Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ebx


ebx
aktív tag

inkább 10 év letöltendőt javasolnék

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#2) .mf válasza ebx (#1) üzenetére


.mf
veterán

... vagy tényleges életfogytiglanit. Hátha az már elrettentő erővel bírna... Bár az sem rossz megoldás, mint amit annál az orosz csávónál alkalmaztak... :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Kriza


Kriza
őstag

Na és ha nem tudja kifizetni. Lecsukják 200 évre...? Tömeggyilkosok nem kapnak annyit. Nevetséges. A büntetés mértéke nagyon eltúlzott, szerintem a századrésze is hatásos lett volna.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#4) Tüzi

Remélem hamarosan mindegyikre rárohad a műanyag lakat.

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#5) bambano válasza Kriza (#3) üzenetére


bambano
titán

Amikor utoljára néztem, érvényben volt egy amerikai törvény, miszerint kéretlen spam kérdésben az email postafiókot azonosnak kell tekinteni a fax készülékkel. Az pedig konkrétan meg volt határozva 500 usd/db értékben, hogy faxra küldött spamnek mi a tarifája.

És ez olyan régi dolog, ha én tudtam, neki is tudnia kellett.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) anulu


anulu
félisten

csak ennyi? levelenként 1 csontját eltörni. ja, hogy akkor gyorsan végeznének vele? így járt! száradna magába a keze az összes majomnak, aki spameket küld össze-vissza!

és ezt most nem csak a netre értem, hanem a telemarketinges cégekre is. éjszakás műszakban vagyok ebben a pár napban, este 7-től reggel 7-ig dolgozom. ma 3x keltettek fel napközben a telefonnal. az 1-nél még csak morcos voltam, 2-nál egy szimpla "anyád"-dal lecsaptam, 3-nál úgy üvöltöttem a telefonba, hogy szerintem a túloldalon kiszakadt a dobhártyájuk.

igazán a parlament elé kerülhetne már, hogy ugyanúgy kéretlen reklámnak minősüljön a telemarketing is, mint a spam, és ugyanúgy büntethető is legyen. elegem van, hogy bármit, bármikor csinálok, megcsörren a telefon, hogy nem-e akarok <random dolog> venni.

anyjukat, azt!

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#7) azbest válasza anulu (#6) üzenetére


azbest
félisten

Az a bibi, hogy sok esetben a telefon / sim vásárláakor bleegyeztünk abba hogy marketing célra felhasználják a számot... utólag is biztos vissza lehet ezt vonni, de ha már eladták a szám adatbázist, akkor mindig előkerül újabb és újabb cég aki találkozott vele.

Szegeden nemrég a hallgatók egy részének egyetemi email címére ment szegedi cégektől spam. Ezek általában nem publikusan használt címek... írtam mindhárom cégnek mailt, az egyik válaszolt csak, az is csupán annyit, hogy törölték a címemet... arra, hogy hogyan került a birtokukba a címem egy sem válaszolt.

Egyébként, az egyik spam alapján, korábban megadtuk egy cégnek egy címet (egyetem közeli cég, kedvezmények kapcsán lehetett regelni náluk és talán azt a címet adtam.. de lehet hogy nem, mert ezt kizárólag hivatalos egyetemi ügyekhez tartogatom, saját levelezéshez van más cím és spames témához is van más cím) ...s egy onnan elmenő dolgozó átvitte egy másik céghez, feltette egy levlistára őket (lehet, hogy ráadásul nyilvános módon, azaz bárki láthatta a címeket / vagy pedig más cégeknek is továbbadta)... persze az is lehet, hogy valaki eladta a címadatbázis egy részét. Persze sosem fog kiderülni.

(#8) bambano válasza anulu (#6) üzenetére


bambano
titán

Nekem nem szokott csörögni, én titkosítottam az összes számomat már az elején.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Kriza válasza bambano (#5) üzenetére


Kriza
őstag

Lehet, én nem szoktam ilyeneket nézni. :B De a büntetés akkor sincs összhangban a bűnnel. Tudod, idehaza is ha ellopsz egy-két milliót, becsuknak pár évre, viszont ha a százszorosát, akkor vígan élhetsz. Persze a mi liberális törvényeink mások.

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#10) ngabor2


ngabor2
nagyúr

nem a büntetés mértékét kell növelni, hanem a lebukás esélyét. ha a felderítés az esetek nagyon nagy részében nem jár eredménnyel, akkor hiába büntetnek meg egy emberkét úgy, hogy elméletileg sincs lehetősége kifizetni... a többiek csinálják tovább. viszont ha a spammerek 80-90%-a lebukna, és kapna egy csúnyanagy büntetést (nem irreálisat, csak amit nagyon megérez, hosszú távon is), akkor eléggé lecsökkenne a spammelési kedv. csak ugyebár ekkor jönnek az ombucmancik, és aggályosnak találják, hogy mi alapján lehetett őket lebuktatni, meg hogy az ártatlan embereket is megfigyelik, meg személyiségi jogok, meg anyámtyúkja.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.