Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) troviko


troviko
senior tag

Csak ne lenne ilyen zárt, és gyengusz az oprendszere. Meg ilyen fapados. 3 hónapja vagyok ipad (sima, nem pró) tulaj, mellbe vágott, hogy nincs számológép, csak reklámos, vagy fizetős. Csomó appot meg se lehet venni, csak sok pénzért egy évre licencelni.
Gusztustalan! (Szerintem).

https://www.oldtech.hu/

(#2) Kasya


Kasya
nagyúr

Azert most mar az amoledet elvarnam, foleg ilyen aron.
A kavanelkuliseget itt nem tudom hova tenni, en legalabbis maskepp hasznalok/fogok egy tabletet, mint egy telefont.
QI toltore egy ekkora debella allatot? :D
Viszont gyonyoru a keszulek!

(#3) foldi_istvan


foldi_istvan
csendes tag

Remélem,hogy lenyomja az àràt egy kicsit a 10.5-nek...

(#4) prolad


prolad
őstag

Na ez tetszik, amennyire semmilyenek lettek az új iphoneok, ezek a tabok annyira jók.

(#5) atikó


atikó
őstag

Fogadjunk csak saját type-c kábellel fog működni!

(#6) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Nehéz lett volna az itthoni árakat is betenni?

(#7) Kasya válasza Gergőke88 (#6) üzenetére


Kasya
nagyúr

Nevetseges arak (nem itthoni viszonylatban is).
Ugyanakkor az Iphone arakat tekintve nyilvan elfogadhato...

[ Szerkesztve ]

(#8) role_of_72


role_of_72
tag

A 3. képen elfelejtették lekerekíteni a kijelző sarkait. Vicces hogy ez átment náluk a rostán. :))

http://thebudapestproject.wordpress.com

(#9) roli543


roli543
őstag

Tyű félelmetes árak! Nyílván a legjobb mindenben de azt gondolom amire nekem kell egy ipad, arra tökéletes az ipad 2017em, több mint egy éve nyüstölöm és még mindig csoda gép :)

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#10) szentkuti11 válasza Gergőke88 (#6) üzenetére


szentkuti11
addikt

Köszi, belerakom, szerkesztéskor még nem voltak kinn a magyar árak.

(#11) Gergőke88 válasza szentkuti11 (#10) üzenetére


Gergőke88
addikt

Oké.

(#12) arn


arn
félisten

Sajnos konkurencia nelkul... rabiggyesztettek a pro cimket, azota 2x annyi az ara. Ipadkent meg vmi regi szart arulnak.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#13) Th3Ac3


Th3Ac3
aktív tag

Manapság már ahogy "haldoklik" a tablet piac, kicsit kevés értelmét látom hogy valaki vegyen egy ilyet, 300 ezerért vagy felette, amiből tényleg egy elég korrekt Windowsos laptop is kijön, akár hordozható, könnyű kivitelben is.

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Vegre, a mostani frissitesek nagyon jol sikerultek mindharom termeknel. De ez az iPad az, amire csettintettem elegedetten, hogy na ez biztosan kell.

(#15) m0h0senator válasza Th3Ac3 (#13) üzenetére


m0h0senator
őstag

Ne kezdjünk ebbe bele, hogy windows-os laptop stb... fotósoknak csak ez kell ahogy a képen is van ahol a kamerával van összekötve. Jön rá a teljes értékű PS fotósok álma lesz... nem pedig a windows-os laptop...

An odyssey through the realm of consciousness.

(#16) Kokzor


Kokzor
aktív tag

Azért a nagyobbik iPad Pronál már lehetett volna az alap tárhely 128 GB. Még az se sok, de egy ilyen cuccnál a 64 GB rettentően kevés (bővítési opció nélkül).

(#17) Totheground


Totheground
addikt

Holnap becsoszogok a legközelebbi Store-ba, hátha meg lehet tapizni a nagyobbat. Kiváncsi vagyok, mekkora lett.
Hogy visszahozzak egy régi klasszikust: instant GET.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#18) 360xbox360 válasza hemaka (#14) üzenetére


360xbox360
tag

Érdeklődés képpen, mire használnád?

(#17) Totheground: Available nov. 7

[ Szerkesztve ]

(#19) hyperspace válasza role_of_72 (#8) üzenetére


hyperspace
őstag

lel

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#20) hemaka válasza 360xbox360 (#18) üzenetére


hemaka
nagyúr

bongeszes, jegyzeteles, sorozatok, spotify, photoshop. Mint egy notit kb.

(#21) Totheground válasza 360xbox360 (#18) üzenetére


Totheground
addikt

Attól meg a flagship storeban előbb kint lehet.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#22) #35852032


#35852032
törölt tag

USB-C. Változnak az idők.
Gyönyörű készülék, biztos nagyon jó is, de engem a 6. generációs iPad is maradéktalanul kiszolgál. :)

(#23) #16820480 válasza m0h0senator (#15) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk ennyi pénzért akár Surface Pro is lehet már, ami kb ez, csak billentyűzettel, és nem csak teljes értékű PS mehet rá, hanem teljes értékű akármilyen szerkesztő, ha valaki nem Adobe cuccot használ a fényképekhez.

Ami mondjuk nem baj, van választék és végre egymással konkuráló termékek is.

(#24) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Wow

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#25) tuki2200


tuki2200
senior tag

Szepek lettek, vegre korszeruen neznek ki. De ennyiert mar notebookot vagy Surface Prot lehet venni es akkor nincs az ember lekorlatozva...

(#26) Totheground válasza tuki2200 (#25) üzenetére


Totheground
addikt

Van laptop és simán kell egy ilyen. Utazáshoz (és főleg közben) illetve ha csak gyorsan felkapva akar valamit elintézni az ember, ezerszer alkalmasabb.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#27) kbyte1024 válasza roli543 (#9) üzenetére


kbyte1024
addikt

Jaja osztom a véleményed. 1hete vettem a paromnak egy vadi uj Ipad³-at 40penzert. Hat basszus mindenre jó.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#28) tuki2200 válasza Totheground (#26) üzenetére


tuki2200
senior tag

De akkor arra meg eleg egy sima ipad.. ez nem arra van, hanem PROfesszionalis felhasznalasra.. ezen az aron ott meg teljesen versenykeptelen, plane, ha hozza veszi az ember jo dragan az USB HUB-ot, a billt, az egeret vagy a tollat amivel meg mindig egy mobil OS-en dolgozik, mig Surface-en mondjuk nincs korlatozva.. de tudom, hogy slager termek lesz, mert nagyon jol nez ki es fogjak venni a tinik facebookozni

[ Szerkesztve ]

(#29) Totheground válasza tuki2200 (#28) üzenetére


Totheground
addikt

Elvileg elég, de ez külsőre jobban begyere, időtállóbb is talán és valszeg így csak nagyon ritkán viszem majd magammal a macet.
Egyébként nem kell ennyit rugózni az áron, világrekord ÁFAval, szar devizával és alacsony átlagfizuval persze, hogy soknak érződik.

Surface = Windows, kell a hóhérnak.

[ Szerkesztve ]

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#30) 3pdavid válasza tuki2200 (#28) üzenetére


3pdavid
csendes tag

Egeret... ehhez nincs egér, sose volt sose lesz.

(#31) kentucky


kentucky
őstag

Nyárra lemegy elfogadhatóra az ára itthon is, már csak az a kérdés, hogy ez vagy az új MacBook Air :D

(#32) spawn21


spawn21
veterán

A pofám leszakad ezen az áron :DDD

Évek óta iPad van a melora, de inkább hozzáteszek egy keveset és surface vagy egy stúdió.
Azok legalább valóban pro cuccok

iPhone 13p

(#33) DaveNo1 válasza kentucky (#31) üzenetére


DaveNo1
veterán

Ezeknek nem nagyon szokott csökkenni az ára.

Szerintem egy iPadre majd én is befizetek de azért az rohadt nagy lehúzás, hogy az alapmodell 64 gb, főleg ennyiért.

Air viszont felejtős, 500k majdnem az alap modell, ami több mint nevetséges.

You are not prepared.

(#34) #35852032


#35852032
törölt tag

Itt persze felold majd fektetve is a FaceID..

(#35) Halkow.


Halkow.
senior tag

USB-C-s, jujjj ne a lithing sokkal jobb! ez hiba volt!

(#36) Norb79 válasza tuki2200 (#28) üzenetére


Norb79
őstag

Nekem 9,7es pro van és civ6 alatt olyan közepesek a köridők, ezen szerintem jobban fog hasítani. :)
De amúgy igen, ezt leszámítva amire én használom ezeket az ipadeket most már ~7 éve, arra simán elég a sima is, ezek tényleg csak professzionális felhasználásra, vagy egy két extrém dologra valók.

(#37) lolal válasza DaveNo1 (#33) üzenetére


lolal
senior tag

Ilyenkor áldom magam, hogy nem vártam meg az újjat és megvettem AIR -ből a 2017 es modellt még 1 hónapja. Vicc ez az induló ár és még dollárban is. 1200... szóval... mondom ezt Air tulajként... :(((

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#38) Alibaba5 válasza lolal (#37) üzenetére


Alibaba5
tag

Én örülök, hogy nem oled, monitorban is villogásmentest veszek, ezt meg szerintem mindenki akinek van többet bámulja mint a telefonját. Azt nem írják mennyi ram került bele, gondolom maradt a 4.

(#39) Ijk válasza #16820480 (#23) üzenetére


Ijk
nagyúr

Na igen a Surface Pro. Papíron sokkal jobb a gyakorlatban meg nem. Nyilván ha valakinek full windowsos tablet kell, billentyűzettel, egérrel annak nem alternatva az ipad. Csak ugye akkor már akár laptop is lehetne. 10.5-ös Pro befér egy kis oldaltáskába, sokkal könyebb, vékonyabb. Oda lazán elviszem ahova egy laptopot nem, de még egy Surface méretű tabletet sem. Nagyszerűen kiegészíti az iphone SE-met, együtt kevesebbért mint amennyibe egy csúcs iphone kerül. És azt meg kell tapasztalni hogy milyen a 120Hz kijelző, gesztusvezérlés, bitang gyors rendszer, lag nélküli pen. Na ezek miatt sokkal jobb tablet szerintem mint a Surface.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#40) Paul78Debr


Paul78Debr
lelkes újonc

Jó gép lett az új iPad Pro, bár már amikor azt pletykálták hogy a Lightning csatlakozó helyett USB Type-C lesz rajta, akkor elgondolkodtam, hogy vajon egy sima Type-C-s pendrive-on lévő adatot (pl. wmv, mp3, docx stb.) ezáltal könnyebb lesz-e a táblagépbe bevinni vagy kizárólag az 5K-s külső monitor miatt kukázták a saját csatlakozójukat. Most is iPad-et használok, de a legnagyobb bajom jelenleg is vele, hogy bizonyos fájlokat indokolatlanul nem játszik le, vagy pl. a OneDrive felhő tárhelyemben lévő, régebben rögzített .avi videómat (2,1 GB) nem tölti le a galériába. Tudom, hogy ezek szoftveres korlátozások, csak számomra még mindig érthetetlen öt év használat után is, hogy mégis mi értelme van az efféle limitációnak a fájlok mozgatásában. Lényeg a lényeg, valóban nagyon jó eszköz lett az új iPad Pro, kíváncsi leszek a magyar, részletes tesztekre!

(#41) smc válasza Paul78Debr (#40) üzenetére


smc
addikt

Pendrive-ot, hdd-t nem lehet továbbra sem rákötni, nem fogja kezelni.

Számomra a ceruza a legnagyobb piros pont, végre lemásolták a surface mágneses tartóját és mellé még wireless töltés is került bele. Ezt így kellett volna már a legelején!
USB-C számomra csak azért jó, mert legalább nem kell két kábelt cipelni, telefont is lehet tölteni ugyanonnan, no meg tölteni a telefont az ipadről ha nagyon szükséges.

A méretekkel nagyon jól játszottak. A 11 így már elég nagy, a 12.9 pedig már elég kicsi. :)

Azt nem tudom még, hogy azzal a billentyűzetes tokkal meg lehet-e oldani valahogy azt hogy csak minimálisan legyen megemelve a teteje, de szerintem nem. Így egy mód kiesik sajnos. Erre gondolok.

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#42) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Jó drága rajztábla..Gondolom vinni fogják mint a cukrot. :U

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#43) Paul78Debr válasza smc (#41) üzenetére


Paul78Debr
lelkes újonc

Pendrive-ot most is kezel (Sandisk iXpand, a hozzávaló, ingyenes, magyarnyelvű appal) csak azt gondoltam, hogy az új csatlakozóval, a fele ennyibe kerülő, applikáció nélkül is működő, szabványos, Type-C típusú pendrive-okat is kezelni fogja. De az aprólékos tesztek után majd biztosan kiderül, vagy akár szoftverfrissítéssel lehet hogy enyhítenek egy kicsit a dolgon.

(#44) smc válasza Paul78Debr (#43) üzenetére


smc
addikt

Appal, ez a lényeg. Az IOS-ben van a kutya elásva, ha ott engedélyezik akkor nyilván mehetne a dolog. De egyelőre erről szó nincs.

Más: Összehasonlítás az előző gennel méretben: [link]
Most akkor ezek milyen képarányok? Jól látom hogy a 11-nek más lett?

[ Szerkesztve ]

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#45) #16820480 válasza Ijk (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk nem próbáltam még élőben, de a Surface Pro 6-ról elég jókat írnak mindenhol. Méretben kisebb az iPad Pro-nál, a kijelzője majdnem ugyanakkora, kicsit nehezebb, de nem vészesen. Szerintem itt inkább már a személyes preferenciák vannak előtérben (ahogy itt írta valaki, nem használna Windowst), nem úgy mint régebben, hogy volt az iPad és a futottak még kategória.

(#46) koxkids


koxkids
őstag

Ahogy nézem az Apple oldalát, 18W-os töltőt kap az új Pro, ami azért szerintem nem rossz. :)

(#47) Paul78Debr válasza smc (#44) üzenetére


Paul78Debr
lelkes újonc

Vagy a File Explorer, Cloud Music, nPlayer, Infuse Pro 5 is közvetlenül elboldogul vele és a 128 & 256 GB-os iXpand exFAT fájrendszert is támogat. De itt az a várós, hogy a sima Type-C csatlakozós pendrive-ok is fognak-e az új iPad Pro-val működni úgy mint a jóval drágább iXpand. Vagy (mint írtam) csak és kizárólag a külső monitorok 5K felbontású csatlakoztathatósága miatt cserélték-e le a Lightning portot...

(#48) joey04


joey04
titán

EZ igen. Ütős frissítés lett. És a Face id működik fekvő módban is végre. :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#49) Ádám16


Ádám16
addikt

Kéne rendesen. Az ára is :D.
Szerencsére a 2017-es iPad iOS12-vel minden igényemet kielégíti.
Mindenesetre tényleg nem a semmivel álltak ma ki Tim-ék, minden ponton jobb lett a cucc.

(#50) borbastomi


borbastomi
csendes tag

Amikor az Apple előbb használ egy terjedőben lévő, szabványos csatit, mint a Microsoft... Nekem ez most kicsit drága lett, de annak ellenére is tetszik, hogy amúgy ki nem állhatom az almás cuccokat. Remélem Microsoft válaszlépésként legközelebb már lecseréli a saját egyedi csatlakozóját tb3/usb3.1 type-c-re.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.