Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erer1000


erer1000
őstag

"települések főterein, parkjaiban, múzeumaiban, könyvtáraiban, vasútállomásain, kórházaiban"

múzeumba? :) gyorsan ki tudja postolni instára hogy múzeumban van?

kórházba meg tessék gigabitet, talán akkor több unoka menne be a nagyihoz :(((

betegként áldás lenne.
megye székhelyen 4 napra bent voltam fogva. rettentő unalom jellemezte azt a 4 napot. mobilnet még olyan volt hogy ha elfogy akkor vége, és már elfogyott, szoba társak meg aludtak, vagy ha nem, nem voltak beszéd partnerek. TV nem volt.
fal nézés, meg újság amit rokonok hoztak
egy wifi akkor áldás lett volna

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#2) Cr00py


Cr00py
senior tag

Az elképzelés oké, de ennek megint az lesz a vége, hogy teleszórják a 2,4Ghz-es csatornákat, mint a UPC és társai. Az 5Ghz meg lakásban még oké egy bizonyos szintig, de mint tudjuk jóval kissebb a hatótáv mint a 2,4Ghz-n. Remek. Már várom a publikus 5Ghz-s wifiket is, nyírjuk ki azt is. Képzelem mennyire örülnek így is akik pl lakótelepen laknak.

(#3) TBMC válasza Cr00py (#2) üzenetére


TBMC
addikt

+1... :(

markbellus.hu 

(#4) UnA válasza erer1000 (#1) üzenetére


UnA
Korrektor

Sok jó könyv van ;)

(#5) erer1000 válasza UnA (#4) üzenetére


erer1000
őstag

nem mindenkit köt az le sajnos, ahogy engem se nagyon. :(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) Rover623 válasza erer1000 (#1) üzenetére


Rover623
félisten

"gyorsan ki tudja postolni instára hogy múzeumban van?"

Szeretne mondjuk többet megtudni a kiállított képről/tárgyról/installációról.
Akármi.
Inkább legyen több helyen, mint sehol se! ;)

primus inter pares

(#7) TBMC válasza Rover623 (#6) üzenetére


TBMC
addikt

sztem manapság azért már majdnem mindenki rendelkezik mobilnet előfizuval.
egyre inkább fölösnek érzem a public wifiket.
- értelmetlen. de ez az én véleményem :B

markbellus.hu 

(#8) erer1000 válasza TBMC (#7) üzenetére


erer1000
őstag

áramszünet volt itthon, és másnapra beadandó feladatom volt, hozzá segédlet videó 5GB körül volt felhőben.
egyetemen meg-meg szakadt, és a főtéren a free wifit használva szedtem le gyorsan, hogy meg tudjam csinálni a beadandót.
akkor életet mentett, mert mobilnettel nem ment volna :)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#9) #06658560 válasza TBMC (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amíg külföldre nem mész és a gatyád rámegy a roamingra.

#10 erer1000: egy ukrajnainak EU-n belülre jönni pont ugyanúgy szívás a roaming. A rengetegázsiai turistának szintén.

[ Szerkesztve ]

(#10) erer1000 válasza #06658560 (#9) üzenetére


erer1000
őstag

akarod mondani eun kívülre?
:)

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#11) ROBOTER válasza erer1000 (#10) üzenetére


ROBOTER
addikt

NT

[ Szerkesztve ]

(#12) ROBOTER válasza erer1000 (#10) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem korlátlan az EU adatroaming az új szabályozás óta sem. Ezt sokan félreértették. A határátlépésnél még SMS-ben is felhívják a figyelmet erre.

(#13) TBMC válasza #06658560 (#9) üzenetére


TBMC
addikt

van 30giga a csomagomban, ezt múlt hónapban kint, pl horvátban le is forgalmaztam majdnem.
semmi féle többlet ktgt nem számoltak.
ugyanúgy "ingyen" volt.

- de nyilván egy usában már más a helyzet ;] bár gondolom ott azért már nem kevés public wifi van.

[ Szerkesztve ]

markbellus.hu 

(#14) Fred23


Fred23
nagyúr

Tetszik, örülök neki, szóval várom! Vigyázó szemeim Deutsch Tomin. :D

(#15) iMaverick válasza TBMC (#13) üzenetére


iMaverick
addikt

Azért nem mindenkinek van 30GB adatforgalom az előfizetése mellé...

(Nekem pl. 400MB van. Ha ezzel próbálnék "megélni" a digitális életben, eléggé gyorsan maradna a "fal bámulás", ahogy a kolléga fogalmazott. Melóban, odahaza van "free" wifi, így azért elvagyok.)

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#16) TBMC válasza iMaverick (#15) üzenetére


TBMC
addikt

ebben igazadvan, teljesen. nekem is a munka miatt van ekkora előfizum (mert bárhol vagyok, és dolgoznom kell akkor jócskán forgalmat generálok), de azért a 2-4gigás csomagokkal is már azért vígan el lehet lenni és nem egy eget rengető összeg. - azoknál akik előfizusak persze.

markbellus.hu 

(#17) erer1000 válasza ROBOTER (#12) üzenetére


erer1000
őstag

életvitel szerű külföldi net használat esetén van csak korlátozás.

mióta szabad külföldi netezés van, fele mindig külföldön megy le :)
ebben az sms-ben nem látok komolyabb figyelmeztetést.

tudnád linkelni mire gondolsz pontosan?

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#18) ROBOTER válasza erer1000 (#17) üzenetére


ROBOTER
addikt

Bocs, benéztem, visszakerestem az SMS-t, a hívásindításra írja, hogy "méltányos használat erejéig" használhatom a belföldi tarifával.Az adatra azt írja, hogy az eredeti adatkorlátomig használhatom.

(#19) Tutu7030 válasza erer1000 (#17) üzenetére


Tutu7030
veterán

Nekem a dolgozói Hipernet 21 (10GB belföldi adatforgalom + korlátlan böngészés és email) csomagból "csak" 4GB használható fel az EU-ban. Ha elhasználtam a 4GB-ot, akkor roamingban nem lassítanak, hanem lelövik teljesen.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#20) hemaka


hemaka
nagyúr

Korlátlan mobilnet, azt jól van. Nem kell tele szemetelni a sávokat, így is sok helyen használhatatlan.

(#21) TBMC válasza hemaka (#20) üzenetére


TBMC
addikt

pontosan :K

markbellus.hu 

(#22) Sanchez638


Sanchez638
addikt

Sok helyen a publikus is érdekes. Sőt a M*V-nál a vonaton még menet közbe is elmegy :D.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#23) chipesz válasza Tutu7030 (#19) üzenetére


chipesz
őstag

Jaja, korlátlan Telenor HelloData Start csomagban nekem is csak 5GB az EU romaing (ezt a typo-t itt kellett hagynom :D ) roaming adatkeret.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#24) erer1000 válasza Sanchez638 (#22) üzenetére


erer1000
őstag

aminek meg van az oka, hiszem gyors sebesség mellett gyorsan váltogat cellákat, és ha egy szegényen lefedett helyen történik ez, akkor álló állapotban lenne net. csak ha gyenge a térerő, lassabb a csatlakozás, mire felmenne, már másik cella térerő erősebb lehet, átmegy rá, de valami leárnyékolja, és vissza, stb.

vagy esetleg egy hálózat mentes foltba kerül.

nem egyedi eset, Szlovákiában sokat vonatozok, ott teljesen sík csallóközben RegioJet vonatokon is sokszor alapból nincs net, ha van, lehet menet közben ugyan úgy elmegy mint a mávnál.

mávnál szombathely-komárom vonalon van olyan hely ahol mobilon sincsen 1 csík se, semmi hálózat.

ŽSR (szlovák állami vasút) wifi tekintetében gyengébb mint a máv. Pozsony-Kassa vonalon elég sokszor inkább mobilnetet választottam, mert a wifi álló vonaton is csak hálózat volt, net nélkül

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#25) DonaldJames


DonaldJames
tag

Korlátlan mobilnet kellene minden csomagba.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#26) kymera válasza Cr00py (#2) üzenetére


kymera
senior tag

És mit tegyenek azok akiknek nincs 5 Ghz-es wifi egységgel rendelkező eszközei ???? Nem gondoltad át ezt a dolgot.

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#27) erer1000 válasza kymera (#26) üzenetére


erer1000
őstag

és mit tegyen akinek nincs 4G képes mobilja?
jött a kérdés pár éve az országos 4G lefedettségre

előbb utóbb mindenben lesz 5 Ghz wifi

ahogy régebben semmilyen wifi se volt.

nekem a laptopomban sincs semmilyen wifi, mégsem az üzemeltető hibája hogy nem tudom fogni a városi free wifit a laptoppal, hanem az enyém hogy nem wifi képes

ilyen egyszerű

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#28) Keem1 válasza kymera (#26) üzenetére


Keem1
addikt

Akkor érdemes lecserélni :DDD
Viccet félretéve... Pár év és mindenben lesz 5 GHz.
A már tavaly lecserélt S4-em is tudta, pedig idén már több mint 3 éves lenne, és több mint egy éve nyugdíjba küldtem.
Szóval nem olyan távoli jövő ez.
Nálam itthon minden eszköz (a négy éves tabletem is) 5 GHz-es wifit használ. Sokkal gyorsabb, mint a kikapcsolt 2,4 GHz-es sáv.

[ Szerkesztve ]

(#29) erer1000 válasza Keem1 (#28) üzenetére


erer1000
őstag

bizony.
Blackberry Q10 2012 végén 13 elején jelent meg, és már 5GHz képes volt

kb alap követelmény lehetne manapság

RegioJet vonatokon van külön 2,4 és 5GHz sáv is
5GHz-et használom, mert azon nem 100an vannak egyszerre :D

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#30) ksanc


ksanc
őstag

Éljen! Így majd mindenki nyomonkövethető lesz, akárhol van! :) Nem mintha ez feltétlenül katasztófa lenne...
Valamiért nekem ez ugrott be a "mindehova wifit" dologról :)

(#31) iMaverick válasza ksanc (#30) üzenetére


iMaverick
addikt

A GSM hálózattal eddigi megoldható volt... :))

"Sokkal könnyebb gazdagon boldognak lenni, mint szegényen" (Moldován András)

(#32) Bluesummers


Bluesummers
őstag

Watchdogs

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#33) ksanc válasza iMaverick (#31) üzenetére


ksanc
őstag

Hát persze. Csak a wifi spotokkal együtt már a gps-t is verheti sok helyen :)

(#34) Rickazoid


Rickazoid
addikt

És hogyan akarják megoldani, hogy mindenki egyénileg titkosítva csatlakozhasson? Csak mert erről nem írtak, a valódi publikus WiFi-vel viszont pont az a baj, hogy csak az adattolvajok járnak vele jól, és még a lakossági eszközöket is zavarja.

Inkább a mobilszolgáltatókat kéne seggbe rúgni, hogy még mindig korlátoznak. Nem 4G meg 5G kéne kihasználhatatlan sávszélekkel, hanem stabil 3G korlátlan adatforgalommal.

[ Szerkesztve ]

Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

(#35) Necroman_Mk2 válasza hemaka (#20) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Valami hasonlón gondolkodtam én is, hogy bevezetnék egy korlátlan, mindenki által ingyen használható mobilnetet, amivel ki lehetne lőni ezt a rengeteg sok wifit. Persze nem lenne túl gyors, max. 64 kbit letöltési sebességet vizionálnék hozzá (kezdetben), hogy azért mégiscsak megérje egy valódi mobilnet tarifacsomagért fizetniük az embereknek, viszont adott helyzetben jól jöhet.
Persze, jobban belegondolva, ennek is meglenne a veszélye: az IoT és egyéb dolgok miatt ideális platfrom lehet különféle botnetek kialakítására. (De az is igaz lehet, hogy egy ilyesfajta működésének kiszúrásakor felülről bele lehet avatkozni a dolgokba.)

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#36) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Nos az ingyen WIFI madnem mindenpt? jól hangzik+ Pl.Budimoesten,Városliget,to.állatkert(ZOO) s még a Dunapart mentém X-hidtol y-ig.Na ennyi,Kicsi Országunkban sok-sok üres stadion épül(T9 helyette biz másra kellett vilna a költségeket forditani.Bogy Vágyálmai lehet a NÉPNEK?? :C ;]

föolvaso

(#37) ROBOTER válasza fojuzer (#36) üzenetére


ROBOTER
addikt

Próbáltam google translate-tel lefordítani a hozzászólásodat, de az automatikus nyelvfelismerés nem tudta beazonosítani.

(#38) Kékes525


Kékes525
félisten

Hackerek melegágya lesz.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#39) azbest válasza Kékes525 (#38) üzenetére


azbest
félisten

az ingyenes nem azt jelenti, hogy bárki, bárhogy használhatja azonosítás nélkül.
Diákoknak ma is létezik eduroam hálózat, amivel külföldön is tudhatnak wifizni [link]

(#40) Kékes525 válasza azbest (#39) üzenetére


Kékes525
félisten

Így igaz, viszont az azonosítás sem jelent feltétlen biztonságot.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#41) Bluesummers válasza Kékes525 (#38) üzenetére


Bluesummers
őstag

Ezért mondtam, hogy "Watchdogs", azaz "Watch Dogs" :D

Ha válaszolok / írok az üzenetedre, elvárom a választ. Egy minimális kommunikációs etikettet tartsunk be, még akkor is, ha nem érdekel az ajánlat.

(#42) Rodi 4.80


Rodi 4.80
senior tag

Még több reklámot akarnak szórni a népre, ennyi :)

(#43) Rusher4587


Rusher4587
tag

Esetleg tudja valaki, hogy az a 98 ember, aki ellene szavazott, mivel ervelt?
Nem akarom oket zsigerbol lehulyezni, amig nem tudom a miertjet.

Si vis pacem, para bellum!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.