Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hellomi


hellomi
tag

Kivancsi leszek milyen az AirPods Pro-hoz kepest. Sajnalom, hogy ahhoz nem erkezett frissites, orultem volna neki. :K

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#2) dud998 válasza hellomi (#1) üzenetére


dud998
őstag

Azt elvileg jövőre mondják. Viszont ennek a 75 ezer forintos ára erősen túlzó. Hivatalos helyeken lehet a Pro-t kapni 77-78 ezerért. Ami nyílván sokkal jobb, mint ez.

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#3) hellomi válasza dud998 (#2) üzenetére


hellomi
tag

Akksiban pl gyengebb a Pro mint ez. Illetve azon nem szeretem a fulparnakat, ez jobbnak tunik nekem. A sima Airpods kenyelmesebb volt szamomra, mint a gumiharangos Pro. :(

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#4) TechMagneTic válasza dud998 (#2) üzenetére


TechMagneTic
tag

Annak biztosan jó aki szereti az illesztékes füleseket. Én pl rühellem és számomra kényelmetlen. Vártam már régóta a 1st gen AirPods cserét. Ebben a hónapban lesz 3 éves és imádom. Munkából és egyéb okokból kifolyólag számomra nem alkalmas a Pro felé kialakítás. A Hangzás hátrányára ugyan de nekem számít, hogy egész nap a fülemben van mégis tudok kommunikálni / még sem nyomja hosszútávon a fülem illetve ha az utcán / menet közben vagyok is hallok mindent.

(#5) ddjtomyy


ddjtomyy
tag

Én örülök, hogy nem ilyen agybadugós füles, nagyon nem szeretem és borzasztóan kényelmetlen számomra, na de végre vízálló is, én nagyon úgy érzem válatni fogok az airpod 2-ről :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Tomy

(#6) dud998


dud998
őstag

Nem akarok természetesen senkit se rábeszélni, én sem vagyok odáig az “agybadugósért”. Viszont a Pro nekem kellemes csalódás, sokáig használtam és nem is éreztem, hogy a fülemben van. Illetve itt nem hallottam a saját légzésem. Csak egy év után lecseréltem egy Maxre. :)
Szóval nekem csak az ár/érték aránnyal van bajom, amúgy örülök az újnak. :R

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#7) syIex válasza hellomi (#1) üzenetére


syIex
veterán

Szerintem fog majd, mert ez nem kapott meg mindent ami abban van. Én is egy újabb Pro 2-t várok. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#8) lmno válasza TechMagneTic (#4) üzenetére


lmno
őstag

Az AIrpods Pro egyáltalán nem nyomja a fület, nem olyan mint egy hagyományos "agybadugós" füles. És az utcán is hallasz mindent, ha kikapcsolod az ANC-t / bekapcsolod a Transparency módot.

(#9) CrAzY88


CrAzY88
aktív tag

Nagyon vártam már a harmadik szériát, és tényleg olyan lett, mint amire vágyom. Csak sajnos a második szériásom még mindig hibátlanul működik már 2 éve. :DDD
Így aztán sajnos nincs okom eladni/leváltani/kidobni/átruházni/szándékosan elhagyni/elrontani. Pedig aztán biztos szebben szól, meg ugye új dolgos is kerültek bele...
Na majd egyszer . :))

Nekem volt nagyon sok agybadugós fülesem, de kb 2 óra használat után már mindegyik idegesít. Ha meg kisebb harang van rajta, kiesik, kicsúszkál, nem úgy szól, minden baja van. Nem én vagyok a célközönség...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#10) abeno9


abeno9
csendes tag

Az valakinek már megvan, hogy mi az a MagSafe töltés? :D
Láttam képeken, hogy egy Apple Watch töltővel töltik, de pontosítani tudja valaki?

(#11) Noukoum válasza abeno9 (#10) üzenetére


Noukoum
veterán

Az nem Apple Watch töltő hanem az iPhoneok is kapható magsafe töltő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#12) abeno9 válasza Noukoum (#11) üzenetére


abeno9
csendes tag

Igen, bocs, tök igazad van…
De fordított töltés esetleg benne van a pakliban egy iPhonennal?

(#13) joey04


joey04
titán

biztos jó, nekem továbbra sem éri meg egyik füles sem, kevés az üzemidő, meg mindegyik kiesik a fülemből...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#14) Noukoum válasza abeno9 (#12) üzenetére


Noukoum
veterán

iPhone ilyet nem tud sajnos, pedig nagyon jó lenne.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) neopeti


neopeti
tag

AptX, AptX Hd , Adaptive, LDAC kódekeket nem tudja 77 rugóért ...
Mekkora hülye lehet aki ezért pénzt ad :-)

De vehetsz prót 100 rongyért :D

(#16) TechMagneTic válasza lmno (#8) üzenetére


TechMagneTic
tag

Igen tudom. Próbáltam már, számomra nem volt kányelmes :)) Galaxy Buds+-t is próbáltam, azon is van ilyen "környezeti hang beengedése" de borzasztó mű"digitáis" módon csinálja. Nem vagyunk egyformák a fülünk sem :D Nekema sima Airpods kialakítás vált be az évak alatt.

(#17) Noukoum válasza neopeti (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem minden a hangzás, ezt te is láthatod.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#18) Wesiz válasza TechMagneTic (#4) üzenetére


Wesiz
tag

3 év után az akksi mennyit gyengült (kb)?

engem ez tartott vissza egy drágább bluetooth-os fülestől hogy az akksi 1-2 év után biztos sokat gyengül és mivel nem cserélhető így bukó a cucc

(#19) LurkerSheik válasza dud998 (#2) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

A sima airpods nekem baromi kenyelmetlen, csak in-eart veszek igy ez AP3 se lett volna opcio. A pro hiaba 2 eves osszesegeben jobb.

Nem olcso a pro, teljes aron 100k ert, viszont szinte az osszes hivatalos helyen megkapni 80 alatt 2 év garival. Csorohelyen szamla nelkul meg olcsobban.
Amazonon szinte mindig 200-250€ korul ment.

Továbbá 2019-ben a Pro t nagyon odatették.
Huaweiék gyorsan másolnak/másoltak, pl a notchot is 3D azonosítás a Mate 20pro ba, és ha füles a freebuds pro se rossz, egyedibb designal.

Pl a Xiaomi a Flipbuds Pro-val 2 évvel utána, most nyáron tudta megközelítőleg lemásolni, felülmúlni papíron.

Nagyobb tokban, szerintem gagyibb designal kétséges garanciával, elérhetőséggel, 50-60 ezerért.
Az Mi air 2 pro is elég fejcsóválós volt még.

Milyen jobb alternatíva volt 2019-ben QI+ANC (+ később Spatial audio is elég jó és persze az előre tudható szoftveres környezet)?

Megintcsak odalyukadtam ki, hogy hiába Sennheiser, Jabra stb, egy kiegyensúlyozottan jó terméket vettem 2021-ben a Pro-val (emag 65k).
Persze negatívum, a fizikai hangerőállítás hiányáért nagy minusz!
Kezdek rászokni Sirire, de az kb 5 sec mire végbemegy, nem mindig kényelmes.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#20) Navaren


Navaren
aktív tag

Ezaz, én ezt nagyon vártam, többéves AirPods 2-t fog váltani napi használatból, mert a gumiharangos füleseket én továbbra sem bírom, ez nekem tökéletes lesz.
Van egyébként Pro is a tágabb értelemben vett háztartásban, kipróbáltam, de nem nekem készült, nem szerettem.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#21) neopeti válasza Noukoum (#17) üzenetére


neopeti
tag

Egy fülesnél nem mindegy a hangzás? Akkor te az orrodba dugod?

Pont a hangzás a lényeg!

(#22) Noukoum válasza neopeti (#21) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor nézz rá az eladásokra és gondold át amit írtál.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#23) marsu. válasza LurkerSheik (#19) üzenetére


marsu.
senior tag

Nem olcso a pro, teljes aron 100k ert, viszont szinte az osszes hivatalos helyen megkapni 80 alatt 2 év garival.
Sávos garancia miatt 100.000 forint alatt ált. csak 1 évet kapsz nem? Így majdnem mindegy hol veszed.

(#24) adamklark válasza neopeti (#21) üzenetére


adamklark
senior tag

egy fülesnél sosem lesz szuper hangzás a fizika miatt, főleg nem ezen az árszinten, ez arra van hogy utcán sétálva, ha hívnak/buszon ülve stb. elfoglald magad, pont ezért nem csak a hangzás a fontos hanem más is (súly, kényelem, üzemidő, kompatibilitás stb.) meg nyilván almás cuccok mindig túlározott dolgok, azon nem kell vitatkozni

(#25) LurkerSheik válasza marsu. (#23) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#26) ilor14 válasza neopeti (#15) üzenetére


ilor14
tag

AptX HD bitrátája 576 kbit/s, a Spotify maximum 320 kbit/s-el képes streamelni, az emberek nagy része streaminget használ zenehallgatásra és a legtöbb ember nem is audiofil, az utcán más emberek közt gyakorlatilag a zaj miatt észre se venné a különbséget.

(#27) LurkerSheik válasza neopeti (#21) üzenetére


LurkerSheik
senior tag

Szerintem korrekt hangzást ad pl az Ap pro, a AP3-at meg meglátjuk.
Nem sok átviteli formát támogatnak az Airpodsok úgytudom, de ez megint az a helyzet, hogy a gyakorlatban nekem kiválóan teljesít.

Van egy aptx-es meizu ep51em, mi sport és egy 1more bt nyakbaakasztós…
Az edzőteremben 20-30 méterre a falon túl is stabilan fogja a jelet a Pro az előzőim meg mind akadtak már úgy 10 méter utàn közvetlen rálátásnál is, gondoltam ez a technológia korlátja.
Mikor bementem az öltözőbe a telóm meg kint maradt ( 2 fal es kb 30-40m) akkor szakadt meg az iphone-Airp pro.
Szoval eleg pozitiv csalodas, lehet itt barmilyen csoda kodek a hatterben.
Elég volt a tesztelgetésből, ez működik, azt csókolom.

Logouton van egy teszt az audio kodekekrol es tomoritesi eljarasokrol, eleg hasznos, milyen sok a placebo ezekkel a hangzatos kodek nevekkel.
Meg is van: [link]

Új S23 / S24 / S24+ / S24 Ultra rendelhető! /// People with passion can change the world for the better |||

(#28) Gicz válasza neopeti (#15) üzenetére


Gicz
addikt

Mondjuk olyan veszi, aki iphone-nal használja és ott AAC kodekkel kb azt tudja mint az aptx hd? Nekem pro van, és imádom. biztos lesz ennek is közönsége, de szerintem a pro-t érdemes venni, akit zavar hogy agybadugós, transparency móddal nem érzed.

(#29) TechMagneTic válasza Wesiz (#18) üzenetére


TechMagneTic
tag

elég sokat..... Én úgy használom hétköznap, hogy reggel 8-kor be a fülembe kis telefonálás, egy kis zene és ameddig bírja ott is van egész nap... mostanában már dél körül jelez, hogy offos. Telefonálást már fél-órát zene több. De nem vészes a csere ez még exemtől kaptam :DD Ez elmegy 15-20ba aztán pótolom az újra. Úgy már nem vészes szerintem
(Jah és mindezt egy Huawei Mate 20 Pro társságában, előtte moto Z Play-el szolgált tökéletesen :D )

[ Szerkesztve ]

(#30) Noukoum válasza Wesiz (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Attól függ mennyit használod. Ha egész nap a füledben van akkor 2-3 év után szinte garantáltan érezni fogod hogy gyengébb sokkal az üzemidő.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#31) M3aN válasza dud998 (#2) üzenetére


M3aN
senior tag

Szerintem nem sokkal jobb a pro ennél, sőt számomra ez a jobb választás. Két éves technika helyett inkább rendeltem ezt azonnal tegnap.

(#32) BabMester válasza neopeti (#15) üzenetére


BabMester
senior tag

ALAC-ot (Apple Lossless Audio Codec) támogatnak Spartial Audiohoz, ami tömörítés mentes, míg az Aptx (még a HD is) tömörített formátum. Miért lenne az jobb választás?

(#33) hellomi válasza Noukoum (#30) üzenetére


hellomi
tag

2 eves volt tavasszal a 2es Airpodsom es mar nem birt 1 orat se, azert csereltem le Pro-ra.
Pedig imadtam, sot, jobban szerettem mint a mostani prot, kenyelmesebb volt, mindenki jobban hallott engem, jobb volt az akksija(anno*), viszont nem volt benne zaj szigeteles.

ASUS ROG B450-F Strix | AMD Ryzen 7 5700G | Crucial Ballistix Sport 2x8GB DDR4 | eVGA RTX 2080 Super XC | Samsung 970 Evo Plus 500GB | Corsair RM750x | NZXT H510i White | ID Cooling SE-224-XT White | Samsung CHG90 49" | Apple Macbook Air M1 |

(#34) markknight


markknight
veterán

30 óra zenehallgatás ezért nem olyan rossz, csak gondolom 3 év múlva ez is mehet kukába az akksi miatt, ráadásul a 20 ezer difi miatt a pro jobb választásnak tűnik, hiába tavalyi koncepció.

Valahogy oldják meg a cserélhető akksit, mert 70 ezer forint sok 3-4 évre.

[ Szerkesztve ]

(#35) M3aN válasza markknight (#34) üzenetére


M3aN
senior tag

A pro most 2 éves pont, nem tavalyi :)

(#36) Noukoum válasza markknight (#34) üzenetére


Noukoum
veterán

15-20e sok egy évre egy felsőkategóriás fülhallgatóért amit napi szinten használsz?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#37) mvgy8621


mvgy8621
lelkes újonc

Sziasztok!

Van már ilyen valakinek?
milyen tapasztalatai vannak vele?

köszi előre is!

(#38) markknight válasza Noukoum (#36) üzenetére


markknight
veterán

Te leosztod évekre, ezzel szemben én a terméket venni szeretném és nem "bérelni meg előfizetni rá". Igenis sok rá az évi 15-20 ezer forint, ami esztétikailag és hardverileg is hibátlan állapotban van, pusztán egy olyan vázba tették bele csórit, ami nem teszi lehetővé, hogy akkumulátort cseréljek benne. Ez pedig óriási probléma.

(#39) Tibee86 válasza markknight (#38) üzenetére


Tibee86
veterán

Üdv a fogyasztói társadalomban…
Javaslom a zsinóros fülhallgatókat, nem romlik az üzemidejük évek múlva se, és sose merülnek le. ;]

(#40) Noukoum válasza markknight (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem muszáj megvenni. Majd a piac biztos téged igazol és nem fog fogyni mert drága.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#41) dud998 válasza mvgy8621 (#37) üzenetére


dud998
őstag

Nos én végül vettem egyet, mert nagyon kívancsi voltam és elkapott a nagyon kell érzés. Annak ellenére amit korábban írtam. Azt hiszem AirPods függő vagyok, mert van a 2.gen, Pro, Max és most a 3.gen. Nagyon kényelmes, nagyon jól szól. Van benne mély is amikor kell hogy legyen. Annyi hogy mivel nyílván nincs zajszűrés, zajosabb helyen minden hallatszik. De ezért van a Pro. Szóval tetszik. :)

“Ük-ük-ükunokáimnak, akikkel sohasem fogok találkozni. Jó érzés tudni, hogy ezeken a lapokon keresztül mégis kapcsolatba lépünk majd egymással. A legjobbakat kívánom nektek egész életetekre, bárkik is legyetek. Szeretettel, ük-ük-üknagyapátok, Brian Johnson”

(#42) markknight válasza Noukoum (#40) üzenetére


markknight
veterán

Bár így lenne :D Az iPhone-ok is kifogynak, hiába kerül kétszer annyiba mint régen, de ott legalább kis ügyeskedéssel lehet akksit cserélni, ebbe viszont semmit, ami nyilván nem az epöl sara, de ha már kiszedik a vezetékes fülest meg a töltőfejet is, ami állítólag minden lakásban van már(khm.. usb-c), akkor ezen a fronton is lehetnének úttörők. Mintha vennék egy autót amiben ha kifogy a kraft, akkor vehetek egy újat :D A szomorú pedig az, hogy ha lenne ilyen autó, azt is vinnék.

[ Szerkesztve ]

(#43) Noukoum válasza markknight (#42) üzenetére


Noukoum
veterán

Persze Iphoneba tudsz aksit cserélni, csak 3 év után kezdenek eljönni az egyéb problémák. És már nem fogod megjavíttatni mert árban nem éri meg. Autóipar is így működik egyébként. Ha valaki 3 évig intenzíven akar használni egy fülest és nem képes anyagi oldalról ennyi pénzt ennyi időként rászánni az ne vegye meg és kész. Az meg hogy leosztod évenkénti költségre egy termék árát nem bérlés, hanem tudatosság. Kár vitatkozni az áron, a mai magyarországi viszonyok között egyáltalán nem sok azoknak akiknek ez a terméket szánták. Nem tudom hogy barlangban élsz-e de javaslom nézz szét az építőiparban, az élelmiszerboltokban (nem sorolom) hogy milyen árak vannak. Utána máris nem fog annyira soknak tűnni az az évi 20ezer forint. :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) markknight válasza Noukoum (#43) üzenetére


markknight
veterán

Elbeszélünk egymás mellett, ez egy nagyon speciális helyzet, aminek nem sok köze van se az ülésfűtéshez, se a piaci árakhoz. Itt amit említesz, hogy 3 évig bírja egy iPhone, ez nem igaz, 5S, 7 plus is van a családban, köszönik, működnek, igaz az 5S már csak telefonálásra jó, de ez más tészta. Az pedig, hogy leosztod, az nem tudatosság, inkább beletörődés, mivel veszel egy eszközt, aminek hardverileg semmi baja, de neked muszáj eldobnod, mert nem tudsz benne egy ócsócska akksit cseréltetni, aztán megy a kukába. Legalább annyira tudatos ez, mint ahogy tudatosan leveszek egy karton kólát a helyi bolt egyik polcáról :)

Nyilván kell majd új Airpodst vennem, nem gondolom, hogy egy 70 ezres füles akkora luxus manapság, hiába toljátok ezt a vegyé vezetékes szöveget. Lusták, sok pénz lenne jobbá tenni a terméket, nem is érné meg (ala 0 fícsör) így ez van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.