Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PSti


PSti
tag

(#2) Televan74 válasza PSti (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Jelenlegi árfolyam mellett 269€ kb. 88.000Ft. Miért lenne az a ár drága?

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#3) FlashLed válasza PSti (#1) üzenetére


FlashLed
senior tag

Viszont valami extra gyönyörű, és abszolút darabjaira bontható. Bejövős.

The Mechanic

(#4) Bicsibocsi


Bicsibocsi
junior tag

De szép házikó. Ára is van. 🙂
Jó sok hely van benne.

A csend nem üres, a csend tele van válaszokkal!

(#5) Tidus válasza PSti (#1) üzenetére


Tidus
addikt

Amúgy alapból az Ipon drága.
Lesz az máshol olcsóbban is.

(#6) Fred23 válasza Televan74 (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Komolyan kérdezed?! :Y

(#7) DraXoN válasza Televan74 (#2) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

ennyiből lehet venni 10 másik házat (igaz azok olyanok is), de 4-5 db normálisabb is kijön belőle.. de 2-3 igényesebb példány is kihozható.

nem azt mondom, hogy a "fukar mindenit", de azért drága ház ez ... igaz, tetszik a kinézet, felépítés, és lehetőségei... szeretném, de nem minden áron :)

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#8) snecy20 válasza Televan74 (#2) üzenetére


snecy20
veterán

Szerintem ilyen kategóriás van 40-50e körül... Én speciel drágállom, mert nagy dizájnbeli extrákat nem látok...

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#9) snake1977


snake1977
őstag

A design elég tetszetős, főleg a síkba rejtett előlapi panel, edzett üveg oldal lap, kivehető alaplap tálca...
De ennyiért pöttyet sokallom, picit olcsóbban azért akad néhány vetélytárs ebben a kategóriában.

...BRSZK...9...2024.06.28-29... / www.brszk.hu / , https://www.tiktok.com/@brszk_official , https://www.youtube.com/@BRSZK-Official

(#10) PSti válasza Televan74 (#2) üzenetére


PSti
tag

Lásd #7-8-9 :)

(#11) Televan74


Televan74
nagyúr

Fred23 & snecy20 & PSti

Látom egy kis félreértés van. Én a bolt árra írtam hogy nem is olyan drága ahhoz képest amit az aktuális eurós ár mutat.5 ezer forinttal olcsóbb.Nekem is drága a kuckó,de ez felső kategóriás ház,itt vastagon fog a ceruza.
Ebben van hely rendesen,meg a modularitást sem szabad elfelejteni. Én max 40-50k körül keresnék házat,ha nem BE QUIET lenne,nem kerülne ennyibe ez sem. ;)

Na ez egy drága ház! [link] ;] Igaz brutális a súlya, 33kg! :Y

Az én igényeimet ez maximálisan kielégítené. [link] :K

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) rii válasza DraXoN (#7) üzenetére


rii
nagyúr

de nem azért olyan drága ez, mert az egyik legcsendesebb ház?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#13) NandorHUN


NandorHUN
addikt

Wow, ennyire elszáltak volna az árak?
5 éves a gépházam, abszolut hatalmas masszív és teljesen szétszedhető. Újonan volt 30 ezer?
Mostanra meg egy ilyen gépház 90 ezer Ft...

www.kamerapro.hu | FOTÓS TERMÉKEK SZÉLES VÁLASZTÉKA

(#14) KikiGames


KikiGames
csendes tag

Sokan írjátok hogy akad vetélytársa.
Akkor ne habozzatok vele valaki segítsen nekem.
Szeretnék egy ehhez hasonló vagy a cooler master Cosmos C700P-hez hasonló sok 140mm-es hűtő befogadására képes házat. Olcsóbban. Ott van még a Thermaltake View 71, de az is 70.000 Ft körül van.
Ha valaki tud olcsóbban akkor kérem írjon. Mert ha nincs én megvárom ezt, mert tényleg nem találtam olcsóbban olyat ahol fent 3x140mm, elöl 140mm és hátul is 140mm-es venti elfér, de persze nem lenne hátrány az alsó dupla 140mm-es sem.
Ne kérdezzétek miért, csak mert.
De sajnos nincs olcsó ház amibe ez megoldható.
Eddig viszont ez nálam a nyerő a Qi töltés miatt.

Üdv: KikiGames

(#15) zttk válasza KikiGames (#14) üzenetére


zttk
csendes tag

Fractal Design XL R2 nem felel meg ezeknek a felteteleknek? tegnap vettem egyet 38e FT afaval.

(#16) DonToni


DonToni
aktív tag

Megvárom azt az 5-8 évet, míg lefeleződik az ára... Akkor jó vétel lesz! :))

-Anti-

(#17) proci985 válasza KikiGames (#14) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

fractal define 6?

egyebkent minosegben az is hasonlo a be quiethez

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#18) Zealot80 válasza KikiGames (#14) üzenetére


Zealot80
tag

Cooler Master Trooper SE :DDD

(#19) vaakuum válasza Bicsibocsi (#4) üzenetére


vaakuum
addikt

Érzésre a felhasználók nagy részének semmi szüksége erre a méretre így 2018-ban.
Sokkal fontosabb lenne, hogy inkább a matx és itx méreteket tolják, vagy minimum abban a méretszabványban is tegyenek valamit az asztalra.

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#20) Lifer092 válasza vaakuum (#19) üzenetére


Lifer092
senior tag

Ezzel egyetértek, szerintem már nagyon kevés ember épít mATX szabványnál nagyobb gépeket, és miniITX vagy mATX szabványú házból alig-alig van. - Véleményem szerint elég röhejes lehet ha Pistike belepakolja az mATX lapot ebbe a böhöm házba... :DDD :DDD

Hol van ebbe az alaplap?! - Hát ott van az... Ja, már látom!

(#21) Barret001


Barret001
addikt

Ennyi pénzért ilyen sufnituning házat adnak? Hol illesztették be azt az oldallapot? Pistikénél a konyhaasztalon körbevágták kenyérvágó késsel?

[ Szerkesztve ]

(#22) cyber86


cyber86
őstag

Azt lenne jó tudni, hogy külön meg lehet-e venni a módosított cuccokat a rev 1-esemhez.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#23) hommeros válasza Lifer092 (#20) üzenetére


hommeros
őstag

Szerinted. A valóságban meg honnan is tudhatnád, ki mekkora gépet épít. Az egyik legnagyobb webáruházat néztem csak meg, és a top eladásban sok MID és FULL tower is van.

Le style est l' homme même. | Azt mondani, hogy nem érdekel a magánélethez való jog, mert neked nincs titkolnivalód, ugyanolyan, mintha azt mondanád, hogy nem érdekes a szólásszabadság, mert nincs mondanivalód.

(#24) Silεncε


Silεncε
őstag

Amikor másnak a gépháza többe kerül mint az egész géped....

(#25) DraXoN válasza hommeros (#23) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

De sokan minek is építenek FullATX rendszert, amikor nincs is benne semmi CPU-VGA, 1SSD, 1HDD (átlagban)-nál.
a fullATX alaplapon ott a rengeteg üres bővítőhely ahova jó eséllyel sose kerül majd semmi, a házban is lehet van sok 2,5/3,5 hely, de többnyire 1-2 eszköz kerül beléjük (néha több, de átlagban nem). Kb. mint ha mindenki egy chevrolet camaro motortér méretével rendelkezne, de csak egy 1.2es blokkot tenne bele... meg se találni olyan "kicsi".

persze amikor valaki kihasználja a teljes méretet, érthető, és mint "opció" csábító, de átlag Pisti milyen bővítőkártyát tenne bele a fullATX lapba? annyira sok minden integrálva van már, hogy egyre inkább rétegigény lehet az adott méret (legalábbis értelme nem sok).. persze ott vannak azok a "csúcslapok" amik nem rendelkeznek több bővítőhellyel mint egy mATX lap, de "kihasználják" a plusz nyák helyet ilyen-olyan elektronikák elhelyezéséhez.

nincs is annyi féle bővítőkártya mint egykor. IO vezérlő integrálva, Audió integrálva, Lan integrálva, portok integrálva (usb, soros, párhuzamos.. ha utóbbiak még vannak), még VGA is van integrálva (pár éven belül középkategóriás kártyákat is kiválthat)..
kb. a fontosabb dolgokat integrálták.

csak a high-end és speciális eszközöknek kell kártyahely, de utóbbiakból is sokszor elég lehet egy-két usb port.

mi maradt:
- Alap szintnél többre képes VGA kártya (szerintem ezt nem kell magyarázni egyenlőre)
- High end audió kártya (ha valaki igényes és van eléggé jó hangrendszere/fejhallgatója).. de az alaplapok itt is fejlődnek (egész jók a közepes vagy annál jobb alaplapok hangkeltő rendszerei már).
- Gamer Lan kártya (valaki valaha betudta bizonyítani, hogy ez jobb mint egy placebo? esetleg valami alsó szériás alaplap lan portjánál lehet jobb, bár ott a pcie portok minősége is kérdéses lehet, így kb. ugyan oda kerülhet...)
- TV-kártya (eléggé beszűkült az adott piac is az elmúlt 10 évben, az online steaming eléggé "gyilkolja".. pl. én is átálltam utóbbira).
- Video felvevő kártya, video-in ha jobban tetszik mint elnevezés... felvétel archiváláshoz/digitalizáláshoz jó lehet, bár némileg "speciális" igényű terület, de ezekre is vannak már USB-s eszközök, nem kell alaplapi fix bővítőhely mint 15-20 éve (persze utóbbiak komolyabbak lehetnek)...
- extra sata portok ... van hogy kell valakinek, de akkor jó eséllyel az a ház inkább valami "adattároló" telepakolva merevlemezekkel(?) ... jó eséllyel valahova "eldugva" otthoni vagy irodai környezetben.

de amit mondani akartam, rengeteg dolog integrálásra került, ami az átlag igényeket kielégítheti.. ha valaki belenéz a 386-486 gépekbe még érthető volt az a sok bővítőkártya (szerintem gyönyörűek), de akkoriban elkezdődött az integráció, eleinte csak alap szinten, de mára eléggé sok igényt "elbír".

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#26) Silεncε válasza DraXoN (#25) üzenetére


Silεncε
őstag

Ja, csak kisebb gép -> drágább alkatrészek + rosszabb hűtés, ami hosszútávon annyira nem biztos, hogy jó...

(#27) DaveJr


DaveJr
őstag

Akinek nem fontos az RGB, a Qi töltés és az üveg oldallap az simán megveheti olcsóbban a sima nem Pro verziót. Nekem is olyan van és nagyon jó kis ház.
Amúgy a PRO még tudja a PWM-es ventilátor szabályzást, de a sima verzióba ugyanazt a nyákot rakják csak plusz 1 csatlakozót kell rárakni.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#28) FlashLed válasza Barret001 (#21) üzenetére


FlashLed
senior tag

Erdekes, ezt eszre sem vettem. Bar ettol meg tetszik a haz de ez itt igenytelen.

The Mechanic

(#29) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Megint mindenhol üveg, meg egybe előlap. :W Komoly légáramlat lehet ott....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#30) DaveJr válasza tibaimp (#29) üzenetére


DaveJr
őstag

Feltűnt az egész gép oldalán végig futó kb 2.5 centis rács? Na az ott nem csak díszítés. Van ott légáram. Sőt a nem üveg oldallapon egy 240x120-as nyílás van ami opcionálisan nyitható. De ha nem a PRO-t veszed akkor mindkét oldallapon van.

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#31) SidCorky válasza DaveJr (#27) üzenetére


SidCorky
senior tag

RGB nélkül házat venni 2018-ban? Vannak még ilyen elvetemültek? ;]

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#32) tibaimp válasza DaveJr (#30) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az a rács egy vicc....
Hol van a jó öreg HAF-om dizájnja, ronda, de hatékony....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) NKing


NKing
tag

Ennek a háznak az árán kívül van még pár hibája - az egyik a táp rögzítő része. Volt nálam már egy Dark Base Pro 900 és a tápot a házon belül kellett rögzíteni egy kerethez, aminek a csavarjai agyonra voltak húzva és gyárilag kicsit elnyalva. A hátlapon lévő csatlakozót pedig egy rövid kábellel kell rádugni a tápra. Borzalmas megoldás, szétszerelhetetlen és esztétikailag sem egy csúcs. A csavarok minősége egyébként máshol sem teljesen jó, remélem, ezt orvosolták a rev 2-ben, ha már a táprögzítő maradt.

Másik probléma a merevlemez rögzítőknél jelentkezik - hiába vannak gumibakok rajta, a kereteket csak egy oldalon fogatjuk a vázhoz (ott meg nincs semmi gumibak), aminek köszönhetően a 7200-es és gyorsabb merevlemezek szépen rezonálnak. Ez a váz szélétől befelé haladva egyre rosszabb, így én maximum az alsó, rejtett 2 helyre tennék HDD-t.

Harmadik dolog, amit tesztekben is nehezményeznek, az az előlapi rács szellőzése. Nagyon le van szűkítve, így komolyabb konfigok melegek lehetnek benne vagy fel kell csavarni a házventiket, és akkor már Not So Quiet...

Az edzett üveg jópofa, a hangszigetelés hasznos, nem is értem, miért nem alkalmazzák a többi gyártónál bőségesen. A ház baromi nehéz, főleg telepakolva, a gumitalpak miatt pedig nem is csúsztatható, így aki mozgatni akarja gyakran, az ne ilyet vegyen.

[ Szerkesztve ]

(#34) rii válasza tibaimp (#29) üzenetére


rii
nagyúr

... és még mindig az ATX szabvány .-((( ahol a mem-ek merőlegesek a VGA-ra, így aztán lehetetetlen ilyen hatékony hűtést csinálni: mac pro alu

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#35) tibaimp válasza rii (#34) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Mert ebben a "mac pro alu" máshogy van elhelyezve? Nem ismerem a mac gépeket.
Nekem amúgy semmi bajom az ATX-el.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#36) rii válasza tibaimp (#35) üzenetére


rii
nagyúr

elől két ventillátor be
hátul egy ventillátor ki

a VGA-n meg a CPU-kon ( dual xeon. ) is csak egy b.szott nagy borda van ... több venti nincs is a gépben csak az a 3 ... ha jól tudom (míg nekem most a cpu-n van 1, (jó 2 mert vizes) táp: 1, VGA 2, házban: 2-3? gőzöm sincs ,-D

ezeket a képeket találtam csak, de nem mac pro, hanem az elődje, a G5 ... de azt hiszem az alap elrendezés maradt a későbbi mac pro-kban is ... aztán jött az új fekete kis mini kávédaraló-kuka-montázs ...

ennyi kéne h legyen a ház hűtés, hogy elől be hátul ki, és végigmegy mindenen .... nadeha a mem blokkok keresztbe vannak, akkor megette a fene az egészet ... mert azok szanaszétvágják a légáramlatot ... ezért sírok h a BTX kihalt ...

erre a PC-knél mi van?
alulról be, előlről be, hátul ki, bentről háturlól mellbe, felül ki ... és 2018 van ... az ATX-el elősször 97'-ben találkoztam ... ( nem volt nekem csak láttam ... asszem a Pentium II környékén jött be? talán '98? )

20 éve megy ez a trehány tróger belesz.rós megoldás ...

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#37) tibaimp válasza rii (#36) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Határozottan érdekes amit írsz....hm
Ez az elöl be - hátul ki légáramlás van a szervereknél is.
Az ATX ilyen őskövület lenne? Beszarás.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#38) arn válasza rii (#36) üzenetére


arn
félisten

95os, 96os lapok vannak ra (pentiumos). A mac egyedi alkatreszeket hasznal, ne ahhoz hasonlitsd.

Amugy eleg sokfele koncepcio van atxen belul is, mostanaban a tulnyomasos koncepcio a divatos. A panteks szigeteli is az uveglapok szeleit emiatt - egy kompaktabb atxes haznal gyk az elol besziv, hatul (sok haz nagyreszt korbe lyukacsos hatul) kinyom a strategia.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#39) rii válasza tibaimp (#37) üzenetére


rii
nagyúr

szerintem ez az agyament baromság csak a DIY PC-k sajátossága ... se DELL, se HP gépeknél nem így van ..

(#38) arn:
hát ja ... itt a fórumon írta valaki, apple-nál (meg gondolom Dell, Hp, ... ) ez úgy megy, hogy összedobálják nekik az alaplapjukat az ő elvárásaik szerint, mi hova kerüljön. Pedig a mac is 100% PC.

nem értem, miért nem lehet 90 fokkal elforgatni a memóriát, ha pld. az Apple tud így alaplapot terveztetni, gyártatni a saját igényei szerint.

dehát ... kell valami plusz -még- a márkás gépeknek ...

meg lehet senki nem akar úttörő lenni ... most minek törjék magukat az alaplapgyártók ... jó az a home user-nek/gamer-nek ... akinek nem, az vegyen workstation-t

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#40) rii válasza arn (#38) üzenetére


rii
nagyúr

" ... A mac egyedi alkatreszeket hasznal. ... "

az apple alaplapot gyártattat a saját igényei szerint
az asus-asrock-gigabyte-msi meg gyárt
.... mégse képesek semmit se csinálni immár 20 éve ... bele vannak ülve a kényelmesbe ....
rodaggyanak meg ...

rgb az van
biosból vezérelhető apjaf.sza ledsor.... akarom írni ... ledsz.r ....

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#41) DaveJr válasza SidCorky (#31) üzenetére


DaveJr
őstag

Vannak...hihetetlen... :W ;] ;]

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#42) arn válasza rii (#39) üzenetére


arn
félisten

Egy ilyen szabvanyt keresztulvinni csak vmi nagy potenciallal rendelkezo ceg tudna, de ugy sem biztos a siker, probalkoztak a levaltasaval - szabvany meg kell. Az, hogy hogy allnak a ramok, kb semmit se szamit, mogotte van egy benga nagy procihuto. Kemeny elven mukodo hazak most is vannak, persze a szabvany adta lehetosegeken belul.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#43) DraXoN válasza rii (#36) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Az ATX szabvány szabályozza a memória foglalatok irányát?
De egyébként a jelenlegi funkcionalitás mellett nehéz elképzelni, hogy hova férne el máshogy a jelenlegi foglalattot használó memória. Max akkor lehetne "szélirányba" ha ATX méretben is so-dim modulokat használnának, vagy felkéne áldozni pár pcie portot, és "bukni" az mATX formátumot.. de mATX lehet so-dim mellett is elveszne (vagy azon lapok csak max 2 modul/lap-á válnak).

Helykihasználásban a mostani az ideális.

Bár tény, lehetne sokszor ezt talán jobban is.

de az átrendezéshez 2-3 pcie portot szerintem biztos be-kéne áldozni.. a memóriák helyén ami meg most van, maradna egy vékony sáv ahova max m2 foglalat mehetne ... én utóbbit tartom katasztrófának, főlek hűthetőség szempontjából (sok helyet kér, laposan rásimul).. azok az m2 hűtők meg... jaj..

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#44) SidCorky válasza DaveJr (#41) üzenetére


SidCorky
senior tag

Ha már szabványokról van szó, bevezetném a kötelező RGB-t is. :D

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#45) DraXoN válasza SidCorky (#44) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog (1)

Én a környezet védelem nevében csak a piros ledeket engedélyezem, a többi energiaigénye túl nagy :D

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#46) rii válasza arn (#42) üzenetére


rii
nagyúr

" .... Az, hogy hogy allnak a ramok, kb semmit se szamit ... "
hát a ram blokkok közt levő minimáli hely miatt én ezzel nem tudok egyetérteni

a kémény elrendezésű házaknak is betesz, hogy a mem blokkok a légáramlatra merőlegesen állnak ...

akár kémény-ház, akár elől-be-hátul-ki hűtése lenne, az első mem-blokk eleje kap a légáramlatból, de a többi ... persze lehetne számolni a cpu-hűtővel - ha az kimozgatja a mem-blokkok közül a bentrekedt levegőt, de én nem mertem a cpu-ra rátenni egy normálsabb cpu hűtőt, a sandy bridge óta el van vékonyítva a cpu ... ezért inkább vizest kapott, ... de szerencsére - most néztem meg a mem-ek honnan kapnak hűtést - a vizes blokk dupla-radiátor a gépházon belül van a tető alatt, a fújás felfele, így azért - meg a meleg levegő felfele száll - a mem blokkoknál se reked bent a levegő ....

de akkor is agyrém, hogy a cpu-ról a házból felfele, a tápból hátulról lefele, a vga-nal meg gőzöm sincs ... van a házban még egy ventillátor az meg hárulról kifele ...

(#43) DraXoN:
lehet az ATX szabvány nem tér ki a memóriablokkok elhelyezésére, elhelyezkedés szemponttjából gondolom csak a portok-slotok -ra ... az hogy hol van a mem-blokk, inkább tényleg csak elrendezés kérdése ami miatt ez lehet a helyzet .... de mennyivel szebb-jobb lenne, ha a mem blokkok nem így állnának ...

az eatx-k közül is ha jól látom, ugyanígy, merőlegesen állnak a vga-ra a mem-ek ...

de amúgy bármely alaplapgyártó ezt megléphetné, mert házat semmiből nem tartana csinálniuk .... ellenben ugye egy házgyűártónak sokkal nagyobb kihívás alaplapot csinálnia ... kérdés a piac reagálása ... el lehet-e adni? vagy inkább ez az amit el lehet adni? led, rgb, gaming, godlike, extreme

de lehet ez senkit nem zavar csak engem .-)
kellett nekem mac pro-n dolgozni 3 évig.
dual xeon, 3 ventillátor, alig volt hangja ... kis szobában toltuk 6-7-en mindegyikünknél mac pro ... a mostani gépem hangosabb mint azok együttvéve 6-an ...

[ Szerkesztve ]

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#47) DaveJr válasza SidCorky (#44) üzenetére


DaveJr
őstag

Na azt hiszem akkor váltok konzolra :D ;] Ha lesz nem RGB-s :DDD

Isten és a programozók versenyt futnak egymással. A programozók egyre hülyebiztosabb programokat készítenek, Isten pedig egyre hülyébb embereket.

(#48) SidCorky válasza DaveJr (#47) üzenetére


SidCorky
senior tag

Csak nem hagyják ki a következő generációból :Y :DD

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#49) Piftuka válasza Televan74 (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

"Az én igényeimet ez maximálisan kielégítené. [link]"

Az bizony nekem is. Nagyon szép, letisztult, rendkívül elegáns, és jó minőségű házakat gyárt a Fractal Design. :K

"Aquila non captat muscas."

(#50) Piftuka válasza zttk (#15) üzenetére


Piftuka
veterán

"Fractal Design XL R2 nem felel meg ezeknek a felteteleknek? tegnap vettem egyet 38e FT afaval."

Ejj, ez is milyen szép ház! :K

Én bizony az ilyen nagy méretű, szellős házakat preferálom. Egyébként is használok Blu-ray és DVD írót is, azoknak pedig kell a hely.

És az is előny, hogy több eszközt, egymástól távolabb lehet pakolni.

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.