Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) kiliman válasza role_of_72 (#8) üzenetére


kiliman
tag

Csak ilyen kicsi képnél tűnik, úgy. Leszedtem a honlapról, ahol nem olyan és kicsiben tényleg hibásnak tűnik. Persze ettől még szoktak bakizni.

(#52) Paul78Debr válasza borbastomi (#50) üzenetére


Paul78Debr
lelkes újonc

Jogos, bár érdekes módon a belépő szintű Surface Go kizárólag Type-C-vel rendelkezik.

(#53) Noukoum


Noukoum
veterán

Hiába pro a többség ugyanarra veszi mint a sima ipadet. Ez csak marketing, hogy méregdrágán el lehessen adni a fícsöröket, az "olcsó" áron (azaz a régi áron) pedig a régi formatervet. Ha ipadet kéne vennem akkor mindenképp a simát. Otthoni felhasználásra ugyanazt nyújtja. Persze tudom itt fórumon mindenki kőkeményen dolgozni fog rajta, de valahogy a való életben ez nem így van.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#54) Ijk válasza #16820480 (#45) üzenetére


Ijk
nagyúr

Szerintem Windowshoz még mindig egér kell.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55) Noukoum válasza Ijk (#54) üzenetére


Noukoum
veterán

Embere válogatja. Valaki macet is csak egérrel használ:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#56) sultansmith


sultansmith
senior tag

Kéne. Az ára is.

Babakék is never ever motherfuckin' DIE!

(#57) Nartaas


Nartaas
tag

iNyád. Ennek is megkérik az árát...

(#58) #96302336


#96302336
törölt tag

Azt meg kéne említeni, hogy teljes értékű photoshop, és lightroom is elérhető hozzá, és valljuk be, ideje volt egy ilyen cuccnál.
Kár, hogy ennyire drága, mert a teljes PS támogatás miatt kb most kéne. :)

(#59) tuki2200 válasza #96302336 (#58) üzenetére


tuki2200
senior tag

*lesz 2019-ben valamikor

(#60) hemaka válasza #96302336 (#58) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amint kijon ra, akkor lesz igazan jol hasznalhato a fotosoknak + type-c.

(#61) tuki2200


tuki2200
senior tag

600$ es 650$ lesz a javitasi koltsege az uj iPadeknek.... ez tenyleg nevetseges...

(#62) GALARDO válasza joey04 (#48) üzenetére


GALARDO
addikt

How would I describe myself? Three words: hard working, alpha male, jackhammer....merciless...insatiable. by: DS

(#63) Totheground válasza hemaka (#60) üzenetére


Totheground
addikt

Nem kell dobálni... Egy tabletnél ez meg kevésbbé bocsánatos, mint egy telefonnál.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#64) arpi6k


arpi6k
addikt

Elképesztően jó cucc lett. Ennek megfelelően az árát is megkérik.

Intel & ATI

(#65) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Nem igazán értem a koncepciót. Olyan hardvert pakolnak bele, amivel már kacsintani lehet a profi fotósok/grafikusok felé, de nagyon messze van attól, hogy ez ténylegesen munkára használják (ezer okból). Aki komolyan dolgozik pl. PS-sel, az nem fog egy tableten szórakozni, mert nagyon lelassítja a munkát. Szóval profi eszköznek gyenge/nagyon nem praktikus, sima tabletnek meg iszonyatosan drága és a hardver is overkill.

[ Szerkesztve ]

(#66) #72042496


#72042496
törölt tag

Komoly gép lett. Ez is, a Mini is, az Air is, az iPhone is, gyakorlatilag a teljes Apple felhozatal hosszú évek után ismét olyan lett az idén, hogy nekem bizony nagyon tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#67) Ijk válasza Jhonny06 (#65) üzenetére


Ijk
nagyúr

Drága? Nézd meg a Macbook Pro árát amit használnak a profi fotósok és ahhoz viszonyítsd.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#68) Decske válasza borbastomi (#50) üzenetére


Decske
aktív tag

Surface Go előbb volt, és ott a Surface Connect mellett van már USB Type-C is.

Microsoft azért nem ad a Surface Pro-n még C-t, mert Thunderbolt-al szeretnék szerelni (hiszen "pro" eszköz), azonban az Intel procik nem rendelkeznek elég PCI sávval, hogy mindegy csatlakozót kompromisszummentesen tudjanak használni. A Surface Connect elhagyása meg butaság lenne, hiszen akkor a visszafele kompatibilitást dobnák el.
Személy szerint, amióta Surface Go-m van, sokkal jobban szeretem használni a Surface Connect-et mint a Type-C csatit. Nem tudom mennyire ismerős a Macbook-ok Magsafe csatlakozója, de a Surface Connect hasonló elven működik, de nem csak töltésre használható.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#69) 7Heads Drago válasza Totheground (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Mert ha nem a magyar bruttó árat nézzük akkor ugyan mit? Ezért nem fogok se diszidálni, se céget alapítani. Attól hogy vissza lehet egyeseknek az áfát igényelni még ki kell fizetni. És persze lehet ezt szépítgetni de ez akkor is csalás.

Az ára egy vicc. Jól néz ki persze, csak más gyártók ezt már régen meghúzták. A 64 gb tárhely bővíthetőség nélkül meg fogalmam sincs mire való. Ott tartunk lassan hogy a safari is már felhőbe tölt. Habár az ingyenes felhő is kevés. Hihetetlen hogy normális nadrágnak látszik Tim szerelése és mekkora zsebbet sikerült rá tenni. Ez az új Apple technikai csoda.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70) Jhonny06 válasza Ijk (#67) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azt írtam, hogy sima tabletnek drága, mert ez egy munkagépet nem vált ki, hiába próbálják így eladni. A MBP is drága, de az egy teljes értékű gép, amin lehet folyamatos profi munkát végezni. Ezen nem.

[ Szerkesztve ]

(#71) DaveNo1 válasza 7Heads Drago (#69) üzenetére


DaveNo1
veterán

Az Apple termékek közül még mindig az iPadnek van a legértelmezhetőbb árazása. A 64gb alap tárhelyet én is keveslem, de még az új technológiák ellenére így sem szállt el az ára, mint az iPhonenak. Akinek nem kell a Pro annak ott van 150-ért a 128gb-os alap iPad ami szerintem szintén eléggé korrekt készülék.

Az új MacBook Airrel szemben biztosan ezt választanám, tekintve, hogy a kettőt kb. ugyanarra tudnám használni.

You are not prepared.

(#72) joey04 válasza Totheground (#29) üzenetére


joey04
titán

hiába magyarázod nekik. engedd el. hamarabb lekopnak. ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#73) Ijk válasza Jhonny06 (#70) üzenetére


Ijk
nagyúr

3x annyiba kerül a MBP, nyilván teljes értékű munkagép. Azért mondtam hogy egymáshoz viszonyíts.
Jön rá a photoshop, van lightroom. Fotós táskába simán befér, USB-n rá lehet tolni a képeket, RAW-okat, otthon rá lehet kötni 5k kijelzőre.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#74) m0h0senator válasza Jhonny06 (#70) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ezt a kijelentést mire alapozod:

Azt írtam, hogy sima tabletnek drága, mert ez egy munkagépet nem vált ki, hiába próbálják így eladni.

Kapsz egy erős HW-t, USB-t (fotósoknak kamerához) az ipar egyik legjobb kijelzőjét. Nem kell laptoppal szórakozni, tavasszal jön a teljes értékű PS ott a pencil hozzá én még mindig azt mondom, hogy a fotósok imádni fogják...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#75) tuki2200 válasza m0h0senator (#74) üzenetére


tuki2200
senior tag

A fotosok lehet, de nem mindenki dolgozik photoshoppal a vilagon.. USB helyett USB-C-t kap az ember es meg mindig egy korlatozott MOBIL OS-t, mig kb ugyan ennyiert egy Surface "rendes USB-vel, teljes erteku Windowst futtat, amin viszon kenyelmesen lehet csinalni BARMIT... itt megint csak az van, hogy az "Apple eleterzesen" kivul, nagyon nem szol semmi mellette, foleg a sima iPad mellett, ami atlagfelhasznalasra az emberek 99%-nak eleg (lenne) nagyon jo sikerult es az ara is nagyon kedvezo..

[ Szerkesztve ]

(#76) hemaka válasza Totheground (#29) üzenetére


hemaka
nagyúr

Amugy is ki vesz meg itthon barmilyen elektronikai cikket?😂

(#77) m0h0senator válasza tuki2200 (#75) üzenetére


m0h0senator
őstag

KB a torrent nem megy iOS-en. Minden más, office, mail, megy rajta. A kérdés, hogy esetleg milyen külső eszközök csatlakoztatását építik bele a későbbi iOS-ekbe. Sokaknak nem kell teljes értékű windows de még OSX sem azok fogják ezt venni...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#78) fank70


fank70
csendes tag

Ebben a kategóriában hagyományosan a legjobbak, legidőtállóbbak a termékeik, köszönhetően az IOS-nek is. Az, hogy drága, az igazi piacukon annyira nem számít.

"Our honor is more important than our wealth"

(#79) tuki2200 válasza m0h0senator (#77) üzenetére


tuki2200
senior tag

Arra meg eleg egy sima iPad, ahogy irtam. Mi indokolja ezt a Pro kategoriat? Foleg, hogy ezeknek eddig az volt elonye, hogy joval olcsobb volt mint egy notebook, most viszont 1 arkategoriaba kerultek

[ Szerkesztve ]

(#80) #10949376


#10949376
törölt tag

nem is oled ,aztán horror árak grat nekik

(#81) Paul78Debr válasza m0h0senator (#77) üzenetére


Paul78Debr
lelkes újonc

“KB a torrent nem megy iOS-en”

Megy az is, Jailbreak nélkül is. Kíváncsiságból én is feltettem az iPademre, az már más kérdés hogy nem szoktam különösebben torrentezni, de érdekelt hogy működik-e a dolog, és egy több gigás filmmel leteszteltem. Ugyanúgy működik, mintha egy Windowsos laptopon használtam volna.

(#82) talamasca


talamasca
senior tag

Akik beírják, hogy ugyanarra jó mint a sima iPad, azok vegyék is a simát.

Mindenki csak a fotós képességekre koncentrál. Nekem a tavalyi 10,5 van, iMactől távol, úton baromira jó, hogy videót vágni, zenét szerkeszteni könnyedén lehet vele. 4K-s anyagot is simán megeszi.
Az idei cucc meg még brutálabb lett.

Valaki kérdezte, hogy a RAMmal mi a helyzet. Én azt olvastam, hogy az 1TB-k 6-t kaptak, a többi marad 4. Nem lenne baj, ha ez nem így lenne és megkapná mindegyik a 6 GB-t...

“Black as midnight on a moonless night.”

(#83) Ijk válasza tuki2200 (#75) üzenetére


Ijk
nagyúr

Mit tudsz megcsinálni Surface Pro-n ami hiányzik Ipad-ról?
Windows addig jó amíg van a bill. egér, de legalább egy tollad. A felület, de főleg a programok ujjakkal, gesztusvezérléssel használhatatlanok. Akkor meg inkább veszek egy laptopot.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#84) tuki2200 válasza Ijk (#83) üzenetére


tuki2200
senior tag

En semmit, nincsen semmilyen tabletem, legutolso az iPad 3-volt meg az osidokben.. azt kerded mi elonye egy nativ asztali kornyezetnek egy mobil OS-el szemben? Akkor mi ertelme a notebookoknak vagy a PC-knek? Probaltok valami haternek beallitani, pedig nem errol van szo, tenyleg erdekel, hogy a tarsadalom azon 1%-an kivul aki ra van fuggve a photoshopra, miert erne meg ez jobban mint egy sima iPad? Az, hogy idotallobb nem fogadom el valaszkent, mert ugyanugy tervezetten elavul mint a tobbi, arrol nem is beszelve, hogy sima iPadbol, ha megveszem a mostanit es 3 ev mulva az akkorit arban kb ugyan ott vagyok, valoszinuleg tobb ujdonsaggal..

[ Szerkesztve ]

(#85) Ijk válasza tuki2200 (#84) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor megfordítom a kérdést, miért kell egy 300-400k-s csúcstelefon a 100-150k-s középkategória helyett, amikor ugyan azt tudja? Remélem megválaszoltam ezzel a kérdéssel.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#86) tuki2200 válasza Ijk (#85) üzenetére


tuki2200
senior tag

Ne forditsd meg, segits valaszt keresni :D telefont a menosegi faktor miatt vesznek, meg egyertelmu es nagy kulonbseg van a kozep es felso kategoria kozott, de tabletet nem csapsz ki az asztalra uton utfelen... es a sima iPad ugyan ugy high end

[ Szerkesztve ]

(#87) Ijk válasza tuki2200 (#86) üzenetére


Ijk
nagyúr

Akkor fogd meg az alap 2018-as ipad-et meg az új pro-t, több különbség lesz mint a telefonok között már önmagában a 120Hz miatt. A minőségi faktorral már meg is magyaráztad magadnak.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#88) Alibaba5 válasza Ijk (#83) üzenetére


Alibaba5
tag

Például Eplan, vagy pl villamos méretező programok nincsenek meg ios-re. De lehet nem értem a kérdést. Nekem az kényelmesebb hogy egyből rámásolhatok bármit, meg megvan az előnye, hogy minden megvan rá ingyen. Mondjuk én ipadet használok, de munkára Windowst.

(#89) Ijk válasza Alibaba5 (#88) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hogy akarsz táblagépen használni programot amit egérhez írtak? Gondolom nem csak a bal egérgombot használod a szoftverrel. És ez az össze asztali alkalmazás nyavalyája táblagépen.
Vagy írnak egy táblagépre optimalizált verziót, vagy nem táblagép üzemmódban használod hanem egérrel, billentyűzettel. Nyilván ezt a Surface-val meg lehet csinálni, csak az meg táblagépnek kompromisszumosabb. De amúgy kínlódni fogsz perifériák nélkül.

Ezekre a drága táblagépekre egyfajta dual rendszer kellene, hogy táblagépként is kényelmesen használható legyen mit az ios, és asztali környezetbe helyezve is mint a win vagy a macos. Vagy mindent megírni tabletre otpimalizálva.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#90) m0h0senator válasza Alibaba5 (#88) üzenetére


m0h0senator
őstag

Akkor nem Te vagy ennek a terméknek a célközönsége. Nyilván vannak olyan programok amik nincsenek de ez igaz mind a két rendszerre.

egyből rámásolhatok bármit Szintén bármit rámásolhatsz, csak össze kell kötni...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#91) Noukoum válasza Alibaba5 (#88) üzenetére


Noukoum
veterán

Meg megannyi szoftver nincs. Tök jó ez az ipad, otthoni multimédia fogyasztásra. Lehet valaki tudja munkára használni, de mindenki tudja hogy a vásárlói többség nem.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#92) Alibaba5 válasza m0h0senator (#90) üzenetére


Alibaba5
tag

Most ha adnak nekem USB-n valamit, akkor másolhatom a gépemre aztán kössem össze a tablettel és másoljam rá.

(#93) Alibaba5 válasza Ijk (#89) üzenetére


Alibaba5
tag

Az lenne a legjobb, mert így még mindig nem váltja ki a laptopot a tablet, bármit próbálnak mondani nekünk:)

(#94) #16820480 válasza Ijk (#85) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem is kell manapság szerintem csúcskategóriás telefon. Rengeteg kihasználatlan teljesítmény van bennük teljesen feleslegesen. Ha értelmes kamerát tennének a középkategóriába, akkor teljesen feleslegessé válna a felső, csak úgy kevesebb haszon lenne a termékeken.

(#95) m0h0senator válasza Alibaba5 (#92) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ha a tableteden szeretnéd a fájlt "használni" igen. Tablet sosem volt teljes értékű számítógép ez nem a hibája ez a kategória sajátossága. Aki ilyet vesz az tudja, hogy mit vesz ezért ekézni egy terméket felesleges szerintem. :U

An odyssey through the realm of consciousness.

(#96) Ijk válasza Alibaba5 (#93) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem is mondta senki. Különben ki venné 2-3x áron a notijaikat?

sheratan: Tablet sem. Inkább kütyü, luxuscikk ez mint eszköz. Én is 90%-ban böngészésre használom az ipad-et, de sokkal jobb mint telefonon és még olcsóbb is.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#97) Alibaba5 válasza m0h0senator (#95) üzenetére


Alibaba5
tag

Nem igaz ez minden tabletre, erről beszélünk. Ezt egy win vagy egy android tableten megteheted.

(#98) judas13


judas13
addikt

- Márkától függetlenül mondanám gyorsan - ezek olyan arcpirító árak már, hogy nincs is rá szavam.
Azon a 64GB-on meg csak mosolyog az ember ma már. Kínjában.

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#99) m0h0senator válasza Alibaba5 (#97) üzenetére


m0h0senator
őstag

Az apple meg zárt és pont minden előnyével hátrányával. Vagy jó ez valakinek vagy nem. Ezen már pár év alatt szerintem tovább kellett volna lendülni.

An odyssey through the realm of consciousness.

(#100) #16820480 válasza Ijk (#96) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem most tabletként egy Nexus 7 2012 van, amennyit használom, ennél többet nem szánok a témára :) A szüleimnek van újabb tablete, mert ők meg főleg azt használják, nem a telefont.

Amúgy érdekes kérdés az appok kínálata. Valahogy ebből a szempontból a MS még mindig fekete bárány, hiába van Store-juk, tesznek rá a fejlesztők, miközben iOS-re meg tonnaszám írják a tabletre optimalizált cuccokat az utolsó szeméttől kezdve a nagyobb programokig. Hiába UAP, W10-re senki nem akar szinte fejleszteni, csak az ősöreg win32 vackokat kalapálják, hogy jó az még :U
Én megmondom őszintén, hogy nem tudom megszokni/megszeretni sem az iOS, sem az OSX felépítését, designját, pedig próbáltam mindkettőt. Az alattuk levő hardver pedig nem lenne rossz. Csak más meg nincs igazán, ami jó lenne. A Google csak az árcédulát vette át, minőségileg nincsenek ott, a MS meg a mobil szegmens után most éppen az asztalin is sorra bakizik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.