Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) TheLázs


TheLázs
csendes tag

Szekrényalátétnek drága volt...

Viccet félre téve sajnos sokaknak ismeret és bizalom hiányában ez a reális alternatíva. Úgy látom, hogy egy 3+ éves használt business lapos nem csak hogy gyorsabb, és egyéb tulajdonságaiban is messze használhatóbb, még túl is éli a delikvenst.

A 17(+) collos laptopkijelzők szükségességét erősen kétségbe vonom, enélkül a fenti mondatok nem értelmezhetők.

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

(#2) pet007


pet007
aktív tag

Koszonjuk a tesztet, annyit meg meg tudnal nezni, hogy youtube videokat hogy viszi?

(#3) Lalikiraly válasza pet007 (#2) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Youtube nál nekem valamiért csak a full hd jelenik meg, de persze zokszó nélkül megy.
Nagyobb ugye nem is kell mert a kijelző csak 1600x900. Drágábban lehet ezt a típust más konfiggal full hd kijelzővel, de nekem abszolút fölösleges. Nem hiszem, hogy a 2k gondot okozna neki. Ráadásul én az Edge t használom csak...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#4) Lalikiraly válasza TheLázs (#1) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Szia!

Nekem egyetlen alternatívám a 17-es notebook, ugyanis nekünk a lakásba nincs íróasztal, hogy monitort kössek rá, mert akkor nyilván egy kissebbet vennék, nagy monitorral. De nekem erre a fórumozásra, cikkírásra, fotók nézegetése, youtube ilyesmi untig megteszi. Ha szórakozni akarok, akkor a VDJ is szépen fut rajta.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#5) Energie X


Energie X
őstag

Na látom sikerült feltelepíteni mindent :) Esetleg bekapcsolt kijelzős képet is tehetnél fel, én spec kíváncsi vagyok milyen.

(#1) TheLázs: Valóban jobb egy business hardverileg (3.gen i3 már jobb), de itt a lényeg a 17" + akciós áron van sejtésem szerint. Amúgy ha olcsón kéne itthoni PC-t vagy laptopot vennem amit az életbe nem fogok sehova hurcolni én is 17" notit vennék.

[ Szerkesztve ]

>>> ÚJ dobozos Galaxy S21FE tokok és üvegfóliák! Lesd meg adatlapomon! <<<

(#6) peti931 válasza Energie X (#5) üzenetére


peti931
csendes tag

Én pont most vettem egy Dell Latitude e6440-et, kb ugyanennyiért (2000 Ft-al volt kevesebb), de hardveres szempontból köröket ver erre. Nekem fontos volt hogy hosszabb távon gyors maradjon a gép. Pl. a processzor sebességben 190%-al jobb mint ami ebben van. Emelett strapabíróbb is, 8GB DDR3 van benne, 256 SSD + fél év garancia. De ez kb örök élet meg egy nap. Ugyanilyen gépet használok a munkahelyen is több mint 3 éve fejlesztői gépként. Szerintem ilyen keretösszegből logikusabb egy használt business cuccot venni, mint egy gyenge, de új gépet.

Jó, tudom, fontos volt a nagy monitor, meg vannak egyéni preferenciák, de inkább kötök kompromisszumot képernyőméretben, de a többi hardver az legyen gyors.

(#7) Tikakukac


Tikakukac
titán

A szép kijelzőnek azért sziszegtem, mint az Ikarus :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#8) Chaser válasza Tikakukac (#7) üzenetére


Chaser
titán

én csak mosolyogtam...( :

peti931 ezzel a kijelentéssel azért óvatosan, inkább úgy fogalmaznék, amíg működik jó érzés használni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#9) Lalikiraly válasza Energie X (#5) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

igen sikerült a telepítés. Küzdelmes volt az USB boot nem működése miatt és a driverekkel is volt pici gubanc az AMD R2 videókártya illesztője miatt., de megoldódott. Most hibátlanul üzemel. Nagy mázli, hogy volt otthon gyári Win 8.1 telepítőnk. Persze ennyi erővel készíthettem volna 10-es telepítő DVDt már az elején pendrive helyett, de gondolta a fene.

Nem tudom, a Nokia 3-asom mennyire adja vissza a kijelző "tudását", de vasárnap délután megpróbálom nem elfelejteni és készítek képeket!

A fényereje tényleg jó és olyan Youtube videót nézve ami 2K meg ilyesmi, amit valamiért csak full HD ig enged kapcsolni, azon kiváló színei vannak.

A többieknek nekem a 17 es méret mellett fontos szempont volt, hogy matt kijelzős legyen.

Igazából kezdem egyre jobban megszeretni a gépet. Mostmár egyre kevesebbet és kevesebb időrekapcsol be a ventilátor is.Hát majd kiderül, egy SSD bővítésen azért filózok. De valahogy nem halok bele, ha a böngészőnek kell plusz 1 másodperc.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#10) Tikakukac válasza Lalikiraly (#9) üzenetére


Tikakukac
titán

Semennyire nem adja vissza. Koloriméter ;)

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#11) Lalikiraly válasza Tikakukac (#10) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Így, így :)

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#12) TheLázs


TheLázs
csendes tag

(OFF)Hát, akkor itt valóban rétegigény merült fel. Viszont most tervezek asztalt módosítani a szobámban, így most döbbenek rá, hogy az eddigi elrendezés milyen sok szempontból volt ergonomiai fingfűrészelés. Rettenetes volt az eddigi rendszer, most találok ki valami újat, helyette. Ahhoz viszont ragaszkodom, hogy én találjam ki az elrendezést, majd előtte-utána kép is lesz, meg rendes blogbejegyzés.

BTW valaki nem szeretne egy orgonát? Faja Leslie effekt is van benne. De ketten gyertek legalább, mert az emeletről nem lesz egyszerű levinni!(/OFF)

Viccet félre téve, nem mindegy, hogy az ember milyen asztalnál ül, és mennyi helye van.

[ Szerkesztve ]

"Annyi mindenféléhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít” – Örkény István

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.