Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Eclips21


Eclips21
őstag

és ma egy csúcs vga mekkora sávszélességet kíván?

(#52) #72042496 válasza #16939776 (#50) üzenetére


#72042496
törölt tag

Én örülök neki, hogy egy 1050 Ti szintű kártyához így sem feltétlenül kell már külön tápcsatlakozó, és egy ilyen kártya elég tisztes teljesítményt tud (nem az itteni 'gamer' mércével mérve).

[ Szerkesztve ]

(#53) RozogA87


RozogA87
tag

Ööö most ezt nem nagyon értem. Már egy GTX 980 is 320 Gbyte/s tempót tud. Nem 8-at, nem is harminckettőt.

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#54) #72042496 válasza RozogA87 (#53) üzenetére


#72042496
törölt tag

A PCIe-n keresztül a CPU-GPU kommunikáció zajlik. Amit te írsz, az a memória-sávszélesség, ami a VRAM-GPU kommunikációra vonatkozik. Más a kettő.

[ Szerkesztve ]

(#55) snecy20


snecy20
veterán

Én három év múlva tervezek beújítani radikálisan, egyúttal ki is hagyhatom majd a 4.0-s állomást...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#56) Angel1981


Angel1981
veterán

Bocsánat, de mi ez a Hot Chips?
Az utóbbi időkben a csapból is ez folyik - hol volt ez 1 évvel ezelőtt? :U

(#57) kekegsm válasza #16939776 (#50) üzenetére


kekegsm
őstag

És azt is tegyük hozzá, hogy a kártyák lassan de biztosan csúsznak lefelé áramfelvételben, PCI-E 5.0 -ra már lehet, hogy pariban lesz a slot és a belevaló kártya.

(#51) Eclips21
A videókártyák által igényelt sávszélesség motiválja a PCI-E fejlesztőket a legkevésbé...
Sokkal fontosabb a kommunikációs és a storage megoldások fejlesztése, pl hogy dupla ilyen gyors SSD-ket tudjanak alkalmazni, és azokból mindjárt akár több darabot, vagy hogy egy szerverbe bele lehessen tenni a négyportos 100Gbit sebességű hálózati kártyát, és ebből rögtön 2-3 darabot, meg hasonlók, meg ezeknek a kombinációja.
A mezei felhasználók a tortának csak egy kis szelete, a gamer felhasználók pedig a kis szelet kis szelete.

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#58) snecy20 válasza kekegsm (#57) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem sosem lesz olyan, hogy a mindenkori csúcskártyák csak 70-80W-ot vegyenek fel, és azt is PCI-E sínből...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#59) kekegsm válasza snecy20 (#58) üzenetére


kekegsm
őstag

Miért ne lehetne? Régen 375W meg ilyenek repkedtek, most meg 250W

De ha azt vesszük, hogy a világ számítógépfelhasználóinak 99,9% csúcsvideókártyát használ, akkor igazad van...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#60) Fred23 válasza kekegsm (#59) üzenetére


Fred23
nagyúr

:D

(#61) snecy20 válasza kekegsm (#59) üzenetére


snecy20
veterán

Hát nem mostanában lesz ilyen hogy a PCI-E sín elég legyen az összes áramigényhez...
És ez nem is csak a mai csúcskártyákat érinti, vannak olyan középkat. kártyák is amiknek brutál az áramfelvétele...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#62) -=MrLF=- válasza Angel1981 (#56) üzenetére


-=MrLF=-
senior tag

1989-től minden évben van [wiki - Hot Chips] szerint.

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

(#63) kekegsm válasza Fred23 (#60) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem azt mondtam hogy nincs ilyen kártya. Viszont a PCI-E sínt használó usereknek hány százalékát érinti szerinted? 1? 2? esetleg 5?

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#64) #16939776 válasza kekegsm (#57) üzenetére


#16939776
törölt tag

Értem hogy mit akartál mondani :) Igen, ahogy javul a kártyák perf. fogyasztás mutatója, egyre nagyobb lesz az a réteg, ahova nem kell a külső tápcsatlakozó, egyre kevesebb embert fog érinteni a "probléma".

(#65) Zanik


Zanik
addikt

Ha számítógépes szemmel nézem a dolgot akkor az a PC-eye? :))

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#66) kekegsm válasza snecy20 (#61) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem is gondoltam, hogy minden kártyára elég legyen. Viszont ha emelkedik picit a PCI-E, mondjuk 120W-ig, csökkennek addig a kártyák felvételei is, pl a mostani GTX1070 150W-ja 120W-ig, (persze itt a kategória-utódra gondolok, mielött még elkezdene valaki azzal dobálózni, hogy mire lesz elég a GTX1070 2020-ban) akkor már mindjárt a piac jelentős része le van fedve.

(#64) Duracellm: Igen, erről van szó

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#67) proci985 válasza bitblueduck (#40) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ezen nem latszik az fps disztribucio, 3.0 x16 vs x8ban altalaban multigpunal az x16 simabb szokott lenni.

nekem pl emiatt esett ki a ryzen (es ugy altalaban az intel mert 1000usdert nem veszek processzort).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#68) Fred23 válasza kekegsm (#63) üzenetére


Fred23
nagyúr

Keveset, ez egyértelmű. :K 75W egy 1050 Ti, ami 1080p-re már simán jó kompromisszumokkal, viszont a jelenlegi technológiai tudásunk mellett a fogyasztás már nem nagyon fog csökkenni a csíkszélcsökkentéstől. Ha kijönnek 7nm-en az új VGA-k, szerintem azt a minimális -5-10%- fogyasztásbeli előnyt el is költik nagyobb teljesítményre. 14nm és 7nm között fogyasztásban nem lesz 50%-os difi, de még 20% sem.

Viszont ha az 5.0-ás PCI-e-t 100W-ra hitelesítenék, abból már kijöhetne 1080p-re egy kompromisszummentes kari extra csati nélkül. Ezt szeretném én is.

(#69) snecy20 válasza kekegsm (#66) üzenetére


snecy20
veterán

Ez tény. Egy biztos, kedvező fejlemény lehetne ez az elmúlt 10-15 év fényében.
Viszont akkor felmerül, hogy a tápegység gyártók kinek gyártsák majd a 700+ W-os tápjaikat. :D

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#70) Z10N


Z10N
veterán

Nem kotodik szorosan a temahoz, de az alaplapgyartok a portok elhelyezeset meg tanulhatnak. Peldaul pcie x1 elhelyezese pcie x16 ala az alapbol 2 slotos kartyak koraban. Vagy pcie x8 alatt egyetlen pci csatolo, igy studio hangkartya mellett nem lehet multi adapterezni, stb. Bezzeg a banyasz lapon megy az elhelyezes.

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

(#71) snecy20 válasza Z10N (#70) üzenetére


snecy20
veterán

Hát ja.
Amúgy már lassan nem is feltételezik a gyártók, hogy egy 2. - 2.5 slotot elfoglaltó VGA alá még akarna a user bármilyen bővítőkártyát vagy hangkártyát pakolni. Tiszta vicc.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#72) kekegsm válasza snecy20 (#69) üzenetére


kekegsm
őstag

A vérpistikéknek.

Múltkor összeállítottam papíron egy alap, már játékra is alkalmas konfigot kolléganőm gyerekének, Intel G4560/8GB ram/GTX1060 3GB/normálisan felszerelt B250M alaplap, mellé időtálló cuccok, mint Nanoxia DS3 ház, Zalman FX70 cpuhűtő, egy AOC IPS 22" monitor, és egy Thermaltake Smart SE 530 táp.

Végül nem ez lett, hanem:
Intel G4560/4GB ram!!!/Sapphire HD6450 vga!!!!!/RGB ledes gagyiszar B250M alaplap, mellé kevésbé időtálló cuccok, mint Akyga ház, cpuhűtő a gyári intel, egy használt 17collos 5:4 monitor, és egy KOLINK 1200W táp.

Amikor kérdeztem, hogy mégis mi a fasz van, a válasz: több árammal gyorsabb a proci. A videókártya meg sokkal erősebb mint az, amit írtam neki, mert 6x nagyobb a szám a nevében, ezért gyorsabb...

No comment. Szóval az ilyeneknek való a b....tt nagy tápegység, ami majd 10-15%-on üzemel neki, hatásfok meg csáó. Ha egyáltalán elindul, azon sem csodálkoznék, ha nem...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#73) snecy20 válasza kekegsm (#72) üzenetére


snecy20
veterán

De tehettek volna bele 9800GT-t, az 9x gyorsabb! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#74) laposonly11 válasza kekegsm (#72) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mondjuk így is jót akartál nekik, de nem bíznék rád gamer konfig összeállítást: egy GTX1060 as mellé, csak 2 magos Intel G456-t, ami még fagyasztott nitrogénnel is kevés ehhez a VGA-hoz és 8 GB ramot? :)
Elég lett volna egy GTX 1050Ti, azzal spórolsz 50000-et, abból kijött volna a 4 magos alap core-i5 és 12 GB ram!

Ordo est anima rerum.

(#75) pomorski válasza kekegsm (#72) üzenetére


pomorski
őstag

Na ez nagyon érdekes volt. Akkor miért kértek segítséget, ha maguktól is tudják, sőt, jobban tudják?! :D :D

(#76) core i7


core i7
addikt

Akkor már Tényleg érdemes lesz kivárni a PCI-e 4.0-át vagyis Ice Laket Így Coffe lake is kimarad

[ Szerkesztve ]

(#77) Lacccca87 válasza kekegsm (#72) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azért az elég furcsa hogy tőled kértek egy ajánlatot ami lett X e Ft és helyette vettek valamit ami X/3 e Ft. Akkor lehet hogy itt te értetted félre az igényeket, illetve a ráfordítani kívánt összeget.
Az a táp is fura, még a legelvetemültebb boltos se ad kilowattos tápot egy ilyen géphez.
Az ajánlott hűtő meg overkill lett volna a procihoz, még a saját i5 6400 ra is bőven elég a gyári hűtés, játék alatt meg nem hallom ugyse, de kb ott sincs sok hangja. ( meg ha jól látom utoljára 2016 ban értékesítették)
Szerintem látható hogy itt a cél a minnél olcsóbban venni a gépet így a 20-30e ház se éppen az ő kategóriájuk hiába szipi szupi.

Jó tanács, ha megkérnek hasonlóra a jövőben sose azt nézd hogy te mit vennél hanem előbb kérdezd meg őket hogy mennyit szánnak rá, értelmeszerűen 100e keretbe nem kell minőségi ház meg cpu hűtő, meg gamer monitor sem ( habár itt nem írtál pontos típust) mert egyszerűen nem fér bele a plussz ráfordítás.

Remélem nem támadásként veszed majd a komentem, és remélem hogy a jövőben segíteni fog ha hasonló esettel nézzel szembe :)

(#78) RozogA87 válasza kekegsm (#72) üzenetére


RozogA87
tag

OMG! Ez nagyon durva... mennyivel jött ki így olcsóbban? (Feltételezem azért csak olcsóbb)

Az intelligens emberek hajlamosabbak a mentális betegségekre. Állítják a hangok a fejemben.

(#79) kekegsm válasza laposonly11 (#74) üzenetére


kekegsm
őstag

1. Akkor még olcsó volt a videókártya, 63000 lett volna a 1060-3G. És akkor még nem volt 1050ti
2. World of Tanks -ra használja csak a torrentezés mellett, bőven-bőven elég neki a Pentium is. Teljesen overkill arra a célra egy i5.
3. Hidd el, nem egy gépet összeállítottam már, ez a szakmám, ebből élek. A srác igényeit, amire ténylegesen használja (40% youtube, 40% facebook, torrentezés, nyáron néha WoT), durván túlszárnyalta az általam összeállított konfig, és nem utolsósorban a szülök fizették, és keretösszegből kellett kijönni.

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#80) kekegsm válasza Lacccca87 (#77) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem jött ki egy fillérrel sem olcsóbban, az a fos táp 70k Ft... A monitort meg 25k-ért vették használtan, csak az eladó, valami rokon, elmagyarázta nekik, hogy nem jó a széles monitor, mert széthúzza a képet, és minden ember feje dagadt lesz rajta...
Az igényeket nem értettem félre, a szülők azért kértek segítséget, mert ők nem értenek hozzá.
A boltos: webshop, senki nem nézi, mit rendel a delikvens

Hűtő: Egy jó passzív hűtő örök darab, és tényleg 0dB hangja van. És most is lehet azért találni. Egyébként ez a sztori tavaly volt.
Ház (és táp is): megint csak örök darab, még 10 év múlva is az akkori gépet abba lehet szerelni. Ezekből nem érdemes vackot venni.

Nem veszem támadásnak, de kb 1400-1500 összeszerelt gép és 25 év tapasztalat után nemhiszem, hogy sokat segít. :-)

[ Szerkesztve ]

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#81) awexco válasza kekegsm (#79) üzenetére


awexco
őstag

1060 mellé nem lett volna owerkill az i5 ...
A G4560 viszont szerintem elég gyengusz ,hogy rendesen kiszolgálja . De ezt döntse el mindenki maga .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#82) MrPetya19 válasza awexco (#81) üzenetére


MrPetya19
addikt

De a jobb táppal gyorsabb a processzor!!! :DDD

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#83) kekegsm válasza awexco (#81) üzenetére


kekegsm
őstag

Az a Pentium hozza egy i3-7100 szintjét nagyjából, és olyan játékokhoz, ahol 1 vagy 2 mag van kihasználva, felesleges egy i5

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#84) awexco válasza MrPetya19 (#82) üzenetére


awexco
őstag

Még szép :D

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#85) awexco válasza kekegsm (#83) üzenetére


awexco
őstag

Ha meg mással is akar játszani akkor meg cserélje le a porciját .
Alapvetően nem lényeges. A probléma inkább ott van , hogy nem is tudják mit akarnak .
Ha valaki játszik vagy pláne gyerek akkor mással is fog játszani .
Bár a dolog komplikáltságát jelzi , hogy középkategóriás összeállításokat ahol a proci és a vga is egy súlycsoportban szerepel nemigazán szoktak alaposan tesztelni .

i3 as proci is kevés lehet egy 1060mellé .

[ Szerkesztve ]

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#86) pomorski válasza awexco (#84) üzenetére


pomorski
őstag

:D

(#87) kekegsm válasza awexco (#85) üzenetére


kekegsm
őstag

Nem nagyon játszik mással, nincs türelme a kis köcsögnek. WoT-al is alig, 4 év alatt eljutott TierV-ig, szóval eléggé casual...

Egyébként nem kevés, nekem is 1060 van, sokáig i3-al használtam, meló miatt kellett i5, de játékban abszolút észre sem veszem. Excelben már királyság...

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#88) apatyas válasza kekegsm (#87) üzenetére


apatyas
Korrektor

Elég sokáig b..k szórakoztathattak a dolgaikkal, ha még a játékbeli szintjére is emlékszel :D

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#89) kekegsm válasza apatyas (#88) üzenetére


kekegsm
őstag

Azért emlékszem, mert én is WoT-ozok, és a srác tényleg órákig szórakoztatott a hihetetlenebbnél hihetetlenebb harci kalandjaival, hogy győzött le 10 ellenfelet egy perc alatt, stb... :D

Lépj ki, lépj be, próbáld meg újra...

(#90) DonaldJames válasza kekegsm (#89) üzenetére


DonaldJames
tag

:D

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#91) Reggie0 válasza Sinesol (#2) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert nem csak megtervezni kell, hanem kifejleszteni a technologiat es gyarthatova tenni. Az 5.0-hoz akkora frekik szuksegesek, hogy meg nem lehet olcson bevezetni a jelenlegi technologiaval.

(#92) Tomassy00 válasza Reggie0 (#91) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Dehogynem,,,, Akarat kérdése ;) :D

(#93) awexco válasza Reggie0 (#91) üzenetére


awexco
őstag

Erről van infód is ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#94) Angel1981 válasza -=MrLF=- (#62) üzenetére


Angel1981
veterán

Márpedig egészen 3 hónappal ezelőttig nem hallottam róla, pedig napi szinten olvasok több fórumot is - azóta vagy 5x olvastam, hogy "X cég ezt demonstrálta a Hot Chipsen, Y cég ezt nyilatkozta a Hot Chipsnek" :U

(#95) Reggie0 válasza awexco (#93) üzenetére


Reggie0
félisten

Igen, pl. nezd meg, hogy hogyan mennek fel az arak olyan eszkozoknel amik megkozelitoleg ekkora sebessegu interfesszel rendelkeznek, vagy egyaltalan milyenek a legnagyobb sebesseguek. Foleg olyan eszkozoket erdemes nezni, ahol a vegtelen sem eleg, ilyen az FPGA. Peldaul FPGA-k eseten 2016-ban kerult ki az elso olyan xilinx fpga ami tudott 32GT/s savszelessegu SERDES (GTY) interfeszt. 2014-2016 kozott 30.5 GT/s volt a max. amit gyartottak. Persze ezek a csucskategoriaban futnak, meg varni kell, mig az atlagba lecsorog.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.