Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Hurrá! Jöhetnek az új "időtálló" lapok, processzorok, videókártyák. ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Azt nem értem, ha már ott van az 5.0, akkor miért vesztegetnek időt a 4.0-ra?

[ Szerkesztve ]

(#3) t72killer válasza Sinesol (#2) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Pontosan ugyanazért, amiért a HDMI 1.4-re, 2.0-ra, Displayport 1.2-re: ha a egyetlen komponensből (pl TV/monitor) jobbat vesz az ember, akkor cseréljen lapot v VGA-t.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#4) Lacccca87 válasza Sinesol (#2) üzenetére


Lacccca87
őstag

Nézd meg pl a 3. életutját, attól hogy véglegesíti ka szabványt még min 2 év mire megjelenik normál termékekben ( ha így érthetőbb akkor pl egy alaplapban), szóval az 5. ből kb 2021 re lezs valami értelmes a 4 ből meg már akár 2019 re is lehet valami.
De természetesen függ attól is hogy a piaci szereplők többi része mennyire gyorsan implementálja majd.

(#5) Sinisi


Sinisi
senior tag

Végül is a 2019-re tervezett változattal utolériheti magát a PCI e szabvány időbeli elmaradása...

(#6) lezso6 válasza Bird (#1) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Kompatibilis minden mindennel, meg a jelenlegi PCIE 3.0 sebessége is sokkal több, mint elég, szóval tökmindegy.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#7) #72042496 válasza lezso6 (#6) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, azért olyan sokkal nem több. Az M.2 SSD-k már meg-megközelítik a maximumot, szóval jöhet is lassan a 4.0, és az 5.0 is.

(#8) bindike01 válasza Sinesol (#2) üzenetére


bindike01
aktív tag

Ez érthetetlen ....valószínű haszonszerzés a cél...de ki lesz olyan hülye hogy akkor egyből vált 4.0 ra. Illetve ahhoz olyan kártya is kell majd. Érdekes sokan még a 2.0 ával is elvannak. Mert tökéletes játékra.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#9) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

A 4.0 -ra mindenképp lenne már igény :K

(#10) Segal válasza bindike01 (#8) üzenetére


Segal
veterán

Pl en leszek olyan hulye...
Az 5.0 uhysem keszul.el akkora a 4.0 is hamarabb volt betervezve.
Annak mar mem.latom ertelmet hogy 4-5 evre tervezett gepet 3.0as pci express verzios alaplappal vegyek de a 4.0assal elleszek. 5.0as termek szerintem legjobb esetbe is 2022 de inkabb 23ba varhato.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#11) MrPetya19 válasza #72042496 (#7) üzenetére


MrPetya19
addikt

Az M.2 NVMe SSD-k megközelítik az x4 sebesség határait, szóval mehetnének azok gyorsabban is.
Úgy is a PCIe sávok száma a nagyobb gond.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#12) AusWolf


AusWolf
őstag

Ha csak így egy tollhúzással megduplázható egy adott csatlakozón és vezérlőn az egységnyi idő alatt átvitt adat mennyisége, akkor mi értelme van lépésenként haladni? Gondolom, az egyetlen logikus válasz a minimális ráfordítással elért haszon. :(((

Az önvezető autó olyan, mint az önmegivó sör.

(#13) pomorski válasza MrPetya19 (#11) üzenetére


pomorski
őstag

A PCIe sávok száma az nem CPU függő?

(#14) #16939776


#16939776
törölt tag

4.0 érdektelen, de az 5.0 a csökkentett késleltetése már értelmezhető előny lesz, és megint kibír majd 7 évet.

(#15) bindike01 válasza Segal (#10) üzenetére


bindike01
aktív tag

Legyen igazad :D De ahogy most állnak a dolgok már kb évente jönnek ki az új cuccok...ddr4 intel 3 generáció 2 év alatt stb stb szerintem mindenki tudja :D Azt mondod akkor lesz durva FPS növekedés?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#16) Laraxior


Laraxior
titán

Reméljük középre bebasznak egy kis műanyag pöcköt, hogy véletlenül se mehessen bele régebbi motyó ;]

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled

(#17) bindike01 válasza Laraxior (#16) üzenetére


bindike01
aktív tag

Kinézem belőlük :D:D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#18) fornettisuti válasza bindike01 (#15) üzenetére


fornettisuti
veterán

Nem, ugyanis addigra még szarabbak lesznek a driverek és optimalizálatlanabbak a jatek-motorok, mert "a vas majd úgyis kihajcsa" - alapon fognak tervezni, lásd napjainkban is. (Kevesebb programozási munkaóra ergo kevesebb költség, a többit a hw megoldja erőből.)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#19) Segal válasza bindike01 (#15) üzenetére


Segal
veterán

Nem a pxi eypress 4.0 miatt lesz fps emelkedes hanem max az erosebb videokartya miatt. Nyilvan el fog menni egy 4.0-as videokartya a 3.0-as slotba is csak ott nem fogja tudni leadni a teljes tudasat.
En amugy se hiszek mar ebbe a 14 nanos intel prociba mar a 4 magos is megsuti a tojast akkor a 6 magos mit fog csinalni...
Utana viszont jon az ice lake 10 nanometerrel meg pci express 4.0 tamogatassal. Nalam az hangzik nyeronek:)

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#20) bindike01 válasza fornettisuti (#18) üzenetére


bindike01
aktív tag

Ez mind igaz.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#21) #72042496 válasza MrPetya19 (#11) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem tudom, mennyire lenne lehetséges több sávot adni nekik, jelenleg mindenesetre a PCIe 4.0 látszik a legkézenfekvőbb lehetőségnek a sávszélesség növelésére.

[ Szerkesztve ]

(#22) bindike01 válasza Segal (#19) üzenetére


bindike01
aktív tag

Na ez tényleg jól hangzik. Akkor lehet fölöslegesen várom a 8 ik generációt. Rizst meg nem akarok venni....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#23) awexco


awexco
őstag

Gondolom a samu is azért nem hozott ki erősebb m.2 ssd -t mert a pcie4 re várt .

Elvileg eredeti tervekben a pcie 5.0 már optikán ment volna . Szal lehet azzal még gondok vannak .
Csináltak még maguknak némi időt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#24) MrPetya19 válasza #72042496 (#21) üzenetére


MrPetya19
addikt

Szerintem egy másik csatlakozót tervezni egyszerűbb.
Mondjuk a felhasználóknak nem lenne segítség.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#25) blue01song válasza Bird (#1) üzenetére


blue01song
aktív tag

:D :D

(#26) MrPetya19 válasza pomorski (#13) üzenetére


MrPetya19
addikt

De.
Csak egyre több minden használja őket, így jó lenne ha az intel követné az AMD-t, és több sávot adna a jövőben.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#27) awexco válasza MrPetya19 (#24) üzenetére


awexco
őstag

Minek terveznének másik csatlakozót ?
Szimplán magasabb frekvencián kommunikálnak rajta és megvan a nagyobb sebesség .
Valószínűleg az 5.0 több frekvenciát is használ vagy trükköztek valamit mivel eredetileg a tervezett feki minden alaplapon nem lett volna használható a túlhagy távolság miatt .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#28) awexco válasza MrPetya19 (#26) üzenetére


awexco
őstag

Vicces szitu mert valami olyan rémlik hogy a pci-e az intel gyermeke. :)

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#29) Fred23


Fred23
nagyúr

Vajon a PCIe 5.0 is csak 75W felvételére lesz képes a slotból, mint a 4.0 és a 3.0?

(#30) Chp válasza Laraxior (#16) üzenetére


Chp
őstag

Azért ez igen érdekes lépés lenne. Nem örülnék ha a dVGA is új platformokra épülne. :DDD

(#31) DonaldJames


DonaldJames
tag

Jöhet is lassan a 4.0 kíváncsi leszek rá.

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#32) lezso6 válasza #72042496 (#7) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Bocs, a hsz írásakor gamer-szemüveg volt rajtam. :D SSD-nél tényleg jól jön, de ez az azért nagyon kevés júzert érint, hogy 2 GBps-nél nagyobb átvitel kell. Inkább az IOPS számít.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#33) pomorski válasza MrPetya19 (#26) üzenetére


pomorski
őstag

Nekem 40 van, annyi elég.

(#34) .mf


.mf
veterán

Ezek a kommentek... :( Mintha nem is egy hw-fórum, hanem egy zsémbes nyavalygós laikus nyugdíjasklub lenne. :U
Bird, T72, Bindike, Auswolf, Laraxior stb...
Talán gondolkoznátok kicsit, mielőtt sírásra konyulna a billentyűzetetek. A PCIe egyike a generációk között legkompatibilisebb interfésznek: 1.0-s kártya is megy 3.0-s slotban, 3.0-s kártya is megy 1.0-s slotban. Ez tudtommal a 4.0-val sem fog változni, tehát hiába hisztiztek mesterséges elavultatásról.
Meg hogy miért nem ugorják át... Talán azért, mert már eddig is szükség lett volna még egy gyorsabb verzióra, nem csak 3 év múlva. S nem csak desktop x16-os grafikus kártyák léteznek a világon, hülyeség azzal jönni, hogy "bezzeg az xy gémer csúcskártya is elmegy még x8-on!!4!négy!". A már említett SSD-ken kívül ott vannak a laptopban x1, x2, x4 csatornára kötött GPU-k, a déli híd n csatornáján osztozkodó összes periféria, a gyorsabb 10GbE és 100GbE kártyák, stb.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#35) alevan


alevan
őstag

Pedig az AGPt sem használjuk ki teljesen :)

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#36) awexco válasza .mf (#34) üzenetére


awexco
őstag

Az idegbaj kerülgetett engem is kb ezektől a hozzászólásoktól ...

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#37) MrPetya19 válasza awexco (#27) üzenetére


MrPetya19
addikt

Én nem is a PCIe csatlakozóról beszéltem.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#38) seniman válasza Laraxior (#16) üzenetére


seniman
addikt

A dremel csodákra képes. ;]

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#39) Televan74


Televan74
nagyúr

Majd ha itt lesz és lesznek rá termékek akkor használom. Addig minek ráizgulni. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) bitblueduck válasza bindike01 (#8) üzenetére


bitblueduck
senior tag

ahogy nézzük. félig üres a pohár, vagy félig tele. ha az 5.0 később jön és azelőtt akar valaki gépet venni, akkor miért ne részesülhetne a köztes 4.0 előnyeiből, ami a 3.0-nál jobb? aztán azzal ellehet egy darabig, a 2.0 x16 sem okoz iszonyatos hátrányt vga-k esetén..

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#41) TeeJay


TeeJay
félisten

notebook-ban pl pont jó lenne hogy PCIe 5.0 x1 sáv elég egy M2.NVME SSD-nek és nem kell mondjuk 4
noti procikba nem raknak olyan sokat tehát ott kifejezetten hasznos lenne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#42) Praston


Praston
tag

Aki most vett intel vagy amd lapot meg procit, illetve fog venni 8. generációt, nem hiszem hogy tökön fogja magát szúrni ha kijön a 4.0 és nemtudja használni. Mire oda jutunk, hogy a termékek használják azt a sávszélt, addigra már az 5.0 is jönni fog, annyi idő elteltével pedig már érdemes lesz cserélni mindent. :B Azon siránkozni hogy fejlődés van a legnagyobb butaság. :P

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#43) awexco válasza Praston (#42) üzenetére


awexco
őstag

Fogja tudni használni mert visszafelé kompatibilis de olvasni nagy luxus .

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#44) Praston válasza awexco (#43) üzenetére


Praston
tag

És hol írtam azt hogy nemtudja visszafele használni? Én azt írtam, hogy 4.0-át nemtudja használni mivel 3.0-ás lapja van, tehát csak 3.0 a max sávszél amivel gazdálkodhat. Szerintem nem nekem nehéz az olvasás. :P

i9-9900k , rtx 3090 , 32 gb

(#45) Hiftu


Hiftu
senior tag

Ez akkor végre bele fog menni a vesa local bus-os csatlakozóba? Vagy csak az isa-t fogja támogatni? (Csak azért írtam, hogy emeljem a hozzászólások szintjét.)

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#46) shteer válasza Hiftu (#45) üzenetére


shteer
titán

Nem sikerült ;]

..szerintem jónak tűnik

(#47) kalmani válasza Fred23 (#29) üzenetére


kalmani
tag

Jó lenne ha a kinyerhető wattok is duplázódnának, vagy triplázódnának. Úgy nem kéne vacakolni a kiegészítő drótokkal.

(#48) hegegabi80


hegegabi80
addikt

Jaj de jó, akkor lehet sűrűbben cserélgetni az alaplapot is, meg mindent.

Ez kb olyan, hogy huh papíron ennyi meg ennyi a sebesség, aztán a valóságban a hétköznapi user nem érez semmit.

(#49) Fred23 válasza kalmani (#47) üzenetére


Fred23
nagyúr

Nagyon azért ne emelkedjen szerintem az érték, mert iszonyatosan drága alaplapok jönnének egy triplázás esetén, viszont rengeteg esetben tényleg alig csúszik ki egy kártya a 75W-ból, szóval örülnék, ha 100W-ra emelnének!

Nem tudom mondjuk, mennyi lenne az az érték, ami még nem igényelne nagyon drága alaplapot, és esetleg új tápot.

(#50) #16939776 válasza kalmani (#47) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ahhoz gyökeresen újra kellene gondolni a csatlakozó érintkezőit, és stabilan kellene rögzíteni a kártyát benne. Jelen formában teljesen alkalmatlan rá hogy jelentős teljesítményt átvigyen biztonságosan.
Ha képes is lenne rá, ott lenne a feladat hogy a csatlakozóhoz el kellene juttatni az áramot, és az alaplapon kerülgetnéd az EPS csatlakozók garmadáját, a PCI-Express slot mellett, mert nem az alaplap túl sarkából vezetné oda a 2-3-4x 150W-ot az alaplap gyártója.

Az Ötlet jó hogy ne keljen kábel a VGA-ba, de min. három másik problémákat szülne.

Egy másik nézőpontból teljesen jó helyen van a tápcsatlakozó a kártya hátulján, ha cserélni kell könnyű kibontani, és a kábelkorbácson eső feszültség monitorozásával teljes biztonságban van a kártya bármilyen normálistól eltérő körülmény esetén is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.