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#7) pubyy


pubyy
tag

Nem értem a gyártókat. Ebbe a szegmensbe már sokkal jobbak lennének a kis Ryzen apuk. Miért vacakolnak még az Inteles verziókkal?

(#8) pubyy válasza Feketelaszlo (#3) üzenetére


pubyy
tag

Miért, nem lehetett volna mondjuk Ryzen 5 2500U-ból csinálni ilyen kis "téglákat"??

(#9) E.Kaufmann válasza SunMount3r (#4) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Olyan hosszan szemezgettem annó az ECS K7S5A-val, mert annyira nem volt pénzem, aztán mire összegyűlt, el is avult ;] Vettem is egy Asrock lapot.
Vonzó volt, hogy nem kellett volna kidobni a nagy nehezen gyűjtögetett SDRAM-jaimat.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#10) headhunter válasza Cythyel (#1) üzenetére


headhunter
addikt

Mini PC-t gyárt valaki Ryzennel? [link]

(#11) --ka válasza SunMount3r (#4) üzenetére


--ka
senior tag

Utolsó mohikánok egyike, régóta a pályán van; korábban is főleg alaplapjairól volt ismert.

"... test, lélek, szellem - anyag, energia, információ - tudás, bátorság, becsület - tény, igazság, valóság - belőle, benne, általa..."

(#12) Feketelaszlo válasza pubyy (#8) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

Lehetett volna ugyanúgy, ahogy mondjuk az azzal párban álló core Y prociból is, csak akkor az már nem egy low-power olcsó, néma miniPC lesz, mint egy Gemini Lake SoC-al. Minek fizessen a gyártó egy csomó SATA, PCI meg egyéb sávért, ha a gépet egyébként úgy tervezik, hogy ezeket az élettartam során használni sem lehet majd? Az AMD-nek jelenleg nincs ebben a kategóriában processzorcsaládja, de mint írtam talán a beágyazott procijaik vannak hozzá legközelebb, csak arra még most születnek az első fecskék.

(#13) libit válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


libit
tag

OLCSO a miniPC kategoriaban?!?!? - olyat meg nem lattam... (NUC, stb.)
+ amit linkeltel Sapphire alaplapokat, azok is 325 dollartol kezdodnek

"talán a beágyazott procijaik vannak hozzá legközelebb" szerintem itt az AMD Ryzen Embedded V1000 szeriara gondoltal, mert az AMD EPYC Embedded 3000:
"konfigurációtól függően akár 64 darab PCI Express 3.0-s, 16 darab SATA vagy NVMe, illetve 8 darab 10 gigabites Ethernet interfészt kínál fel" :)

[ Szerkesztve ]

(#14) pubyy válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


pubyy
tag

az igazság az hogy nem tudom bekerülési költség szintjén milyen Intel procit kap meg egy RYZEN 2500 U áráért. Az alaplap meg lehet "kissé buta is", nem kellene minden lehetőséget kihasználni.
Mert ha késztermék szinten többet nyújt egy RYZEN-el szerelt gép és ráadásul olcsóbban ( természetesen úgy hogy elegendő csatlakozó van egy átlagos mini pc szintjén) akkor szerintem a többséget nem zavarná hogy maradtak kiaknázatlan lehetőségek. Hiszen egy ily pici méret azért valahol kompromisszummal is jár.

[ Szerkesztve ]

(#15) libit válasza Feketelaszlo (#12) üzenetére


libit
tag

Mivel a AMD Ryzen™ 3 2300U, 5 2500U, 7 2700U-ket laptopokba szanjak, ezert szerintem nincsenek annyira tulpakolva SATA, PCI meg egyeb savval (kerestem, de nem talaltam konkretumokat).

Nekem boven megfelelne mITX alaplapba integralt 2300U esetleg 2500U HTPC alapnak (+minden mas), es akkor nem kellene varnom az OEM piacra szant 2200GE / 200GE esetleges felbukkanasara (es meg talaljak hozza normalis alaplapot) +a TDP is 12-25 lenne 35W helyett

[ Szerkesztve ]

(#16) SunMount3r válasza libit (#15) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Én is nézegettem már a G vagy GE procikat HTPC-hez, de kevés e téren a tapasztalat még velük. Pl. 4K / 60Hz / HDR alap MadVR-el menne e neki, vagy pl. a felskálázást mennyire bírná. Egyelőre "szürke folt".

[ Szerkesztve ]

(#17) Cythyel válasza headhunter (#10) üzenetére


Cythyel
senior tag

Zotac-nál láttam korábban, de ott sem APU-s, viszont Ryzen

(#18) SunMount3r válasza Cythyel (#17) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Aranyár. HTPC-re pedig jobb lenne az AMD GPU.

(#19) Cythyel válasza SunMount3r (#18) üzenetére


Cythyel
senior tag

hát jah, de mégjobb lenne az apu, r5 is bőven elég lenne jópár évre

(#20) jacint78 válasza Cythyel (#1) üzenetére


jacint78
addikt

Az AMD közel sem 10W TDP-s szóval nem értem a hisztériát. Mellesleg nem olyan rosszak ám ezek a processzorok, nézz utánuk kicsit mielőtt fanyalogsz a pentium-ra, passzív HTPC-re nem kell jobb. Gondolom, ha ugyanezt teljesítményt i3-nek hívnának, mint egy noti esetében, akkor már nem lenne gondod vele.

type your text here..

(#21) Cythyel válasza jacint78 (#20) üzenetére


Cythyel
senior tag

i3 néven sem kellene :P
és amúgy utána néztem már korábban is és tudom miket tudnak ezek a procik
van is egy j1900-as cerkám mint cloud server alap és van hogy simán csúcsra járatom...

(#22) libit válasza jacint78 (#20) üzenetére


libit
tag

sokan azt hianyoljuk, h egyaltalan nincs AMD alternativa
10W-tol a 12-25W also hatara nincs olyan messze...

van egy N3150-em media centernek - mast mar nem nagyon bir el - azt is csak addig, mig nem kell rajta valamit buheralni, m akkor szetvet az ideg olyan lassu

(#23) SidCorky válasza libit (#2) üzenetére


SidCorky
senior tag

Köszi az észrevételt, az ECS megerősítette, hogy csak egy LAN port van a gépeken.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#24) jacint78 válasza libit (#22) üzenetére


jacint78
addikt

Az N5000 jóval erősebb. Ugyanilyen TDP mellett az AMD sem lenne erősebb, nagyobb TDP-ben meg vannak masinák bőven.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#25) libit válasza jacint78 (#24) üzenetére


libit
tag

ja, passmarkban kb 50%-al N3150/N5000, az amd 2300U/N5000 meg 2,5x (TDP is ennyiszer nagyobb) [link]

...de attol meg ugyanugy senki nem hasznalja az AMD APU-kat, meg mITX-be integralva se (foleg a fejlettebb IGP miatt erdekelne)

[ Szerkesztve ]

(#26) jacint78 válasza libit (#25) üzenetére


jacint78
addikt

Az IGP komoly felhasználásra ugyanúgy gyenge, a médicenteres megoldásra meg jó az intel is, a 2.5 x TDP pedig sok.

type your text here..

(#27) libit válasza jacint78 (#26) üzenetére


libit
tag

hasznalnam en masra is, csak azt mar nem birja...
alap 15W azert nem olyan sok (12-25 meg allithato) - amugy a 10W-os J5005 mar nem annyira hatekony [link]

"Az IGP komoly felhasználásra ugyanúgy gyenge" - konkretabban? mire gyenge az, ami minimum 5x erosebb az N5000-esenel?
a fejlettebb IGP alatt nem nagyobb teljesitmenyt ertettem; pl. nativ HDMI 2.0

(#28) Piftuka válasza SunMount3r (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

"Megbízható márka ez az ESC?"

Ők nagyon régi szereplők a számítástechnika világába; ott is a távol-keleti gyártók soraiban.

Főként alaplapokat, arra épülő PC-ket, és bővítőkártyákat készítettek mindig, és a '90-es évek végén, 2000-es évek eleje-közepén, amikor még a MOBO gyártók száma közelebb volt a 100-hoz, mint a jelenlegi egyhez különösen népszerűek voltak az olcsó, de alapvetően megbízható termékeik miatt.

Aki "tuningmester" volt, esetleg a maximális teljesítményre vágyott az nyilván nem ECS lapot vett. Ám akinek fontosabb volt a megbízható működés, olcsón az talált néhány jól sikerült példányt mindegyik akkori CPU platformhoz. :K

A magam részéről nagyon sajnálom, hogy azok az idők már véget értek!

"Aquila non captat muscas."

(#29) jacint78 válasza Piftuka (#28) üzenetére


jacint78
addikt

Az ECS sosem gyártott megbízható lapokat, igénytelen szemetet annál inkább. Az órajelet sem voltak képesen normálisan beállítani, manuális beállítási lehetőség híján híján pedig még korrigálni sem lehetett. Állandó BIOS problémák, a legolcsóbb, leggagyibb alkatrészek, igénytelenül tervezve. A piac legalján voltak annó és gyanítom, hogy most is.

type your text here..

(#30) Cythyel válasza jacint78 (#29) üzenetére


Cythyel
senior tag

hát nemtom, nekem volt k7s5a és k7s6a deszkám is, k7sem még most is van elrakva, több ecs deszkás gépet is raktam össze hajdanán (sis chippes deszkáik rettenetesen jók voltak), és egyik sem a deszka miatt döglött meg, se bios beállítás, de memória kompatibilitási hibákkal nem találkoztam, az nforce2-es msi deszkám utána többször is orraesett memória modul kompatibilitási gondok miatt...

(#31) Piftuka válasza Cythyel (#30) üzenetére


Piftuka
veterán

Ott a pont! A SiS chipset-es lapjaik olcsók voltak, és megbízhatóak.

Az ismerettségi körömben többen is használtak ilyeneket megelégedéssel. Ahogyan fentebb is említettem, az ECS nem a "hardcore gamer"-eket szolgálta ki.

Viszont nem is került annyiba egy-egy alaplapjuk, mint egy jobb EPoX, Tyan, vagy Supermicro... :N

"Aquila non captat muscas."

(#32) fasyrt válasza Piftuka (#31) üzenetére


fasyrt
őstag

Sis? Megbizhato? Legocskabb tamogatas amit valaha chipsetkent el lehetett kepzelni. Nem volt megbizhato, de legalabb gyors se.
Tyan, Supermicro mindig is a elsövonalas kategoria volt, szerverekre fokuszaltak, neha valami konzumer termekkel; ne avval vest össze, hanem egy Msi-vel vagy Abittal.

[ Szerkesztve ]

(#33) Cythyel válasza fasyrt (#32) üzenetére


Cythyel
senior tag

sis-el akkor volt baj mikor 4-5 évvel később asrock épített rájuk, ecs esetén 2003-2004 környékén semmi gond nem volt, ha meg stabilitási gondjaid voltak, akkor az lehetett több egyéb komponens alulméretezése is, ami k7sem deszkám van ecs-től, integrált duron 1200-al, annak semmi baja, még mindig tökéletesen megy, sis igp is szépen teszi rajta a dolgát

(#34) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jaja, arra emlékeztem, hogy ők is "régi motorosok", de hogy mennyire voltak jók arra már nem nagyon.

Mondjuk meg lennék lepődve, ha egy akár olcsó gamer gép alapjának valaki pont egy ECS alaplapot ajánlana a konfig ajánlós topic-ban. Szóval lehet vannak jobb cuccaik is, de kb. valószínűleg azért nem véletlenül felejtettem el ennyire ezt a márkát és gondolom a köztudatban sem véletlenül ennyire kérdőjeles ez a név.

Azon viszont kissé még mindig furcsálkodni szoktam, mikor AsRock lapokat ajánlanak. Na rájuk emlékszem én úgy, hogy a 90'években, de még a kétezres elején is eléggé szidták őket (ezen a fórumon is). Most meg a Budget kategória legjobbjának tartják, de azért nekem még vannak fenntartásaim...

(Vagy ott volt még a Mercury is, na az tényleg gyártott iszonyat ócska dolgokat).

(#35) Cythyel válasza SunMount3r (#34) üzenetére


Cythyel
senior tag

Mercury / Tomato deszkák... jájmámi... :DDD na azok voltak a tényleg alja hulladékok...
Asrock-al én elsőre 2004-5 környékén találkoztam, de abszolút nem győztek meg. Silány volt már tapintásra is, via chippel dolgoztak kb 90%-ban, maradék meg nvidia volt. Kb úgy 2012-re lehetett az amikor azt lehetett mondani, hogy most már használhatóak lettek az Asrock deszkák is. Mostanra pedig tényleg jók a cuccaik. Van is tőlük htpc deszkám, havernak fatality gaming deszkája, és mind a 2 szépen megy gond nélkül.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.