Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Olvastam itt Ph!-n olyan hozzászólást, hogy ezek voltak intel legjobb 4-magos processzorai.

Valószínű intel is látott benne fantáziát, mert piacra dobta, de a platform felárat inkább nem fogja kifizetni a user, mert értekét vesztette az a +200Mhz amit ki lehet belőle tekerni.

(#2) ÁdiBá válasza #16939776 (#1) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Személy szerint nem lehetett olyan rossz döntés ennek megszüntetése...
Én is zsinorba 10 magos CPU választottam az X299 alá.

ÁdiBá

(#3) eldiablo válasza #16939776 (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó a tuning potenciál benne, vízzel 5500-5400Mhz random cpuval.
Nyilván átlag felhasználó nem lát benne annyi fantáziát, inkább veszi a desktop vonalat.

(#4) #16939776 válasza eldiablo (#3) üzenetére


#16939776
törölt tag

Akkor elnézést a "lekezelő" +200Mhz-ért.

(#2) ÁdiBá: +600 usd-ért +6 mag igen jól hangzik.

(#5) ÁdiBá válasza #16939776 (#4) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Azért nem ilyan egyszerű a dolog... High End nem első szempont az ár értek hanem a teljesítmény.

ÁdiBá

(#6) Dandris


Dandris
tag

Hali.

Én sem sok értelmét láttam ezeknek a termékeknek, de ha ezt a boltot nézem:

7740x-ből ugyan annyi fogyott, mint a threadripper 1900x-ből, akkor annak sincs létjogosultsága? :P

[link]
[link]

Epyc-re van valami forrásod, hogy teljesít? Elég jókat olvastam róla itt, kíváncsi vagyok hogy állja meg a helyét.

[ Szerkesztve ]

(#7) #95462144


#95462144
törölt tag

Volt értelme simán ezeknek a cpu-knak. Desktop vonalon ami nem HEDT ilyen magas órajelet nemigazán bírnak. Ráadásul a HEDT deszkák azért túlnyomóan el is bírják ezt a tuningot, persze más kérdés, hogy ezeket is delidelni kell ilyen tuningnál. Akinek bivaly erős egymagos erőkellett ezekhez nyúlt.

[ Szerkesztve ]

(#8) Joci10 válasza Dandris (#6) üzenetére


Joci10
őstag

1. Ne csak a darabszámot nézd (ráadásul ez csak egy webáruház; lehet máshol más eladási adatok vannak)! Nézd azt is, hogy az eladott procik mekkora részesedéssel bírnak az adott gyártónál! Intelnél a 260 darab hibahatár alatti számosság (vagyis ezért nem éri meg fenntartani egy eleve halva született platformot), míg az AMD-nél az a 260 már bőven jó darabszámnak számíthat egy alsó kategóriás HEDT-nél.
2. A Threadrippereknél egyszerűen csak letiltanak pár magot, és kész a kisebb variáns, nem kell tovább tökölni a rendszerrel; az Intel oldalán a Kaby-Lake X-eknek külön kellett alaplap + proci tervezés (a Skylake X-es alaplapok nagy része nem ismerte a KLX-eket, és a legtöbb KLX-es alaplapban nem mentek a SLX-es procik - lásd: első hír és második hír).

Vagyis nagyon nem mindegy, mit honnan nézünk. :)

(#9) #16939776 válasza ÁdiBá (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Pedig nem irónia volt, egy 3-5K usd-s konfigban nem tétel +600 usd.

(#10) Tidus válasza ÁdiBá (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Erről van szó.

(#8) Joci10: Hát azokat a TR-eket vegye meg az akinek kell.
Aztán lehet jönni a Meltdown-al meg a többivel, akkor is.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.