Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A specifikációnál Kensington lesz az egyébben.;)

[ Szerkesztve ]

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#3) almafa42


almafa42
aktív tag

Sztem ez a Zacate zseniális.
Nem drága, kicsi, keveset fogyaszt, 1080p 12+mbit/sec x264-et gyönyörűen kirakja hdmi-n tv-re, CS elfut rajta, stb..

Az egyetlen probléma az európai vámmal van. Egy ezzel majdnem teljes mértékben azonos HP notit (dm1z) 75k-ért lehet venni USA-ban. Ennyi pénzért ajándék...

(#4) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Mitől jobb ez, mint a szintén Lenovo S205? :F
Az 3 giga rammal - igaz oprendszer nélkül - már 93 ezer pénzért beszerezhető.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#5) #19617792 válasza Bogyó bá' (#4) üzenetére


#19617792
törölt tag

az nem ThinkPad :Đ

(#6) d@minator


d@minator
addikt

Nem kicsi a kijelző? Pár screenshot jó lett volna. World, Excel mi a helyzet? 720p filmek mennek simán? Valaki a netbookos topikban panaszkodott a C-50 lassúságára, hogy az eszközkezelő fél perc mire megnyílik. Gondolom az E-350-nél jobb a helyzet... :U
USB3 nincs? Többen szeretnék az SSD+külső vinyó párosítást.

(#7) almafa42 válasza d@minator (#6) üzenetére


almafa42
aktív tag

Írtam, az én dm1z-m simán viszi az 1080p-s x264 kódolású filmeket hardveres gyorsítással. Régi encode-ok nem 1000%, hogy mennek, mert azok nem támogatják a hardveres gyorsítást, de manapság már szinte minden.

Kijelző mihez képest nem kicsi?
Amúgy kompromisszumos, persze. Napi munkára, rendes gép helyett nem ajánlom, csak külső monitorral. 10 colosoknál lényegesen jobb, de az én privát véleményem, hogy az ideális notebook 13.3 colos :)

[ Szerkesztve ]

(#8) d@minator válasza almafa42 (#7) üzenetére


d@minator
addikt

Csak ezért kérdezem:
"A tesztünk során mindegyik 720p HD felbontású videó ugrált, amit a YouTube-on vagy a QuickTime-on játszottunk le, és csak 15 fps-os sebességgel ment.
A Lenovo-val való konzultálásunk után változtattak a beállításokon, így már a QuickTime-ról letöltött 720p felbontású trailert 25 fps-mal játszottuk le. Az 1080p felbontású flash videók és trailerek lejátszásán még a beállítások változtatása sem segített, alig voltak nézhetőek.
Ami még ennél is rosszabb, hogy a ThinkPad X120e-nek komoly nehézséget jelentett a flash videók teljes képernyős lejátszása."

[link]

[ Szerkesztve ]

(#9) janos1988


janos1988
addikt

Ilyesmi gep van pasziv hutesube?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#10) Blindmouse válasza janos1988 (#9) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Macbook air

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Bogyó bá' válasza d@minator (#8) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Háááát, most nagyon negatív leszek: az általad linkelt teszt alapján az E-350-nel szerelt kis gép guriga taknyot nem ér, azaz kidobott pénznek számít. (Netezésre sem jó, ha egy komolyabb flash megakasztja, videóra sem elég, ha az agyonmagasztalt integrált vga-ja akad HD-tartalmak lejátszásakor, stb.)
Nekem eddig a Brazossal még nem volt személyes kapcsolatom, de itt a Ph-n mindenki istenítette megjelenésekor... egyébként érdemes volt elolvasni, mert éppen egy E-350-es gépről (Lenovo S205) álmodoztam a mostani Samu N150 helyett. De akkor valószínűleg azt is utálnám alassúsága miatt.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) grc999 válasza #19617792 (#5) üzenetére


grc999
tag

"az nem ThinkPad :Đ"
Ezt a labdát de le fogják még csapni :D :D :D :D

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#13) #19617792 válasza grc999 (#12) üzenetére


#19617792
törölt tag

tudom, direkt dobtam fel. ;]

(#14) d@minator válasza Bogyó bá' (#11) üzenetére


d@minator
addikt

Szerintem várjuk meg mit mond a gazdája, mert lehet amit linkeltem az egy korai teszt :D ugyanis youtube-on ha rákeresel viszi az 1080p-t. Engem azért érdekel, mert ismerősöm ilyen kis méretű gépet szeretne és E-350-eket néztem ki neki.

(#15) almafa42 válasza d@minator (#14) üzenetére


almafa42
aktív tag

Hahó, most mondom, hogy az én E-350-es HP dm1z-m tökéletesen viszi az 1080p x264eket :P Youtube-ra úgy emlékszem, hogy a 720p-s videókkal semmi gond nem volt, 1080ast nem probaltam. 10.3as flash támogatja a hardveres gyorsítást, és ez a lényeg.

(#16) grc999 válasza #19617792 (#13) üzenetére


grc999
tag

;]

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#17) GIJoe


GIJoe
addikt

Köszönjük a tesztet, nekem is tetszik a kicsike, csak felmerül bennem, hogy miért lehet már kapni egyes helyeken a Lenovo ThinkPad X121et már a specifikációban különbséget nem látok, hibajavítás lenne?

(#18) Graphics válasza grc999 (#12) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nem ThinkPad :D, de jól néz ki az is.

Amúgy egész korrekt a gép, csak számomra még mindig nagyon drágák ezek a gépek, és még mindig a második gép szerepét tudnák betölteni, de azt viszont az a Zacate-s cucc igen jól :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#19) stol


stol
addikt

SSD-t neki! ;]
Gyosabb és ~1órával tovább bírja az akku....
320-as vinyót meg USB házba.

(#20) audi100td válasza #19617792 (#5) üzenetére


audi100td
nagyúr

ez sem :P

(#21) #19617792 válasza audi100td (#20) üzenetére


#19617792
törölt tag

látom lecsaptad a labdát ;]

(#22) audi100td válasza #19617792 (#21) üzenetére


audi100td
nagyúr

valakinek muszáj volt :))

(#23) nuke7


nuke7
veterán

úúúú legjobb mostkapható gép :C
grat hozzá, használd helyettem is :D

https://youtube.com/user/nuke7

(#24) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Volt részem ilyen Thinpadban, borzalmasan ronda egy gép. kb 3-4 éves gép lehetett amivel összefutottam, szinte semmilyen lemezt nem játszott már le, a filmekről nem is beszélve.
A kijelzője is pocsék színeket tudott megjeleníteni. Plusz ez a trackball... Tudom, ez másik, meg jobb, de ilyen gépet nem vennék tuti, teljesen kiábrándultam.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#25) CPT.Pirk válasza Victoryus (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Trackball a hanyat egereken van, amire te gondolsz, az TrackPoint, és igen jó dolog. :P

A TP az leginkább szögletes, többnyire matt kijelzős (hogy napon is tudd használni), fekete desigons, zöld ledekkel, munkavégzés kényelmességét szemelőt tartó kialakítással.
Másik véglet az Apple gépei, köztük meg a kerekded, többnyire kommersz vackok vannak. Neked nem tetszik, másnak meg pont ez kell.

Most használtál egy TP-t, ami nem tetszett, ne kapáld el az összeset. Egyébként a cikkben szereplő gép a TP vonal kicsit kommerszebb hajtása, nem olyan TP, amit te láttál.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#26) audi100td válasza Victoryus (#24) üzenetére


audi100td
nagyúr

nem neked készült az biztos, de ez nem az ő hibájuk ;)

azért megnézném mit mondanál ha a kezedbe vennél egy IPS kijelzős T42-őt, vagy akár X220-at, ez nem a gagyi acer kategória :P

(#27) Napfénysüti válasza audi100td (#20) üzenetére

Megelőztél de én is erre gondoltam. ;]

Més que un club!

(#28) ben11 válasza audi100td (#26) üzenetére


ben11
őstag

Csak alátámasztani tudom, IPS kijelzős T60-am közelébe nem sok ismerős laptopja került..:)

[ Szerkesztve ]

(#29) Zozoka73


Zozoka73
tag

Köszi a tesztet és a cikket, kedvelek álmodozni :R

Z.

(#30) ismail válasza Bogyó bá' (#4) üzenetére


ismail
csendes tag

Egyetértek veled. 140e szemben az s205 90 ezres árával. Hát nem tudom.
Igaz én elfogult vagyok, mert 3GB-al RAMmal,320 HDD vel van egy s205-öm.99e volt 2 hónapja kb.

Az igazat megvallva megnéznék egy tesztet a tesztben szereplő gép és egy s205-ös között,hogy van e 50e Ft-os különbség.

[ Szerkesztve ]

(#31) Mercutio_ válasza d@minator (#6) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az valami elég béna emberke lehetett, azóta el is hallgatott valamiért :U

Valaki kérdezte a Lenovo S205-höz képesti difit: Nem fényes, hanem matt a kijelző és a káva, ez van akinek számít, aztán van pöcökegér, ami az S205-ön nincs, nomeg "ThinkPad", van itt a logout-on S205-ös bejegyzés érdemes elolvasni azt is.

A cikkhez: Első oldal alján, utolsó előzzi mondat: "A tesztben szereplő példány egy 2 magos procival felvértezett példány fog szerepelni." :U

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#32) dave666


dave666
aktív tag

Köszi az írást :R
Jó kis masina, könnyű, de az ára nem olcsó :K

Dave666

(#33) vigyed


vigyed
tag

Tetszik a cikk!!! A gép viszont nekem csalódás a proci miatt,amúgy rendben lenne.

Goodbye everybody......

(#34) Mercutio_ válasza vigyed (#33) üzenetére


Mercutio_
félisten

Az utódja az X121 hamarosan jön, abban választhatsz i3-as procit is.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#35) MC Pite


MC Pite
veterán

Utolsó darabok közül raktárról elcsíptem én is még egyet, SSD-vel remek kis gép. Persze, E350el még jobb lenne; de inkább ez E240el mint egy fos burkolatos tükrös divatnoti 2 maggal. Grat a cikkhez, Fn és CTRL gomb cserét (bios és fizikai) még kiemelhetnéd.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#36) Boxi88


Boxi88
őstag

Összeszedett kis cikk lett! Külön öröm volt benne a játékteszt rész!

Nemsoká jön az utód, remélem ebből én is elcsípek egyet... :B

(#37) adalbert1 válasza Mercutio_ (#34) üzenetére


adalbert1
veterán

Kicsit vicces, hogy az X120 gyakorlatilag ki is fut úgy, hogy Magyarországra 2 magos változat nem is jött belőle.
Az X121-nek is eléggé elszálltak az árai, az i3-as változat nem sokkal marad el egy X220i-től, ami azért egy fokkal komolyabb gép (már ha a cikkben közölt áraknak hinni lehet).

(#38) Aprósólyom


Aprósólyom
addikt

Lehet használni PH! minősítéseket? Régebben úgy tudtam, hogy tiltják. Most ez hogy van?

Jevons paradox

(#39) csusza`


csusza`
senior tag

Jó gép. Szokásos lenovo minőség, imádom ezeket. Sohasem cserélném a lenovo-t másra. Első notim egy R61i volt, most egy T400-al nyomom. X200 felé kacsingatok.

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#40) audi100td válasza csusza` (#39) üzenetére


audi100td
nagyúr

csak tudnám ennek a gépnek mi köze az általad felsorolt thinkpadekhez :)

(#41) csusza` válasza audi100td (#40) üzenetére


csusza`
senior tag

Csak ajánlgatom! :D

Jó, hogy megláttalak, repül egy PÜ!

[ Szerkesztve ]

Meet me @ Dhen' Ess Hardware! | Mikrotik - Routing the World!

(#42) Napfénysüti válasza csusza` (#39) üzenetére

Azert ez nem T400 meg X200 szint. Persze árban se kérnek közel se annyit érte. :)

Més que un club!

(#43) psn


psn
tag

Ha van rajta pöcökegér, én nem venném negatívumnak azt sem, ha NINCS rajta tapipad...

Attól, hogy sok ember mond hülyeséget, attól az még hülyeség marad!

(#44) rover45


rover45
senior tag

Szerintem ennél jobb választás az Asus 1215N :K

(#45) rover45 válasza rover45 (#44) üzenetére


rover45
senior tag

ismétlem SZERINTEM :)

(#46) Mercutio_ válasza rover45 (#44) üzenetére


Mercutio_
félisten

Valami érv? :D

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47) adalbert1 válasza rover45 (#44) üzenetére


adalbert1
veterán

Úgy hogy még egyik se volt a kezemben én az X120e-nek szavaznék bizalmat (mondjuk eleve Asus terméket nem vennék ha nem muszáj)...

(#48) rover45 válasza Mercutio_ (#46) üzenetére


rover45
senior tag

hmm :D

Intel® Atom™ processor D525 (1M Cache, 1.80 GHz), Intel® Hyper-Threading Technology
USB 3.0
BT 3.0
integrált + ION2 vga, teljesítmény függvényében váltogat köztük
hardveresen 100%ban megegyezik a Asus Lamborghini VX6-tal :)

én tavaly szeptember óta használom saját célra és akit csak tudok (minden hülyét) rábeszélek :D

(#49) rover45 válasza adalbert1 (#47) üzenetére


rover45
senior tag

Miért? Mi az oka? Én ezzel úgy vagyok, hogy ugyanaz van mindegyikben, gari legyen rá és kész :)

(#50) Blindmouse válasza rover45 (#49) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Azon nincs trackpoint. Innentöl kezdve ez a jobb, bármi más legyen benne helyette.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.