Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nexwo


nexwo
őstag

Valahol már teszteken mutatják, hogy az a2000 a legjobb bányász.

Igazán nagy dobás az lenne ha lenne ingyenes vgpu támogatás (vagy sr-iov)

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#2) fatpingvin válasza nexwo (#1) üzenetére


fatpingvin
őstag

najdnem betűre ugyanezt akartam leírni... nem csipázom a nvidiát de egy A2000-est én is el tudnék képzelni itthonra...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#3) Frozen


Frozen
őstag

Kb 100mh val fog kaparni etht. Ehez kepest sztem draga lesz,foleg ugy h nyaron itt a 4000 szeria

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#4) nexwo


nexwo
őstag

Vajon mennyire melegednek ezek és milyen hangosak? (mert sajnos a design miatt extra hűtést nem lehet rá applikálni)

Az a2000 legalább belemegy egy SFF PC-be is.

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#5) nexwo


nexwo
őstag

A blenderhez jó lesz: [link]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#6) saw1989


saw1989
csendes tag

Köszi majd az is fog kerülni 500 E +-ba sokat nem érünk vele.

(#7) Winner_hun


Winner_hun
félisten

enneK megfelelően

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#8) b.


b.
félisten

Gyönyörű ez a dizájn, marnám gaming VGA-ban.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#9) nexplo válasza nexwo (#1) üzenetére


nexplo
őstag

Gondolom ez sem lesz tucattermék. Ezek még a bányába sem jutnak el szerintem :DDD

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#10) Czeky


Czeky
Arcképgyáros
LOGOUT blog

Szép kártyák, csak lehetne fehérben (akár zöldben) is. :)

So you think it's really good, yeah? You should try making the bloody thing up; it's a real pain in the arse. /// Keresem a helyem a világban. /// RIP QLR PC bontó.

(#11) nexplo válasza Czeky (#10) üzenetére


nexplo
őstag

Nem véletlenül akarnak kitörni a tömegből ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#12) ricsip


ricsip
addikt

Az ECC-t hogy a 'szba lehet részlegesen támogatni? Hétfőn van, kedden nincs, szombaton meg a vallása nem engedi dolgozni?

-

(#13) nexwo válasza ricsip (#12) üzenetére


nexwo
őstag

Angol forrásokban nincs említve, hogy nem teljeskörű. [link]

[ Szerkesztve ]

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#14) GreatL


GreatL
őstag

Inkább várnék már egy 3090 Ti-t...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#15) nexwo válasza GreatL (#14) üzenetére


nexwo
őstag

Ugye tudod hogy tök más célcsoport :D 3090 TI-ből egymás mellett kér kártya == fűtőtest és gyenge teljesítmény.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#16) ricsip válasza nexwo (#13) üzenetére


ricsip
addikt

Ó, ilyen 1-oldalas PDF-ekben a mocsodék nvidia azt hazudik amit akar. A 600+ oldalas spec sheet-ben van mindig a lényeg, az alapján nem lehet perelni őket.

-

(#17) nexplo válasza GreatL (#14) üzenetére


nexplo
őstag

Remélem gyűjtesz rá ;] Az már bőven egy autó ára lenne :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#18) Komplikato


Komplikato
veterán

Sok híroldalon nem írják a tensor magok számát, pedig sokkal többet számít már, mint a CUDA. Profi alkalmazásokban többet számít, mert majdnem akkora ugrás azokkal számoltatni a CUDA helyett-mellett, mint a CPU vs CUDA volt. Csak meg kell nézni erről szóló teszteket, hogyan hasít Baking vagy Denoising, stb. számítás közben.
Az egyébként elég vicces, hogy a scalper árak miatt a gamer és a profi kártyák közötti árszakadék annyira lecsökkent, már az is elgondolkodik egy ilyenen, aki nem is használná ki.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#19) nexwo válasza Komplikato (#18) üzenetére


nexwo
őstag

a4000, 3060 ti helyett de viszont az a baj ezekkel a bowler kártyákkal hogy hangos és meleg.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#20) Reggie0 válasza nexwo (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

A2000 azert sokkal jobb hatasfoku. 66W-bol 41MH/s, mig a A4000/3060ti 120W-bol 60MH/s.

(#21) nexwo válasza Reggie0 (#20) üzenetére


nexwo
őstag

ez igaz, de most a gaming teljesítményre utaltam :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#22) nexplo válasza Komplikato (#18) üzenetére


nexplo
őstag

Én is így látom, mármint az ár részét. Úgy elmentek az árak hogy már nincs gamer, nem gamer vonal. Sajnos a kártyák közül már mind úgymond "termelésre" azaz pénzkeresésre használható ezért meg is kérik az árát. Szívás ez. :W

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#23) Reggie0 válasza nexwo (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Azt manapsag nezi valaki? :D

(#24) wolruf válasza Reggie0 (#23) üzenetére


wolruf
őstag

Hát, én nézném, de csak messziről, mert ehhez már csóró vagyok a jelenlegi helyzetben :D

(nem kötelező megadni – minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#25) GreatL válasza nexwo (#19) üzenetére


GreatL
őstag

Se nem hangos, se nem meleg. A régiek tényleg vacakok voltak de volt már Manli RTX blowerem, halk volt és hideg.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#26) nexwo válasza GreatL (#25) üzenetére


nexwo
őstag

PNY A4000 meleg volt és zajosabb, vissza is lett küldve.

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#27) nexplo válasza nexwo (#26) üzenetére


nexplo
őstag

A blowerek eleve hangosabbak és ez által melegebbek mint a több ventis "nyitott" társaik. Én már évek óta ezért is nem használok gyári hűtéssel szerelt kártyát. :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#28) wasd.hu válasza nexplo (#27) üzenetére

+1 évek óta passzolom én is a blowereket, de azért egy normálisan kialakított ház sokat segít az ügyön.

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#29) nexplo válasza wasd.hu (#28) üzenetére


nexplo
őstag

Lehet őket használni, nem vitatom ,de nekem túl hangosak+forróak. A gépem eleve az asztalon mellém van feltéve, ezért a blower pont rám fújná a forró levegőt... Az hozzá tartozik hogy mindig csúcs kártyák voltak nálam amik eleve brutál meleget tolnak és kb porszívó hangon :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#30) Sasal1ty


Sasal1ty
tag

Ezekkel amúgy lehet játszani is?

GTA V : Pacikuki007

(#31) wasd.hu válasza Sasal1ty (#30) üzenetére

Persze, simán alkalmas gamingre is.
Tervezőkártyákra is igaz, de nem gazdaságos ezt választani a szándékosan "gémingre" kihegyezett pl Ti kártyákkal szemben.

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#32) nexplo válasza wasd.hu (#31) üzenetére


nexplo
őstag

Manapság a bánya miatt már ez az állítás sem teljesen igaz. Lassan a "gaming" kártyák is tervezői árban vannak, sőt... Megbolondult kicsit a piac sajnos.

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#33) wasd.hu válasza nexplo (#32) üzenetére

Ja igen, ebben egyetértünk. Annyi hogy tervező kártya másra van kihegyezve és optimalizált. Tehát hasonlónak tűnő kategóriában egy tervező kártya lehet sokkal gyengébb adott játékban az eggyel kisebb gaming kártyához mérve és nagyságrendekkel gyorsabb pl célfeladatnál.

[ Szerkesztve ]

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#34) nexplo válasza wasd.hu (#33) üzenetére


nexplo
őstag

Ez így van. Ezért baj hogy a sima kártyák is tudnak bányászni, mert így már bármennyit el lehet kérni értük. A tervező kártyák ára nem zavart senki ennyire, mert szűk volt a piaca. Bár egy RTX 3090 esetében kicsit furcsa a szitu, mert az valahova a két piac közé indult szerintem..

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#35) wasd.hu válasza nexplo (#34) üzenetére

Rengeteg múlik az optimalizáláson. A 3090 elég overkill lett, ha jól emlékszem max a 6900XT tudja megközelíteni.

Azért egy 3080Ti +KP-nak jobban örülnék. Igaz nem tudnám ezt sem kihasználni, gyakorlatilag értelmetlen 1080 fölé menni, amíg ilyen gyér a szoftveres felhozatal. Tovább finomítva: 1070 + ps5 + különbözet bőven elég számomra. Kötekedők kedvéért van 4K HDR monitorom, de nem élem az aktuális kompetitív marhulást jó pár éve.

7o-233-9OO1⭐Nincs törékeny küldemény max gondatlan csomagolás!

(#36) nexplo válasza wasd.hu (#35) üzenetére


nexplo
őstag

A 6900XT nehéz falat mert a sima RTX 3080 is veri bizonyos játékokban. Tudom, volt mindkettőm. Az RX széria ott tud villogni hogy kevesebb fogyasztással kerül közel az RTX szériához. Arról nem is beszélve hogy jó árban indult a nagy RX de sajnos annak is kúszik felfele az ára ahogy az RTX-nek is. Szoftveresen is kicsit stabilabb volt az RTX széria nekem. Az viszont tény hogy egy nagyon jó árban megvehető 6900XT az jó választás lehet. RTX 3080 felett zsebbe kell nyúlni és úgy hogy a teljesítmény "alig" nő csak. Egy RTX 3070-3080 páros szerintem elég egy átlagos gépbe. AMD oldalon 6700-6800XT is.

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.