Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szekra


szekra
őstag

Tetszik! Ára kicsit húzós..

(#2) moleculez


moleculez
veterán

K810: Nincs tartó, van háttérvilágítás, 66£.
Én is szemezek vele, nagyon tetszik, ez a kínai vacak, ha megadja magát, erre cserélem.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Drughi


Drughi
addikt

Esetünkben például az SXC kombináció mellé nem ment a Q, ami játék során esetleg elképzelhető kombináció
Nem vagyok játékos, de ezt a kombinációt hogy lehet egyszerre használni? Nekem lenyomni se sikerült :D

(#4) jacis


jacis
nagyúr

Bocs ha átszaladtam rajta és benne van a cikkben, de ezzel lehet ékezetes karaktert csinálni?

iPhone 15 Pro Max,; Samsung Galaxy Z Fold 5; GoPro 8 black, XBOX Series S, Samsung Galaxy Watch 4

(#5) Hallosz


Hallosz
senior tag

Fából vaskarika.
- a miniatürizálás akadálya az emberi méret maga -

Mert lakni, muszáj.

(#6) scott_free


scott_free
senior tag

a Logitech inkább az Internet Navigator billentyűzet bal oldali görgőjét (meg a "vissza" gombot) hozhatná már vissza az új billentyűzetekre... :U

(#7) kalifa777


kalifa777
tag

Megint túl van árazva egy viszonylag jó ötlet és megvalósítás. :(

(#8) guriga1234


guriga1234
addikt

"Gyakorlatilag mindent tud, amit egy munkára használatos vezeték nélküli billentyűzetnek tudnia kell" - hát persze, csak épp az ékezetes magyar billentyűk hiányoznak. Ennyi pénzért. Hülyének is megéri.

(#9) daninet válasza guriga1234 (#8) üzenetére


daninet
veterán

Mert a magyar írott sajtó mérete lenyomja az angol nyelvűt :U
A gombok egyébként ott vannak, ha átállítod a kiosztást magyarra akkor ugyanúgy használhatod. Én 2 éve használom a laptopom angol kiosztással magyarra állítva, némi megszokást igényelt de ugyanúgy gépelek rajta mint magyaron. Nem azt mondom, hogy angolt kell venni, csak nem zárja ki.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#10) cabal válasza kalifa777 (#7) üzenetére


cabal
tag

Nem hiányoznak, a cikkíró ki is emeli, hogy megvan a hosszú í helye is.
Az egy dolog, hogy nem a magyar karakterek vannak rászitázva... :D

Félrenyomtam guriga1234-nek szól. :)

[ Szerkesztve ]

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#11) sad_Vamp válasza guriga1234 (#8) üzenetére


sad_Vamp
őstag

Most komolyan?! :Y erre fórumra jársz és nem tudsz meglenni a spec. karakterek szitája nélkül?! :N

Ember vannak ennél keményebb dolgok, pl én SK és CZ billentyűkön dolgozom nap mint nap magyar és angol kiosztással, jóformán rá se kell már néznem a billentyűzetre.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#12) Kanczy válasza sad_Vamp (#11) üzenetére


Kanczy
veterán

Bár egyetértek azzal, hogy nem zavaró a magyar karakterek hiánya (vakon gépelek), nem értem, hogy függ ez össze azzal, hogy erre a fórumra jár :F

You don't get it, son. This isn't a mudhole... It's an operating table. And I'm the surgeon. (Batman: The Dark Knight Returns)

(#13) batai15


batai15
félisten

nem ide.
Amúgy jó volna ha használnék ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#14) guriga1234 válasza daninet (#9) üzenetére


guriga1234
addikt

Nem nyomja le. De mivel ez egy magyar oldal, ahová illik magyarul írni és illik ékezetes betűket is írni, nem mindegy, hogy vannak-e olyan billentyűk. És itt most nem arról van szó, hogy rá lehet-e tölteni magyar billentyűkiosztást, hanem hogy ez látszik-e. A képek alapján egyértelmű, hogy nem látszik. Ennyi pénzért illene.
Használtam én is angol billentyűzetet, ahol még a helye sem volt kialakítva az ékezetes betűknek, nem sírom vissza, mert elég körülményes volt ékezetes betűket írni.

(#15) jerry311


jerry311
nagyúr

Lehetne már egy tapipaddal egybe épített BT billentyűzetük is, nemcsak ilyen 2.4 GHz-s saját vevős vacak.

(#16) Grg válasza guriga1234 (#14) üzenetére


Grg
tag

Egyetéretek!

Nem értem miért kell azokat leszólni akik magyar szitázást szeretnének?
Kiváncsi lennék az ilyen "nagytudásúak" az ékezetes betűkön kívül a többi karaktert is vágják-e kapásból, hogy hol van. Mert ugye nem csak az ékezetesek vannak máshol egy angolon...

Jómagam is bosszankodom, mert szeretnék egy új billentyűzetet, amelyik világít, makró gombos, multimédia gombos és magyar. Természetesen a 4-ből egyszerre csak 3 dolog teljesül a billentyűzetek 99%-nál :( Eddig összvissz kettőt találtam ami megfelelne, természetesen az egyik már kifutott, a másik meg ~25000-be kerül.

(#17) tecsu válasza kalifa777 (#7) üzenetére


tecsu
addikt

Túlárazva akkor lenne, ha rajtuk maradna ezzel az árral. ;)
A jó ötlet és megvalósítás eleve drága.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#18) Out válasza Grg (#16) üzenetére


Out
addikt

Zalman K400G, múlt héten vettem 7800Ft volt :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#19) daninet válasza guriga1234 (#14) üzenetére


daninet
veterán

Ez egy Tech oldal ahol különféle kütyüket mutatnak be, és ha kicsit megfigyeled igen nagy része olyan dolog ami nem magyarországon jelenik meg először. Sőt nagy része olyan, mivel ez egy pici piac. A te analógiádon semmit nem érdemes tesztelni ami:
Nem jelenik meg hivatalosan itthon
Nincs hivatalos márkaképviselete
Nincs magyar nyelvű leírás/a gombok nem magyar feliratosak

Mennyire lenne üres a lapcsalád? :U

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#20) tecsu


tecsu
addikt

Magyar piacra magyar billentyűzet alap - ez evidens. Így a "tetszik" plecsni helytelen.
A numerikus billentyűzetrészt pedig kissé túl van értékelve, hiszen a legtöbb embernek egyáltalán nem szükséges, vatgy ha igen, akkor a felső bill-sor nagyrésze lenne felesleges, ha a másodlagos funkciókat átraknák más billentyűkre.
Akárhogy is, numerikus billentyűzetes klaviatúrán tíz billentyű felsleges (meg mondjuk olyan, hogy Pause / Break), a Print Screen is jobb lenne, ha fájlba mentene azonnal (különben ennyi erővel egérmenübe is rakhatnák); ellenben (jobb minőségű) görgős hangerőszabályzó, előre-vissza lapozógombok, szabad funkciógombok (neadj'Isten monokróm LCD-feliratokkal a futófényes RGB helyett)...

Még a bankautomaták tasztatúrája is többet fejlődött az elmúlt húsz évben, mint a PC-é.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) gixxer-tomee válasza tecsu (#20) üzenetére


gixxer-tomee
aktív tag

Ööö Windows gomb+print screen gomb=fájlba mentés. Én úgy tudom. Persze win10-nél.

tacstacstacstacsveddveddveddveddbebebebe

(#22) Preacher1980 válasza gixxer-tomee (#21) üzenetére


Preacher1980
tag

A windows 8.1 esetében is!

ASUS ROG based on AMD!!!

(#23) tecsu válasza gixxer-tomee (#21) üzenetére


tecsu
addikt

Na látod, az két billentyű. (És hol állítod be, hogy hova vagy milyen fájlba, minőségben mentse?)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#24) daninet válasza tecsu (#23) üzenetére


daninet
veterán

Tucatnyi freeware screenshot program van amivel barmit menthetsz barhova akar fel is tolti neked azonnal keptarhelyre es megosztja facebookon. Es csak egy gombot kell megnyomni.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#25) forgonati


forgonati
őstag

Ennyi pénzért nem világít? Nemár. Szerintem eléggé túlárazott...

Keelah Se'lai!

(#26) joey04


joey04
titán

kb harmadáron, világítással, magyar kiosztással már venném is. Így számomra érdektelen.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) tecsu válasza daninet (#24) üzenetére


tecsu
addikt

Gondoltam. De pl. neked nincsenek olyan elvárásaid 2016-ban, hogy a billentyűzeted (vagy az adott szabvány) ezt alapból tudja, mindenféle "freeware" (vagy inkább malware, adware) programok helyett?
Ilyen alapon ugyanis abszolút felesleges a Print Screen billentyű (és néhány másik), hiszen efféléket beállíthatsz egérmozdulatra is - de be kell először állítanod ugye.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) sad_Vamp válasza tecsu (#20) üzenetére


sad_Vamp
őstag

"Magyar piacra magyar billentyűzet"

Ez "kicsit" olyan Magyar nemzeti hip-hop lelkületű, de ugye tudjuk, hogy az a nóta csak kőkemény irónia volt? ;)

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#29) sad_Vamp válasza tecsu (#27) üzenetére


sad_Vamp
őstag

ezt nem a billentyűzeted nem tudja, hanem a software-ed ;)

OsX-en pl CMD+SHIFT(vagy alt)+4; windowsra meg ott van a greenshot.

“When the flaws of the system are exposed, it is usually the irritant who gets cast out.”

(#30) tecsu válasza sad_Vamp (#29) üzenetére


tecsu
addikt

Nos, tehát egyetértesz azzal, hogy a Print Screen felesleges? A hozzászólásodból ez tűnik ki ugyanis. :C

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#31) daninet válasza tecsu (#30) üzenetére


daninet
veterán

Nem értem miért erőlködsz, hogy bizonyítsd az ellenkezőjét, egy operációs rendszernek nem kell mindent tudnia. Milyen jó lenne ha gyárilag benne lenne mondjuk egy F12-re előugró fogászati röntgen olvasó, F11-re pedig valami CNC gép kezelő programja jönne elő :U az is kell valakinek 2016ban, ez elvárható hiszen naponta kell valakinek.

Az operációs rendszer lehetőséget ad neked, hogy olyanná szabd amilyenné akarod, és ebbe nem fér bele, hogy 500 dolgot beleraknak amit az emberek 1%-a használna.

Jelenleg tucatnyi, open source, reklám mentes ingyenes screenshot alkalmazás van, kicsi a méretük, nem fogják a gépet. Olyat raksz fel amilyet csak akarsz.

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#32) guriga1234 válasza daninet (#19) üzenetére


guriga1234
addikt

Ez az írás nem hír volt, hanem teszt. Tesztelni szerintem olyat érdemes, ami be is szerezhető, mert különben sok értelme nem lenne, függetlenül attól, hogy van-e hivatalos magyarországi márkaképviselete (ez max. a gariztatást nehezíti).
Magyar nyelvű leírása még gagyi kínai cuccoknak is van (igaz, azok elég viccesek tudnak lenni), de egy minőségi cuccokat gyártó cégnek, aminek a terméke Magyarországon forgalomba kerül, minimum a forgalmazótól elvárás, hogy valami magyar nyelvű leírást adjon hozzá.
Félreértés ne essék, nem estem soha kétségbe, ha külföldön vásároltam valamit, amihez volt angol nyelvű leírás (is), de magyar nem, mert értem az angolt (is).

(#33) tecsu válasza daninet (#31) üzenetére


tecsu
addikt

Én semmiképpen nem erőlködök. Billentyűzetekről volt szó és nem operációs rendszerekről. ;)
Azt sugalltam, arra próbáltam rávilágítani, hogy így, ilyen formán a húsz éves billentyűzetkiosztás (és funkciói) úgy sz@r, ahogy van.
Ráférne egy alapos fejlsztés, de - valamiért - senki nem fejleszt érdemben.
Az itt bemutatott termék is egy vicc, ahogy a többi is. Az a durva, hogy egy őskövület mechanikus billentyűzetet máig nem tudnak és akarnak lepipálni pedig óriási potenciál van (lehetne) a beviteli eszközök fejlesztében évről-évre durván megújulhatna...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#34) DonCosta válasza Drughi (#3) üzenetére


DonCosta
tag

Amikor olvastam én is rögtön próbálgatni kezdtem, de ugyanerre jutottam. Pedig azért játszogatok néha de tuti nem ezeket nyomom és nem egyszerre. :N

@tecsu: egyetértek veled abban, hogy pont a billentyűzet a leg "őskövületebb" a számítógépes cuccok terén. (A numerikus rész tuti, hogy a pénztárgépekből maradhatott.) Az ok amiért nem változik valószínű pont az az ellenállás ami már a változás említésétől tapasztalható itt a fórumon is. Annyira megszokuk/megszokták az emberek, hogy fel sem tűnik, hogy sok gomb van rajta, ami már nem annyira fontos és lennének újabb igények amik nem férnek fel. Nincs konkrét problémám vele de 25 éve is ilyen volt egy billentyűzet. Azóta minden cserélődött, alakult az igények szerint a PC-ben/körül de ez valahogy ittragadt...

(#35) Lacok válasza scott_free (#6) üzenetére


Lacok
őstag

Régi szép idők, nekem is volt ilyen billentyűzetem. :K

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#36) CB válasza sad_Vamp (#11) üzenetére


CB
senior tag

Abban azért megegyezhetünk szerintem, hogy a magyarok nagy többsége szeret magyar kiosztású billentyűzetet használni.
Abban is megegyezhetünk, hogy ha egy magyar ember cirka 30000 Ft-ot kiad billentyűzetre, azt magyar szitázással szeretné megvenni, és nem megtanulni, melyik gomb alatt milyen billentyűt talál. Persze meg lehet tanulni. De minek erőlködni? Biztos van ennyiért magyar kiosztású, azt vesszük meg.
Ennyi. Egyébként nekem tetszenek a kerek gombok.

40 éves DIMPLE whisky eladó! Érdeklődni privátban.

(#37) csab2


csab2
veterán

"ugyanitt kapott helyet az USB adóvevő is"
"Az USB-s adóval történő párosítás már nem ennyire egyértelmű."

Ez pontosan mit akar jelenteni? Van benne BT. Akkor mi ez az USB-s adóvevő?

Asus Vivobook 14 X413EA, iPhone 13 mini, LG 50LF652V, PS4 slim

(#38) Vikitorony


Vikitorony
tag

csab2: Azért kellhet az USB-s adó-vevő, ha olyan eszközhöz akarod csatlakoztatni, amiben nincs BT. Pl. asztali gép, okos TV, laptop.
Nem bogarásztam mostanság a belépő szintű alaplapok specifikációit, de ha nem kifejezetten multimédiára van tervezve, akkor aligha van rajta bluetooth. Low-end laptopoknál kb. uez lehet a helyzet.

Persze, itthon elvárná az ember, hogy magyar kiosztás legyen szitázva a billentyűzetre. De szerintem eleve nem várnak akkora bevételt tőle, hogy megérje lokalizálni.
Én egy K480-at használok több, mint egy éve, az itt is bemutatott angol kiosztással. Anno a sok chatelés közben megtanultam vakon gépelni, így jóformán mindegy milyen nyelven van szitázva. Úgyis az a lényeges, hogy a bevitel nyelve mire van állítva... A magyar kiosztást ~90%-ban ismerem (csak hogy ne nagyzoljak 100%-kal), ha pedig valamit nem találnék, akkor átállítom Alt+Shift-tel angol kiosztásra, és máris le tudom lesni a billentyűzetemről, hogy hol is van, amit keresek.
A gombok elhelyezkedése viszont már nagyon nem mindegy! 5+ éve használom a US English kiosztású laptopom billentyűzetét, szóval fizikailag máshol van az _ű_, az _í_ pedig nem is létezik. Annyira hozzászoktam már, hogy ha magyar billentyűzet elé kerülök (amin ugye van _í_), ott is AltGr+j-vel vagy AltGr+i-vel írom a szükséges karaktereket, attól függően, hogy a kicsire vagy a nagyra van szükségem.
Ami időnként nehézséget okoz, az iOS-en néhány írásjel. De ott is át tudok váltani a billentyűzeten a földgömb gombbal, és máris az él, ami a gombokra van szitázva.

NumPad, Print Srcreen, stb...
Ha mondjuk adatrögzítőként dolgozol, vagy a kutatásod adatait kell bevinni számítógépbe (értelemszerűen most elsősorban számokra avagy nagy mennyiségű számra gondolok), akkor elengedhetetlen a numerikus billentyűzet. Persze lehet bohóckodni a betűk fölötti számokkal, de amikor eljutottál arra a szintre, hogy vakon írod a számokat a numpad-en, akkor rájössz, hogy kínszenvedés a betűk fölötti számsoron sok számot bevinni - lassú --> nem hatékony.

Mindenki másra és máshogy használja a számítógépét. Nekem nincs semmi bajom a Print Screennel, pedig nem használom sokat.
Pause Break minek van? Azért, hogy Win+Pause Break-kel gyorsan elő lehessen hozni a rendszer tulajdonságait. Megint nem egy "must have" funkció, de ha bárkinek (rokon, barát, kolléga, ...) segíteni kell, vagy megkérdezi, hogy x-y program futni fog-e a gépén, vagy át akarják rakni a pagefile-t a rendszermeghajtóról egy másikra, akkor hogy kezdesz neki? Ismétlem, ismeretlen gépről van szó, tehát a "Sajátgép" a Windows alapbeállítása szerint nincs kint az asztalon, Windows 8/8.1 alatt nincs Start Menü, Windows 10 Start menüjében nincs "Ez a gép", szóval vagy szopatod magad, mire elővadászod, vagy kirakod az asztalra vagy szimplán nyomsz egy Win+Pause Break-et.

Maradok azon az állásponton, hogy ki mire használja... Van akinek így is megfelel, meg tud békélni a korlátokkal, az árral, és van aki keres másikat, mert neki ilyen vagy olyan szempontból az jobban megfelel.

Az öregem mindenáron fehér billentyűzetet szeretett volna, normális kiosztással, numerikus billentyűkkel, esetleg multimédiás gombokkal, de mindenképpen magyar szitázással. Pontos évszámot nem tudok mondani, de ezen kritériumoknak megfelelő billentyűzetet éveken keresztül vadásztam, de nem találtam, mert a piacon nem volt rá igény. Ha fehér volt, akkor az vagy összenyomorított gombos, vagy nem numpad-os, vagy nem magyar szitázású volt. Aztán fél-egy éve rátaláltam a Cherry Stream 3.0-ra, ami bár szürke néven fut, de világos színű, és tökéletesen meg van elégedve vele. A maga 8.000 Ft-os árával nem mondanám olcsó vételnek, de párszor én is használtam, és teljesen jól használható. De a cél úgyis az volt, hogy az öregemnek tetsszen.

(#39) daninet válasza tecsu (#33) üzenetére


daninet
veterán

"Én semmiképpen nem erőlködök. Billentyűzetekről volt szó és nem operációs rendszerekről. ;)"

Ahogy írták előttem is, a billentyűzeten csak gombok vannak, nem az készíti a print screent. Nem az tudja neked elmenteni a képet. Azt a rendszer tudja. Ehhez kapcsolódik az előző írásom, mivel te azt vártad, hogy majd ez a billentyűzet a printscreen megnyomására további funkciókat adhantna neked.

"Gondoltam. De pl. neked nincsenek olyan elvárásaid 2016-ban, hogy a billentyűzeted (vagy az adott szabvány) ezt alapból tudja, mindenféle "freeware" (vagy inkább malware, adware) programok helyett?"

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#40) daninet válasza guriga1234 (#32) üzenetére


daninet
veterán

csupa olyan dolgot tesztelnek PH-n, mobilarénán, a felhasználók logouton amit nem lehet itthon megvenni.

Ahogy már írtam: Ez egy érdekes tech cucc, semmi okuk nem lett volna nem tesztelni. Neked nem kell, nem baj, másnak kellhet.

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#41) guriga1234 válasza daninet (#40) üzenetére


guriga1234
addikt

"csupa olyan dolgot tesztelnek PH-n, mobilarénán, a felhasználók logouton amit nem lehet itthon megvenni" - ezt biztos a szabad ég alatt írtad, nehogy leszakadjon a plafon...

(#42) tecsu válasza Vikitorony (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Te valamit (talán mindent) nagyon félreértettél.

"Ha mondjuk adatrögzítőként dolgozol, vagy a kutatásod adatait kell bevinni számítógépbe..."
Az emberek többségénél ez nem áll fenn, ugye.
Pl. volt időszak, amikor én is sokat használtam a Numpad-ot, de belátom (és már magamon is tapasztalom), hogy az emberek legnagyobb részének az idő legnagyobb részében merőben felesleges. Akinek kell, vegyen külön - semmi baj nincs azzal, de még a zárójelnek, kérdőjelnek stb. külön gombon is nagyobb haszna van, mint a számoknak 20 gombon. Emellett a Num Lock és a második Enter is felesleges.
És amit - valahogy - elfelejtettél elolvasni az az, hogy e speciális esetben, amikor te a Numpadot használod, a másik tíz billentyű számkiosztása lesz felesleges. Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál... nem baj.

"Nekem nincs semmi bajom a Print Screennel, pedig nem használom sokat."
B+, pont erről beszéltem, hogy a legtöbb ember nem is használja, ha meg néha használná, ahhoz is 3rd party program kell... (Tehát az alapelvárás az lenne, hogy ne legyen felesleges billentyű, de minél több funkciót lehessen elérni és azt a lehető legeygszerűbben.)

Az szerintem igénytelenség, hogy az ember azt gondolja, neki így is, úgy is mindegy, ez is jó meg az is.
Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD De nem is azért mondom, hanem mert te úgy reagáltál, hogy nem érted meg az elvárásokat és a lehetőségeket sem, amit kihagynak a gyártók.

Arról van szó, hogy a legtöbb cég nem mer belevágni komolyabb innovációba, a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#43) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Mindenekfelett?!->31 999Ft->Inkább mindennek a tetejében még mindig nem világít. :D

Max 20K-ért kérnék szépen egy K400+-t, rendes szigetes billentyűkkel és egyszínű (fehér) világítással és minden megvan bocsájtva... :)

(#44) Uzi74


Uzi74
senior tag

Melyik egeret emlegettétek a cikk elején, ami tud váltani 3 eszköz között? (K380 teszi nálam a dolgát már egy ideje, de egérből még több van az asztalomon)

(#45) gergejly


gergejly
aktív tag

Sztem ez nem rétegtermék. pont hogy minden bill-nek ilyennek kéne lennie...

(#46) Vikitorony válasza tecsu (#42) üzenetére


Vikitorony
tag

"Még az sem automatikus, hogy ha Numpadra van állítva, akkor a másik számbillentyűkön legalább a másodrendű karakterek legyen előtérben. Persze te ilyenre nem is gondoltál..."

Azért mert ezt nem emeltem ki, nem jelenti azt, hogy ne gondoltam volna már rá én is. Numpad-et használok, a másik számsort felőlem le lehet törölni a francba, és alapértelmezetten mehetne a mostani Shift-es verzió, Shift-tel meg működhetnének a mostani AltGr-es kombinációk.

Én igenis használom a Numpad-et, ezért az a véleményem, hogy hasznos. A NumLock-ot viszont már el is lehetne tüntetni, mert semmi haszna. Ha nem akarod használni a numpad-et, ne vegyél olyan billentyűzetet, amin van numpad. Ha meg kellenek, akkor használni akarod, és nem akarod kikapcsolni, mert jóformán semmi funkcionalitásuk nincs amikor ki van kapcsolva a NumLock. (Oké, nagyszerű! a 2, 4, 6, 8 számokkal tudom helyettesíteni a kurzornyilakat, hurrá! Ismét egy duplázás...)
A G74-es gépemen ezt gyönyörűen megoldották a tervezők! A NumLock ki/bekapcsoló helyén a Számológépet indító gomb van, imádom! Ha számolni kell valamit (nem, ne két darab 1-6 jegyű egész szám összeadására gondolj...), akkor egy helyen van minden. Bal felső gombbal indítom a számológépet, aztán már püfölhetem is a számokat a numerikuson, tizedessel, alapvető műveletekkel, enterrel.

Nem tudom mivel foglalkozol, igazából nem is fontos. Számodra nincs haszna, ez a lényeg. Nekem pedig van, nekem ez számít - nem akarlak meggyőzni arról, hogy te is akard a Numpad-et.
2D/3D-s tervezésnél, amikor méretez az ember, akkor gyorsabban be tudja írni a méreteket numpad-en. Ott a tizedeselválasztó, és az enter is egy helyen, nem kell bohóckodni az egy sorban lévő számokkal, aztán a ponttal/vesszővel, és végül az enterrel.

"Én 100%-ot várnék el egy terméktől; maximális, kompromisszummentes ergonómiát az utolsó csavarig és funkcionalitást, persze nem sokat tehetek :DD"
Ha a nagy gyártók termékei nem felelnek meg, akkor miért nem dolgozod ki a saját terved a saját elképzeléseid alapján? Ha elég ütős, akkor még lehet meg is tetszik valamelyik gyártónak, ne adj isten belevágsz egy Kickstarter/Indiegogo kampányba, és ha jól dolgoztál és sokan értenek veled egyet, bejön az üzlet. Bekerülhetsz az infós "történelemkönyvbe", mint a billentyűzet reformere.

Print Screen szintén eltüntethető, ha szoftveresen tudni fogja a Windows azt, amit az OS X/macOS. 3 billentyűvel elég sok minden megoldható. Ettől persze nem fogod tudni beállítani, hogy milyen minőségben, formátumban mentse le...

Az F1-F12 gomboknak mi hasznuk? Hol használod? Kíváncsi lennék egy statisztikára, hogy hányszor hívják elő az emberek a Súgót az F1-gyel. Mert én évek óta nem nyomtam meg szándékosan, legfeljebb ha az Esc helyett véletlenül az F1-re nyomtam... Nyilván a legtöbb gombnak van vmilyen funkciója (Windowsban, bizonyos programokban), de az egységsugarú userek jó eséllyel nem is tudnak ezekről a funkciókról... Az egész sort lehetne kukázni, vagy valami funkciót találni nekik. Esetleg mint Mac-en/laptopokon, meghagyni egy Fn gomb társaságában, ha valaki nagyon akarná használni, egyébként meg pl. multimédiás gombokat csinálni belőle - hasonlóképp, mint Mac-en.

"a merész ötletek a fiók aljára kerülnek, mert ha melléfog az elherdált tőkét és profitkiesést eredményez."
Igen, ez így van! Befektetett idő, pénz és energia nélkül nincs siker! Kockáztatni kell, aztán vagy bejön, vagy nem. Ha rászánod magad, hogy megvalósítsd az elképzeléseid, és indítasz egy közösségi finanszírozású kampányt, akkor baromi sok időt és energiát fog elvenni, hogy a tervedet, a terméket olyan módon mutasd be, amit be tud fogadni a nagyközönség. PH-sok közül lehet sokan befektetnének egy új billentyűzetbe...
Viszont amíg nem kerülsz olyan pozícióba, hogy ilyen mélységig befolyásolni tudd az irányvonalat, addig nem tudsz mást csinálni, csak a piacon kapható billentyűzetek közül választhatsz, hogy melyik az, amelyik a leginkább kielégíti az igényeidet.
Én is kénytelen voltam ezt tenni, és vártam sok-sok évet, mire újra kapható lett a világos színű, magyar szitázású, az öregemnek megfelelő kialakítású billentyűzet.

Ha Windows-t használsz, akkor ajánlom figyelmedbe a Microsoft Keyboard Layout Creator-t, úgy alakítod magadnak a kiosztást, ahogy szimpatikus. Utána már csak le kell gyártani a saját billentyűzeted a felesleges gombok nélkül, és kész is. :K

(#47) daninet válasza guriga1234 (#41) üzenetére


daninet
veterán

No, mivel te nem akartad, kikerestem neked, csak PH-n neztem meg a tesztek oldal elso oldalat, az alabbiakat talaltam amik kulfoldrol rendelosek, ebbol az akcio kamera annyival kakukk tojas, hogy a webshop magyar nyelvu de kulfoldrol jon.

Akció indul: megfizethető 4K élménykamera – videón
Venztech V10: megfizethető androidos smart box
Fény a sötétben – BT hangszóró világítással
Kipróbáltuk az Oculus Rift végleges, boltokba kerülő változatát

gondolom mobilarenan nincs szukseg az osszes utobbi idoben tesztelt kulfoldrol rendelheto kinai telefon listazasanak, es szerintem a logout is egyertelmu. Szakad a plafon? :U

[ Szerkesztve ]

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#48) Lauda


Lauda
félisten

Ezek a kerek gombok, te jo eg de nem tetszik! :DDD

(#49) nubreed válasza kalifa777 (#7) üzenetére


nubreed
veterán

Logitech... mit vársz tőle?

Mindig meg tudták csinálni, már nem tudom hanyadjára, kész csoda hogy ez a cég még nem állt bele a földbe a kínai gagyi dömpingtől.

Mondom ezt úgy, hogy Logitech bill-em és egerem van (MX1100) már több mint 10 éve és mai napig semmi bajuk.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#50) Uzi74 válasza Vikitorony (#46) üzenetére


Uzi74
senior tag

F Billentyűk azért kellenek néha, ha XLS táblákkal dolgozol az F2 alap a cellaeditálásra anélkül, hogy fel kellene menned az egérrel. A K380-on csak FN-el csalogatható elő, az egyetlen kényelmetlenségem vele - ha elfelejtem az FN-t átvált másik eszközre rááadásul mert az is azon a billentyűn van
Na meg sokszor a biosba belépéshez/Windows recovery/boot sorrent - igaz az Bluetooth billentyűzettel amúgy sem lehetséges :))

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.