Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bakter24


bakter24
őstag

Jó írás, hasznosnak találtam. Igaz jómagam inkább HDD párti vagyok, de sok cuccom van DVD-n is régebbről. Mikor utoljára néztem ezt a progit, ezek a lehetőségek még nem voltak benne. Holnap meg is nézem :D :R

szerk.: Végre valahol első is vagyok :DDD

[ Szerkesztve ]

"Negyvenkettő - mondta Bölcs Elme végtelen méltósággal és hidegvérrel."

(#2) strike-force


strike-force
őstag

Szerintem az Optiarc AD-7261S író nem tesztképes, tehát az összes grafikon fals adatot tartalmaz. Ha nincs igazam, majd a nálam okosabbak kijavítanak.

A leírás amúgy tartalmas! :R

[ Szerkesztve ]

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#3) fesii


fesii
aktív tag

Köszi a cikket! Egy két fontosabb dvd-ét átkukkantok. Hátha közeleg a vég!
Szívesen várnék egy cikket ami leírja, hogy melyik gyártó milyen anyagból készíti a korongokat illetve melyik ajánlott! :)

(#4) hito


hito
nagyúr

Nekem van egy halott DVD lemezem amin számomra felbecsülhetetlen értékű adatok vannak, pótolhatatlan képek. Egy ideje nem hajlandó beolvasni a DVD meghajtó, más lemezzel nincs baja. Van lehetőség valahogy visszanyerni róla az adatokat?

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#5) lexter00


lexter00
őstag

Régen mindent DVD-re mentettem de már vagy 3 éve HDD párti vagyok és lekopogjam még semmi bajom nem volt belőle.Nekem a DVD macerás,karcolódik,meg egy idő után adathibás lett.

(#6) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Ide be kéne rakni (az első hszbe!), és a tesztelőknek ajánlom a topikot!

- Bekerült.

[ Módosította: Ndruu ]

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#7) kromatika


kromatika
veterán

jó és hasznos cikk.köszi.

(#8) WZP


WZP
aktív tag

Nekem nincs minőség teszt fülem a progiban, olvastam hogy valami registry hacckel rá lehet bírni. Hol találok ilyesmit ? TSSTcorp CDDVDW SH-222AB SB01

Inter Arma Enim Silent Leges

(#9) WZP


WZP
aktív tag

Közben megtaláltam, de nem tudtam rávenni a programot hogy együttműködjön az írómmal, ezért leszedtem valami Kprobe-ot, ebben viszont nem egészen értem az értékeket. Valaki tapasztalatok ?

Inter Arma Enim Silent Leges

(#10) Phvhun válasza strike-force (#2) üzenetére


Phvhun
őstag

Tudja a C2 error reportingot, és az Accurate Streamingot is, szóval szerintem nincs itt semmiféle probléma a grafikonokkal.

(#11) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Kicsit olyan befejezetlennek tűnik ez a bejegyzés. A címben feltett kérdést például nem is válaszolja meg. Semmiféle összehasonlítás nincs, hogy egy régi és egy új lemez mennyi hibát tartalmaz, olyasmit pedig pláne nem látok, hogy adott lemez mennyit romlott 1-2 év alatt, mennyivel nőtt rajta a hibák száma. Inkább csak leírod, melyik típusú hibából mennyi a megengedett és kész. Még statisztika sincs, külső hivatkozásról beszúrva sem. Ami itt olvasható az szép és jó, talán csak a címet kellene megváltoztatni, hogy ne mást sugalljon, mint amit a cikk ad.

(#12) strike-force válasza Phvhun (#10) üzenetére


strike-force
őstag

de-de, igazam volt

R7-5800X / 32GB / RTX3070 / POCO_F3 (8/256) / i12 64GB - Just realize it!

(#13) Phvhun válasza strike-force (#12) üzenetére


Phvhun
őstag

Szerencsére még van jogom tévedni :D

(#14) sztanozs válasza strike-force (#12) üzenetére


sztanozs
veterán

Végül is jelen helyzetben semmit nem jelent, hogy az adott eszköz jó-e a lemezek treszteléséhez, hiszen az ember nem "általános" lemezminőséget néz, hanem a saját cuccait ellenőrzi.
Ha az eszköz támogatja a tesztelést akkor azt mindenféleképp lehet látni, hogy azon az eszközön már neccesek, vagy esetleg már nem beolvashatók a lemezek (vagy a lemezen bizonyos fájlok).

Ja és amit nem írt le a cikkíró, bár egyértelmű - ha necces a lemez, nem imádkozni kell, hanem újra kell írni... Ha meg nem beolvasható, akkor szerezni egy jobb minőségű olvasót és megpróbálni azon beolvasni (vagy ha karcos, akkor megpróbálni a karcokat eltüntetni).

Amúgy én most mentettem vissza hálózatra 5 régi CD-t családi képekkel. A legrégebbi lemez kb 10 éves és voltak olyan részek, ahol az átlagos olvasási sebesség az 1xCD sebesség alá esett...

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#15) BiP


BiP
nagyúr

Kicsit nosztalgikus érzéseim támadtak a cikkel kapcsolatban, mintha megkésett volna pár évet.Ma már egyre kevesebben írnak új tartalmat DVD-re (szerintem).
Viszont maga a cikk inkább abból a szempontból érdekes, hogy a régi DVD-kkel mi legyen. Most már van kellő tapasztalat is -az eltelt évekből adódóan- hogy az évekkel ezelőtt megírt DVD-k hogyan viselkednek ma, mennyire döglenek meg. Mit érnek ma az akkor márkás/noname DVD-k, mi a különbség így évek múltán (pl. halálozási arány), mennyit fejlődött az írható DVD-k minősége, stb.

Esetleg kis fejtegetés, hogy érdemes-e ezeket újraírni, vagy valahogy lementeni, és vinyón tárolni tovább, stb.stb.

[ Szerkesztve ]

(#16) infectedmann


infectedmann
őstag

Én már minden DVD-n tárolt fontos adatom HDD -re mentettem. Nem bízok a DVD -kben. Előbb utóbb úgyis tönkre mennek. Igaz a HDD -k is, pont ezért kezdtem el a Cloud backupot. Sajnos tényleg nincs 100% -ig megbízható adattárolási módszer. Talán a Cloud az. Igaz ott is felmondhatja a szerver a szolgálatot, de úgyis van mindenről biztonsági mentésük.

[ Szerkesztve ]

(#17) Flashget válasza Phvhun (#13) üzenetére


Flashget
félisten

Semmi gond, mert szükség van egy ilyen írásra még akkor is ha a DVD korszak végét éljük és lassan a BD átveszi a helyét. Csak az alap probléma az író miatt van. Nem alkalmas írásteszthez az optiarc 7261.
LiteOn és ezek klónjai (LiteOn belsőt használók) Asus, Plextor alkalmas írás teszthez és ezek eredményeit fogadják is el. Programnak a Nero disk speed és a fizetős Opti Drive Controll jó.
Így a kapott eredmények teljesen fals adatokat adnak. Kell egy írásteszthez alkalmas írót szerezned vagy a dvd lemez vagy a dvd író topicba berakott képeket berakni a cikkhez és akkor jó lesz az.

Samsung MTK chipes írói amik az elmúlt 2-3 évben és napjainkban boltokban vehetők a 223C kívételével (mert ez samsung chipes és alkalmatlan teszthez) jitter kívételével saját részre megfelel teszthez a Kprobe2 progival.

Realme GT Master Edition

(#18) 8th válasza hito (#4) üzenetére


8th
addikt

(#19) Dany007 válasza BiP (#15) üzenetére


Dany007
veterán

Egyetértek. Nekem is pont ez jutott eszembe... Mintha 5-8 évvel ezelőtt lennénk.
Persze nem akarom újrakezdeni a vitát, de nekem már vagy 5-6 éve nincs DvD meghajtóm. Egyszer se volt rá szükség, egyszer se hiányzott. Ami játékom korongon volt, azt mind iso-ban felraktam a vinyóra.
Plusz a szükséges backup-ok miatt vettem egy 1,5TB-os vinyót 12 ezer forintért(!).
Plusz mivel van a családban egy LG és egy Xperia telefon, így van összesen 100GB ingyenes cloud tárhelyem a box.com-on. Na az a 3. fázisa a biztonsági mentéseimnek. Egy a gépben lévő vinyón, egy a külön 1,5TB-os vinyón plusz a cloud. Persze csak a tényleg fontos adatokat mentem el ennyiszer, képeket, családi videókat, iratokat ilyesmit. A filmek meg a játékok nem fontosak annyira... Így az a 1,5TB tárhely, de még a 100GB cloud tárhely is sok-sok sok évig elég lesz... Arra meg mocskosul kicsi az esély, hogy mindkét vinyóm egyszerre haljon meg, plusz még ráadásnak a cloud is épp akkor mondja be az unalmast...

És összességében jóval olcsóbban jöttem ki, mintha annak a 1,5TB-nyi anyagnak DvD lemezeket veszek plusz írok... Arról nem is beszélve, hogy így a keresés illetve előhívás szintekkel gyorsabb. Hiszen minden ott van a gépen. A külső vinyó csak biztonsági másolatként szolgál. Tehát bármit elérek azonnal. Helyet se foglal. nem beszélve az írással töltött időről! Mivel azt mondják az optikai lemez párolói hogy ha a DvD-k tartósak, de csak akkor ha megfelelően lassú sebességgel írjuk őket 2-4x sebességgel vagy még lassabban. Na ez az amit én nem fogok megcsinálni... : ) Ennyi időm nekem erre nincsen... Az átlagos minőségű átlagos sebességgel írt CD-im DvD-im kb 3-4 évet bírtak ki! Úgyhogy nálam speciel minden a DvD ellen szól.
A BD lemez meg szerintem még mindig drága - fajlagosan - és talán ezért se lett annyira elterjedt. Most meg, mire elterjedt volna és emberi áron lenne kapható a hozzávaló író, újraíró addigra a tárkapacitása lett nevetségesen kevés... =/ Pech.

(#20) sztanozs válasza Dany007 (#19) üzenetére


sztanozs
veterán

Én viszont ~15k-ért vettemn egy 1TB-os vinyót, aminek a kondíciója 2 év 1 hónap után hirtelen leesett 20%-ra. Most viszont másfélszerannyiért tudnék csak venni helyette egy másikat és nincs nagyon rá keret - imádkozhatom, hogy mikor fog végleg eltűnni valami a lemezről...

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#21) hito válasza 8th (#18) üzenetére


hito
nagyúr

Ezzel most mit szeretnél mondani? Ki beszélt itt karcokról? Vagy netán az 1mikronos (vagy mit tudom én milyen vastag a hordozó réteg) adathordozó réteget javaslod felpolíroztatni? :U

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#22) Dany007 válasza sztanozs (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Van ilyen, nem mondom hogy nincs. De azért érdemes azt is megnézni, hogy mennyire lehet abban a programban megbízni. Nekem pl az elmúlt mostmár lassan 15 évben mindössze egyetlen egy vinyóm "ment tönkre". Az is mint utóbb kiderült szériahibás Maxtor volt. Plusz a régebbi vinyóim is mind használatban vannak, mivel mikor újat veszek a régit valamelyik családtag vagy rokon megkapja. Azok is tökéletesek. És itt már több, mint 10 éves majdnem folyamatos használati időről beszélhetünk.

(#23) sztanozs válasza hito (#21) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem beszéltél karcokról, de azok hiányáról sem... Akár azt is feltételezhette a kolléga, hogy karcos a lemez. :U

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#24) hito válasza sztanozs (#23) üzenetére


hito
nagyúr

Ok, ha nem vagyukn valamibe biztosak akkor kérdezünk, nem cinikus linkekkel nézzük hülyének a másikat. Ha karcos lenne, nyilván közöltem volna.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#25) 8th válasza hito (#24) üzenetére


8th
addikt

Nem közöltél te semmit barátom csak annyit, hogy szar a lemez. Az esetek 98%-ában egy polírozás megoldja az olvashatatlan lemez problémát. Nem írtál semmi konkrétumot, látatlanban a kisujjamból szívjam ki mi a baja? Akkora spíler azért nem vagyok. Legközelebb mielőtt ráförmedsz a segíteni akaróra talán előbb írd le mi is a kínod, vagy nyiss egy barkóba topikot és fáradj át oda a problémáddal.

(#26) hito válasza 8th (#25) üzenetére


hito
nagyúr

A stílusodból vegyél vissza! Ez nem a Havanna telep! Neked meg oda kéne átfáradni. Beszéltem én veled ilyen hangnemben? Ugye, hogy nem? Akkor leszel szíves lassítani!

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#27) D1Rect


D1Rect
félisten

DVD? Az a retro cucc?

(#28) #63439360 válasza sing1ep1ayer (#11) üzenetére


#63439360
törölt tag

Ajánlom mindenkinek elolvasásra: amit a lemezekről tudni lehet

[link]

Szépen összefoglalt ismertető cikk (ha már linkelte volna valaki, akkor elnézést).

(#29) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Én majd valami jó minőségű online videotékára fogok beruházni inkább (pl. Apple TV, vagy a Google megoldása). Egy jó internet előfizetés kell csak hozzá, és árban sem vészesek a filmek. Viszont mindenhol elérhető az összes megvásárolt tartalmam. Annyi viszont a hátárnya, hogy platformhoz kötött. (Apple, Google (ha lesz), vagy UPC videotár).
Egyik ismerősöm halmozza a mai napig a dvd-ket - filmeket, sorozatokat, de lassan nem fér el tőlük a lakásában. Költözésnél meg vagy 3 obi-s doboz biztos kellene az összepakolásukhoz.Én szerencsére már eladogattam illetve elosztogattam minden filmemet...

(#30) sztanozs válasza SentryGun (#29) üzenetére


sztanozs
veterán

És gondolom a családi képeid és videóid is fent vannak az Apple online videotékáján... :DDD

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#31) SentryGun válasza sztanozs (#30) üzenetére


SentryGun
aktív tag

:N , azok a gép lemezén kívül két merevlemezen vannak szinkronba mentve (+ még 1-en, ami csak mentéshez van bekapcsolva). DVD-t sosem használtam fotók mentésére... (85 GB-hoz kellene amúgy is néhány.)
Egyébként pedig filmekről írtam, mint az általam anno DVD-n tárolt fő médiumról. Nem tudom neked hogy jöttek ide képek... :W Illetve látom megint sikerült ráugrani a trollok varázsszavára.

[ Szerkesztve ]

(#32) dave666


dave666
aktív tag

Érdekes cikk :R
Régebben azt mondták az is számít milyen programmal, hányszorosan írjuk a lemezt :K

Dave666

(#33) luke.


luke.
aktív tag

Én azóta nem bízom a DVD lemezekben mióta márkás lemezekről csak úgy hopp eltüntek az adatok. Winyóval még nem jártam így, és van olyan winyóm ami már 10 éves és még mindíg remekül szuperál.

Azért az bele lehetett volna írni a tesztben, hogy a teszt sebessége nagyban meghatározza a teszt eredményét. Maximális sebességen gyors a teszt de a pontossága is olyan.

+SoulRiever- köszi a haverod hugának telefonszámát a szomszédom kutyája nagyon élvezte a társaságát, jól elvoltak! Azzal van probléma aki szerint egy játék meghatározza ki mennyit ér!

(#34) Mahrenburg válasza luke. (#33) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bocsánat! Mellé! :B

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#35) sztanozs válasza SentryGun (#31) üzenetére


sztanozs
veterán

Úgy, hogy nekem pl képek vannak CD-re meg DVD-re mentve. Mondjuk 85 GB az kevesebb mint 20 DB DVD - vagy 10 DVD+DL - (ami igazán nem foglal sok helyet és magánszemélynek 2000 és 3000 forint alatt kijön Verbatim lemezből).
Meg persze nem csak családi képekről beszéltem, hanem videókról is - ami nálam ugyan nem DVD-n van, hanem merevlemezen. De mivel a lemez "varázslatos módon" pont egy hónappal a gari után kezdődött el halódni, még költhetek is rá, és bízhatom benne, hogy mire lesz rá pénzem nem veszik el semmi...

Amúgy marha könnyű letrollozni minden szembejövőt, aki nem ért veled egyet, ugye? Örülök, hogy te eddig csak a letorrentezett videóidat tároltad DVD-n (amúgy azt meg minek???), de azért ugye lehetnek, akiknek más igényeik vannak. Egyébként tök jó, hogy kifehéredtél és torrent helyett inkább a fizetős videótár felé veszed az irányt - ez legalább előremozdítja a gazdaságot.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#36) SentryGun válasza sztanozs (#35) üzenetére


SentryGun
aktív tag

"Örülök, hogy te eddig csak a letorrentezett videóidat tároltad DVD-n..."
Már ne is haragudj, de a torrentezést mégis honnét vetted?

Ha figyeltél a trollt azért írtam, mert már megint sikerült pont az Apple-t kiválogatni a sorból. Holott azt csak mint példát használtam két másik mellett. Nekem amúgy az a legnagyobb bajom, hogy nincs egy platform, ami márkafüggetlen pl. egy videotár összeállítására, filmek online tárolásához. Az az igazság, hogy pl. én nagyon szívesen vásárolnék digitálisan is filmet (pl. az Amazon e-könyvek formájára) azért, mert egyszerűen manapság már könnyebb lenne kezelni (sok terrabájtos HDD-k)... Ráadásul, ha egyszer megvetted, akkor utána annyiszor lenne letölthető, ahányszor tetszik - ergo kontóhoz lenne rendelve a film.

[ Szerkesztve ]

(#37) sztanozs válasza SentryGun (#36) üzenetére


sztanozs
veterán

Bocs, ez tényleg erős volt :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#38) SentryGun válasza sztanozs (#37) üzenetére


SentryGun
aktív tag

Akkor jó. :)
Mindegy, ne ezen vitatkozzunk, van elég problémája ezen kívül is bőven mindenkinek. Minden filmem eredeti volt egyébként, csak egyszerűen sok költözés miatt fel kellett adnom a gyűjtésüket.

Ami inkább foglalkoztat manapság, azt most írtam az előző hsz-ben. Egyébként én amondó vagyok, hogy egy ilyen Amazon e-köny áruházhoz hasonló videotár már talán nem olyan távoli jövő. Én legalább is örülnék neki, mert akkor végre felhagyhatnék a videotékázással. :)

(#39) afterburner_ válasza hito (#4) üzenetére


afterburner_
őstag

anno én princoval jártam úgy hogy elpárologtak róla a cuccok... de kb 1 hét utan írást követően, de volt olyan is amit csak LG 4-8x (4040b) olvasóival tudtam beolvasni.

de sajnos pl a rózsaszín ritek g05-ös aritáról végleg eltűntek a cuccaim... azokkal nem igazan lehetett mit kezdeni.

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#40) BiP válasza afterburner_ (#39) üzenetére


BiP
nagyúr

Jó, mondjuk azok az olcsó dvd-ktől akkor sem várt sokat az ember. (még az olcsók között jónak mondott aritától sem.)
Már akkor, aki egy kicsit is féltette a cuccait, márkásabb lemezt vett, kicsit többért. Persze az sem mindenható, de 1 hétnél tovább bírta.

(#41) Atyus


Atyus
tag

Kb. 3 éve írtam egy részletes cikket a Videopraktika c. újságnak ebben a témában, amelyben lemeztípusokra is lebontottam, hogy melyik lemeznél mennyi hibát találtam az évek során.
A lényeg, hogy a legjobb - nem extra life arany lemezű - dvd-k sem bírnak ki 8 évnél többet hibátlanul.
Ha egy átlag feletti pl. Verbatim lemeznél is kb. 4-5 évre számítsunk ideális körülmények közötti tárolás esetén, mert utána garantáltan megjelennek a már nem javítható hibák.

Már több hatékony DVD adatmentő program is létezik, de azt tudni kell, hogy amelyik tényleg vissza hozza hibátlanul a képeket, az akár egy képpel egy-két órát is el tud molyolni, s eközben amortizálja az olvasónkat is a folyamatos olvasási kísérlettel..

https://www.google.hu/#hl=hu&gs_rn=1&gs_ri=hp&tok=99kkBWOofBpUJKu3WKZWXg&cp=12&gs_id=1a&xhr=t&q=dvd+recovery&pf=p&tbo=d&sclient=psy-ab&oq=dvd+recovery&gs_l=&pbx=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_cp.r_qf.&bvm=bv.1355534169,d.Yms&fp=7a208811c4c6b315&bpcl=40096503&biw=1050&bih=499

Amit ajánlok hosszú időre arhíválandó anyagaink számára, az a long life archived gold dvd/bluray, mivel alapvetően két dolog, ami kikezdi a lemezeket, az a vékony védőréteg, s maga az alumínium hordozóréteg.
A vékony lakkréteg idővel átengedi a levegőt, s ezáltal a hajszálvékony alumínium adatréteg el kezd elfogyni - mint az audik kasznija..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#42) Atyus válasza SentryGun (#38) üzenetére


Atyus
tag

Több online téka létezik, könnyü és megfizethető módon.. UPC és t-online kábelhálózatokon..

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

(#43) hito válasza afterburner_ (#39) üzenetére


hito
nagyúr

Igen, én is meg szeretném még próbálni más olvasókkal is, de nem fűzök hozzá nagy reményeket :(

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#44) norbi0604


norbi0604
aktív tag

Jó a cikk, csak egy 7-8 évvel elcsúszott. :)

(#45) sztanozs válasza norbi0604 (#44) üzenetére


sztanozs
veterán

Szerintem nem csúszott el - épp itt az ideje, hogy az 5-10-15 éve félrerakott lemezek eszünkbe jussanak, és lementsük őket, amíg lehet :D

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#46) fulopmartin


fulopmartin
csendes tag

Az én Samsung írommal még lemez minöséget sem enged nézni :)

"Unlimited continues means no game over. Game is only over when you make it over."

(#47) Flashget válasza fulopmartin (#46) üzenetére


Flashget
félisten

Pontos tipusa?

Realme GT Master Edition

(#48) McDog


McDog
aktív tag

Jó cikk, emlékeztetett, hogy ideje lenne átnézni a régi mentett családi fotók DVD-it, (mondjuk 2 példányban vannak, külön helyen+ HDD-n :) )

[ Szerkesztve ]

(#49) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Arhchiválásra M-Disc. Állítólag 1000 év garancia van rá.

M-Disc

Nehogy már 2012-ben ne legyen olyan technika amivel nem lehet tartós lemezeket készíteni :U

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) fujifilm1 válasza hito (#4) üzenetére


fujifilm1
senior tag

Szia Hitó.

Üdv N7000 fórumról :)

Én szép eredményeket értem el ddrescue + foremost párossal. Szerencsére pont azok a fileok úsztál meg amik fontosak voltak. Egyben az egész lemez használhatatlan volt...
Egy bootolhato Live linux cd-ről is futtathatod.
Itt van egy leírás:www.linuxjournal.com/magazine/hack-and-when-disaster-strikes-hard-drive-crashes.

Egy másik leírás más eszközökről,de azokat nem próbáltam...
www.brighthub.com/computing/linux/articles/29355.aspx

Üdv. Fujifilm.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.