Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) liksoft válasza rover45 (#49) üzenetére


liksoft
nagyúr

A termék várható élettartama talán hosszabb. Tudom, a gari ideje alatt ki kell termelnie az árát. Csak szerintem kis hazánkban nem csak "managerek" vesznek gépet, és családi használatra egy kereset és 2-3 gyerkőc mellett nem mindegy meddig bírja. :D

[link]

[ Szerkesztve ]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#52) MrTwister válasza #32839680 (#1) üzenetére


MrTwister
őstag

Én is azt szeretném kérdezni hol vetted? Ebay?

Samsung Galaxy S20 Ultra@128GB Cosmic Grey##HP Elitebook 8540W@SSD@1TB HDD##ALPENFÖHN WING BOOST 2 PLUS 14cm PWM Blue * 4 db(2*front&1*rear&1*bottom)##RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#53) rover45 válasza Blindmouse (#50) üzenetére


rover45
senior tag

meggyőztél :R

(#54) adalbert1 válasza rover45 (#49) üzenetére


adalbert1
veterán

Blindmouse kiemelte az egyik legnagyobb különbséget. A touchpaddel általában hadilábon állok, ezért ha lehet én is trackpointot használok (sajnos elég kevés gépen kap helyet).
Az Asus amúgy se szimpatikus, mióta olvastam pár garanciális ügyintézésükről, illetve a Lenovo-nál bízok benne hogy azért valami leszivárog a bc modellek minőségéből ide is.

(#55) Napfénysüti válasza adalbert1 (#54) üzenetére

Egyetértek. A gépemen van trackpoint meg touchpad is amiből utóbbit kb 1* próbáltam ki és tiltottam is. :D
Amúgy a Lenovoban mint márkában jobban megbízom mint az Asusban. :U

Més que un club!

(#56) rover45 válasza adalbert1 (#54) üzenetére


rover45
senior tag

Mondjuk én csak külső egérrel használom (a pad kényelmetlensége miatt), így hiszek Nektek :)
Sőt, az üzemidő 90%ban külső billentyűzet és külső monitor :D

(#57) csusza` válasza Napfénysüti (#55) üzenetére


csusza`
senior tag

Az IBM-es múlt miatt favorizálom én is a Lenovo-t jobban, mint bármelyik mást márkát.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#58) csusza`


csusza`
senior tag

Egyébként nem kicsi a kijelzője? 10" azért eléggé határeset.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#59) Napfénysüti válasza csusza` (#57) üzenetére

Nekem konkrétan van is egy Lenovo Thinkpad T400-am amit nagyon szeretek,nem cserélném le (noha nem tökéletes ezt elismerem). :)
Melóhelyemen meg csak IBM illetve Lenovo gépek vannak.

Asust csak ismerősi körben használtak, nézegettem de sok köszönet abban nem volt. :B

Més que un club!

(#60) csusza` válasza Napfénysüti (#59) üzenetére


csusza`
senior tag

Egyetértek. Nekem a T400 mondhati tökéletes, bár SSD-vel jobban pörögne, meg kell hozzá még egy UltraBay adapter.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#61) Napfénysüti válasza csusza` (#60) üzenetére

Ezeken én is gondolkoztam. De nálam az Ultrabay-be menne a mostani 500Gb-os WD SB az eredeti helyre meg egy 64Gb-os SSD a rendszernek. Jövőre lehet ezt megjátszom :K

Més que un club!

(#62) csusza` válasza Napfénysüti (#61) üzenetére


csusza`
senior tag

Ugyanez a szitu.

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#63) Bogyó bá' válasza liksoft (#51) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Végignéztem, és nagyon tanulságos! Köszönöm! :R

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#64) rover45 válasza csusza` (#60) üzenetére


rover45
senior tag

mi az az ultrabay adapter? :)

(#65) Napfénysüti válasza rover45 (#64) üzenetére

Az igazi Thinkpadeknél a DVD író helyére tehetsz ilyen adaptert és akkor abba mehet még egy HDD vagy SSD. Illetve még akár Ultrabayes akksi is. :K

Més que un club!

(#66) audi100td válasza rover45 (#64) üzenetére


audi100td
nagyúr

(#67) rover45


rover45
senior tag

:R :R :R

(#68) buvartacsko válasza Blindmouse (#10) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ne zavarjon hogy az se passziv. :)

(#69) csusza` válasza rover45 (#64) üzenetére


csusza`
senior tag

Mindenki gyorsabb volt nálam, úgyhogy én most nem fogok okosnak tűnni! :DDD

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#70) Sanyi.mTs


Sanyi.mTs
addikt

jól láttam, h nem láttam pcmcia vagy express card foglalatot? :DDD

(#71) rover45 válasza csusza` (#69) üzenetére


rover45
senior tag

fenébe, a Tiédre vártam volna :DD

(#72) valaki654 válasza #32839680 (#1) üzenetére


valaki654
tag

morgyi, MrTwister: A gép ebayről van

(#73) valaki654 válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


valaki654
tag

Nálam nem volt gond a HD videókkal akár flash volt, akár nem.

(#74) valaki654 válasza Mercutio_ (#31) üzenetére


valaki654
tag

javitva :R

(#75) N.GÁBOR


N.GÁBOR
aktív tag

Gratulálok az íráshoz és a masinához!
Tudom, sokan mondjuk, hogy ez nem igazi ThinkPad, mégis kiváló alternatíva a mobilitásra vágyó embereknek.

May the force be with you!

(#76) valaki654 válasza N.GÁBOR (#75) üzenetére


valaki654
tag

Teljes mértékben egyetértek veled ebben. :R

(#77) valaki654 válasza d@minator (#6) üzenetére


valaki654
tag

A kijelző mérete nekem megfelelő, bár néha jól jönne nagyobb (pl. filmnézésnél, de nem arra vettem elsődlegesen). Az E-350-nek a sebessége tűrhető szerintem. USB 3.0 sajna nincs bár most még alig van eszköz ami kihasználná (azok amik meg kitudják használni drágák).

[ Szerkesztve ]

(#78) valaki654 válasza #19617792 (#5) üzenetére


valaki654
tag

Nem a Thinkpad felirat miatt lett véve :)

(#79) buvartacsko válasza valaki654 (#78) üzenetére


buvartacsko
addikt

szégyen. :( ( :D )

(#80) rover45


rover45
senior tag

hmm, kicsit keresgéltem zacate e350 és atom d525 témakörben..

[link]

ezek alapján jobb az e350 :((( :D

(#81) nkmedve


nkmedve
őstag

"A 6 cellás akkumulátor (56160 mWh) ebben a kis gépben meglehetősen jól teszi dolgát. Bekapcsolt wifivel, energiatakarékos módban, közepes fényerővel a noti kb. 5 órán át bírja ki. Maximális teljesítménnyel, bekapcsolt wifivel és közepes fényerővel 3 órára csökken az üzemidő és ez még szerintem mindig jónak mondható. Ha a wifit kikapcsoljuk és a fényerőt lejjebb vesszük ezek az értékek jobbak is lehetnek."

Ez nem tűnik túl jónak, Brazos-tól én személy szerint többet várnék ilyen kicsi kijelzővel és ilyen nagy akkuval (mondjuk Atom közeli fogyasztást). A 4-5 óra manapság már egy mezei első vagy második generációs (nem ULV) i3-i5-tel is teljesithető, sokkal nagyobb képernyőméret mellett is. Nekem mindkét 13-as notim (ugyancsak 6 cellás akkuval) megy ennyit enyhébb terhelés mellett (WIFI, közepes fényerő) és egyik sem ULV procis.

Nem futott ott valami a háttérben vagy ez megszokott fogyasztás a Brazostól?

(#82) audi100td válasza nkmedve (#81) üzenetére


audi100td
nagyúr

ennek fényében tényleg gáz a brazos, vagy a lenovo cseszettel el valamit, de ennyit még az X200s is tud 6 cell akkuval, SL c2d-vel :U

(#83) stol válasza nkmedve (#81) üzenetére


stol
addikt

Szerintem a HDD és a háttérvilágítás zabál.
S12-es levonónál nekem +1 órát adott az SSD upgrade :P

(#84) valaki654 válasza nkmedve (#81) üzenetére


valaki654
tag

Csak Firefox ment, wifi be volt kapcsolva és közepes fényerő mellett.

(#85) valaki654 válasza audi100td (#82) üzenetére


valaki654
tag

Lehetséges, de nem 1 árkategória a 2 gép. Amúgy is mostanság az Intel a nyerő fogyasztásban általában. Most már ideje volt annak, hogy az AMD is lépjen.

(#86) valaki654


valaki654
tag

Még annyit hozzátennék, hogy amikor a gép lett véve még S205 nem volt.

(#87) audi100td válasza valaki654 (#85) üzenetére


audi100td
nagyúr

ja, de ilyen gyenge teljesítményhez, botrányos ekkora fogyasztás, szerintem, az AMD ennek fényében nem tudom mit akar a mobil piacon

a liano-nál talán már valamivel jobb a helyzet és a gpu is komolyabb

[ Szerkesztve ]

(#88) valaki654 válasza audi100td (#87) üzenetére


valaki654
tag

Most én is a lianora gondoltam :)

(#89) Mercutio_ válasza audi100td (#87) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem a mobil, hanem a netbook piacon akar, és ott jobb szolgáltatást, erősebb multimédia képességeket nyújt hasonló vagy jobb fogyasztás mellett mint az Atom+ION.
Egyébként ha még hosszabb üzemuidő kell ott az E-350 helyett a C-50 proci, szintén 2 mag, kisebb (1,6 helyett 1.0 freki) viszont fele annyi fogyasztás (18 helyett 9W)

i3 összehasonlítás meg nem ér, hisz az egész más árkategória (pl. X121e-ben E-350 400 euró i3-as procival már 725 azaz közel dupla ár, más vásárlóréteg)

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#90) audi100td válasza Mercutio_ (#89) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez igaz, ennek fényében viszont maga netbook kategória értelmét nem látom, akkor már inkább egy használt subnoti, pl. X200 ugyanennyiért 1-2 év garival, persze nem mindenki így gondolkodik :)

(#91) Mercutio_ válasza audi100td (#90) üzenetére


Mercutio_
félisten

Netbookból azért ott van C-50-es procival újonnan garival az Ace Aspire One 522 10"-os, és a 722 11,5"-os kijelzővel. (65 és 85k körüli árban, utóbbi W7 Home Prof-fal és jobb felbontású kijelzővel ár/értékben még jobb is annak akinek kell a W7)
14k 2 év garikiterjesztés amit a vételtől számított 360 napon belül megtehet, tehát nem kell rögtön kicsengetni, egy olyan fiatalnak aki netezni, zenét hallgatni, FB-zni, fullHD-s filmeket nézni (HDMI kimeneten mehet a 42"-os LCD-re az anyag:D ) esetleg 1-2 régi játékkal játszani, egyetemen "jegyzetelni" akar tökéletes.

Akinek nem kellenek a multimédia képességet, de erősebb cucc kell, annak az a jó megoldás amit te írsz, de ott általában nincs gari, vagy nem ennyi a subnoti még használtan se:(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#92) rover45 válasza Mercutio_ (#89) üzenetére


rover45
senior tag

Netbook piacon szerintem azért akad használható Atom+Ion párosítás, nyílván ilyenkor nem a fogyasztást helyezzük előtérbe ... :K

(#93) Bogyó bá' válasza rover45 (#92) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Azért ritka a 2 magos Atom + Ion kombó, az 1 magos meg kb. guriga taknyot sem ér (saját tapasztalat). Az Ion csak a videolejátszási képességeit javítja, a programok sebességét nem...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94) rover45 válasza Bogyó bá' (#93) üzenetére


rover45
senior tag

Világ életemben asztali gépes voltam :)) Aztán nevetséges áron vettem 2 éve egy HP Mini 1101-et, amiben N280 volt. Attól kezdve nem kapcsoltam be az asztali gépem :)
1 évig nyúztam a HP-t, de ingerem támadt valami erősebbre, na akkor vettem egy D525+ION2-t.
Nem hiszem, hogy valaha is leakarom cserélni :D :DD

[ Szerkesztve ]

(#95) Tamás9x


Tamás9x
őstag

Jó kis cucc:D Bár nekem az üzemidő gyenge:( hamar meg lehet szokni azt a 3-5 órát nem ?:D

https://www.youtube.com/@kisstontour

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.