Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) satz18


satz18
őstag

Tehát még mindig nem hajlandó egyik gyártó se normális dual simes telót európában forgalmazni.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#2) galaxys80


galaxys80
veterán

Újabb fantasztikus dizájn.
sokat dolgozhattak rajta,hogy hogyan nézzen ki.
Minden LG ugyan úgy néz ki.
Unalmas.
:DD :DD :DD

(#3) roli543 válasza galaxys80 (#2) üzenetére


roli543
őstag

Azért a G2 picit kilóg a sorból :D

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#4) Schmidi


Schmidi
tag

A telefon nekem tetszik, csak elnevezés fura. Nekem hülyén hangzik a pro és a lite egymás mellett. Értem, hogy miért ez a neve, de akkor is.

(#5) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Egész korrekt.Érdekes,hogy ez nem 100k mint a HTC :)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#6) BloodRay válasza galaxys80 (#2) üzenetére


BloodRay
veterán

Nekem is jobban tetszett pl a Sony Z1 mint a G2, csak épp pl nagyobb a fizikai mérete a kisebb kijelző ellenére és sokkal kényelmetlenebb a fogása. Ekkora telefonoknál már hiába dizájnos a szögletesebb formaterv(ha az), ha egyszer nem ergonomikus.
Kicsit szerintem túl lett gyengítve már hardveresen ez a G Pro Lite Dual, bár persze céges készüléknek teljesen jó lehet ha tényleg olyan szépen fut a rendszer és ha megfelel a méret.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#7) alfaromeo33 válasza galaxys80 (#2) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Mert a csamcsungok nem :W :W
És az LG-k legalább igényesen néznek ki egy samuhoz képest.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#8) Retekegér válasza galaxys80 (#2) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Ne keverd a másik koreai gyártóval. :)

Azért elég sokat visszavágtak a sima verzióból, ahhoz képest nem éri meg. Az akksiért jár a plusz pont.

<< Heimdal >>

(#9) fateless


fateless
veterán

Tuti sokan morognak majd a qHD felbontás miatt, pedig nem szörnyű (egymás mellett egy 5" FHD és egy 5,5"qHD esetén persze azonnal látszik a különbség, de használatban nem okoz semmiféle problémát, valamint nem taszító).
Viszont nehéz lenne meggyőzni magamat, hogy miért ezt vegyem pl a Lenovo A850 helyett. Persze a nagyobb pixelszám a kamera esetében, a helyi garancia (ha forgalmazni fogják hivatalosan), a nagyobb akku szólhat mellette, de a közel 30k-s árkülönbség még mindig nem biztos, hogy indokolt (ÁFA-s és gyorspostás kínai árral számolva), főleg, ha hozzászámolom azt, hogy a Lenovonak újabb hardvere, kisebb fogyasztása és újabb androidja van.

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#10) -Faceless-


-Faceless-
őstag

Tetszene egy hasonló készülék hasonló áron, de így 2014 elején én valamiért már elvárnám, hogy egy S400 hajtsa meg.

(#11) ghiottone


ghiottone
nagyúr

mtk6577-es :F miért nem az újabb 6589, vagy 6582? kb. 60.000 lenne a reális nyitó ár.

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#12) fogtunder válasza Retekegér (#8) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerinted akinek ez a nick-je, az keveri? :) szerintem inkább elfogult.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#13) kbyte1024 válasza fogtunder (#12) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nem gyengén:K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#14) helixP válasza satz18 (#1) üzenetére


helixP
nagyúr

Egyetértek. 5,5-6 közötti Dual simes telefont keresek egy ideje...

fateless: Bizony, várom, hogy mikor jönnek hőbörögni a felbontás miatt. Nekem 230-240 ppi- már elég. Sokkal fontosabb a betekintési szög, mint a felbontás.

[ Szerkesztve ]

(#15) Simi87 válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


Simi87
senior tag

És anyaghasználatban is alázza, nem kicsit!

(#16) panderson


panderson
tag

A fényszenzor hiánya nem hiba szvsz. Nekem sem hiányzik, SGS3-nál egy hét után kikapcsoltam, mert csak jobban szívja az akkut a feature és gyakran számomra kényelmetlen szintre állítja a fényerőt. Nem értem miért nem lehet saját szabályokat beállítani a szenzorhoz, úgy már értelme is lenne :( :F

(#17) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

[TrollON]
Ekkora kijelzőn, ilyen felbontás mellett, "benyúlok a pixelek közé". :DD
[TrollOFF]

Ettől függetlenül tetszik a telefon. Mármint maga a telefon. De szerintem ennyire azért (legalább) a procit nem kellett volna visszavenni...

Normális duálos telefon, 5-5,5 colon, legalább 720as kijelzővel 4maggal,2 giga rammal nincs?!
Nem csak netre kell, munka mellett (mármint szünetekben. Kizárólag szünetekben...) játszani is jó lenne valamilyen komolyabb játékkal... Meg úgy általában. De ezzel???!!!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#18) kelly416


kelly416
veterán

De jó lenne, ha bekerülne szolgáltatóhoz, akár egy kártyás megoldással is.

(#19) roli543


roli543
őstag

Az ajánlott nyugodtan mehetett volna rá szerintem.

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#20) helixP válasza kelly416 (#18) üzenetére


helixP
nagyúr

Ja és akkor az lenne, amit a telenor csinál, hogy odaadják 2 szolgáltató függő simmel. Annak így valóban sok értelme van.

(#21) galaxys80 válasza alfaromeo33 (#7) üzenetére


galaxys80
veterán

Persze-persze.
LG = Samsung copy

Egyébként nehéz lenne összekeverni a két gyártót.
Az egyik torony magasan vezeti az eladási listákat a másik meg még a csúcstelefonjának szánt (LG2) készülékkel is bukott. :DD

(#22) fateless
Igen. Nyavajás 5 milliót adtak el belőle. :U
Ezért is siettetik a G3 megjelenését.

[ Szerkesztve ]

(#22) fateless válasza kakuk.tamas (#17) üzenetére


fateless
veterán

Rengeteg van, a Dual SIM topicban várunk szeretettel a kérdéseddel.
Pl 5" HD / FHD MTK6589T 4 x 1,5GHz, 2GB/32GB készülékből bőven válogathatsz.

Az LG G2 bukott? :F Ez számomra új infó :U

[ Szerkesztve ]

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#23) Nus


Nus
tag

"A bootolás után egy Android 4.1.2 töltődik be, ami ugye nem igazán a legfrissebb"

The sky was pink...

(#24) panderson válasza helixP (#20) üzenetére


panderson
tag

Neked semmi sem jó :DDD

(#25) korcsillio


korcsillio
őstag

Elég gyenguszra sikerült :(((

(#26) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Furcsa látni, hogy mennyi felárat jelent egy felirat. :U MTK6577... :DDD

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#27) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...szegény Pro Lite :) elég puritán külsőt kapott, szegényes belsővel.

4.1 2014-ben?!
A kamera pocsék, az akku jó.

...erre mondják, hogy ellentétek katyvasza.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) panderson válasza MuzikJunkie (#26) üzenetére


panderson
tag

Driver is ugyanolyan fontos a sebességhez, tipikus mai gyártói hozzáállás miatt talán jobb fél - 1 éves platformot választani, mert ahhoz már kiforrott meghajtók vannak, amik ki is használják a SoC adata lehetőségeket. Persze ha frissítik őket és nem belapátolják a süllyesztőbe :(((

(#29) Kyller


Kyller
senior tag

"A bootolás után egy Android 4.1.2 töltődik be, ami ugye * igazán a legfrissebb, "

*nem

Eternity, my friend, is a long fucking time...(iPhone 11 Pro 64GB Space Gray)

(#30) BrianDK


BrianDK
tag

Ez a chipset a megjelenése idején még jónak számított, én is szerettem az Alcatel 997D-ben, mert gyakorlatilag - azon a kijelző-méreten - minden elment rajta szépen. Na de itt ez a hatalmas kijelző, miért kell beletenni egy majd' két éves hardvert, amikor már a "középkategóriába szánt" Optimus F szériába is Krait processzor kerül, meg izmos Adreno... Legalább tényleg tettek volna bele egy 6589(T), vagy 6582 magot és úgy azt mondom vállalható lett volna. A szintetikus tesztek - persze nem az a mérvadó, de sokan (én is) tesztelik a sajátjukat újra, meg újra - alapján pedig aztán végképp nem lesz egy vásárlómágnes a telefon.
Szerintem ez így gyengusz lett...

iPhone 7, Redmi Note 9

(#31) helixP válasza BrianDK (#30) üzenetére


helixP
nagyúr

A kijelző mérete nem befolyásolja a proci terheltségét, az a felbontás lesz, amire gondolsz, itt meg az meg nem kihívás.

panderson: Én már csak ilyen vagyok :) Amúgy nem igaz h nem lehet azt megcsinálni, hogy csak az egyik slot lockolt a másik független? Már ezzel nyernének. Nálam legalább is tuti.

(#32) MuzikJunkie válasza panderson (#28) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

Ez igaz, de az MTK6589 is van már bőven 1 éves, tehát ezzel az erővel belepakolhatták volna, különösen akkor, ha az árat nézem. 75 ezerért ne legyen már az, hogy akadozik mondjuk az RR3, mert biztos vagyok benne, hogy nem fut rajta rendesen, hiába van jól optimalizálva a rendszer.
Most nem jövök azzal, hogy 160 dollár körül kapsz Lenovo A880-nat, ami alázza ezt, mert kapnám a savat, hogy ÁFA, gari stb... de személy szerint előbb adnék pénzt érte, mint ezért az LG-ért. :K

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#33) kelly416 válasza helixP (#20) üzenetére


kelly416
veterán

Nézd, nekem elég egyetlen slot. Ha mégis használnám mindkettőt, mert ugye van céges és saját kártyám is, de most készülök teljesen megszüntetni a sajátot, hiszen felesleges, akkor is mindkettő egy szolgáltatónál van. Tovább megyek, ha a cégből nem sikerül kirugdosni a mobilnetet, akkor a saját kártyám megmarad szimpla net-kártyának, akkor meg külön előny, hogy két kártyás a készülék és egy pin@hajszállnyit sem zavar, hogy egy szolgáltató kártyáját tudom csak bele tenni.

Nem vagyunk egyformák, nem mindenkinek ugyanaz az igénye. Nekem azért lenne jó, ha lehetne T-nél kapni, mert 80000Ft keret van telefon választásra, akkor meg menne a Moto G az Asszonynak a leharcolt HOS helyett. Tehát tök jó, hogy tudunk válogatni a széles körű piacból, csak az a kár, hogy az igazán jó dolgok vagy nem jutnak el ide, vagy drágán.

(#34) panderson válasza MuzikJunkie (#32) üzenetére


panderson
tag

MuzikJunkie: 75-ért inkább használt-megkímélt SGS3 :)

helixP: megtehetné, teljesen szeparálva lehet lockolni bármelyik SIM slot-ot ;) "de csak mert megteheti" :W

kelly416: a Te igényed szűkebb, beleférne akkor is ha független lenne a két / 1-1 slot...

[ Szerkesztve ]

(#35) alfaromeo33 válasza galaxys80 (#21) üzenetére


alfaromeo33
aktív tag

Mikor jártál utoljára szemészeten?
Tökéletesen semmi köze az LG dizájnnak a samuhoz.
Samu kerekített - LG szögletes
Samu szarabb műanyag - LG érzésre is jobb anyaghasználat
Samu bóvli festés és lakkozás - LG időtállóbb festés

Végülis Te tudod. Nekem volt LG P990, P880. Most van Note 2 és volt GS 2.

Nem is tudtam, hogy siettetik a G3-at. Nekem inkább az szúrt szemet, hogy a Samsung siet az S5-el.

[ Szerkesztve ]

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#37) BrianDK válasza helixP (#31) üzenetére


BrianDK
tag

Igen, ebben igazad van, de ez akkor is egy régi SOC, aminél bőven van jobb választás. Ha már itt tartunk, az MT6572 is jobb választás lett volna. 28 nm-es csíkszélesség (mert a 6577 még 40 nm-el készül és hát melegedett is komolyabb alkalmazásoknál). Egy a középkategória felső szegmensébe szánt telefonnál talán nem nagy elvárás, hogy komolyabb SOC kerüljön bele, vagy tévednék?

iPhone 7, Redmi Note 9

(#38) panderson válasza alfaromeo33 (#35) üzenetére


panderson
tag

"Samu kerekített - LG szögletes"
Mondjuk a kötelezően szögletes és merev kijelző elfoglalja az előlap ~99%-át, nem tudom mit várnak ilyenkor a vásárlók... :F

"Samu szarabb műanyag - LG érzésre is jobb anyaghasználat"
Ez szubjektív, legnagyobb jóindulattal is. :DDD

"Samu bóvli festés és lakkozás - LG időtállóbb festés"
Átlátszó matt műanyag tok hátul és oldalt, elől nincs fólia, egyetlen karc sincs az 1+ éves SGS3-on.. :)

(#39) motoflug


motoflug
őstag

Szerintem lenne létjogosultsága, ha olcsóbb lenne. Nem egy Antutu bajnok, de belépőszintű phabletnek megfelelne. :U

(#41) kelly416 válasza panderson (#34) üzenetére


kelly416
veterán

Azt nagyon jól tudom, hogy az én igényeim "szűkebbek", de valljuk be, egyelőre a teljesen szolgáltató-függő kétkártyás a reálisabb, mint a függő+független felállás. Csak arra akartam rávilágítani, hogy ez a megoldás is lehet jó valakinek. Aztán hátha kinyílik kicsit a szolgáltatók szeme és elkezdik ezeket is felvenni a kínálatba.

(#42) dsr


dsr
senior tag

Ez nagyon gáz... :(

(#46) regnilreg


regnilreg
csendes tag

Csak egy apró észrevétel (de lehet én nem vettem észre):
Full HD videókat ez le tudja játszani? (Tudom ezen a kijelzőn ez nem létfontosságú)

A tesztben mintha nem olvasnám az ebbéli képességeit.

[ Szerkesztve ]

(#47) MuzikJunkie válasza panderson (#34) üzenetére


MuzikJunkie
aktív tag

SGS3-on túl vagyok sajna. :( Viszont pont az ellopása után döntöttem úgy, hogy életben nem adok többet 50k-nál telefonért, ezért csak a kínai "csúcskészülékek" maradtak, viszont pozitívan csalódtam. :K

Közben Youtube-on lógtam, vissza kell szívnom előbbi hozzászólásom RR3-ra vonatkozó részét. Elég jól fut rajta.

[ Szerkesztve ]

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#48) panderson


panderson
tag

Engem is támadtak már meg a nyílt utcán a mobil miatt, azóta kint csak végszükség esetén veszem elő. :(((

Le lehetne szokni a márka hype-ról, mert a gyártó szempontjából haszon = a legbóvlibb, amit még le lehet nyomni a nép torkán (azaz fizet érte). Tehát szvsz tudatosabb szemlélet az hogy igények mentén válaszzunk eszközt és ne eszköz alapján majmoljunk ránk tukmált igényeket. :B

(#49) Csapoati válasza helixP (#14) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ez csak 200 ppi. :D

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#50) Peterson_


Peterson_
addikt

Köszi a tesztet! :R
Egy picit lehetne nyomottabb az ár, vagy ha már nem, -a SoC lehetne egy kicsit bikább.
Összességében viszont szépen összerakták a mérnökök, simán vállalható készülék.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.