Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) <NewL>


<NewL>
addikt

ezt biztos Bog írta?:D

There's an app for that

(#2) Tessin válasza <NewL> (#1) üzenetére


Tessin
csendes tag

Így megy ez...
:C

(#3) FRENK1988 válasza <NewL> (#1) üzenetére


FRENK1988
veterán

Írta: Bog | 2010-06-17 17:05 | Forrás: Mobilarena
Igen :DDD Jó kis dolog. De mennyibe is kerül? :U

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#4) Lenry


Lenry
félisten

Windows alatt is le kell választani az eszközt. vagy legalábbis ajánlott, de ha csak simán kihúzod, akkor sincs baj

OS X alatt mi történik, ha minden nélkül kirántod?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Bog válasza Lenry (#4) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Beugat a rohadék egy olyan ablakban, ami mindennek a tetejére ül és le kell okézni.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#6) Dotcom


Dotcom
aktív tag

"A mobilarena csinál most 1 röhejes sorozatot mac-ekről (tényleg röhejesek a cikkek, csórikám arra nem jött rá, hogy a MBP-n a touchpad kattintható)"

"Timc: A Mobilarénás blog meg.. az iStyle eléggé rábaszott velük, mert kvázi winfos fanboy módjára fikázzák az ingyen gépüket.. Más a földön csúszna örömében pár Macbook (Pro)ért. A szánalmas az, hogy a google-t se használják, csak írnak minden hülyeséget. Lejáratják az Apple-t egy olyan blogban, ahol pont nem ezt kellene..

Mondjuk az ottani célközönség is jön azzal, hogy “de szar, ennyiért i5-ös 3 ghz-es 16 gb ramos gépe van 1 gb-os vga-val”, jah csak éppen annak felét a winfos elzabálja, a Maci meg nem, de ezt nem értik meg.."

forrás: [link] hozzászólások között

az Alma az agyban csodákra képes...Az Apple az új Chuck Norris...

(#7) Bog válasza Dotcom (#6) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

:D akik oda járnak fórumkodni, hát... ilyenek, na. Tényleg nehéz lehet megérteni, hogy aki tizenx éve windowson nőtt fel, annak nem triviális az OSX világa.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#8) Eszleny


Eszleny
aktív tag

A Sony Walkman-nel azt csinálja, hogy leválasztás után automatikusan újra csatlakoztatja. Tehát, ha nem akarok hibaüzenetet, akkor leválasztás és gyorsan lehúzni az USB portról.

(#9) s_zozoka válasza Bog (#7) üzenetére


s_zozoka
csendes tag

Nem kell mellre szívni a fenti hozzászólást, van ilyen is na.
Nem minden Mac felhasználó: okos, ügyes és szép, mint én :)
USB-s eszközöknél, ha jól emlékszem a UNIX rendszer a ludas.
OS X alapja a UNIX, amikor rá csatlakoztatsz egy külső eszközt hozzá adja a fájl rendszerhez. Eltávolításnál le kell választani (unmount) és utána lehet fizikailag is eltávolítani. Régebben amikor Linuxoztam ugyan ez a szisztéma volt, nekem nem jelentett problémát OS X alatt sem.
Remélem nem tévedtem nagyot, hogy X alatt is ezért van

[ Szerkesztve ]

(#10) Bog válasza s_zozoka (#9) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Nem szívtam mellre, röhögök.

Leválasztás: oké, értem, hogy mi az alapja, de ha lehúzom enélkül, akkor sem történik semmi, csak beugat. Holott ezzel már nem segít a helyzeten, ugye, ráadásul semmi következménye nem volt eddig ennek, tehát joggal érzem úgy, hogy felesleges a beugatás, a filerendszerével, meg unmounttal küzdjön meg, ahogy akar, engem nem érdekel :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#11) doc


doc
nagyúr

Egyébként azt valaki magyarázza már el, hogy OSX alatt miért kell minden USB eszközt gondosan leválasztani kihúzás előtt.
en w7-en kerestem vagy fel orat hogy hogy a kukacba tudom levalasztani, hogy lehuzhassam, aztan kirantottam a francba...
nem 'OSX alatt', hanem szerintem minden OS alatt le kell valasztani, windowseknal is csak w7 (vagy vista, nemt'om) ota nem, ezzel biztositod hogy tutira semmi nem fog irni ra, igy nem cseszi szet az idiota fat32 filerendszert pl.

lehet hogy kenyelmetlen, de azert nem olyan orult nagy munka beledobni az USB drive ikonjat a kukaba

(#12) madgie


madgie
titán

Ilyen instant vágóizé a win7-ben is van, csak botor (?) módon a startmenübe rejtve, így ha az elején nem rakod ki parancsikonnak, utána pár progi elindítása után "elveszlik" onnan, elég lesz megtalálni :)

doc: ugyanott, ahol az XP-ben (az óra mellett jobb oldalt lent) csak alapból nem látod, a kis nyílra kell kattintatni.

[ Szerkesztve ]

(#13) KKT-255 válasza Bog (#10) üzenetére


KKT-255
csendes tag

Persze, de tud olyan dolgokat csinálni a rendszer a háttérben, hogy gáz lesz.. Pl. elkezdi index-elni a pendrive-ot, Te nem másolsz, nem csinálsz vele semmit, de ő a háttérben dolgozik és akkor bibi van ha lerántod.. Win alatt ilyenből már elszállt egy pendrive és egy memóriakártyányi adatom - látszólag ott se volt semmi adatfolyam..

(#14) #16820480 válasza Bog (#10) üzenetére


#16820480
törölt tag

nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem ez fájlrendszer függő (lehet), hogy mennyire gáz, ha nincs rendesen lecsatolva egy valamilyen eszköz az áramtalanítás előtt. ugye amikor lehúzod, akkor az annyival egyenlő, hogy elvágod az áramot. ilyenkor nem tud mit kezdeni a rendszer, mert nem előre tervezett esemény, mint amikor az ODD-n megnyomod a kiadás gombot.
például ha egy ntfs fájlrendszert nem zár le a rendszer a kilépéskor, cksa elvágod az áramot, akkor azt nem lehet csak úgy egyszerűen felcsatolni mondjuk linux alatt, csak valami force paraméterrel, mert úgy veszi alapból a rendszer, hogy még használatban van.

amúgy legközelebb majd válthatsz gnome-ra, az az igazi :))

[ Szerkesztve ]

(#15) Nx válasza Bog (#10) üzenetére


Nx
csendes tag

Azért, hogy rászoktasson, mert lehet, hogy lesz következménye.. Lehet, hogy te megnyomtad a save-et, és a pendrive se villog mert nem ír rá, de mégsincs ott a file, mert az OS úgy döntött hogy kicsit később írja ki (vagy majd amikor leválasztod)

Windows alatt ha jól tudom alapból azonnal ír, hogy elkerülje az ilyen problémákat. De ezért persze kevésbé hatékony.

(#16) Lenry válasza Dotcom (#6) üzenetére


Lenry
félisten

"Más a földön csúszna örömében pár Macbook (Pro)ért."

és még nem tűnt föl nekik, hogy itt pont az a lényeg, hogy Bogék nem fosták magukat össze örömükben az MBP miatt?

én szeretem ezt a blogot, mert 13 évnyi Windows-zal a hátam mögött valószínűleg én is ugyanezekkel a problémákkal küzdenék meg.
így ha egyszer valami agybaj miatt Macet vennék, elég lesz csak visszaolvasnom ebben a blogban :)

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#17) s_zozoka válasza #16820480 (#14) üzenetére


s_zozoka
csendes tag

Huh. Ennyire nem mentem bele sose a fájrendszerek lelki világába.
Ökölszabály az igaz, hogy ha fontos az adat az eszközön le kell választani, akár Win akár OS X. Rántottam már ki én is USB-t (nem is 1x) és semmi nem történt.
Vannak Unix, Linux, OS X alatt naplózó fájlrendszerek. Ott pont az adatvesztést igyekszenek elkerülni, pl. áramszünet esetén.
OS X alatt lehet kényelmetlen a figyelmeztetés és lehet van rá valami Terminál parancs, de szerintem a felhasználó érdeke, hogy tartsa be a szabályokat.

(#18) doc válasza madgie (#12) üzenetére


doc
nagyúr

ugyanott, ahol az XP-ben (az óra mellett jobb oldalt lent) csak alapból nem látod, a kis nyílra kell kattintatni.
akkor nem ertem, egyreszt hogy miert nem talaltam meg (pedig nyomtan en nyilat, becsszo), marsreszt meg ha van, akkor miert irta Bog hogy nincs?

(#19) besk23 válasza doc (#18) üzenetére


besk23
tag

Olyan üzenet nincs ami a pofámba ugrik. :)

@ Nokia Lumia 1520 Black @

(#20) Lenry válasza doc (#18) üzenetére


Lenry
félisten

pedig ott van

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) doc válasza besk23 (#19) üzenetére


doc
nagyúr

jaaa, ertem, thx :R
bocs hogy ilyen tompika vagyok, latszik hogy nem hasznalok windowst :) XP-nel emlekszem meg ott a talcanal dobott fel egy buborekot hogy "ilyet ne csinalj hulyegyerek", de ablak tenyleg nem ugrott elem

(#22) Glenda válasza doc (#11) üzenetére


Glenda
addikt

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#23) moonman


moonman
titán

néhány tipp, ha esetleg mégis cserélnél tápot.

"két napja a screenshot funkción flashelek. Command-Shift-4 és kapsz egy kurzort, amivel akkora négyszöget rajzolsz a képernyőre, amekkorát épp akarsz, s amint elengeded az egeret, egyből kész a kép, kirakja a desktopra"
kiteszed a snipping tool-t a tálcára, vagy adsz neki tetszőleges billentyűparancsot. a kép automatikusan a vágólapra kerül vagy mentheted fájlba is, de előtte még rajzolhatsz és írhatsz rá.

"csak nyomok egy F4-et és beúszik egy számológép meg egy jegyzettömb a képre, firkálhatok rá telefonbeszélgetés közben egy számot, vagy valami egyéb jegyzetet [..] bizonyára van ilyesmi Windows alá is, csak magamtól eszembe sem jutna keresgélni, itt meg gyárilag figyel."
kiteszed a beépített Sticky Notes-t vagy választasz egyet a százféle note gadget közül, majd nyomsz egy Win+D-t, jegyzetelsz (ha érintőképernyőd van, akár rajzolhatsz is), majd Win+D megint és visszakapod az ablakaidat.

és pár megjegyzés egy fizetett MS bérenc wintrolltól:

"egyből feláll a rendszer"
sleep. 2 mp.

"az esetek zömében valami Flash tartalom akasztja ki a Safarit"
magam is meglepődve tapasztalom, hogy kb. egy éve nem láttam a gépemen IE fagyást, Flash-től sem.

"de ilyenkor sem omlik össze a rendszer, Force Quit, az alkalmazás bezárja magát, minden megy tovább."
ehhez azért remélem nem kell tapsolni. :D

"Az adatvesztést szinte kizártnak tartom."
azért a vendégfiókkal óvatosan. ;]

"Ezek futnak most egyszerre, röccenés nélkül"
gondolom, láttad már a másik topicba linkelt videómat a Vistáról. nem is fűzök hozzá többet. :)

"Az is működik hiperbiztosan, de sokkal döcögősebb."
sokszor hallom ezt, úgyhogy valaki végre elmagyarázhatná, mit jelent a "döcögősebb", mert esküszöm, fogalmam sincs, milyen az.

"OSX alatt miért kell minden USB eszközt gondosan leválasztani kihúzás előtt"
Windowson is le kell, persze csak adathordozókat.

"Tökre idegesít, pontosan tudom, hogy épp írok-e rá, vagy olvasok-e róla, nem vagyok hülye"
sosem tudhatod, hogy a rendszer épp ír-e rá, max megsaccolhatod a led-ből. (fájlrendszer-cache ugyebár)

"a driverek nélkülözése megkönnyíti az életem"
nehogy azt higyjük már, hogy az OS X driver nélkül működteti a hardvereket - gondolom, te sem egészen így akartál fogalmazni - sőt még azt sem mondanám, hogy Mac-en sosincs driverprobléma, mert bizony sajnos van.

(#24) moonman válasza doc (#11) üzenetére


moonman
titán

"en w7-en kerestem vagy fel orat hogy hogy a kukacba tudom levalasztani, hogy lehuzhassam, aztan kirantottam a francba..."
"Computer" ablakban jobbkatt a drive-ra és Eject? :D vagy tálcán usb ikonra katt és mégegyszer a leválasztandó eszközre.

#22: az USB eszközök Windows alatt alapértelmezetten kikapcsolt írási gyorsítótárral kerülnek felmountolásra.

(#25) doc válasza moonman (#24) üzenetére


doc
nagyúr

tutira nyomtam jobbklikket a drive-on de nem lattam ilyet
az lehet hogy explorer ablakban, nem a computerben, ez lehet a baj? mert akkor ez csunya design fail

(#26) Alex91


Alex91
félisten

Ugy latom, hogy Mac-es topicbol fogom megtanulni a Win hasznalatat :DD.

(Intezhetne nekem is valaki egy Win-es notit, en is irnek rola blogot... :)) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#27) Glenda válasza moonman (#24) üzenetére


Glenda
addikt

Igen, azt akartam mondani vele, hogy a Windowsban ha kikapcsolod a write cachinget akkor nem kell ejectelni.

from r in rings where r.Owner == "Sauron" select r

(#28) Bog válasza moonman (#23) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Pár válasz egy nem fizetett, egyszerű felhasználótól :D

kiteszed a snipping tool-t a tálcára, vagy adsz neki tetszőleges billentyűparancsot. a kép automatikusan a vágólapra kerül vagy mentheted fájlba is, de előtte még rajzolhatsz és írhatsz rá.
Sosem láttam ezt a toolt. Most megnéztem YouTube-on, hogy miképp működik és nem. Egyszerűen azt értsd, hogy én, mint júzer, nem akarok ötvenmillió ikont egy ablakban. A Command-Shift-4 megnyomása után minden kommentár nélkül kereszt alakú lesz a kurzor, kihúzom a megfelelő keretet, felengedem az egeret és KÉSZ. Nincs save as, meg adj neki nevet, meg rajzolj rá, hanem a pontosidő.png néven elmenti a desktopra. Kész, ennyi, és nekem pont ennyi is kell. Még csak el sem megy a fókusz az aktív ablakról.

A Stickynotes biztos jó, eddig nem használtam, mert nem tudtam, hogy létezik. Most meg fixen ott van az F4-en, rá is van rajzolva a gombra. A kezembe adják, vágod, nem nekem kell utána keresgélnem.

"Az is működik hiperbiztosan, de sokkal döcögősebb."
sokszor hallom ezt, úgyhogy valaki végre elmagyarázhatná, mit jelent a "döcögősebb", mert esküszöm, fogalmam sincs, milyen az.

Oké. Egyszerűen olyan, mint az iPhone és a WinMo közti különbség. Smoothabb, bármilyen hülye is ez a szó. Nem tudom máshogy megfogalmazni, Win7 alatt azt éreztem, hogy majd megfeszül a rendszer, hogy produkáljon valamit, OSX alatt viszont olyan, mintha kisujjból, oda sem nézve csinálná. Egyszerűen más érzés, a totálegybőltörténik érzése. Nyilván ez rohadtul mindegy a működés szempontjából egyébként.

A többivel nyilván egyet tudok érteni, vagy nem értek hozzá egyáltalán, a driver - mint olvashattad - pont kellett volna az Android SDK miatt.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#29) moonman válasza doc (#25) üzenetére


moonman
titán

a computer ablak is explorer. minden mappa explorer, de mondjuk a "Music" mappában nem fogsz Eject-et találni. :)

hmm, viszont most nézem, hogy Eject csak pendrive-oknál, kártyaolvasónál és optikai meghajtóknál van, HDD-nél a tálcáról kell.

(#30) doc válasza Alex91 (#26) üzenetére


doc
nagyúr

Intezhetne nekem is valaki egy Win-es notit, en is irnek rola blogot
ezt mar en is 'felajanlottam', de meg nem jott senki hogy hozzamvagjon egyet

(#31) Lenry válasza moonman (#23) üzenetére


Lenry
félisten

azt a videót linkelnéd? lemaradtam róla :B

(#28) Bog szerintem neked volt mindig ultrafos géped, vagy nem tudom, én nem érzem, hogy erőlködne a gép bármin is, pedig nem csúcskategória. na jó, 3ds max render alatt igen, de ott az a lényeg :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#32) doc válasza Bog (#28) üzenetére


doc
nagyúr

Bog az Apple-t vedi, tortenelmi pillanat, elmorzsoltam egy kis konnycseppet :C

azert az elejehez kepest rengeteget valtozott a hozzaallasod, ahogy megismer(t)ed a rendszert

(#33) doc válasza moonman (#29) üzenetére


doc
nagyúr

ez egy kulso vinyo volt, a talcan kattogtattam en mindenre, de hiaba, nem lattam ilyen ablakot...

(#34) moonman válasza Bog (#28) üzenetére


moonman
titán

"én, mint júzer, nem akarok ötvenmillió ikont egy ablakban. Nincs save as, meg adj neki nevet, meg rajzolj rá, hanem a pontosidő.png néven elmenti a desktopra."
Ctrl+Alt+S, meghúzom a keretet, X gomb (mert épp nem akarok rárajzolni). nálam ennyi egy kép elkészítése, azt ne mondd már, hogy ebben a műveleti sorrendben egy átlag user eltéved. és még csak el sem megy a fókusz az aktív ablakról. :)

"ott van az F4-en, rá is van rajzolva a gombra. A kezembe adják, vágod, nem nekem kell utána keresgélnem"
ember, azért a lustaságnak is van határa. :D

"Win7 alatt azt éreztem, hogy majd megfeszül a rendszer, hogy produkáljon valamit, OSX alatt viszont olyan, mintha kisujjból, oda sem nézve csinálná."
elbutítanak az animációkkal. :) de én valahogy Winen sem érzem, hogy megfeszülne, főlet, hogy kint van a cpu gadget és látom, hogy hüjére unja magát... :)

#31: ni. (az akadozást a kamera csinálja, nem a gép, mert telefon. :) )

[ Szerkesztve ]

(#35) Bog válasza doc (#32) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

De ez talán így is van jól, nem? Megismertem, sőt meg KELLETT ismernem és szoknom ezt a rendszert, ami nem megy egyik pillanatról a másikra. És nem fogom azt mondani, hogy JOBB, mert nem az. Bizonyos dolgokban egyszerűbb, más dolgokban pont az egyszerűsége miatt használhatatlan (lásd Android SDK). Most már nem utálom, s ez gondolom lassan átjön a postokban is.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#36) Bog válasza moonman (#34) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Ctrl+Alt+S, meghúzom a keretet, X gomb (mert épp nem akarok rárajzolni). nálam ennyi egy kép elkészítése, azt ne mondd már, hogy ebben a műveleti sorrendben egy átlag user eltéved. és még csak el sem megy a fókusz az aktív ablakról.
És hova menti le?

ember, azért a lustaságnak is van határa.
Nem lustaság ez, hanem tudatlanság. Fogalmam sem volt a stickynotes-ról, fel sem merült bennem, hogy ilyen létezhet, nem is érdekelt, nem is kerestem. OSX-en meg ott van, nyilván ha visszaülnák Win elé, akkor egyből használnám.

Lehet, hogy elvakítanak az animációkkal, lehet, hogy a Win7 sem terheli le a CPU-t és a videokártyát, de ez nem számít. Mert nem úgy érzed. Ennyi a lényeg, bármennyire is fáj nekem ez, de Docnak igaza van: meg kell védenem az Apple-t, mert ebben a júzerinterfész dologban nagyon ott vannak. De hangsúlyozom: más dolgokban meg nőjön köröm a pöcsükre (miniDVI, wazze).

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#37) doc válasza Bog (#35) üzenetére


doc
nagyúr

az Apple nyilvan tudatosan gyur ra teljes gozzel a 'jo hasznalni' erzesre

ez az, amit hiaba mondasz barkinek, aki nem erti (nem AKARJA megerteni). ezt nem lehet szamokkal, grafikonokkal kimutatni, stopperral merni, mert az ember ERZI hasznalat kozben, hogy ez bizony jo... (nyilvan elkepzelheto hogy van olyan, akinek pont ez a nem jo, neki nem fog tetszeni akkor sem ha kiprobalta)

(#38) moonman válasza Bog (#36) üzenetére


moonman
titán

"És hova menti le?"
vágólapra. ha fájlként kell, akkor nyomsz egy mentés gombot a bezárás előtt: PNG, GIF, JPG, MHT.

"fel sem merült bennem, hogy ilyen létezhet, nem is érdekelt, nem is kerestem."
ezek szerint mégis érdekelt, mert megláttad az ikont a gombon és megnyomtad. anyukám pl. úgy kezdte a Win7-es pályafutását, hogy végigkattintgatta a start menüt, mert kíváncsi volt, mi minden van benne.

"Mert nem úgy érzed."
bocs, én úgy érzem. te nem érzed úgy. :)

"meg kell védenem az Apple-t, mert ebben a júzerinterfész dologban nagyon ott vannak."
vannak ötletes megoldásaik, és ha nem undorodnék zsigerből a mostani Apple GUI-któl még azt is mondhatnám, hogy igen, jól vannak megcsinálva, de nekem egy Aero még mindig esztétikusabb látványt nyújt és ráadásként még csak nem is érzem, hogy szenvedne vele a gép. persze ez innentől elmegy ízlés kérdésébe, az meg jó vitatéma. :)

Doc: "hiaba mondasz barkinek, aki nem erti "
napi szinten van a kezemben iPhone és egy héten egyszer biztosan MacBook is, hidd el, értem. betűzöm: n e m t e t s z i k. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) djozsi


djozsi
senior tag

Szerintem aki használ pár hétig osxet mindenképp megkedveli, ez alól nem sok kivétel van. Az is, aki azzal hitegeti magát, hogy szerinte szar. Én is így voltam vele.
Ugyanakkor használom már 2 éve és nem tartom akkora csodának se. Van benne tényleg egy csomó jó dolog, de legalább annyit használom a win7es gépemet, mint az osxeset, sőt, a macemen is fent van a windows, van 1-2 program, ami miatt kell.

Bogra meg szerintem rászóltak "felülről", hogy írjon jókat, ekkorát nem pálfordul egy ember egyik pillanatról a másikra... :)

Bog, a handrashu-s kommentekre pedig ne adj, ott olyan szintű apple fanok tobzódnak, hogy még az alsógatyájuk is apple logós.

(#40) Gusztáv válasza Bog (#28) üzenetére


Gusztáv
addikt

Azért a Képmetsző-t meg a Sticky notes-t nem rejtették el marhára, ott van a kellékekben :), meg lehet találni. Érdekes, nekem meg pont az nem jön be, ha egy program nem kérdez meg dolgokat, hanem csak csinál valamit, amibe én nem tudok beavatkozni. Pl Powerdirector, tök jó, hogy 3-4 kattintással lehet videót kódolni, de az agyam eldobom, hogy nem lehet beállítani azt hogy csak videót akarok, hang nélkül. És ha a forrásban nincs is hang, akkor is a kész videóban ott a hangsáv, ami üres :W . Így kódolás után egy másik progival kell demuxolnom a fájlt.

Az OSX könnyedségére meg annyit, hogy sokkal jobb helyzetben vannak, mert véges számú hardveren kell futnia, így lehet optimalizálni ezerrel. Iphone - Winmo összehasonlítás meg sántít, mivel a Winmo egy 100 éves rendszer, amit csak foltozgatnak, de ezt gondolom jobban tudod mint én. Akkor legyen Iphone - Android, az úgy korrektebb.

Laci

(#41) Bog válasza djozsi (#39) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Bogra meg szerintem rászóltak "felülről", hogy írjon jókat, ekkorát nem pálfordul egy ember egyik pillanatról a másikra...

Nem, ebbe a blogba nem ugat bele senki. Egyszerűen az van, hogy mostanra nagyjából minden megvan, ami kell nekem, tudom használni, tudok vele dolgozni, s ilyenformán tudok örülni jó ötleteknek. Sokat dobott a hangulatomon, hogy megvettem a Sharkoon dokkolót is, most végre megvan minden adatom, összerendeztem iTunes-ben a zenéimet, ilyesmi. Belaktam a gépet.

Nyilván ha baromsággal szembesülök, akkor megírom, lásd Android SDK, meg ez a hülye USB leválasztás.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#42) doc válasza moonman (#38) üzenetére


doc
nagyúr

rad nyilvan vagy az utolso mondatom vonatkozik (ott van az, olvasd csak el, ne szelektiven...) vagy valami teljesen mas :)
az iPhone meg nem OSX, meg ha valahol melyen az is van benne, a kezelesenek koze sincs hozza

(#43) djozsi válasza Bog (#41) üzenetére


djozsi
senior tag

Komolyan ne vedd, ott a smile a végén! :)

(#44) moonman válasza djozsi (#39) üzenetére


moonman
titán

jelentkeznék kivételnek, mondjuk szarnak sem mondom. kiestem a statisztikából. :)

egyébként kétlem, hogy bárkire rászóltak, itt azért eltelt egy jó hónap, az alatt sokmindent meg tud szokni az ember.

Doc: elolvastam, magamra is ismertem. :)

egyébként tényleg poén, hogy a Wines hozzászólások vannak ontopicban és a bloghoz tartozók offban. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) Bog válasza Gusztáv (#40) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Naná, tökre igazad van, és én ezt értem, elfogadom, egyetértek, meg ilyesmi. Az az én külön mákom, hogy a képmentő tool pont azt tudja, ami nekem kell. Az is tiszta sor, hogy a Win elfut mindenféle hardveren, OSX-et pedig lehetett a végletekig optimalizálni. Ez is így van. De ettől még az nem változik, hogy ezen a gépen elég jó ezt a rendszert kezelni, ez a blog meg leginkább erről szól.

Az iPhone vs Android sem állja meg a helyét, sőt, nekem az, hogy az 1.6-os OS röhögve elfut egy 5 éves Marvel CPU-n maga volt a beszarás. Az Android baromira ki van találva.

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#46) Cyberbeni


Cyberbeni
addikt

hát nem tudom. otthon itt van a jó gép, amin simán elfut a win7. de azért win+tab és átlátszó ablakok nélkül is meglennék, ha pl csak annyit tud egy noti. elvitelre meg túl drága játékszer a mackönyv, feleannyiért veszek egy olyan wines notit, amin jobban mennek a játékok (ráadásul a támogatásuk is winen 100szor jobb, mint osxen). ha meg csak netre/zenére/filmre kell, akkor meg negyed ennyibe se kerülő laptop is simán elmegy, ha meg linuxos is jó, akkor még annyi se. ráadásul ha elég netbook, akkor szinte ingyen kijövök a vásárlásból. :D
másszóval ezt nem nekem találták ki, hanem annak akinek: 1. munkára osx jó csak, meg hordozhatóság kell neki vagy 2. van annyi pénze, és erre szereti verni
szerk.: winre is megvan a megfelelő program bármire. ráadásul azt teszed fel, ami neked tetszik. aki meg nem néz be egy start menü->kellékekbe, az nem biztos hogy végigböngészi, hogy a billentyűzeten melyik gomb mire való. aki cikket ír róla/érdekli az nyilván megnézi(de az benéz a kellékekbe is, meg esetleg ismeri a googlet is, ha kell neki valamilyen progi), de más(mezei user) nem hinném.

[ Szerkesztve ]

(#47) djozsi válasza Cyberbeni (#46) üzenetére


djozsi
senior tag

Azért szerintem elég gáz, hogy szerinted az, aki nem mindenből a legalsóbb kategóriát veszi az "erre veri". Szerinted akkor mire van a pénz? Miért dolgozik az ember?
Hidd el, autóból se mindenki a 100ezres 30 éves használtat veszi (különben akkor honnan lenne használt?), kekszért se megy mindenki a tacskóba gazdaságosat venni, tévéből is sokaknak van kábel és nem csak a szociális csomag, netből se mindenkinek 56k-s modemes van.
Hidd el, van, akinek csak azért megéri egy mac az árát, mert tetszik neki, szereti használni akkor is, ha főleg filmezésre használja, amit egy fele annyiba kerülő géppel is megtehetne.
A negyedannyit túlzásnak érzem, macbook most 290ezer, 70ezerért pedig értelmes, használható laptop azért még nem sűrűn van.

(#48) Eszleny válasza KKT-255 (#13) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Erről jut eszembe, hogy mennyire utálom, hogy kérdezés nélkül elkezdi indexelni az usb-n rádugott pendrive-okat, külső merevlemezeket.

(#49) doc válasza Eszleny (#48) üzenetére


doc
nagyúr

tiltsd le :)

(#50) moonman válasza Eszleny (#48) üzenetére


moonman
titán

még jó, hogy nem kezdi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.