Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az, hogy folytatódik az tényleg az év egyik legjobb bejelentése volt. Az már nem igazán, hogy így...

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#2) oriic válasza .LnB (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nézd, sokaknak így is tetszik. Bár tény, sokat nem láttak még belőle.

Live-Die-Respawn

(#3) JanR


JanR
addikt

Ilyen formában nekem nem fog annyira tetszeni :(

Az 1 viszi nálam minden téren az egész mafia sorozatot!

(#4) Elims


Elims
veterán

Sziasztok!

Én csak remélni merem,hogy a hangulata nem fog vàltozni.
A 2. rész hangulata mindent visz!!!

(#5) prolad


prolad
őstag

Akkor ez már nem egy több èven átívelő törtènet lesz,mint a korábbi rèszek?

(#6) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

Ez egyelőre kimarad részemről, ha nagyon jó játék lesz, akkor talán végigtolom, de az 1-2. rész érája a kedvencem, a 60-as évek meg nem igazán az én asztalom.

(#7) Z a hangya


Z a hangya
tag

Nekem csak egy bajom van, hogy New Orleans a helyszín. Nekem az nem tipikus maffiózós helyszín. Helyette lehetett volna inkább Miami vagy Los Angeles ha már a délvidékre viszik a sorozatot.

"Zepi zsepi kincset ér, világ taknya belefér"

(#8) DFlash


DFlash
tag

Kíváncsian várom már.

(#9) Tuomas válasza Z a hangya (#7) üzenetére


Tuomas
addikt

Vagy pl miért nem lehet Olaszországban? Annál klasszikusabb maffiózós helyszínt keresve se találnak, az egész onnan indult. Mindhárom részben megkapjuk Amerikát, ráadásul olyan tálalásban, hogy annak egyre kevesebb köze van az igazi, klasszikus maffiózós helyszínhez és időszakhoz...

We were here

(#10) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem testszik,hogy kicsit elszakad az olasz maffiától.Minden korszaknak megvannak a bűnözői csoportjak. :)

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#11) .LnB válasza Televan74 (#10) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

És a 60'as évek béli NO-nak kik voltak? A Jazz zenészek? Nem rémlik semmi kultikus New Orleans mafia banda nekem. Nem vagyok maffia szakértő, vagy teljesen tájékozott a témában. De arról a korszakról nekem nem ez ugrik be.

Ráadásul ez a Vin Diesel imitátor főszereplő is kilóg..

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#12) XuChi válasza Tuomas (#9) üzenetére


XuChi
addikt

Mert így a sok gyp-s kislurkó is megveszi, mint "mafiozós géjtéjá"

Ha olaszországban játszódna, akkor meg "assasin creedes géjtéjá" lenne :)

(#13) Tuomas válasza XuChi (#12) üzenetére


Tuomas
addikt

Na de leírták, hogy teljesen más lesz mint a gétéjjá :DDD

"Mindezek mellett a Take Two vezérigazgatója azt is elmondta, hogy a Mafia III és a Grand Theft Auto V teljesen különbözik egymástól"

Akkor a Mafia IV meg lesz majd a 80-as években és megkapjuk a Vice City remastered változatát? ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#14) XuChi válasza Tuomas (#13) üzenetére


XuChi
addikt

Leírták, de akkor is géjtéjá lesz a sok iq huszár kisp@csnek!!! :D

(#15) .LnB válasza Tuomas (#13) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Nem említhetünk egyetlen játékot sem egy mondatban a Grand Theft Autóval. Olyan magasra tette a mércét az iparágban, hogy semmivel nem lehet összehasonlítani." - Zelnick.

Konkrétan ezt mondták. Ez köznyelvre lefordítva a következőt jelenti kb.

"Ne tessék a GTA játékokhoz hasonlítani, mert ahhoz képest ez egy f*s és ezt mi is tudjuk. De vegyétek meg teljes áron mert azért jó lesz"

Így nekiállni egy játék reklámozásának? Szinte bevallották, hogy nem is tudják és akarják felvenni a GTA-val a versenyt. Oké a pénz nagy úr, és a GTA-ban rendesen benne van a tőke. De anno a Mafia egy pont ezért volt annyira sikeres, mert rendesen megszorongatta a GTA tökeit. Úgy, hogy nem nevezjettük GTA klónnak!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#16) oriic válasza Tuomas (#13) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mai világban azt mondanak a fejlesztők amit akarnak. :D ("Batman PC-s portja jó", "Az új CoD nextgen grafikus motort kap", meg ilyenek. :D )

Live-Die-Respawn

(#17) .LnB válasza oriic (#16) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) Tuomas válasza .LnB (#15) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez így van, anno a Mafia az konkrétan nekem messze jobban tetszett mint a GTA 3, és még sok másik embernek. Az a játék valóban a GTA konkurenciája lett. De ha már így akarnak hozzáállni, hogy úgyse lesz olyan mint a GTA akkor nincs is értelme nekiállni a fejlesztésnek.
Nembaj, lesz egy Szupercsapat játék is (már ami a korszakot illeti, és ahogy elnézem, a főszereplőnek van egy kis Rosszfiú beütése :DD ) :DDD

[ Szerkesztve ]

We were here

(#19) Televan74 válasza .LnB (#11) üzenetére


Televan74
nagyúr

Meghatározó szerepet azért ott is az olaszok töltötték be. [link]

És még egy.[link] :R

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#20) Tuomas válasza oriic (#16) üzenetére


Tuomas
addikt

Sorry, lejárt a szerkesztési idő.
És a legújabb: Az új Hitman nem lesz kész amikor megjelenik, de ettől még nem early access lesz :DDD

We were here

(#21) T.G.B


T.G.B
tag

hát ha már nem fogják folytatni a 2 történetét, remélhetőleg lesz benne valamiféle vissza emlékezés vagy valami, hogy mi történt Vito Scaletta- val (ha már ő az egyik csapattagunk)

(#22) MolGabi válasza T.G.B (#21) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Abban reménykedem, mivel ehhez is gondolom lesz DLC, hogy a sok negatív váráslói visszajelzés után esetleg kiadhatnának egy, az eredeti vonalhoz közeli kiegészítőt egy másik főszereplővel ( legyen olasz, akár Vito is lehetne, akinél ugye a második rész óta eltelt időszakot megmagyarázhatnák ) és mindenki kicsit megnyugodhatna .... ja bocsánat, ez az a Take2 aki szétvágta a Mafia 2-őt ?! :(((

Nem számítok továbbra sem semmi jóra. Már csak egy dolog lenne rosszabb ennél, ha a "Hangar 13" fogná és saját képére újraindítaná az egész Mafia szériát, mivel náluk van minden jog ( gondolom ).

Nekem még továbbra is úgy tűnik, ha nem Mafia lenne a neve, akkor is a konkurencia mellett, meg úgy önmagában is 2015-2016-ban ez kevés, sőt, a videók alapján ezek a megoldások borzalmasan gagyik. (külön kedvenc az azonnal robbanó autók, az emberek feje felett lévő gagyi ikonok ..... )

[ Szerkesztve ]

(#23) DR01DMAN válasza Z a hangya (#7) üzenetére


DR01DMAN
aktív tag

A helyszínnel én sem vagyok kibékülve. Nem szimpatikus New Orleans.

(#24) MolGabi válasza DR01DMAN (#23) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Ráadásul meg sem erőltették magukat, az eddigi fantázia nevek helyett kapunk egy konkrét létező várost ... pedig arra tippeltem volna a Mafia 2 egyik küldetése után, hogy van esély visszatérni Lost Heaven-be ... de így már ez is ugrik.

(#25) carl18


carl18
addikt

Ez a város nekem nem Tetszik. Inkább olyan kéne mint a mafia 2-be. Gépigény gondolom gta 5 szint lesz jó esetben . Azért remélem jó játék lesz .

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#26) davidsone válasza carl18 (#25) üzenetére


davidsone
addikt

az tényleg jó eset lenne...

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#27) #08052480 válasza .LnB (#15) üzenetére


#08052480
törölt tag

De anno a Mafia egy pont ezért volt annyira sikeres, mert rendesen megszorongatta a GTA tökeit

Semmilyet nem szoritotta meg a GTA-nak, nem is ugyanabban a mufajban versenyeztek. A GTA sandbox, a Mafia nem az, soha nem volt az, most sem lesz az.

# 22

legyen olasz, akár Vito is lehetne, akinél ugye a második rész óta eltelt időszakot megmagyarázhatnák

Vito nyilvan benne lesz (trailerben is ott volt), szoval nyilvan be lesz mutatva mi lett volna (meg ha nem is explicit modon). Egyebkent meg attol, hogy nem olasz a foszereplo meg nem jelenti azt, hogy ez nem Mafia jatek lesz (NO-hoz amugy is felver foszereplo dukal)

Már csak egy dolog lenne rosszabb ennél, ha a "Hangar 13" fogná és saját képére újraindítaná az egész Mafia szériát, mivel náluk van minden jog ( gondolom ).

FYI, a Hangar 13 az eredeti cseh banda, kibovitve es atkoltoztetve kozelebb az anyamehhez, hogy konnyebben tudjak felugyelni es ne szulessen meg1x akkora tragedia mint a masodik resz.
A jogok meg a T2-nal vannak.

külön kedvenc az azonnal robbanó autók, az emberek feje felett lévő gagyi ikonok

A keveske gameplay szerintem is nagyon ciki es alfa-szagu volt, tippre csak kiadio nyomasra mutattak belole valamit es nem reprezentativ.

(#28) Tuomas válasza #08052480 (#27) üzenetére


Tuomas
addikt

Azért a Mafia első része eléggé sandbox volt. Tény, hogy annyi mindent nem csinálhattál a városban, de mehettél amerre láttál. Nem véletlenül hasonlította mindenki akkor az akkori GTA-hoz.

We were here

(#29) .LnB válasza #08052480 (#27) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

"Egyebkent meg attol, hogy nem olasz a foszereplo meg nem jelenti azt, hogy ez nem Mafia jatek lesz"

A címe az lesz. Ennyi.

"NO-hoz amugy is felver foszereplo dukal"

Persze! :D Ennyi erővel NO-hoz egy afroamerikai saxofonos 50-60éves férfi dukál, vagy Drew Brees...

És akkor álljon itt a teljes véleményem az eddig látottak alapján erről a játékról, ez csak is az ÉN véleményem:

Ez a főhős választás nagyon mellé. Unszimpatikus, beteg, drabális. Egy Manhunt játékban még elmenne. De egy rendes Mafia játékba nem illik. Én anno a GTA4-et sem bírtam sose végigjátszani mert Nico karaktere annyira irritált, hogy egyszeűen nem érdekelt mi fog vele történni. Ellenben a GTAV és a korábbi Mafia játékok ilyen téren nagyon jók voltak.
New Orleans-ba átköltöztetni a játékot teljesen felesleges volt. Annyira nem ikonikus Mafia helyszín mint az előző rendes Mafia részekben található helyszínek.

Ez eddig a Mafia cím megerőszakolása. Csak ezzel a névvel akarják eladni. És minden jól működő szellemi örökségét, hangulatát elhagyták a korábbi részeknek. Hamarabb tudnám elképzelni Just Cause, vagy Max Payne 3-nak ezt a játékot mint Mafia címnek.

És ez így bukni fog. Mert, a célközönség elvileg a első két rész rajongói lennének. De nagy részük szerintem nem ezt várta. Az új playerek pedig semmi olyat nem fognak találni benne ami a franchise későbbi jövőjét megalapozná. Ez a játék olyanoknak készül akik mindennel játszanak ami éppen jön, azok végigjátsszák és el is felejtik majd hamar. Aki pedig szerette a régi részeket és a Mafia név hallatán leül elé majd csalódottan konstatálja, hogy ez már nem az. Ezért mérsékelt eladások mellett szép csendben elvész majd a Mafia cím a süllyesztőbe, és sose fogjuk megkapni a méltó folytatást amit leginkább az első, de még a második rész is megérdemelne. Felesleges is most abba belekötni, hogy jós vagyok e, vagy táltos. Majd az idő úgy is engem igazol. Igen ennyire magabiztos vagyok.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#30) #08052480 válasza Tuomas (#28) üzenetére


#08052480
törölt tag

Nem, nem volt az. Egy linearis akciojatek volt nyitott varossal - a nyitott varos onmagaban nem a sandbox definicioja, es ami nyomokban sandboxra emlekeztetett benne az a sztori utani freeride mod volt. Az, hogy ennek ellenere megis a GTA-val probaltak osszemerni sokan az az adott egyenek inkompetenciaja es semmi mas.

# 29:

A címe az lesz. Ennyi.

Koszonjuk Emese.

És ez így bukni fog. Mert, a célközönség elvileg a első két rész rajongói lennének. De nagy részük szerintem nem ezt várta. (..) Majd az idő úgy is engem igazol

Hozod a formad. \facepalm

(#31) Tuomas válasza #08052480 (#30) üzenetére


Tuomas
addikt

"ami nyomokban sandboxra emlekeztetett benne az a sztori utani freeride mod volt."

Akkor kérlek áruld el, mi a sandbox definíciója, különösen a 2004-es megjelenését figyelembe véve.

"Az, hogy ennek ellenere megis a GTA-val probaltak osszemerni sokan az az adott egyenek inkompetenciaja es semmi mas."

Akkor ezek alapján több millió ember h*lye, csak te vagy normális.

We were here

(#32) .LnB válasza #08052480 (#30) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Mindig jó veled vitázni Prézli. Olyan értelmesen csinálod. Megéri.
Ezek az egyszavas tőmondatok, mély gondolatok. Ámulatba ejtő és csodálatos az a nagy tudás ami a zsebedben van! [link]
:R

(#31) Tuomas Mikor megjelent a Mafia akkor a nemzetközi és magyar sajtó is a GTA-val hasonlította össze, de nem baj. Nem lehet mert ő mondja.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#33) #08052480 válasza Tuomas (#31) üzenetére


#08052480
törölt tag

Akkor kérlek áruld el, mi a sandbox definíciója, különösen a 2004-es megjelenését figyelembe véve.

Nem kell semmit figyelembe vennem, a sandbox definicioja az amit egyertlemuen sugall a neve es a Hunter megjelenese ota nem valtozott es nem is fog valtozni: egy homokozo, ahol nem (szuksegszeruen) azzal toltotod az idot, hogy vegigszambazol elore szkriptelt jeleneteken es teljesited a dizajnerek altal megalmodott feladatokat hanem magad krealod oket, mikozben a dizajnerek ehhez csak eszkozoket adnak. Lasd meg: emergent gameplay. Vegytiszta sadbox jatek a Minecraft, de nagyszeruen beleillik a kepbe a GTA is elo es valtozatos varosaval es a realitastol elszakad iranyaval. A Mafia nem.

Akkor ezek alapján több millió ember h*lye, csak te vagy normális.

Egyetertenek ha az eloteteled helyes lenne: szerencsere ez nem igaz es a tobbseg helyen tudta kezelni a Mafiat. Egyebkent en sehol nem mondtam, hogy hulye - csak a biztonsag kedveert.

(#34) #08052480 válasza .LnB (#32) üzenetére


#08052480
törölt tag

Mindig jó veled vitázni Prézli

Vitazni? :F Ha ugy tunt, hogy vitazom veled, akkor felreertettel. Eszembe sincs a marhasagaiddal vitazni, csak leirtam mit gondolok roluk.

(#35) .LnB válasza #08052480 (#34) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Ne haragudj felség, hogy félreértettem nagyröptű gondolataidat!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#36) Tuomas válasza #08052480 (#33) üzenetére


Tuomas
addikt

Felőlem gondolj amit akarsz.
Nekem az az érzésem, hogy te az akkori Mafiát a mai játékokhoz és az abban rejlő lehetőségekhez akarod hasonlítani. Mi abban a teleszkriptelt, hogy halomra lőtted a városlakókat, abba az autóba ültél bele amelyikbe akartál, bemehettél a házakba, stb. Szerinted egy GTA fő küldetése nem szkriptelt? Akkoriban a GTA 3-ban sem volt olyan rengeteg lehetőség.
Inkompetens: hozzá nem értő. De a magyar nyelv szépségeinek köszönhetően, mondhatjuk rá, hogy h*lye. És csak azért mert valakinek a véleménye nem egyezik meg a tieddel, már inkompetens? Szerinted véletlen, hogy megoszlanak a vélemények arról, hogy a játék hasonlítható-e a gta-hoz vagy sem? Vagy esetleg ez azért van, mert hasonlítható is meg nem is és ahány nézőpont annyi vélemény?

De elnézve a hozzászólásaidat, nálad nincs olyan, hogy nézőpont, meg másnak a véleménye, az van, amit te leírsz, és mindenki más inkompetens :C :W

[ Szerkesztve ]

We were here

(#37) #08052480 válasza Tuomas (#36) üzenetére


#08052480
törölt tag

Felőlem gondolj amit akarsz.

Mivel szemmel lathatoan nem erted mi mondok, nekem meg nincs kedvem tovabb magyarazni, szerintem is maradjunk ennyiben ;)

Inkompetens: hozzá nem értő. De a magyar nyelv szépségeinek köszönhetően, mondhatjuk rá, hogy h*lye

Anyam borogass, ez aztan a vaslogika :U Ha azt mondom valakire, hogy inkompetens a matekhoz, akkor azzal lehulyezem? Azt mar meg sem merem kerdezni, hogy ezt miert a magyar nyelv szepsegenek tudod be.
Btw, ha valaki azt mondja a Mafiara, hogy sandbox jatek az nyilvanvaloan inkompetens a jatekokhoz. Nem feltetlenul hulye. Es ez nem velemeny. Hogy mibol dedukaltad ki nem tudom respektalni masok velemenyet azt nem vagom, de ezek utan mar nem is biztos hogy erdekel.

(#38) Tuomas válasza #08052480 (#37) üzenetére


Tuomas
addikt

Ez már nagyon off, de igen, mondhatod rá, hogy hülye a matekhoz, mert nem ért hozzá. :DDD
És egyébként a hülye szó nem feltétlenül minden környezetben egyformán pejoratív, és ezért a magyar nyelv szépsége, de ez nem a nyelvtan topik :DDD

"ha valaki azt mondja a Mafiara, hogy sandbox jatek az nyilvanvaloan inkompetens a jatekokhoz. Nem feltetlenul hulye."

Akár lehet, hogy hülye a játékokhoz, (lásd fenti, matekos példa) de nem értem, hogy ha valakinek az a véleménye hogy ez egy sandbox játék, akkor az miért nem ért a játékokhoz?
Több helyen sandboxról beszélnek, és van a másik példa, hogy nem az.
Akkor kinek van igaza? A te olvasatod szerint annak van igaza, aki azt mondja nem sandbox. És ezzel válaszolom meg az utolsó részét a hozzászólásodnak: még véletlenül sem fogadod azt el, hogy valaki a te véleményeddel ellentétben azt állítja, hogy sandbox (holott mindkét félnek lehet igaza, lásd majd az utolsó bekezdést)
A Mafia-ban volt egy nagy városod, szabadon bejárható (még küldetések között is). Tudtál autót lopni, tudtál vonatozni. Tudtál fegyvereket venni, szabadon megválasztva mivel lövöldözöd a polgárokat, azaz tőled idézve:

"egy homokozo, ahol nem (szuksegszeruen) azzal toltotod az idot, hogy vegigszambazol elore szkriptelt jeleneteken es teljesited a dizajnerek altal megalmodott feladatokat hanem magad krealod oket, mikozben a dizajnerek ehhez csak eszkozoket adnak"

Akkor most kérdeznék egy utolsót, és lezártam, ha ész érvekkel alátámasztva megválaszolod, elfogadom, hogy a mafia nem sandbox: a küldetések közötti részeken, vagy free ride-ban ha elkötök egy autót (dizájnerek eszköze), elmegyek tetszőleges útvonalon (dizájnerek eszköze) a város (homokozó) másik végén lévő fegyverboltba, ahol veszek pénzért tetszőleges fegyvert (dizájnerek eszköze), és tetszőleges módon, tetszőleges embereket, autókat lövök le és robbantok fel (a homokozóban), az miért nem fér be a fent megfogalmazott sandbox definíciódba? Sehol nincs feladat, sehol nincs szkript, magad kreálod a szituációt és a helyzeteket, így forgalmi dugókat, rendőrségi üldözést, a menekülésed útvonalát a megölt emberek mennyiségét, stb stb stb.

Én azt elfogadom, lehet, hogy mai szemmel nézve csak nehezen nevezhető sandboxnak hiszen azóta a játékokat jóval több tartalommal megtöltötték így még szabadabb, vagy csúnyán fogalmazva még sandboxosabb lezz a játék, akkoriban viszont bőven belefért abba a kategóriába, tekintve, hogy nem sok ilyen tartalmú játék volt, ekkora szabadsággal.

[ Szerkesztve ]

We were here

(#39) davidsone


davidsone
addikt

itt már megy a mafia war ;]

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#40) Paul119 válasza JanR (#3) üzenetére


Paul119
addikt

tényleg jó az első rész de pl Számomra több benne az idegesítő dolog mint az élvezhető (rendőrök, átgondolatlan/hp rendszer ) kb a játék feléig voltan anno toleráns aztán repült is a kukába a játék :D

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#41) MolGabi válasza #08052480 (#27) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Tudom, hogy benne lesz Vito, egy DLC formájában gondoltam őt, mint lehetséges "melléksztori", ami magyarázatot adna a Mafia 2 óta történt eseményekről ( pl. mi lett a többiekkel, hogy került ki a családból, stb.) na és persze egy ilyen húzással megpróbálhatná a Take2 kicsit megmenteni ezt a gagyi 3. részt, ha visszahoznák az eredeti vonalat, legalább egy DLC erejéig.

( FYI, NO ? Bocs, de nem értem ezeket a rövidítéseket ). Szerintem meg rohadtul nem úgy van, ahogy állítod. A Hangar 13 nem egyenlő az Illusion Softworks-szel (később 2k Czech), legfőképp azért, mert a csapat és/vagy játék lelkéért felelős emberek még 2009-ben megunták a Take2 faszságait, és leléptek. Az az állítás sem helytálló, miszerint a Cseh srácok cseszték el a Mafia 2-őt ( igen, megint a Take2 a ludas ). Látod, itt a baj; a jogok a Take2-nál vannak.

Szerintem ez szimplán nem így van.

Nem akarok sem vitát indítani, sem okoskodni, de az írásaid alapján - amit többeknek is intéztél - nekem nagyon úgy tűnik, mintha betegesen védenéd ezt a szutyok kiadót, és meg akarnád magyarázni annak az ellenkezőjét, ami egyértelműen egy rakás sz@r.

Teljes mértékben tiszteletben tartom a véleményed, de nem minden esetben pontosak az információd a Mafia-val kapcsolatos sztoriról.

A Take2 legnagyobb címe a GTA ( aminél meg kell jegyeznem, hogy már kezd rohadt unalmassá válni, az önismétlés hibájába esnek részről részre. A GTA 5 nekem konkrétan nem tetszik, hiába robbantottak kasszát vele. Nem tudom, innen már van-e feljebb. Sok esetben így is visszalépés történt a korábbi epizódokhoz képest ), amit véleményem szerin teljesen szándékosan nyomnak ennyire tőkével, miközben a Cseh srácok hasonló ideig készítették volna a Mafia 2-őt, mint a R* a GTA 5-öt, mégis tönkre vágták az egész projektet,( amit egyszerűen épp eszű ember nem ért, ha hagyják még félévig mondjuk készíteni a játékot és kiadják az eredeti formájában, őrület nagy sikert érhetett volna el ezzel a játékkal is a Take2 valószínűleg, de végül szétbarmoltak mindent ) ... most akkor hogy is van ez ?! Egyiknek lehet, másiknak nem ? Biztos bennem van a hiba, de úgy látom, hogy a Mafia szériát szándékosan tették tönkre, így fényesen ragyoghat tovább a Rockstar és a GTA csillaga ... kérdés, hogy meddig.

Üdv. ! :R

[ Szerkesztve ]

(#42) bozont


bozont
veterán

Úgy látom már megint megy a jóslás, alig tudunk valamit a játékról, de már csak sz@r lehet. :U
Engem mondjuk nem zavar hogy más korszakban játszódik, abból amit eddig látni lehetett eléggé bejön a hangulat. Egyelőre a főszereplővel sincs bajom, de nem is tudunk róla sokat.
Jó egy kis változatosság. Én nagyon várom, a Mirror's Edge mellett.

(#43) davidsone válasza bozont (#42) üzenetére


davidsone
addikt

plusz1 :)

...reklámozzák, terjesztik, beszippantják az agyadat, megerjesztik...

(#44) Polllen


Polllen
nagyúr

Kíváncsi leszek rá, ez jobban tetszik első blikkre, mint az elődök. Ott nekem sok volt az üresjárat, amit nem tudtam élvezni a régi autókkal.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#45) MolGabi válasza bozont (#42) üzenetére


MolGabi
aktív tag

Megosszuk a véleményünket egymással, szerintem ezzel nincs baj.

Addig nem probléma, amíg nem megy át személyeskedésbe ez az egész.

Reméljük a legjobbakat és legyen méltó folytatása a Mafia 3 a szériának !

Ki mire tippelne, 2016 melyik felében reális a megjelenés ? Őszi-téli időszak ? Hamarabb nem hiszem, hogy lenne belőle valami. Remélem azért csúszás nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#46) VinoRosso válasza Z a hangya (#7) üzenetére


VinoRosso
veterán

New Orleans éppen a dixieland fővárosa, ami tökéletesen illene ehhez a játékhoz, csak csúsztak 30 évet sajnos. Nem a helyszínnel van a baj, hanem az időponttal. Ez olyan mintha a 70-es végi funky-ról vagy a discóról próbálnál dokumentumfilmet csinálni a 90-es évek rave, rap és grunge korszakában. Nem lehet azt mondani, hogy nem létezett, ma is létezik, csak egyszerűen nem passzol.

(#47) #08052480 válasza Tuomas (#38) üzenetére


#08052480
törölt tag

Szoval amikor arra celoztal, hogy en vagyok a helikopter es mindenkit h*lyenek nezek aki sandboxnak tartja a jatekot (igy cenzurazva :D ) akkor valojaban csak cukormazba vontad a nem ert hozza-t? Hat jo.

Ami a velemenyek (nem) elfogadasat illeti, azzal sem itt sem mashol nincs problemam, meg az olyan bargyu kinyilatkoztatasokkal sem mint amit .LnB kollega tett feljebb ("en nem azt kapom amit varok => a rajongok tobbsege nem azt kapja ami var => bukta lesz" raadasul ugy, hogy a jatekrol vajmi keveset lehet tudni) - ha o nem hajlando (tud?) gondolkodni, nekem az nem faj. Max teszek ra egy megjegyjest. Egy jatek adott mufajba valo besorolasat viszont nem tartom velemenynek - azon lehet nyilvan vitatkozni, hogy milyen jatekstilusok keverednek, de az alapveto besorolason semmi szubjetivet nem latok, igy ha valaki azt allitja, hogy pl a Diablo egy rpg, annak nem az enyemtol eltero velemenye van, hanem szimplan teved - fuggetlenul attol, hogy maga a jatek tomve van az rpg-kre jellemzo jatekmechanikakkal.
Nagyszeru amit irtal a Mafiarol, meg egyet is ertenek, hogy igen, ez bizony sandbox ha nem jatszottam volna a jatekkal. A Mafia varosa viszont nem egy sandbox, hanem egy nyitott vilag ami hattered ad a sztorinak. Nem azert kerult oda, hogy te kitombold benne magad, halomra old a jarokeloket es szetzuzd a forgalmat. Sot, a jatek foggal-korommel vedekezik az ellen, hogy sandboxnak nezd; tankolnod kell, betartani a pirosat, a zsaruk a legaprobb kihagasokert es elkezdenek uldozni, ha elkapnak vegig kell varnod amig kiirajak a cetlit stb stb. Fegyverert sem azert mesz felvenni, mert ahhoz volt kedved es ugy gondoltad jegeled a foszalat, hanem mert a jatek szolt, hogy menj oda. Minden a tortenet korul forog es egy esetleges homokozo megtorte volna a tortenet utemet. Ez a fundametalis kulonbseg a GTA-hoz kepest ami miatt nem emlitheto a ketto egy lapon: a Mafia varosa azert van ott, hogy a sztori melegagya legyen es az egyetlen celja, hogy novelje az immerziot, mig a GTA varosa azert van ott, hogy homokozz benne. A GTA mint jatekfrencsajz ezert szuletett.

(#48) #08052480 válasza MolGabi (#41) üzenetére


#08052480
törölt tag

A Hangar 13 nem egyenlő az Illusion Softworks-szel (később 2k Czech), legfőképp azért, mert a csapat és/vagy játék lelkéért felelős emberek még 2009-ben megunták a Take2 faszságait, és leléptek

A Hanger 13 tobbi-kevesbe a kb egy evvel ezelotti 2k Czech-el egyenlo, szoval de. Hogy a cseh csapat megcsonkult az mar mas kerdes, de hat igy megy ez a show businessben :)

nekem nagyon úgy tűnik, mintha betegesen védenéd ezt a szutyok kiadót

Ez mibol tunt ugy? :F

? Biztos bennem van a hiba, de úgy látom, hogy a Mafia szériát szándékosan tették tönkre

Abszurd

(#49) MolGabi válasza #08052480 (#48) üzenetére


MolGabi
aktív tag

:D

Tiszteletben tartom az álláspontodat. Azonban vannak tények, amik makacs dolgok és ezekkel nem lehet mit kezdeni.

Részemről lezártnak tekintem a témát, az idő majd megmutatja, milyen lesz az "új" csapattal, Daniel Vávra forgatókönyve nélkül készült első "Mafia" játék.

Ez a bejelentés (Trailer és gameplay videó) arra is jó szerintem, hogy reagálni tudjanak valamilyen szinten a játékosok reakcióira, ha kell még tudnak finomítani, javítani a játékon - vagy kivágni ennek is a 70%-át :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.