Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) solfilo


solfilo
veterán

Bristol Ridge (AM4) tulajok biztos örülnek, igaz, nem lehetnek túl sokan.

solfilo

(#2) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Nem kizárólag Windows 10-re fognak koncentrálni, ez így nem stimmel. Ott van pl. az AMDGPU-Pro driverük Linuxon, amit az ő szóhasználatukkal a "prémium ügyfelek" számára fejlesztenek.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#3) Youri válasza CPT.Pirk (#2) üzenetére


Youri
veterán

Na meg jön a Windows 11 is ;]

RTX ON

(#4) CPT.Pirk válasza Youri (#3) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Win10X meg a "10 az utolsó Windows" után a W11-et majd elhisszük, ha megjelent. :DDD

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#5) GreatL


GreatL
őstag

Mocsok nVidia! Kényszerít! Ja, most nem...

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#6) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Az hogy Legacy statusba kerülnek az említett vga-k az konrétan mit jelent? az latom hogy most nem rakhatom föl a legujabb drivert a r9 290-es gépemre, de időnként kijön azért valami, modjuk hibajavításokkal, vagy már az sem? az újabb játékok profiljai gondolom nem lesznek benne mér soha. vagy nem jön ki semmi, és így a májusi az utolsó ami van?

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#7) Cythyel válasza Youri (#3) üzenetére


Cythyel
senior tag

ráadásul a kiszivárgott verziót darabokra szedték, és az csak egy átskinnelt felpiszkált win10 :W

(#8) Youri válasza Cythyel (#7) üzenetére


Youri
veterán

Jó hát a 7 is csak egy átskinnelt felpiszkált Vista volt :)

RTX ON

(#9) UnSkilleD válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

azt jelenti hogy hogy a májusi az utolsó és kész vége

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#10) Cythyel válasza Youri (#8) üzenetére


Cythyel
senior tag

de ott legalább kijavítottak annyi mindent hogy új oprendszernek lehetett nevezni... a vista egy vicc volt a motorháztető alatt

(#11) Armagedown


Armagedown
őstag

Nem értem, hogy miért kell leállítani a támogatást, még mindig többen használják desktopon, mint Linuxot :C

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) Kansas válasza Armagedown (#11) üzenetére


Kansas
addikt

A saját gyártója is leállította, már másfél éve...
Ha OS patchek nélkül elvolt vele a nép, új AMD driverek nélkül is el lesz.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#13) #52931072 válasza Cyberboy42 (#6) üzenetére


#52931072
törölt tag

Szerintem kb aztt jelenti hogy win10 alatt működni fognak, de az új csomagokat már nem tesztelik velük. Azért a win 10 végét megélik a régi cuccok is. Nálam egy vésztartalék hd 6670 vígan működik naprakész win 10 alatt, úgyhogy nem kell hanyatt homlok eldobálni a kártyákat. Hozzá kell tenni, hogy 8-10 éves cuccokról beszélünk.

(#14) Jagon


Jagon
tag

No para, ami eddig működött, működni fog ezután is.
Van egy régi laposom HD5650M-mel (Terascale 2), hibátlanul megy alatta pl. a Fable.
Nyilván nem BF1-et akarok futtatni vele...

[ Szerkesztve ]

"Mit jelent a rendszerváltás? ... Például Windows telepítés?" - Molnár Krisztián, vlogger.

(#15) GreatL válasza #52931072 (#13) üzenetére


GreatL
őstag

Ki fogják szedni őket, pontosan azért hogy ne keverjenek már be. Az utolsó csomag az, aminek a támogatottsági listájában benne vannak, utána már felesleges keresgélni, vissza már nem fognak jönni.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#16) Dragon3000 válasza #52931072 (#13) üzenetére


Dragon3000
veterán

A lányom gépében van egy 6850, 2016-os az utolsó driver hozzá win10-re, ami a legfrissebb és gond nélkül megy, amíg a neki való játékokhoz bőven elég ez a gép, addig nem fogok benne semmit sem cserélni. Ha meg esetleg nem menne tovább egy következő frissítés esetén, akkor meg visszamenne az eggyel régebbi win10.

(#17) Duck663


Duck663
őstag

"Lelövi a régebbi GCN architektúrák és a Windows 7 támogatását az AMD" Kaptak is egy olyan levelet, hogy csak na. Vegyél új VGA-t, de milyen áron? Ha egyáltalán hozzá lehet jutni. B....ul rosszul időzítik ezt. Na és akkor a windows 7, rengetegen használják még.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#18) Dragon3000 válasza Duck663 (#17) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezen mi a meglepő? Win7 támogatást a legtöbb új drivert igénylő eszköz már amúgy sem kapott, így ha nem a vga, akkor az alaplap, lan, hang, driverek miatt nem lehetett sok esetben használni. A másik, a legfrissebb vga is közülük 6 éves, így már semmi újat nem kaptak az eddigi driverekkel sem, akkor miért is lenne gond? Az eddigi driverek továbbra is használhatóak maradnak, így aki nem akar vagy nem tud váltani, az ugyanúgy fogja tudni tovább használni.

[ Szerkesztve ]

(#19) bozont válasza Dragon3000 (#18) üzenetére


bozont
veterán

Mondjuk azért sokan örültek volna, főleg a mai helyzetben, ha a régebbi kártyák is megkapják az FSR támogatást. Ehhez ugye az SM5 a feltétel és ha jól tudom a GCN1 már SM5.1-es.
Azért egy 270X kártyával ellehet még játszogatni (nyilván nem 4k-ban), de egy 390X teljesen jól használható ma is.

[ Szerkesztve ]

(#20) Dragon3000 válasza bozont (#19) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az, hogy ki minek örül lényegtelen, várható volt, hogy ezek a régi megoldások már semmit sem kapnak az újításokból.

(#21) Duck663 válasza Dragon3000 (#20) üzenetére


Duck663
őstag

Elfelejted a VGA helyzetet, hogy nem lehet kapni vagy ha esetleg néha napján találsz is valamit az horror áron van, amit sokan nem engedhetnek meg maguknak. Hiába akarna valaki új VGA-t venni, ha nem tudja megtenni. Így lényegében kics.sznek a saját felhasználóikkal. Ennek pedig jelen helyzetben igenis fontosnak kellene lenni, azért is mert egy harmadik szereplő készül a VGA piacra.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#22) DraXoN válasza bozont (#19) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Mivel tudja a SM5.0-át könnyen lehet, hogy menni fog az FSR, csak annyit jelent AMD részétől, hogy nem tesztelte (hivatalosan). De nem hiszem, hogy driverben lenne letiltva majd nekik a lehetőség, hogy menjen.

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#23) Abu85 válasza bozont (#19) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

És nem kapták meg?

#22 DraXoN : Igen. Nem validálta az AMD, de amúgy nem tiltják, hogy fusson.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#24) bozont válasza Abu85 (#23) üzenetére


bozont
veterán

Hivatalosan nem. Az hogy esetleg nem hivatalosan működik-e (ahogy DraXoN írta) úgy is kiderül a napokban.

(#25) Abu85 válasza bozont (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Ez egy tök szabványos compute shader effekt. Ha tud a hardver futtatni compute shadert, akkor le tudja futtatni a kódot.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) Tomcat


Tomcat
őstag

Azt hiszem ezzel nálam beverték az utolsó szöget is a Windows 7 koporsójába. Egy ideje már benne volt a levegőben hogy ez előbb vagy utóbb de meg fog történni. Én nagyon sajnálom.

Anno némi barkácsolással megoldottam hogy a Ryzen 3700X-es gépeimet tudjam használni Windows 7-el, aztán a Microsoft tavaly befejezte a W7 támogatást. Sebaj, gondoltam ideje továbblépni az RX590 Nitro+ CF kártyákról ha lesz normális áron RX6800 vagy RX6900 akkor lecserélem a régi kártyákat és használom tovább a meglévő gépeimet. Úgy tűnik hogy ez már nem fog megtörténni. Van 4 db RX 590 Nitro+ Gold és 2 db RX580 Nitro+ kártyám CF konfigokban Windows 7 alatt, ami úgy néz ki már így is marad ahogy van...

Tomcat

(#27) #52931072 válasza Duck663 (#21) üzenetére


#52931072
törölt tag

Mintha az a “harmadik szereplő” támogatná az elavult hardvereit. Kb mind egy ütemterv szerint dobja le magáról a koloncot. Pénzt az új eladások hoznak, a többi csak költség, amit addig viselnek amíg muszáj.

(#28) fatpingvin


fatpingvin
őstag

újabb vas ami már csak Linuxon lesz támogatott? :D

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) GreatL válasza #52931072 (#27) üzenetére


GreatL
őstag

Volt itt már negyedik szereplő meg ötödik is. Nem véletlenül mentek a "süllyesztőbe", vagy állat drágák voltak, vagy rosszul működtek.

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#30) Duck663 válasza #52931072 (#27) üzenetére


Duck663
őstag

Valóban nem jellemző rájuk, de azt is látni kell, hogy ez a felhasználókat a vásárláskor nem igazán szokta izgatni, és egy ilyen VGA hiányos helyzetbe sok felhasználót könnyen lökhetnek ezáltal az Intel karjaiba. Amit valószínűleg nem szeretnének.

Igen pénzt az új eladások hoznak, ami meg is van darabra, csak épp nem a játékosoknál landolnak azok a VGA-k.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#31) joey04 válasza fatpingvin (#28) üzenetére


joey04
titán

az meg senkit nem érdekel. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#32) gejala válasza Duck663 (#30) üzenetére


gejala
őstag

AMD-t már nem érdekli PC dGPU piac. Évek óta látványosan a lehető legkevesebb pénzt teszik bele és mindig utolsó helyen van erőforrások elosztásánál is. Egy kis pénzt hoz még nekik, aztán majd ha nem éri meg, becsukják a boltot. Versenyezni ők már nem fognak senkivel, főleg ha az pénzbe is kerülne.

(#33) Kansas válasza Duck663 (#30) üzenetére


Kansas
addikt

"https://www.youtube.com/watch?v=HSseaknEv9Q"
Azért vedd számításba, hogy az Intelnek per pillanat nincsenek "karjai".
HPC kártyát end user nem vesz, DIY/OEM szintéren pedig egyelőre a GT1030 szintjét tudják kb., de azokat a kártyákat se kapod meg átlag kiskerben és csak spéci alaplapokban működnek.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#34) Kansas válasza gejala (#32) üzenetére


Kansas
addikt

Írod ezt akkor, mikor az aktuális generációjú kártyákkal az AMD épp versenyképes az NVidiával...

Esetleg valamivel alá is támasztod az állításaid, vagy higyjük el csak így bemondásra...?

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#35) gejala válasza Kansas (#34) üzenetére


gejala
őstag

RDNA2-t konzolokba fejlesztették a Sony/MS pénzéből. Nyilván könnyű volt kihozni PC-re is kis befektetéssel. De gyártani persze nem nagyon akarják, mert CPU-hoz meg konzol GPU-kra kell a kapacitás.
RDNA előtt Polaris volt az utolsó értelmes dobásuk, ami szintén konzolszökevény és ott arra se vették a fáradtságot, hogy más teljesítményszintre is behozzák. Kiadtak 5 kártyát a 480 köré szórva és ennyi volt a termékskála. Aki játszani akart, az vett 1070/1080-at, AMD-t nem izgatta a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#36) Duck663 válasza Kansas (#33) üzenetére


Duck663
őstag

Lesz attól erősebb is. 6700-6800 szint körül. RT nélkül. Ami ebben a VGA hiányos időszakban elég veszélyes, főleg jó árazás és mondjuk komolyabb bányászlimittel. Azzal az Intel tud majd szakítani, és felhasználókat elcsaklizni, ez az amire figyelni kell.

#32 gejala: Szó sincs erről, csak a CPU-k prioritást élveznek, arról nem is szólva, hogy rengeteg személyi változás volt, ami szemléletváltozást is hozott, de lassan a helyére kerül minden. Az igaz, hogy árversenyre nem lehet számítani, de az hogy ne érdekelné őket, az simán nem igaz.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#37) Abu85 válasza gejala (#35) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Sok marhaságot olvasok, de a legjobbakat itt találni. Csak így tovább. ;]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#38) Duck663 válasza gejala (#35) üzenetére


Duck663
őstag

Az egész VGA problémakör Rory Read-re vezethető vissza, aki szinte teljesen leépítette a VGA fejlesztést. Mondván, hogy "megmentse" az AMD-t, de valójában csak a saját zsebe érdekelte. A lejtmenet ott kezdődött, de ezt nem lehet úgy orvosolni, hogy közben egy vezető a saját pecsenyéjét akarta sütögetni (Koduri). Most már nincs ez, de lemaradásba kerültek, ezt pedig 1-2 generáció alatt nem lehet behozni. Az RDNA2 nagyon is jó, de kapacitáshiány van, és túlkereslet.

[ Szerkesztve ]

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#39) #52931072 válasza Duck663 (#30) üzenetére


#52931072
törölt tag

Azért lehet vga kártyát kapni, csak győzzed kifizetni. :DDD A fő baj, hogy belépő szintre egyik sem hozott semmit egy ideje. Az nv sem töri magát az 1030 frissítésével, az amd meg az rx550-et árulta belépőnek, de az a köcs.. bányászok meg a viszonteladók miatt bazi drága lett. Az rx580-at is 200 fölött árulják, kenjék a hajukra. Majd lesz valahogy, kivárjuk. A régi kártyákat sokáig fogjuk még nyüstölni. :DD

(#40) Duck663 válasza #52931072 (#39) üzenetére


Duck663
őstag

Ja lehet kedvezménnyel 560e, a jó édes ............................................................................. azt.

RX 580-at nyüstölök én is, 1440p-re kompromisszumokkal még elég jól használható. Bánom, hogy tavaly nem vettem meg az RX 5700XT-t. :(

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#41) Kansas válasza Duck663 (#36) üzenetére


Kansas
addikt

"Lesz attól erősebb is. 6700-6800 szint körül. RT nélkül."

Erre valami forrás és/vagy roadmap?

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#42) #52931072 válasza Duck663 (#40) üzenetére


#52931072
törölt tag

Ecsém, vigyázz rá, az most egy vagyont ér. :DD
Én tavasszal elpasszoltam az rx560-t, jól jött a lé, játszani már rég nincs időm.

(#43) Kansas válasza Duck663 (#40) üzenetére


Kansas
addikt

Én azt bánom, hogy vettem... bár a mostani árakhoz képest szinte aprópénzért(160e) volt, de az összes többi VGA-mmal '92-ig visszamenőleg együttesen nem volt annyi driveres gond, mint ezzel az eggyel.
Bár még kiderülhet, hogy csak a Win10-em van túltelepítve, csak nem igazán van kedvem az újrahúzással bajlódni...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#44) Cythyel válasza Kansas (#43) üzenetére


Cythyel
senior tag

utóbbi időben eléggé sok baj volt a gcn-vega-rdna1 kártyákkal driver szinten, az én 580-asom is orrba-szájba fagyott, sok mindent kipróbáltam, aztán a tegnap előtti chipset és vga driverek frissítése egyenlőre úgytűnik megoldotta... amd fóruma nem segített, és igazából win10 probléma volt, csak eddig tartott az amd-nek hogy driver szinten javítsa a crapsoft hülyeségét

(#45) Duck663 válasza #52931072 (#42) üzenetére


Duck663
őstag

Vigyázok is! :) Gépben tartom és használom! :D

#43 Kansas: Cseréljünk! :P Ne aggódj a 850-es tápom bírni fogja! :D

#44 Cythyel: Én nem tudom, nálam néha jön elő valami apróság, de nagy gáz az nincsen. Sőt újabban a tuningot is veszettül jól bírja. Korábban az 1400MHz elérhetetlen volt ma 1450MHz-en is stabil. Plusz a memória bárminemű piszkálásánál azonnal fagyott, most 2100HMz-re felteszem és semmi gond. Annyi, hogy melegszik. De azt nagyon.

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#46) Yeffy válasza Dragon3000 (#18) üzenetére


Yeffy
veterán

igen, ez varhato volt naluk is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#47) Dragon3000 válasza Duck663 (#21) üzenetére


Dragon3000
veterán

Mivel csesznek ki? Korábban írtam itthon a lány gépében egy 6850 van, ahhoz az utolsó win10 driver 2016-os és hiba nélkül üzemel a legfrissebb win10-zel is. Úgyse foglalkoztak már ezekkel a régi vga-kal, max ha valami nagy gond volt azt javították, de ilyenekről nem nagyon lehetett olvasni.

(#48) AxBattler


AxBattler
félisten

Szemét Nvidia, rohadnamega' Jensen Huang... izé... ööö... miva'? :F

;]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49) Kansas válasza Cythyel (#44) üzenetére


Kansas
addikt

Nekem az előző kártyámmal, ami egy RX480/8GB Sapphire Nitro+ volt, egészen pontosan semmi gondom nem volt a teljes élettartama alatt...
Vegákat, RVII-t kihagytam, nem kell nekem 300W-os kártya.

#45 Duck663: értem én, hogy sas a profilképem, de ennyire nem vagyok madár... :D Most már kibírom valahogy RDNA3-ig, majd cserélem egy RX7700-ra vagy RTX4060-ra.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#50) Z10N


Z10N
veterán

Hat akkor ennyi volt egy korszak. Sunyiban (ahogy szoktak) bejelentes nelkul kivegeztek a GCN1-2-3-t. Az NV legalabb bejelentette, raadasul a Kepler 2012-2013 (2014) felhozatal. De a GCN3 Tonga, Fiji es AM4 apu IGP-k (2014) 2015-2016-osak. Es akkor ment az FSR demozas.

Egy 285/380/380X meg manapsag is elmegy 1080p-re. Egy Fury/FuryX/Nano meg manapsag is megallja a helyet. A 390/390X-t 8GB-tal (2015) most szo szerint kivegeztek, pedig meg sok helyen hasznaljak (bar gcn2). Az 400/500 szeria tele van GCN1-2 toltelek kartyakkal (2016-2017!). Azok is mennek a levesbe. Ennel szanalmasabb huzast el sem tudtam kepzelni...

Innentol kezdve az AMD kuka (es nyugatabbra is ezt hangoztatjak).

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.