Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Király lenne dolgozós masinának :)

(#2) #06658560 válasza TaS1kaaa (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Ez a gép régóta érdekel, bár még midnig kissé drága, de legalább normális a kitámasztása.

(#3) siti


siti
senior tag

csinos, drága. fenéket. jó kis gép én meg szegény vagyok.

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#4) atike


atike
nagyúr

Nagyon bejön ez is konkrétan, de úgy alapból is tetszenek ezek az AIO PC-k... Csak ne lennének ilyen drágák... :/

(#5) Ati1979


Ati1979
veterán

Ez a felbontás egy kicsit karcsú rá szerintem, főleg ha közelről nézi az ember.
Magasabb felbontással, kicsit barátibb áron jó gép lenne nagyon.

Amúgy lehet, hogy ez a trend, de én nem igazán látom értelmét asztali gépnél az érintőkijelzőnek.

(#6) #72042496 válasza Ati1979 (#5) üzenetére


#72042496
törölt tag

Van az a feladat, ahová kell a minél nagyobb felbontás, de a szokásos otthoni dolgokra szerintem ez tökéletes. Az érintőkijelzővel egyetértek.

(#7) Ati1979 válasza #72042496 (#6) üzenetére


Ati1979
veterán

Ez igaz, csak ez itt érintőképernyős eszköz, ami azt feltételzni, hogy igen közel ülsz hozzá.

Közelről meg szerintem ez biztos, hogy pixeles lesz. Jobb lett volna 24"-osban szerintem.
Arról nem is beszélve, hogy ebbe az árba belefért volna egy 2560x1440-es felbontás.

(#8) gianni85


gianni85
veterán

gyönyörű gép, akárcsak az imac. Elfogadnám, de 500(+) pénzt értelmesebb dolgokra költeném inkább.

(#9) merkucyo


merkucyo
aktív tag

A Gt630m nem 2gb-os véletlen ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#10) fattyu


fattyu
veterán

csak én gondolom úgy hogy ennyi pénzért ezek a 17w tdps herélt procik mókusvakítás kategória?
Értem én hogy a talpba kellett beletenni meg halk legyen és ne olvadjon el az asztal a talp alatt de basszus akkor is.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#11) hunmyke válasza fattyu (#10) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Bennem is ez merült fel, akkor inkább építették volna a képernyő mögé a konfigot, lehet picit vastagabb, de egy jobb nem mobil proci is belemehetett volna kicsit jobb vga-val is akár. Továbbá a képernyő kicsit jobban szigetelte volna a hűtés hangját a felhasználó elől. (Mint ahogy az iMac-ekben is csinálták)

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#12) cintula187


cintula187
addikt

ez közel félmisiért már apple drága kategória :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#13) HuMarc


HuMarc
addikt

Csak én nem szeretem összetapicskolni a képernyőt? Egyébként szerintem az ilyen dolgok otthoni használtra nem alkalmasak, munkaállomásnak meg egy 20 000 Ft-os tablet is elegendő :U

(#14) #06658560 válasza Ati1979 (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Közelröl MM-ben sasolva egyáltalán nem volt pixeles. Számomra nem tünt fel, hogy kevés lenne a felbontás.

(#15) siti válasza fattyu (#10) üzenetére


siti
senior tag

a 17W honnan? itt 45W-t írnak, de használtam 2120T-s "herélt" procit, az is lelkesen teszi a dolgát.
inkább a 630M miatt nézem hogy akkor most ezt minek.

[ Szerkesztve ]

Füle -> 9. BRSZK -> 2024. Június 22-23. (hamarosan beérjük a Fast and furious sorozatot)

(#16) Ati1979 válasza #06658560 (#14) üzenetére


Ati1979
veterán

Akkor jó.

Én legfeljebb csak találgatni tudok ebben a kérdésben, mert nem láttam még élőben ezt a gépet. :)

(#13) HuMarc

Nemcsak te nem. :)

[ Szerkesztve ]

(#17) fattyu válasza siti (#15) üzenetére


fattyu
veterán

hopsz jogos. kevertem. Akkor jobb :D

Nemtom. Azt gondolnám nem a gémer közönség vesz ilyet. Arra meg hogy az I7 ratyi gpujának hibáit kiváltsa elég ez is. Szerintem.

Mondjuk én elvagyok egy a8-3850el grafkari nélkül szóval ezt a részét értem. Az más kérdés hogy monitorral együtt ssdvel se volt fele ennyi se.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#18) SebajTobias


SebajTobias
tag

Hát fél misi... Akkor inkább kicsit spórolok még, és egy csinos [akciós] HP Z1.

(#19) kovee01 válasza TaS1kaaa (#1) üzenetére


kovee01
tag

Csinos kis gép, de az ára is az, valamint nem értem, hogy miért nem tettek már bele egy SSD-t?

Ha az ára a fele lenne elgondolkoznék rajta hogy otthonra veszek egy ilyet, így nem.

Viszont performace-ban ott van a gép!

Kérdezz bátran, szervizben is dolgozom, ha tudok segítek! kovee01 felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!

(#20) Icemedve válasza merkucyo (#9) üzenetére


Icemedve
csendes tag

nem.

(#21) bteebi


bteebi
veterán

Nekem kifejezetten tetszik. Leginkább két dolgon változtatnék: az Enter méretén, és az árán :). A kijelző felbontása is lehetne nagyobb, de azért nem rossz az így se.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#22) [edy]


[edy]
tag

A cikk vegen az iMac pelda azert kicsit tulzas ,az iMacben asztali ivy bridge platform dolgozik , 27colos alapara kereken 100ezer forinttal tobb mint ez a gep ,ezert cserebe kapunk egy 2560x1440 es ips panelt , egy asztali intel core i5 3550 et , egy gtx 660m vgat ami azert kicsit megalazza a a gt 630at , es termeszetesen azt a letisztultsagot es anyagminoseget ,amit. Az hogy valakinek tetszik e egy iMac vagy sem az egyeni kerdes , az pedig hogy az iMac egy pc es egy szobadisz is az pedig egyertelmu. Ezek alapjan nem gondolonam ,hogy a hasonlo kaliberu iMac lenyegesen dragabb ,ugyanis az iMac leggyengebb 27colos konfigja is megveri ezt a rendszert.

[ Szerkesztve ]

Edy

(#23) Neurotoxin válasza HuMarc (#13) üzenetére


Neurotoxin
őstag

"munkaállomásnak meg egy 20 000 Ft-os tablet is elegendő :U" Igen, email olvasásra/pár soros válaszra+ némi internetezésre igen. De bármi egyébre sokkal okosabb választás egy notebook.

Jók ezek az AIO PC-k, de ha kikéne ennyit adni érte, akkor már iMac-et vennék, pedig semmilyen szinten nem preferálom az alma termékeit.

Ez az usb dongle nem valami elegáns megoldás a Lenovo részéről, nem értem, hogy miért nem beépített egységen keresztül kommunikál a billentyűzettel, Phekevel egyetértek. Azt sem értem, hogy mivel nem hordozható, miért kellett rátenni notebookos tápcsatlakozót?

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#24) #06658560 válasza HuMarc (#13) üzenetére


#06658560
törölt tag

Egy 20k-s tableten fut CATIA?

(#25) Xero


Xero
nagyúr

A gép pofás, emlékeztet a régi öreg iMac G4-re. Ennek való igazán a Win8. :K

Ez viszont mókás:
"Mindazonáltal abban a kategóriában, ahol ez a versenyző játszik, egy hasonló kvalitású iMac gép ára jóval félmillió forint fölött van."

Egy 21.5-es iMac ugyan ezt hozza (igen 21.5, hiszen a felbontás stimmel). Erősebb GPU-val, erősebb CPU-val, viszont érintő panel nélkül. Szóval én inkább egy egyenlőséget vonnék a kettő közé. Azt pedig csak halkan jegyzem meg, hogy ránézésre az Apple által csomagolt input eszközök kicsit minőségibbnek tűnnek. Persze lehet, hogy személyes próba után változna a véleményem.

(#26) #06658560 válasza Xero (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

Az egere pocsék számomra. Ok, nálam R.A.T 7 és MMO az etalon.

(#27) F34R válasza Xero (#25) üzenetére


F34R
nagyúr

elbol cserelnek mindkettonel, az ara meg mehetne lentebb is .

(#28) Xero válasza F34R (#27) üzenetére


Xero
nagyúr

A magic mouse nálam sem játszik, de az Apple keyboard teljesen jó. Megjelenése óta használom a vezetékes kivitelét.

Egérből nálam az etalon még mindig a jó öreg Microsoft Intelli Exp. 3.0-m. :P

[ Szerkesztve ]

(#29) edward2


edward2
addikt

Aggyal felfoghatatlan az ára.

(#30) HuMarc válasza edward2 (#29) üzenetére


HuMarc
addikt

Akkor próbáld meg valamelyik másik szerveddel :P ;]

Egyébként egyetértek, ennyiért viszonylag jó használt autót lehet venni :U

(#31) F34R válasza HuMarc (#30) üzenetére


F34R
nagyúr

az tukrozi a mobil hardverek valogatottsagat , azt viszont nem tudni mennyivel "gyegebb" minoseg mondjuk mint egy iMac ami gyengebb specifikaciokkal bir.

(#32) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

az ára teljesen érthetetlen. és ebből 130 rongy csak az áfa = pénz ki az ablakon.
mondjuk még jó hogy 3 év garancia van rá, de szerintem adhattak volna rá 5-öt is ezért az árért.
ezért a kemény borsos árért ráadásul ilyen ultra gagyi vga-val van szerelve, rakhattak volna bele legalább egy 7770-et vagy egy 7850-et is, és csak 8GB rammal, ami lehetett volna 16GB is, ja és még egy legalább 60GB-os ssd sem fért bele az árba . pfff... :U

[ Szerkesztve ]

(#33) Daniel Alves


Daniel Alves
őstag

ellenben sok játékkal így akár a napi szükséges testmozgást egy részét is megoldhatjuk. :F :W

Orbea Orca OMR M10iLTD www.translapschallenge.com

(#34) Xero válasza F34R (#31) üzenetére


Xero
nagyúr

Miben gyengébb egy iMac az érintő panelen kívül? Tényleg nem látom. :F

(#35) Crucio


Crucio
aktív tag

Szerintem sok az ára.
Meg akkor már inkább egy AMD A10-5800k-t kellett volna belerakni, igaz, annak nagyobb a fogyasztása, de úgysem rakosgatják, szóval lehetett volna vaskosabb a gépház, de cserébe jobb a teljesítménye grafikában. Átlag felhasználásra meg szerintem az a 4 magos AMD bőven elég. Nem igazán tudom, ki venne ilyet, de az érintőképernyő tetszik, csak én mondjuk nem használnám ki. Egy rendes asztalon alapból túl magasan lenne, a kezet könnyen fárasztaná, nagyon nem is mozdítható. Esetleg egy dohányzó asztalon lehetne jó a kanapé elé, de akkor meg a perifériák lennének túl alacsonyan. Ördögi kör ez. PC nem érintésre van kitalálva, na :) ettől függetlenül azért érdekes. De fél millió ezért szerintem sok. de hát a Lenovo az prémium név, és meg kell fizetni a márkát ;]

(#36) tntmax


tntmax
aktív tag

Elkezdtem olvasni a bemutató cikket mert már képről nagyon megtetszett, meg egyébként is jó lenne valami ilyesmire lecserélni a monstrum otthoni PC-t.
Először megláttam hogy csak FullHD, ami nem világ vége, gondoltam akkor ez egy jel hogy ez valami belépő szint a "minőségi egybegép" kategóriában, és reméltem hogy mérsékelt árra is számíthatok, valamint arra is számítottam hogy akkor ezen netán még eljátszogatni is lehet ésszerű beállításokkal.. elvégre manapság egy átlagos gépigényű játékot (nekem pl Path Of Exile) FullHD-ba futtatni ahoz nem kell nagy GPU-nak alatta lenni.

CPU, RAM szerintem rendben van, szinte mindenféle munkát lehet végezni rajta.

Aztán megláttam hogy GT630M.. ez komoly? Ez nem hogy gyenge kategória hanem a legleg-alja. Még egy GT640M is dupla teljesítményt ad közel azonos fogyasztás mellett tehát sem komolyabb hely/hűtés/táp igénnyel nem járt volna. Az a GT630M annyit ér mint halottnak a csók, kb az Intel HD4000 szintjén van.

Ezután gondoltam jólvan, ez biztos egy "irodai" konfig, ergo még barátságosabb árra számíthatok.

2 csatornás audio codec.. oké, nyilván a költségcsökkentés nevében, meghát ez egy irodai gép - gondoltam.

1TB HDD, elegendő tárhely melónak, filmeknek zenéknek kikapcsolódáshoz. Egy kis SSD-nek azért örültem volna, egy ilyen kaliberű gépnél mégha irodai is, beleférhetett volna.

Wifi, Gigabit NIC, kártyaolvasó, webkamera.. mondhatjuk hogy standard kiépítés része manapság.

Bluray olvasó / DVDRW kombó, szinte felesleges, de néhanapján jól jöhet.

Aztán jött a hidegzuhany.. 490 ezer... pff. :Y Aztán számolgattam kicsit mielőtt reflexből beböfögném a szokásos elszállt árak rinyát..

Bruttó árak vastag ceruzával:
- 27" FullHD touch screen ~100k (abból indultam ki hogy egy 27" FullHD IPS monitor 80k körül van)
- 1TB 2,5 HDD ~25k
- 8GB DDR3 ~15k
- "szép kompakt billentyűzet + egér, akár rádiós is" ~20k
- Bluray+DVDRW kombó ~30k
- Core i7-3610QM ~50k
- Alaplap ~20k
- Pici ház külső táppal ~20k
-----------------------------------------
Összesen: ~280k (~221k nettó)

210k, azaz 75%-os "Lenovo" felár?

Persze mindenki eldönti maga hogy neki megéri vagy sem. Szerintem pofátlanul durva felár a kisméretű exkluzivitásért, ami ráadásul egy jobbára fapados konfigot tartalmaz.

[ Szerkesztve ]

(#37) tntmax válasza tntmax (#36) üzenetére


tntmax
aktív tag

Egyébként kiegyeznék ezzel az árral, ha:
- QFHD felbontással rendelkezne.
- 512GB SSD lenne benne az 1TB HDD helyett, vagy 256GB SSD a HDD mellett.
- GTX660M diszkrét GPU.
- Valami a sztereónál kicsit többet tudó hangcodec.

Még ezekkel a komponensekkel sem lenne "reális" az árcímke, de úgy már azért emészthető lenne.

(#38) tntmax válasza tntmax (#36) üzenetére


tntmax
aktív tag

Muszáj kijavítanom a hibámat,
Core i7-3610QM ~50k helyett inkább ~80k-val reális, mea culpa.

(#39) szeksziboj


szeksziboj
tag

"10-15 éve kis túlzással szinte csak a szürke egyendobozok léteztek"

Pont, hogy örültem/tünk volna ha legalább szürkék lettek volna 15 éve, mivel fehér, de méginkább törtfehér színűek voltak és slussz-passz, úgy kellett vadászni -vagy jobb híján festeni- ha másra vágyott volna valaki a pécéjéhez.
Aztán a kétezres évek elején valamikor megszűnt ez az ínséges korszak, már alig emléxik valaki rá...

(#40) Xero válasza szeksziboj (#39) üzenetére


Xero
nagyúr

16 éve ilyen is volt: [link]
15 éve, azért már voltak ilyen szépségek: [link]
11 éve pedig ilyenek: [link]

[ Szerkesztve ]

(#41) szeksziboj válasza Xero (#40) üzenetére


szeksziboj
tag

Átlag-legó "PC"... gondoltam beleírom mielött beleköt valaki, hogy persze a gyári gépek ismerték a "szín" fogalmát, de halandó, magyar emberek ritkán vettek anno sgi, mac, ibm, meg ilyesmi "gyári" gépeket, hisz az összerakottak is egy vagyonba fájtak, de úgy látszik késő :DDD

[ Szerkesztve ]

(#42) Xero válasza szeksziboj (#41) üzenetére


Xero
nagyúr

Későn bizony. :) Mondjuk nekem is a PowerMac G3 volt az első igazán színes gép amivel találkoztam 99 körül, de az egy szerkesztőségben terpeszkedett.

(#43) flash-


flash-
veterán

ezér e designér
meg a hátteérr miatt nem fog perelni az apple? :DDD

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#44) dejaris válasza #72042496 (#6) üzenetére


dejaris
addikt

Ennyi penzert kicsit eros kijelenteni, hogy szokasos otthoni dolgokra.

(#45) #31766272


#31766272
törölt tag

Ebben milyen alaplap van? (lehetséges hogy az intel HD graphic együtt működik külső videókártyával?)

(#46) #72042496 válasza dejaris (#44) üzenetére


#72042496
törölt tag

Oké, akkor a nem szokásos otthoni dolgokra is tökéletes. :) ;]

[ Szerkesztve ]

(#47) SaMURaIDrAkE


SaMURaIDrAkE
tag

Ezek a gyártók az árazásnál, nincsenek tisztába a konkurens gyártók áraival? Pl Apple?!

Túl nagy, és nehéz ahhoz, hogy hordozgassa az ember, így értelmetlen az érintőképernyő.
Max valami sznob vesz ilyet, aki nem tudja, hogy mire költse a pénzét, de ha már sznob, akkor is inkább Apple jön szóba.
Tele rakták kacatokkal a gépet, és horror árat kérnek érte. BUKÁS

(#48) fojuzer


fojuzer
aktív tag

Hm nagyon OK,csak valamiért nem mindenki lelkesedik a 2X5 ujas Tapicskálás Ötlet hez/Játéknál még elmegy persze nem asztalin/ azon kivül komoly munkáknál(Mérnöki stb elönye semmi)9S bizti az ára húzos hisz hazánkban ami van kaphato hasoloak Méreg drága Politikus fizetést,jövedelmet feltételez!//Prolik--Nép??/ szóba sem jöhet.Nos kiknek készotik?Milyen felhasználo réteg az mely 2X5 ujas Tapicskálva tud rajta hasznos,értelmes munkát is végezni??Hja s Lábbujjakkal is lehet kezelni??Ki kell igy is probálni! :W :R :C

föolvaso

(#49) Ice&Lime válasza fojuzer (#48) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ja, azt kell mondani a leendő felhasználónak a boltban, próbálja ki uram, tessék csak ráfeküdni a képernyőre és úszást szimulálva kezelni azt a kínai kijelzőt!
csak nem? hát nem megy? majd én rávetődöm, tessék csak figyelni!........ :)

(#50) MZperX75


MZperX75
addikt

Inkább egy monitor+lapos kombó Bár ha van 6kilóm akkor egy ilyen
(I5-2500K+8Giga ram+HD6970M) Tavai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.