Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) saelin


saelin
veterán

Azt lehet tudni milyen módon figyeli a csőben átfolyó víz mennyiségét? Ahhoz tudnia kell az átmérőjét (ami csak névlegesen igaz, mert a falvastagság eltérő lehet), a cső hosszát stb, ezt elég bonyolult lenne beépíteni egy már meglévő hálózatba. Ezt bele kell tervezni az adott házba, máskülönben fals adatokat közöl és úgy használhatatlan. Jó az elképzelés, de szívesen megnéznék egy ilyen házat, ahol sikeresen prezentálják ezt a módszert.

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#2) velizare válasza saelin (#1) üzenetére


velizare
nagyúr

ez egy ultrahangos készülék. az átfolyt mennyiséget elég könnyen kiszámolja, miután megmérte a cső belső átmérőjét, és hogy egy adott szakaszon mennyi ment át adott idő alatt. de ha belső átmérőt nem is tudna mérni, még mindig egyszerűen meg lehet adni, mondjuk valami felületen, lévén ez egy elég állandó érték.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#3) Taybore


Taybore
aktív tag

Lassan a wc-zés utáni terméket is szenzorokkal fogják figyelni, és szólnak, ha túl zsíros kaját ettünk, vagy pl valamilyen betegség gyanúja merülne föl. Az egész világ egyetlen hatalmas megaszenzor lesz. De én nem szeretnék ilyen világban élni.

Szerk.: bár az erőfeszítést, hogy környezettudatosan éljünk maximálisan támogatom!

[ Szerkesztve ]

(#4) tomazin


tomazin
veterán

Most lehet én vagyok a fogyatékos, de nem igazán látom azon kívül értelmét, hogy csőtörtés van és hamarabb jelezze/jelezhesse, mint megjelenik egy nagy paca valahol (rossz esetben meg ázik az alap évekig)
Attól, hogy megtudom, hogy 1nap x m3 vizet használtam el fürdésre, akkor másnap nem fürdük inkább? Nem igazán látom, hogy hol van a 80% a csőtörést leszámítva (btw ezt a számot nem is találom a honlapon, az öntözésnél is 60% van). Vagy ha látom, hogy más képes megfürödni 5l vízben akkor majd én is jól kimérem és csak annyit használok el? Nem mosok, csak akkor ha már minden ruhám 15x volt felvéve?

Az meg, hogy látom, hogy ennyi lesz a vízszámlám? Naccerű.

(a locsolásos tabra átlépve ott már értelmesebb dolgok vannak, pl. eső után ne locsoljunk)

(#5) velizare válasza tomazin (#4) üzenetére


velizare
nagyúr

jó, akkor most képzeld el, hogy épületüzemeltetésen dolgozol, és van egy ipari létesítmény telephelyed, pár ezer vízfogyasztóval.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#6) tomazin válasza velizare (#5) üzenetére


tomazin
veterán

ebben teljesen igazad van, bevallom erre nem is gondoltam.
a cikk viszont azt sugallta számomra, hogy itt mezei lakossági felhasználókról van szó, ugyanis céges környezetben egy ilyen "kik aztán az okos készülékeik vagy a számítógépük segítségével meg is oszthatják azokat az ismerőseikkel" eléggé vickes dolog lenne.

de biztos érdekes adat lehetne a xy pláza weboldalán az aktuális vízfogyasztást nézegetni, amiből majd jól ki lehetne számolni, hogy éppen hány embernek megy a hasa a jóféle mekis kajától :DDD

[ Szerkesztve ]

(#7) Mura válasza tomazin (#6) üzenetére


Mura
csendes tag

A mezei lakossági fogyasztók esetében is komoly szerepe lehet, mert az emberek nagy része egyszerűen nem figyel. Egy átlagos USA lakos napi több, mint 400 liter vizet fogyaszt - a német pedig átlag 171 litert.

A paraméterek (műszaki felszereltség, urbanizáltság, felhasználási célok) közel azonosak, így aztán az egyetlen oka a hatalmas különbségnek a fogyasztói szokások. Ha azokon lehet változtatni, és minden USA lakos csak napi 30 literrel fogyaszt kevesebb vizet, az NAPI közel 10 millió tonnával kevesebb víz fogyasztás (és ennyivel kevesebb hulladékvíz, amit fel kell valahol dolgozni, vagy meg kell tisztítani).

Ha pedig lemenne a német szintre (illúzió, de számoljunk), akkor bizony napi százmillió tonnákról beszélünk. NAPI.

Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

(#8) velizare válasza tomazin (#6) üzenetére


velizare
nagyúr

megveheted akár te is. ha van pl. egy nyaralód, vagy egy hétvégi házad, szőlőskerted, stb.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#9) Lirion


Lirion
addikt

Nálunk otthon a vízóra is valós idejű fogyasztást mér. Otthoni környezetben Magyarországon ennek semmi értelme...

(#10) cskamacska válasza Mura (#7) üzenetére


cskamacska
addikt

Józan paraszti eszet is csomagolnak mellé? ;) Azt sajnos nem lehetne megosztani fészbukon. :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#11) Kékes525


Kékes525
félisten

Újabb lépés az okos lakás felé.

A felhasználókat nem fejleszti senki? Azok mikor fognak okosodni? ;]

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#12) Retro DJ


Retro DJ
aktív tag

Ezaz, ami amcsi léptekkel "pazarlás", az itthon eszement pazarlás... Magyarországon azt gondolom, töredéke lenne a megtakarítás.

Retro

(#13) AmunRa válasza Mura (#7) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A német 20m3 vizet fogyaszt 4 fős családnál? Nekünk 12m3 megy el és soknak tartom. Kádban fürdünk és nem cseréljük le a gyerekek után a vizet. Párom húga pasijával 3m3 fogyaszt zuhanyzással, nem tudom felfogni, hogy csinálják.

(#14) nubreed válasza AmunRa (#13) üzenetére


nubreed
veterán

Kiengedtek egy egységnyi vizet a kádba és mind a 4en (ha 2 gyerek van) egymás után meg fürdötök benne?

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#15) AmunRa válasza nubreed (#14) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Így van. Általában ez megy. :)

(#16) MarQs


MarQs
senior tag

Azért a posztokból jól látszik mennyire új még a téma és mekkora szükség is van az új rovatra... :K
Csapd le a sisakrostélyt és küldd csak tovább előre szegett fejjel a cikkeket Bocha! Azt gondolom, minden technológiai újítás, ami csak kicsit is képes megváltoztatni a vízzel kapcsolatos rossz fogyasztói beidegződéseinket, annak helye van és érdemes, sőt, kell róla beszélni!

AmunRa
Szerintem a 12 köbméteretekkel, mint család, nagyon is jók vagytok! Változnak a körülmények az élethelyzetekkel együtt!

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#17) AmunRa válasza MarQs (#16) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Sok pénz megy el a vízre. Mi többet költünk rá, mint a fűtésre, meleg-víz készítésre egy 160nm házban. A szürke víz felhasználása hasznos lenne. A kád vizet egyébként locsolásra is lehet használni, bár a csatorna díjat akkor is kifizettetik. A kútfúrás, szivattyú, vízmű költséges és meg fürdeni is kicsit merész benne a baktériumok, vegyszerek miatt.

Állítólag klotyón sok víz lemegy, ott lehetne fogni.

A szolgáltató 5m3 vízzel szokott kalkulálni /fő. Ők átalányba 20m3 kezdtek kiszámlázni. Akkor tértünk át diktálásra. A sarokkáddal 1-2 m3-el nőtt a fogyasztás. A sorházban kis lemezkád volt. A lábam se tudtam kinyújtani rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#18) ZooLee válasza Lirion (#9) üzenetére


ZooLee
őstag

Nálunk otthon a vízóra is valós idejű fogyasztást mér. Otthoni környezetben Magyarországon ennek semmi értelme...

És azt is pontosan meg tudod mondani, hogy ebből pontosan mennyi megy mosásra, mososgatásra, WC-öblítésre, fürdésre, locsolásra? Mert a spórolás ott kezdődik, ha tudod, hogy mire mennyit "költesz". Ha elkezdenél átfolyásmérőket szerelni mindenhova, akkor az költségben elég magas lenne, és akkor még szoftvered mindig nem lenne hozzá. (Ha esetleg építkezel, akkor lehet értelme esetleg a külön beépítéseknek)
Szóval szerintem nagyon is van létjogosultsága annak, aki tenni akar valamit az ügyben, de nincs tudása/ideje barkácsolni.

(#17) AmunRa: A szürke víz felhasználása hasznos lenne. A kád vizet egyébként locsolásra is lehet használni, bár a csatorna díjat akkor is kifizettetik.

Az hagyján, de azért a mai tisztálkodószereket nem biztos, hogy rálocsolnám a virágaimra. Még akkor sem, ha aszondják rá, hogy "bio".

A kútfúrás, szivattyú, vízmű költséges és meg fürdeni is kicsit merész benne a baktériumok, vegyszerek miatt.

Helye válogatja, attól függ, hogy milyen mélyre, és milyen talajba kell fúrni. Nekünk kb. 40-50 métert kellene fúrni, az már elég combos lenne mind fúrásilag, mind megfelelő szivattyút tekintve. Viszont ahol 10 méter körül lehet már vizet találni, ott érdemes megfontolni. Nem hiszem, hogy egy felnőtt ember esetén a baktériumok vegyszerek tudnának ártani, hacsak egy nem nagyon szennyezett területen vagy. Szüleimnél vidéken ivásra használjuk a kútvizet, soha senkinek nem volt baja. Persze a babák nem kapták, de amúgy mindenki azt issza.

Állítólag klotyón sok víz lemegy, ott lehetne fogni.

Így van, ezen lehet a legtöbbet és a legkönnyebben fogni, én is ezen gondolkodom/dolgozom most. Az esővizet már gyűjtöm, azt kell feljuttatni és megfelelően tárolni a tetőtérben hogy a WC-tartályokat tölthesse. Olyan wc-tartály kell, amiben el lehet helyezni két külön bekötést úszóval, és már mehet is a takarékoskodás.

[ Szerkesztve ]

(#19) AmunRa válasza ZooLee (#18) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A kádvízzel nyugodtan locsolhatsz, ha nagyon félsz egy kicsit lehet pihentetni. Ált. családi házakban gyerekek is vannak. Rájuk gondoltam a fürdés során. 10m kútnál sanszosabb is, hogy pl. vegyszer budi, folyékony szennyvíztárolóból bejut valami.
Majd minden tartályba 2 szelepet lehet tenni. Jobbos balos.

(#20) MarQs válasza AmunRa (#19) üzenetére


MarQs
senior tag

A toalettre vannak merész, de elgondolkodtató megoldások is zéró vízfogyasztással! Minden csak hozzáállás, megszokás kérdése - a kreatívabbaknak tesztelés és fejlesztés is! :)

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#21) AmunRa válasza MarQs (#20) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ezt ismerem! Azt hiszem ez felejtős esetünkben. :D Az összes előadását megnéztem amúgy.

(#22) MarQs válasza AmunRa (#21) üzenetére


MarQs
senior tag

Gondoltam bedobom a témát, borzolni kicsit a kedélyeket! :D

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#23) AmunRa válasza MarQs (#22) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Vedd rá a csajokat erre! :D Megölnek! Főleg ha kiteszed a kertbe. Nyaraltam nagyanyámnál anno, télen nyáron élvezetes a budi. Nem tudom, hogy láttál e ilyet élőben, főleg olyat ami majd tele van. Remélem senki nem kajál. :DDD

(#24) MarQs válasza AmunRa (#23) üzenetére


MarQs
senior tag

:DDD ...de ennek a megoldásnak épp a szagtalan mivolta lenne a lényeg, nem?
Viszont a nőket, ha valamivel, akkor egy ilyennel tuti ki lehet üldözni a világból, tartósan, tudom! Mint macska a víztől!
Láttam már, volt szerencsém használni is egy ehhez hasonló, csak 1.0-ás, vagy inkább 0.1-es verziót...
A memóriám azon része, amelyik ezt az emléket őrzi, azóta is felakarja adni földi létét! :D

[ Szerkesztve ]

"Vagy fejlődsz, vagy hanyatlasz, nincs stagnálás!"

(#25) ZooLee válasza AmunRa (#19) üzenetére


ZooLee
őstag

A kádvízzel nyugodtan locsolhatsz, ha nagyon félsz egy kicsit lehet pihentetni. Ált. családi házakban gyerekek is vannak. Rájuk gondoltam a fürdés során.

Úgy igen, ha meg lehet oldani az elszeparálást, akkor mehet.

10m kútnál sanszosabb is, hogy pl. vegyszer budi, folyékony szennyvíztárolóból bejut valami.

Nézd, régebben ahol nem volt csatorna annyi volt előírva, hogy a derítőtől 25(?) méteres távolságban kell lennie a kútnak. Vagy fordítva. És a talaj megszűrte a többit. Bár tény, hogy manapság már sokkal több a szennyező anyag, vegyszer, tehát eléggé kétesélyes. Locsolásra inkább.

Majd minden tartályba 2 szelepet lehet tenni. Jobbos balos.

Az rendben is van, de nem biztos, hogy egyszerre :)

(#26) Lirion válasza ZooLee (#18) üzenetére


Lirion
addikt

És azt is pontosan meg tudod mondani, hogy ebből pontosan mennyi megy mosásra, mososgatásra, WC-öblítésre, fürdésre, locsolásra?

Meg. Hihetetlenül komplex feladat ugyan, de megoldható, a megoldás, hogy e tevékenységek előtt megnézed az óraállást és utána is. Rendkívüli feladat, nem minden földi halandó képes rá, ezt elismerem, de a lehetőség mindenkinek adott... Nyilván ez nem ad literre pontos eredményt, de a főbb fogyasztásokról képet kaphatsz (fürdés, wc, mosogatás).

Amúgy meg ne értsd félre, nem a takarékosság ellen beszélek, az jó dolog (bár a 4en egy kád vízben fürdés nekem már gusztustalan), csak a vízfogyasztási szokást nem egy olyan kütyü fogja megváltani, ami egy vízóra mellett nem ad semmi pluszt. Persze ha felszereled minden csőre, akkor lesz értelme, de még úgy is kevés. Aki akar spórolni, e nélkül is megteszi, aki meg nem, az ezzel sem fog.

(#27) AmunRa válasza Lirion (#26) üzenetére


AmunRa
aktív tag

2 10 év alatti gyerek valóban gusztustalan fertő. Én gusztustalanabbnak tartom a stradok, tavak, duna vizét. A mérő olvasás jó sport, ahol aknában van az óra.
Egy Belga idézetet beszúrnék ide:

"Te hol voltál gyerek, családi házban,
vagy valami nagy belmagasságú polgári lakásban?
Vájlingból mosdottál, szaros maradt a segged,
én egy gatyában simán kihúztam otthon az egész telet!"

:D

(#28) ZooLee válasza Lirion (#26) üzenetére


ZooLee
őstag

Meg. Hihetetlenül komplex feladat ugyan, de megoldható, a megoldás, hogy e tevékenységek előtt megnézed az óraállást és utána is. Rendkívüli feladat, nem minden földi halandó képes rá, ezt elismerem, de a lehetőség mindenkinek adott...

Valóban, a vízóra kint van a kerítés mellett a vízaknában, télen fürdés után különösen jó dolog kiszaladni oda. Ráadásul minden egyes alkalommal nézzem meg az órát? És amíg megy a mosógép, ne húzzuk le a WC-t, ne mossunk kezet?

Tisztában vagyok vele, hogy ez nem a megoldás, de egy tényleg hasznos segítség lehet. A spróolást, meg ahogy írtam nem ezzel kell elkezdeni, ez már leginkább a finomhangolásban segíthet. Illetve ahogy írta valaki olyan helyen, ahol sok rendszert kell ellenőrizni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.