Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) icp1970


icp1970
senior tag

Nem semmi.

(#2) Weareus


Weareus
addikt

Sebesen száguldó nyílvessző.

(Tyűűűűűűű....).

Soul of the mind, key to life's ether. Soul of the lost, withdrawn from its vessel. Let strength be granted, so the world might be mended. So the world might be mended.

(#3) Cassi


Cassi
senior tag

A jövő azért nem tűnik túl biztatónak, most, hogy a jelek szerint lemondtak a komolyabb hardware upgrade-ről. Lesz egyáltalán Switch 2 vagy teljesen más irányba indulnak? Ez egyelőre költői kérdés, a Nintendo soha nem kommunikálta világosan a terveit.

(#4) LeventeV válasza Cassi (#3) üzenetére


LeventeV
senior tag

Volt ilyen hír?
Nem követtem mostanában a dolgokat, pedig egy handheld only, olcsóbb Switch-ben reménykedtem.

(#5) Cassi válasza LeventeV (#4) üzenetére


Cassi
senior tag

A mostani állás szerint lesz budget verzió még a nyáron és talán egy minimális upgrade az év vége felé, de az erősebb hardverű "pro" verzióról lemondtak.

(#6) GodGamer5 válasza Cassi (#5) üzenetére


GodGamer5
addikt

"az erősebb hardverű "pro" verzióról lemondtak."
Nagy kár. Egy kis plusz sebesség nem jött volna rosszul.

[ Szerkesztve ]

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#7) Norb79 válasza Cassi (#5) üzenetére


Norb79
őstag

Ma volt hivatalos nintendo "elszólás", hogy E3on nem lesz új HW bejelentés az tuti.

(#8) Hopkins95 válasza Norb79 (#7) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igazán kár érte. Engem egy erősebb hardverrel és kisebb kávákkal valószínűleg meg tudnának győzni. :U

De egyébként nagyon szép eladási eredmény, azt el kell ismerni. :K

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#9) b. válasza Cassi (#5) üzenetére


b.
félisten

Nem volt hivatalosan szó soha pro verzióról, ezt a sajtó kezdte terjeszteni.
Most éppen azt terjesztik, hogy Nintendo Switch telefon készül.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#10) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Csak több Mario és Zeldához hasonló minőségi exkluzív kellene :)

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#11) hokuszla


hokuszla
aktív tag

(#12) LeventeV válasza Cassi (#5) üzenetére


LeventeV
senior tag

Köszi.
Akkor a handheld kiadásban még reménykedhetem.
De igazából a mostanival sincs gond ilyen szempontból.

(#13) jedis


jedis
senior tag

Hát én abban reménykedtem, hogy olyan spórolós verzió lesz a Switch-ből, aminek nem lesz kijelzője, és csak asztali konzol lesz. :U Nekem a gyerek csak a Máriót nyomja a WII-vel, és más nem is nagyon érdekli ( egyenlőre ). A TV-n is elég sokat játszik, isten ments, hogy még hordozható is legyen. :D Ha megveszem neki karácsonyra a Switch-et, a WII után, meg sem mondom, hogy van képernyője, és hordozható, lehet beleragasztom a dokkolóba ! :D

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#14) dabadab válasza hokuszla (#11) üzenetére


dabadab
titán

Ezt nagyon vicces így utólag olvasni :DDD

"Hmmm, csak én érzem úgy, hogy a Nintendo egy pokoli nagy bukta felé galoppozik?" "Ez viszont egy felesleges kacat."
"Szerintem is bukta lesz..."
"6,2" méretben ég az se mentheti meg, hogy mondjuk egy tabletet kiválhatna."
"Európában, és Amerikában ez szerintem bukta lesz."
"Szerintem a Nintendo ennyi zsetonért életképtelen lesz!"
"Ha tippelnem kéne szvsz ugyanarra a sorsra fog jutni mint a Wii U"
"Túl van bonyolítva a koncepció sajnos. És baromi drága is. Bukás lesz sajnos."
stb

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nintendo 64

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#16) Freiherr válasza Dr. Romano (#15) üzenetére


Freiherr
őstag

Kár, hogy nem zokni volt a dobozban.

XXX

(#17) Dr. Romano válasza Freiherr (#16) üzenetére


Dr. Romano
veterán

hehe, szegény gyerek kómába esett volna :)

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#18) Tigerclaw válasza Cassi (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Én azt a pletykát olvastam, hogy idén nyáron várható egy vagy két utód modell. Remélem hogy ez be is igazolódik. A jelenlegibe már nem ruházok be, de ha értelmes hardverrel jön az második gen. akkor abba már igen. Mondjuk nálam super mario, pokemon meg donkey kong biztos nem lesz rajta soha. A Zelda, Skyrim, Diablo jöhet.

Ha tényleg jön, vajon milyen chip lesz benne. Az Nvidia, Qualcomm vagy AMD? Gondolom Nvidia lenne az ideális a kompatibilitás miatt, de nem tudom, hogy van-e friss utódja a Switch-ben lévő chipnek.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#19) Sirandrish válasza dabadab (#14) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ilyenkor bezzeg egy sincs itt :DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#20) orion1025


orion1025
őstag

EZ szép meg jó, de majd újabb húsz évet kell várni valami épkézláb termékre....

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#21) Sirandrish válasza orion1025 (#20) üzenetére


Sirandrish
legenda

A Wii már 20 éve volt? Vagy a 3DS? Hogy repül az idő :))

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#22) orion1025 válasza Sirandrish (#21) üzenetére


orion1025
őstag

Azért a Wii csak egy bohóc bicikli volt, amit egyedül a Mario "húzott". A 3DS egy púder doboz, semmi extrával, mert a DS Lite is hozta azt a szintet, így semmi forradalmit nem hozott. A Switch ilyen szempontból már egy normális konzol lett, méltó is arra, hogy beírja magát a történelembe. Az előző szerencsétlenkedéseikből ez hiányzott, csak egy töltelék volt, vagy egy teljesen egyedi piac, ami szintén a Mario agyhalálra építkezett. Igazából ez a szomorú a nintendóéknál, hogy három címre alapozva minden szemetet el tudnak adni. Ilyen Switch jellegű ugrás viszont majd ezer év múlva lesz, megint visszatérnek a lerágott csonthoz, vagy a réteg termékeikhez.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#23) Sirandrish válasza orion1025 (#22) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szerintem mi teljesen más műsort nézünk :K

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#24) b. válasza Sirandrish (#23) üzenetére


b.
félisten

minden Nintendo hírnek kell legalább egy szemfelnyitó D

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) orion1025 válasza Sirandrish (#23) üzenetére


orion1025
őstag

Az biztos. Hiába van rengeteg gépem, az általad említettek nekem egy forintot sem érnek, és semmi újat nem mutattak fel. A Wii féle mozgásérzékelő csak egy rossz vicc, pont, mint az X360 féle kinect. Tehát a Wii csak ezt tudta felmutatni, azt is hitványul. A 3DS meg egy szokásos förtelmes folytatás, ami az Advance SP csodás megvalósítására épül. Ezeket a japán holmikat az európaiak gyomra kevésbé fogadja be, mint mondjuk egy usanka lakosé. Ott szeretik ezeket a kinyitogatós vackokat, de az europid ember már kevésbé. Persze ha el sem jutna ide, akkor is szép számokat produkálna, de kár a mi vásárlói rétegünkből bármit is leszűrni.

Én speciel hányni tudok a japánok agymenéseitől, pláne a belpiacos portékáikon.

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26) Sirandrish válasza orion1025 (#25) üzenetére


Sirandrish
legenda

Ez oszt nem semmi! :D
A Wii mozgásérzékelője motion+al nagyon is fasza volt. Sőt..2006ban anélkül is forradalmi volt.

Az meg hogy "A 3DS meg egy szokásos förtelmes folytatás, ami az Advance SP csodás megvalósítására épül. Ezeket a japán holmikat az európaiak gyomra kevésbé fogadja be"

Valóban..igaz hogy gyakorlatilag az eladott 70M majdnem egyharmada Japánon és USA-n kívül kelt el de nem baj...biztos az eszkimók vették, mert ugye az Európaiaknak nem kell. :D

Maradjunk annyiba hogy van egy véleményed, amit úgy adsz elő mintha az lenne mindenki véleménye, csak ez nem annyira van így :)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#27) b. válasza Tigerclaw (#18) üzenetére


b.
félisten

[link]
Éppen lehetne Tegra Xavier is...

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) Hopkins95 válasza b. (#27) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ezt épp ma olvastam én is, örülnék is egy ilyen tabletnek, mert nem igen van jelenleg normális Androidos tablet a piacon. S ezt akár egyben játékra is lehetne használni a Shield TV-s játékokkal.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#29) b. válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


b.
félisten

ha nem lesz túlárazott és értelmes médialejátszó is lesz ( 4 K -HDR) plusz esetleg lesz benne VRR is valami úton módon akkor 100% hogy vevő leszek egyre.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#28) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy újra elővehetnék az eredeti Shield tablet koncepciót Steam-re építve. Anno nagyon akartam venni, de Magyarország tiltólistán volt náluk valamiért. A Smach Z évek óta "coming soon" állapotban van, a GDP Win meg nem tetszik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#32) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#31) üzenetére


Hopkins95
addikt

Az utóbbi kettővel az a baj, hogy piszkosul drága. Amúgy én is jobban örülnék neki, ha mondjuk valami saját Linux alapú rendszer lenne rajta és a Steammel működne. Csak aztán ne Microsoft Surface áron jöjjön, mert akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad. Én olyasmi áron várnám, ami a Nintendo Switchcsel képes felvenni a versenyt, viszont azzal ellentétben tabletként is használható.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#33) Tigerclaw válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom arra apellálnak, hogy nincs más Steam-re épülő kézi konzol, így el lehet adni drágábban is. Az azért óriási előny, hogy a játékosnak nem kell megvennie külön a játékokat 50-60 dollárért.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#34) Hopkins95 válasza Tigerclaw (#33) üzenetére


Hopkins95
addikt

Igen, ezért én is gondolkodtam egy ilyenen. De azért álljon meg a menet, egy közepes laptop árát azért nem vagyok hajlandó kifizetni egy mobil chipsetért.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#35) b. válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


b.
félisten

Android alapú lesz ugye igy a steam kizarva szerintem.
A másik meg a kijelzo. Panasonic kijelzo ezzel a felbontással és mérettel kizarja a Switch el való versenyképes árat.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#36) kilua válasza Hopkins95 (#32) üzenetére


kilua
senior tag

Mivel konzolra optimalizálnak PCvel de főleg Intel integrált GPUval! ellentétben, finoman szólva sem fogsz switch árban switch szintű handheld pct találni (és akkor még ott van a játékok betümérete handheld módban, érintő kijelző kezelése, ha valaki emiatt szól be a steam fórumon kb elküldik a fenébe, meg a dokkolás tvre is nehézkesebb mint switchen van olyan pc játék ami ilyenkor kifagy, switchen ilyennel még nem találkoztam : )

Főleg hogy manapság egy olcsóbb csak kézi switchről is pletykálnak, meg egy erősebb switch pro-ról is. A Nintendo persze tagad, de ez náluk nem jelent semmit, a New 3DSt is egészen a bejelentésig tagadták...

(#37) kilua


kilua
senior tag

Most nézem egy switch 300euró most, a gpd win 2 633 euró, switchen teljesen jól fut pl a mortal Kombat 11
https://youtu.be/7n4JXhEwyAw
Hellblade:
https://youtu.be/Xb1BGLGS_UY
Eközben a több mint kétszer annyiba kerülő GPD:
https://youtu.be/qKWMU23nc3E
https://youtu.be/sIxfr8-Sp2Q

Az árkülönbségből veszek 5 teljes árú játékot (bár pl a hellblade is 30dollár volt kis trükkel az amerikai eshopról illetve fizikai játékok esetén használtan is lehet vásárolni, kijátszás esetén eladni)

De én meg úgy jártam hogy egy egész jó pc van HDMI kábellel a tvn, de általában switchen játszok tvn is, pedig handheldnek vettem.

[ Szerkesztve ]

(#38) Hopkins95 válasza kilua (#36) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nekem nem kell egy csodamasina, igazából egy normális tablet elég lenne, mint az Nvidia Shield tablet volt. Miattam fusson rajta Android és vigye azokat az Androidos játékokat, amelyeket portoltak Shield TV-re.

Mert az jelenleg nem állapot, hogy Androidos tableteken egyiken fut az adott app vagy játék, a másikon meg nem, mert „Ez az alkalmazás egyik eszközöddel sem kompatibilis”, egyiken van Vulkan leképező, a másikon nincs, mert a gyártó nem frissítette a drivert.
Csak azt akarom, hogy normális áron legyen, mert drága tabletekkel tele van a padlás.

(#37) kilua A GDP Win 2 azért az árért meg egy nagy vicc. Erről beszélek, ne egy rendes laptop árába kerüljön már egy ilyen mini kütyü...

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#39) dabadab válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


dabadab
titán

"Erről beszélek, ne egy rendes laptop árába kerüljön már egy ilyen mini kütyü..."

Mitől lenne olcsóbb, hogy ha az vele szemben az elvárás, hogy nagyjából hozza egy laptop teljesítményét, de legyen még sokkal kisebb?

DRM is theft

(#40) Hopkins95 válasza dabadab (#39) üzenetére


Hopkins95
addikt

Annyi pénzért, amennyibe a GDP Win 2 kerül már i5-ös/AMD Ryzenes laptopokat kapni. A m3-7Y30 ilyen alacsonyabb kategóriás laptopokban van. Legalább ha kapnánk valami AMD APU-t(következőben már az lesz elvileg), bár őszintén még azért is sokallanám ezt az összeget. Nehogy már azért a gyenge hardverért ennyi pénzt kérjenek. Amúgy általában a 13 colos laptopok is olcsóbbak pl. a 15,6 vagy 17,3-as társaiknál.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#41) SlayerSub válasza Hopkins95 (#38) üzenetére


SlayerSub
tag

Nekem megvolt az első Shield, k1, de játékok minősége sehol sem volt, amiket játszottam azok régi pc portok voltak, és még azt se tudták jól optimalizálni, akadt. Pedig én aztán mindent bevettem, kicsit átállítottam a hardware speedet, egy plus 10C-al feljebb is ment a játék közbeni hő. Igaz az áramfelvételben nem nyultam bele, azt már nem mertem.
A másik a controller hiány, a legtöbb játék nem támogatta az kontrollert, vannak ilyen androidos heggesszük rá a touch screent a gombokra dolog, de nekem azok nagyon pontatlanok voltak.

(#42) Hopkins95 válasza SlayerSub (#41) üzenetére


Hopkins95
addikt

Ez érdekes. Akkor valószínű azért nem jött utódja egyelőre. :R

Én a Tegra X1-es Shield TV-s Tomb Raiderről láttam videót neten meg a Resident Evil 5-ről a Digital Foundry-tól, az előbbi az jól futott, az utóbbi az nem annyira. Bár ez szerintem elsősorban az Android rendszernek tudható be. Azért szerintem nem lenne rossz, ha az X1-es egy tableten futtatná ezeket vagy hasonló játékokat.

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#43) khron78 válasza b. (#24) üzenetére


khron78
őstag

Ahogy ti is mindig itt vagytok és erősen elfogultan imádkoztok akármihez, amire Nintendo van írva. A hiper marketingnek hála elfogyott belőle egy nagyobb szám, de azért én nem esnék hasra tőle továbbra se. A N64 a SNES után kisebb bukásként volt elkönyvelve. Pedig akkor a piac is kisebb volt. A Switch-ből láthatóan kezd kifulladni a történet kb. 2 év után. Az emberek rájönnek, hogy 1db Zelda, meg 15db Mario valóban szórakoztató, csak más nincs is a gépre. Tudom-tudom Splatoon stb. Volt Switch-em 1.5 évig, de eladtam, mert meguntam. Egy normális rally-t nem kapsz rá. PS4-re meg legalább 10 ilyen játék van. Metroid, Castlevania, hol vannak ezek a játékok? Mariozni 3DS-en is lehet, ahhoz nem kell a full HD. Zelda meg WiiU-n is futott már.
Splatoon is onnan indult.
De elég megnézni a Switch top játékokat. A fele indie game, vagy olyan mintha Super Nintendo-ra készült volna. Sima oldalnézetű platform.
125. rókabőr. horror áron. 100eFt a gép, vicc.
Hardverileg elavult, szoftveresen kifulladt.
Nem véletlenül jön a dokkoló nélküli változat. Feltalálják újra a Gameboy Advance-et. Ami nem rossz, ahogy a 3DS se az.
A sok rókabőr, a nyitás hiánya, na meg az elszállt árak, ez az, ami miatt nekem nem szimpatikus a N. Persze ettől még másnak lehet jó és én is több Nintendo terméket kedvelek. A WiiU-t például szerettem és érdekes módon több olyan játékot találtam rá, ami érdekelt, mint a Switch-re. A Switch egyszerre akar lenni kézikonzol és otthoni konzol, csak ez tartalomban nem mutatkozik meg. Hordozni nagy és körülményes, otthonra meg gyenge és tartalom sincs elég rá.

Ja és a lényeget ki is felejtettem. Kinek kényelmes ez a gép? Nekem fél óra után görcsölt tőle a kezem. Borzalmas a fogása.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.