Hirdetés

Keresés

Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    válasz Cucuska2 #28 üzenetére

    Semmi ilyesmit nem ír...

    25-30%-ról ír, és két számjegyű időről másodpercben... Csak úgy zárójelben jegyzem meg, hogy marketinges hozzáállás szerint van 3 másodperced arra, hogy felkeltsd a látogató figyelmét vagy elhúz... Szóval ha nem kapsz időben tartalmat akkor zárul miki mókatára...

    Lezso: Látom a hiteles reklámnál már minden oldalbetöltésnél random class nevet generáltok... Szép.

    Arra kíváncsi lennék, hogy az onclickben hívott linkben átadott ID milyen információtartalommal bír.

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lezso6 #43 üzenetére

    "Ez az adblock ellen van, értelemszerűen, de gondolom magadtól is rájöttél. :) Ha a júzer használhat reklámblokkolót, akkor mi is használunk blokkoló-blokkólót, ami csak rájuk hat. :D Ez egy ilyen ördögi kör sajnos."

    Igen ez olyan mint egy játszma... Én kíváncsi vagyok erre hogyan tudnak reagálni a blokkolók.

    Köszi, a részletes választ. :D

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bitpork #97 üzenetére

    Van ebben némi ellentmondás. Intelligens emberek ülnek mindkét oldalon. Aztán mindkét oldal sokadik iterációban ismétli el az álláspontját, de mégsem közelednek a felek. Sőt! Inkább távolodnak... Akkor itt valami hiba van, nem?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bitpork #111 üzenetére

    Nem tudom eldönteni, hogy véletlenül vagy direkt a megfogalmazás. De ez annyira kétértelmű lett, hogy akár én is írhattam volna. Totál egyetértek...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lezso6 #114 üzenetére

    Fejlesztő vagy, így megvan a tudásod és az eszköztárad az alábbihoz: Mérd ki, hogy a reklámmentes prémium hozzáférés által biztosított felület vagy a reklámokat tartalmazó hagyományos felület a rosszabb performancia szempontjából. Sőt! Ezt igazából már most tudnotok kéne, ha van rendes UX szemlélet a fejlesztésben...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lezso6 #117 üzenetére

    Egyrészt hardver oldalon van extra használat... Másrészt ebből következik hogy az oldal hatással van a tulajdonomra, ezáltal rám is. Én nem látok szívesen bizonyos tartalmakat a gépemen. Szelektálok.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#119) Parci: Ezekből én egyáltalán nem azt szűröm le, hogy te vagy bárki balfasz lenne... Ilyen sztorikat láttam/hallottam a környezetemben. Szóval ez sajnálatos módon nem olyan szürreális. Sokan csúsztak bele hasonló helyzetekbe... Szóval ebben a kontextusban én teljesen együtt érzek.

    (#120) lezso6 : Mi a helyzet a szöveges böngészőkkel még az őskorból? Még most is van ilyen ám. Semmilyen képet nem jelenít meg... Nem blokkoló, nem trükk. Persze kényelmetlen mint a fakír ágya, de nem szabálytalan, viszont a leírásod alapján igen. Nyilván nem fenyeget a veszély, hogy tömegesen fogják használni. De a működési elv hasonló...

    Amit most írok az nem PH specifikus, inkább elvi kérdés. Ha én megtekintek egy oldalt akkor fizikailag a gépemre kerül(előzmények) egy példánya. Nem lesz az enyém?! Érdekes helyzet. De ha saját célra módosítom az oldal szerkezetét a két kicsi kezemmel és nézegetem, az max a ti szempontotokból szabálytalan... Amúgy törvényileg nem az. Itt annyi a különbség, hogy ez automatizálva van egy szoftver által. Nem tudom a pontos metodikát, de ha nem renderelődik ki egy elem (vagy nem is töltődik le?) mert én nem akarom akkor az ÁSZF szerint szabálytalan. A saját gépemen, amit saját költségre üzemeltetek bárki meg akarja mondani, hogy márpedig kötelezően megnézem azt a reklámot (vagy nincs tartalom...) ami egyébként már a gépemen van, de mégsem az enyém... Miközben amit én továbbítok az oldal felé tartalom az már nem az én tulajdonom utána. Ez tényleg csak nekem tűnik aránytalanságnak? :F

    Ha úgy működne az internet, hogy nem töltődik le a gépre előzmény, csak a memóriában lenne adat és bezáráskor értelemszerűen törlődik még akkor is fura helyzet lenne, de akkor kevésbé lenne problémás az amit ilyen szempontból az oldalak elvárnak...

    Egyébként igaza van Tikakukacnak, mert itt főleg a hozzáállás meg a kommunikáció zavaró inkább mint a reklám. Persze az is zavaró, csak az előbbi még egy plusz lapát...

    (#121) Parci: Nem tudom mennyire elrugaszkodott ötlet, de lehetne egy-két reklám mentes terület. Pl, fórum. Hírek, tesztek egyebek fürödjenek a voda meg a hitel reklámban, de a fórum tiszta lenne. Csak a példa kedvéért.

    #122) bitpork: Igazad van, hagyjuk a párbeszédet. Jó a kommunista módszer. Ne is beszéljünk róla. Aztán lesz ami lesz. Mondd, te így kommunikáltál az ügyfeleiddel is? Mert akkor nem vagyok meglepve...

    (#123) Parci : Mondtam már korábban is. Oké, kell a reklám érthető. De ezek a körítések amivel körül van írva a téma... Hát problémás kicsit.

    Milyen teljesítmény? Mondjuk oldalletöltési, és renderelési idő -> UX. Ha fos lassú az oldal meg egymaga beakasztja a gépem, akkor már baromira nem fog érdekelni a tartalom mert bezárom a retekbe. Ez megint inkább általános elmélet mint PH specifikus dolog. De látni kell ezt is, mert ez van mögötte. Szerintem önmagában nem csak a forgó pörgő képek miatt születtek a blokkolók...

    (#125) lezso6: Igazán az lett itt a nagy kérdés, hogy majd mi lesz a reakció. Mert a jelenlegi "zavaró" üzenetektől még lehet élni... Előbb utóbb kénytelenek lesztek tartalom vagy reklámengedély nagy kérdését feltenni. Na akkor fog igazán eldőlni a dolog.

    (#142) lezso6 : Ezt a témát már sokadjára próbálom leírni. A tartalmon kívül felületet is szolgáltattok a fórum képében. Ezt utóbbit te írtad nemrég. Ennek a szolgáltatásnak része a moderáció is. Szóval ha bevételi oldalon van elvárás, akkor szerintem nem kell meglepődni, hogy szolgáltatás minőségével kapcsolatban is hangot emelnek azok akik megismerték ezeket a gyengeségeket... Nyilván egy csomóan nem jelentkeznek, meg nem panaszkodnak. Nézd meg a mai magyar társadalmat... Vannak problémák, lehet is hallani róla, de a nagy többség csak beolvad a tömegbe aztán megy tovább. Még akkor is ha személyesen érintettek.
    Nekem eddig bármilyen panaszom volt moderációval kapcsolatosan akkor maximális passzivitást éreztem. Csak legyintés volt meg a probléma lekicsinyítése... Lehet nem érzitek át, de a moderátorok egy rögtön ítélő bíróság. Ha egyértelmű a helyzet az tiszta sor... De van amikor saját érzelmek alapján végzik dolgukat, ami nem elfogadható. Szerintem totál megalázó amikor van egy kisebb egyet nem értés, vagy egyszerűen csak némi mellékszál egy topikban aztán valami önjelölt seriff kitöröl mindent amit írtatok, mert az neki nem tetszik...
    Írtam múltkor Parcinak. Ideiglenesen ne legyen törlési joga topikgazdának. Nagybetűs TG-nek meg főleg ne. Csak moderátor törölhessen és írásos moderáció kérés alapján. Sőt a törlés gombra lehetne egy logolást írni, hogy XY törölte. Ennek meg lenne egy láthatatlan topikja ahová megy a log, hogy elszámoltathatóság legyen végre... Aztán ha panasz van akkor lehetne vizsgálni a kérdést. Azt hiszem lenne csodálkozás, hogy mennyi tartalom megy a süllyesztőbe a szarkupac mellé, azért mert valaki bal lábbal kelt fel. De lehet ezt még fokozni. A hab tetejére a cseresznyét az teszi fel, amikor egy ilyen törlés utána pont egy moderátor vagy topikgazda fossa tele a topikot azzal amiért előtte másokat lehordott meg hozzászólást törölt. Konkrétumokat akartok. Minden infó nálatok van... Csak rajtatok múlik, hogy mikor takarítjátok ki a szőnyeg alatt gyülekező kupacot.

    Egyébként legjobb példa a BestBuy... Bakker az valami csoda de tényleg. Zanzásítva: Ott nagyon könnyen elkanyarodik a téma... Ment a panasz a topikgazdák részéről mennyi meló van, hogy nekik külön kell szedni az OFF-tól az értelmes akciókat bodrikutya is ott strázsált készenlétben állandóan, aztán ment a törlés cunami, meg folytonos zrikálás. Aztán amikor nekik tetsző téma volt akkor az maradt... Aztán tudjátok mi történt? Lett Supreme által két "automatizáló" script. Hirtelen az a meló amiért a topikgazdák sírtak jelentős részben megoldottá vált. Persze azért lehetne még reszelni az ottani dolgokon, de érdekes volt látni, hogy pislogtak mint hal a szatyorban...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    (#148) bitpork : Na akkor kérdezek. Problémásnak gondolod, hogy itt valaki leírja a véleményét. Te is ezt teszed. Én ebben nem látok problémát. Te mit gondolsz erről?

    (#150) ->Raizen<- : Nem ismerem az itteni munkásságod, de egyáltalán nem segített, hogy ide írtál. Totálisan komolytalan irányba vitted el a moderációval kapcsolatos felvetéseket...

    (#197) lezso6 : Én nem trollkodásnak szántam. Írtam egy javaslatot amivel javítható lenne az átláthatóság és ellenőrizhetőbb lenne a pásztorok melója. Nem nekem. Nektek. Erre viszont egyik alkalommal sem volt reakció. Miért? Ennyire nem akarjátok tudni, ki mit csinál?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz crey #219 üzenetére

    Ez egy komoly és elgondolkodtató hozzászólás volt... Igazad van sok mindenben. Jogos, hogy nem lehet leáltalánosítani mindenkire. Szerintem senki sem amiatt temeti a színvonalat, mert a durva csörték után megy a neutralizálás...

    4. pontra reagálnék külön. A nagyon konkrét (szakmai) témára alapuló topikokban kinevezett topikgazdákról azt gondolom, hogy tudják javítani az általános állapotokat. De ebben a körben nagyon alacsony a léc, és nem érezhető az a megfontolt kiválasztási folyamat mint a moderátorok esetén... TG körökből olyan emberek emelkedtek ki, hogy a pofám leszakad...(akár nagybetűs is...) Ha párhuzamot akarnék vonni, akkor a mogerátorok a rendőrség, míg a topikgazdák a közteresek... (És most nem akartam megbántani a korrekt és a munkájára igényes közterest)
    És csak ismételni tudom magam... Nem tudok infót gyűjteni mert nincs hozzáférésem, minden info nálatok van. Logoljátok. Szerintem meglepődnétek mennyi "ártatlan" túlkapás van. Nem dől össze a világ. De bosszantó na.
    És miért fáj ez mégis? Mert amikor van egy ilyen komoly téma mint a reklámblokkolás és ennek hatása az oldal bevételeire, akkor legszívesebben azt mondanám, hogy prémium tag leszek, mert az egy célzott és tervezhető bevétel. De így nem. Mert a zrikálásért kösz nem...

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz janeszgol #325 üzenetére

    Általában ez van abban az ÁSZF-ben igen. De itt azért van pár speciális helyzet:
    Bár már leírtam korábban, de nem jött reakció. Mi a helyzet a szöveges alapú böngészőkkel? Vagy mi van ha kikapcsolom a képek megjelenítését a böngészőben? (Ez ugye már őskori képesség. Csak azt nem tudom, hogy működése alapján ettől még megjelenítésnek számít-e szolgáltató oldalról.)
    De akár mondhatnám azt is, hogy valaki forkol egy böngészőt, ami biztosan nem tölti le a képeket csak a helyét jelzi, hogy ott lenne valami. Majd a területre kattintással dinamikusan betölti azt a szeletét az oldalnak. Na ilyenkor mi van? Ez nem blokkolás...egyszerűen szűrt tartalom letöltés... Még csak detektálni sem nagyon lehet.

    Persze páran már pakolják a máglyát de valahogy nem veszi be a gyomrom, hogy nekem bármilyen oldal megmondja, hogy mit töltök le a gépemre...

    Egyébként én köszönöm lezsonak, hogy nem zárja a topikot, és bárki leírhatta a véleményét.
    Ha más haszna nem is lesz, de dühöngőnek kiváló.

    Ne mondjátok, hogy nem vagyok objektív adok ötletet a másik oldalra is. Az időszakos nyereményjátékok láthatósága legyen csak blokkoló negatívaknak elérhető.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz lezso6 #331 üzenetére

    :R

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz nyisziati #342 üzenetére

    :DDD . Te kontextusban is tudod értelmezni amit írtam, vagy csak kiollózva? Jössz itt ilyen marhasággal, hogy mi a szűrő... Felhasználóként enyém a kontroll minden körülmények között, hogy mit engedek a gépemre. Semmiféle terelés nem volt. Olyan alternatívákat vázoltam aminek lehet realitása a jövőben technikai oldalról.
    Van akinek ez nem tetszik. Az internet szabad világa nem így működik. Be lehet állni a sorba ha valaki úgy akarja. De ez önkéntes döntés, nem lehet kényszer... Mondhatja azt az oldal, hogy ő egy csomagot ad mint szolgáltatást ami áll két részből: tartalom + reklám. És a vita itt most azon áll, hogy én két dolgot mondhatok. Ugye most technikai oldalról közelítem a kérdést még mindig.
    1. Azt mondom tartalom jöhet, reklám meg el se induljon... Ebben a kérdésben vizsgálva jogosnak érzem Parciék álláspontját.
    2. Azt mondom, jöjjön a komplett csomag... Mert hát tényleg valamiből meg kell élnie az oldalnak. DE én csak fogadom a reklámot, nézegetni már nem akarom. Azt meg végképp nem szeretném, hogy a böngészési élmény lemenjen gatyába mert szaggat a gép egy fostos reklám miatt...vagy kitakarja a fél képernyőt, vagy más egyéb módon akadályozzon. Én elhiszem, hogy van aki bírja a reklámokat, meg van aki így vette álmai telefonját..stb. Engem nem érdekel.
    De nem is miattam vagy a felhasználók hozzám hasonló kis szelete miatt került napirendre ez a téma. Van egy kétjegyű %-ban mérhető olvasó akiknél egyszerűen csak defaulton megy mert csak...felrakta aztán működik. Nekik totál mindegy, hogy van reklám vagy nincs. Úgyis jönnek a PH-ra, csak a két félkegyelmű blokkolókirály annyira rászállt a PH-ra, hogy már az oldal stabilitása sem garantált a default állapotban... És ezt a részét is teljesen megértem Parci kiakadásának...
    Én pusztán az elvi és a technikai részét tárgyalom a témának.

    A választ meg csak kb. százszor írták le: ha nem veszi be a gyomrod a reklámokat, akkor a hasznos tartalmat se akard bevenni.

    :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Aktív témák

Hirdetés