Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Jhonny06 válasza Jofi81 (#99) üzenetére


Jhonny06
veterán

Azért ez vicces, hogy külön üzletlista van. Bár gondolom az íze miatt ezt sose fogja annyi bolt árulni, mint egy kommersz sört. Hiába olcsó, az ízvilág azért az emberek 99%-nak szokatlan.

(#102) SunMount3r válasza kovaszoskeny (#98) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Éppenséggel a te példáid és hasonlataid a totál gusztustalanok, bénák és irrelevánsak az épp a "te blogodon belül" (gondolom erre is biztos extra büszke vagy, ha már a "te blogod"). Biztos marha büszke vagy arra a kb. 6 soros bejegyzésre is a téma kapcsán, ami ezt az egészet indította. Bár igen (ettől függetlenül még) én is azt hittem, hogy kb. lesz miért ide komment-el-nem. és ezt most is, a te hsz.-eidtől és véleményedtől függetlenül tartom, mert nem -csak- a te aktivitásodtól függött ez a "topic"...

Szánd amit akarsz, és f@kázd amit akarsz (biztos ezt az alapbeállítottságot szocializáltad be magadnak a személyiség fejlődésed során, jó gusztust hozzá), azon tényeken -szerencsére- úgy se változtathatsz, hogy nekem mi ízlik, tetszik és mi nem... Meg még sok kis millió ember kapcsán sem.

Én nem kritizáltam itt a te és mások ízlését sem, egyetlen releváns, kurrens posztra-ra se reagáltam ledegradálóan, de ha itt "ízlés" kérdésben diktatórikus rendszer lenne, aminek te vagy fő-mufti "megmondó embere", akkor azt talán máskor részletes leírással tüntesd fel a bejegyzésben is....

Több szót tényleg nem vesztegetek erre (érezd ebből is a tisztelet erejét), nekem "war"-ozhatsz, meg sz@métkedhetsz direktbe (bizonygatva a vélt "tökösséged"), az csak a te bizonyítványodat minősíti... Gratula! Gondold át egy kicsit a dolgokat, azt javaslom és szép jó éjszakát (a gyermekien tudatlan énednek is)!

[ Szerkesztve ]

(#103) kovaszoskeny válasza SunMount3r (#102) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Kacc kacc kacc.
Kislányos vaniliás italaid Itt offold tovább.
Vagy tudod mit toljad csak nyugodtan itt is a prüszkölést.biztos beütött a vaniliás cica ital azért vagy felbőszülve :DDD jókat röhögök és szánok továbbra is :)

Kívánom,hogy a nyáron amikor ti csajok összejöttök bogrizni csülkös köripörit a 3-5 óra főzési idő alatt csak meleg vaniliás cicus ital jusson Kérlek videózz végig.

"Több szót tényleg nem vesztegetek erre "
Ezt már az előbb is bekammantottad .....

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#104) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Kicsit túltoltátok ezt a vaníliás Leffe témát szerintem. Ha tudnátok, a craft főzők mimindent főznek néha a söreikbe, nem akadnátok fenn egy kis vanílián. Ajánlom a SörcsaPH! topikot, ott gyakran szó esik ilyenekről. Bár én is jobban szeretem az árpa-/búzamaláta, komló, víz, élesztő felhasználásával készült söröket (láger, búza, ipa, apa, stout, porter stb.), nem idegenkedem az egzotikus ötletektől sem, bár néha azért felhúzom a szemöldököm 1-2 kreációra. A vaníliás Leffére speciel én se vagyok kíváncsi, de alapvetően azért, mert én a Leffét újabban semmire se tartom. Sok év után a télen vettem egyet, és nem ízlett egyáltalán.
Vagy ez a vaníliás a Blond lenne, amit itthon is kapni? Én nem éreztem benne.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#105) kovaszoskeny válasza Dilikutya (#104) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

Telejesen igazad van túltoltuk.(Megkövetem a fórumtrásat is ha sértő volt felé)
Tudom mit főznek bele én is főzők izesített bubis italt ;]

A vita igazán abból alakult ki,hogy leírta milyen finom szerintem meg ,hogy szar .Ezt nem tudta elfogadni .
Sajnos ez egy ilyen játszma a nyilvános kommentelés.Felelőséggel és ok okozattal jár.

Abe due dembella

(#106) mephi666 válasza Dilikutya (#104) üzenetére


mephi666
nagyúr

kóstoltam pár dolgot, ízesítettek közül barbar-t, delirium-ot, belle vue-t, mézes csíki-t meg a különféle szezonális téli-karácsonyi-akármilyen söröket... a barbar nem volt rossz, delirium sem, csak az ára :D a mézes csíki már túl édes volt, a belle vue pedig nem sok gyümölcsöt adott vissza... (a szezonális vackokból pedig általában az 1-1 doboz kóstoló is majdnem sok volt) ami viszont tényleg ízlett, az a szentandrási 9%-os áfonyás (szent andrás könnye) és a meggyes-szilvás sörük... ezekből üvölt a gyümölcs és sörízük is van :K össze sem lehet hasonlítani az olcsó ilyen-olyan radlerekkel őket

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#107) raczger válasza ivana (#87) üzenetére


raczger
őstag

Nálam pont fordítva van, Zähringer Hefeweizen nagyon nem jön be, Edelweiss és a Valentins nem rossz, utóbbi amikor akciós (200 körül), olyankor best buy.
Most Tescoban vettem HB búzát 320-ért, ízben talán veri a Paulanert, de Franziskanert nem.

Tavaly nyáron mákom volt, akkor Metroban lehetett venni 1-2 hónapig nagyon olcsón Erdinger búzát, 220 volt, vettem is 3 rekesszel, aztán legközelebb már duplája volt :(

Staro búza az jó sör, de én azt inkább egy szüretlen világosnak fogom fel, nem pedig búzasörnek, legalábbis nem szabad rá úgy nézni, mint egy bajor búzára, teljesen más.

Búzasörben amit érdemes megkóstolni: Benediktiner Weissbier, Szentandrás Napkincs (csakis csapolva, üvegesen nem jött be, csapolva egyik legjobb) és múltkor meglepődve kóstoltam Sümegen is a helyi búzasört, nagyon jó volt.

Amit kicsit hiányoltam a topikból, a Gössert senki sem említette, 200ft, nincs benne kukorica, teljesen korrekt az íze, hasonló a soproni 1895-höz.

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#108) Blindmouse válasza Dilikutya (#104) üzenetére


Blindmouse
senior tag

A Leffe Blond-ra szokták azt mondani hogy vaniliás íze van. Én inkább egy csöpp banánt szoktam érezni benne. Tény hogy csapolva sokkal jobb.

mephi666:
A Belle Vue teljesen mű, semmi gyümölcs nincs benne. A Lindemans az meg túl van tolva meggylével. A delírium meg a kasteel meg nem úgy készül ahogy kellene, bár mindkettő nagyon finom. A titkos befutó a Mort Subite oude kriek.
Annyi csak a trükkje, ha gyümölcsös sört vesz az ember, akkor olyat kell venni, ami dugóval+kupakkal van lezárva, nem csak kupakkal. Szimplán azért mert az igazi gyümölcsös sör ledobná a kupakot.

Ezt úgysem fogják megérteni akik szerint a gyümölcsös sör lányoknak van. Szimplán azért mert csak Brüsszel környékén lehet gyártani, nincs nagy exportja (hisz elfogy itt is), meg sok munka van vele. 3 év elkészíteni, át kell palackozni egyebek. Átlag magyar soha életében nem kóstolt jó belga sört. Ami exportra kerül, az a tömegtermelés.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#109) Redneck válasza raczger (#107) üzenetére


Redneck
veterán

Búza ügyben Edelweissról az ára miatt alkalmanként átváltok Valentinsre, nekem ízlik, Paulanert ritkán veszek, de néha el szoktam csípni egy-egy akciót! HB búzát is ittam már de nem hagyott mély nyomot bennem, ahogy a Zähringer Hefeweizen sem. Jól mondod, a Staro búza szerintem is kicsit más műfaj, de jó napi sör az árához képest.

Köszönöm a búzás tippeket, meg fogom kóstolni az említetteket!

A Gösser nálam is kimaradt, pedig a Pilsner mellett gyakran veszek, szerintem is korrekt. :)
Néha Stella Artois és Becks is előfordul a kosárban, mikor milyen kedvem van.

Szerk:
A felsorolás végére megszomjaztam, elugrom veszek pár sört, jöhet a Soproni IPA teszt! :))

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#110) mephi666 válasza Blindmouse (#108) üzenetére


mephi666
nagyúr

na igen, gondoltam ilyesmi áll a háttérben... most kóstolgatom ezt a schwarz zahringer-t, jó testes, finom... utána jöhet az ipa: volt egy bontott üveg, amit asszony kezdett meg, de abból már ment ki szénsav, így nem tudok már korrekt véleményt alkotni, viszont mivel úgy sem volt ihatatlan, így lehet hogy pozitív lesz az értékelés :) ...mondom ezt úgy, hogy nem vagyok nagy "ipa-rajongó" (inkább lager+pilsner fogy, testes barnák mellett)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#111) Dilikutya válasza mephi666 (#106) üzenetére


Dilikutya
félisten

A Mézes Csíkit az mentette meg a lefolyóba öntéstől, hogy 800 Ft volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#112) mephi666 válasza Dilikutya (#111) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem se csúszott le pillanatok alatt, de szerencsére nem 800ért vettem, hanem talán feléért... még jó, hogy csak 1-et vettem belőle :) a sima natúr csíki viszont igen jó sör

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#113) Redneck


Redneck
veterán

Megyek tesztelem az IPA-t, nem várok sokat, de remélem túllép a hazai színvonalon! :K

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#114) ivana válasza raczger (#107) üzenetére


ivana
Ármester

Mondjuk szerintem a valentiens vagy az edelweiss se rossz, de inkább zähringert szoktam venni. A HB búza szerintem elég kommersz az előbbiekhez képest, nincs benne semmi érdekes, kicsit ilyen staro búza szint.

Gössert elég régen nem láttam, lehet a tescoban nincs? :(

(#115) Redneck


Redneck
veterán

Ipiapacs, avagy az IPA szerintem:

Talán kicsit túlhűtöttem, ebben a hidegben nem volt túl bölcs lépés... Zavaros, a habja szépen ül.
Gyümölcsös illat, leginkább a finom édes mustra emlékeztet.
Az íze is elég gyümölcsös, a lecsengése enyhén, de csak nagyon enyhén keserű.
Nem rossz, jó az irány! Nem érzem szűretlennek, lehetne jóval sűrűbb, a többi sopronihoz hasonlóan nekem túl vizes.

Így tovább, ez végre egy pozitív példa a hazai sörök vizes húgy posványában! :C

ivana: Tesco Expressben szoktam venni Gössert. Ha jól emlékszem az utóbbi időben a 4 decis tökönrúgást újra fél literesre cserélték.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#116) mephi666 válasza Redneck (#115) üzenetére


mephi666
nagyúr

kortyolva nekem aszús, felböfögve meg valami fenyőízt érzek... :) nem rossz, el fog fogyni, de valószínű nem lesz kedvenc

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#117) Redneck válasza mephi666 (#116) üzenetére


Redneck
veterán

Nálam is hasonló a helyzet, de ha a hűtőt végigmérve választani kell majd, felveszem a "ha nincs jobb behűtve, ez is jó" listámra! :)

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#118) Dilikutya válasza mephi666 (#112) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én a sima Csíkit sem tartom sokra, 350-ért pedig rablás, mikor 299 a Pilsner. Amúgy ízre hajaz a Heinekenre, amit szintén nem tartok sokra. Csíki Barnát meg Székely Sört még nem kóstoltam, most már utóbbit is lehet itthon kapni. Ezért az árért (ezek 500-600 körül vannak) nem is lesz megkóstolva. A Mézes teljes ára 800 Ft környékén van, az rablás, abból is a közönséges.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#119) mephi666 válasza Dilikutya (#118) üzenetére


mephi666
nagyúr

üveggel 350? :) pilsner-t is mondjuk időnként el lehet kapni 200-250 közt, de ez ritka... a heineken-t én sem komálom: úgy tartottuk már 15évvel ezelőtt is, hogy "az iszik heineken-t, aki nem szereti a sört, de sörözést akar imitálni" ...nem szeretem: nekem túl édes, mű, nem igazi sör... nálam a lélektani határ 500 körül van sörben... tiszta fejjel... :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#120) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem vagyok sörfogyasztó, múltkor megkóstoltam, nekem nagyon bejött.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#121) Egon


Egon
nagyúr

Sajnos mióta nem import a Staropramen, igen kevés sör van, ami nekem ízlik. Ilyen a barna Krusovice, és nagyjából ennyi (bár nyilván nem kóstoltam minden, kis hazánkban kapható seritalt).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#122) Graphics válasza Egon (#121) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ismerősnek Csehországból hoztak Budweiser-t, az is valami oltári jó sör :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#123) madgie válasza mephi666 (#116) üzenetére


madgie
titán

Engem böfögtetett, mint a franc, az utóíze is pocsék szerintem, óvatosan duhajkodtam le a lefolyóba.
Hol van ez egy Leffétől...

(#124) Dilikutya válasza Egon (#121) üzenetére


Dilikutya
félisten

Kár, hogy mióta a Heineken forgalmazza itthon a Krusovicét, azóta az Imperial helyett a Svetlét forgalmazzák világosként, és az nem különösebben jó sör. A barna szerencsére maradt, ami volt.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#125) Egon válasza Dilikutya (#124) üzenetére


Egon
nagyúr

Így van, meg tudom erősíteni (pontosabban korábban nem ittam világost, de ami most van, az nem jön be).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#126) Dilikutya válasza Egon (#125) üzenetére


Dilikutya
félisten

Akkoriban drágább volt a Krusovice, 400 körül volt az ára akció nélkül. 300-ért mindig bevásároltam belőlük.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#127) Egon válasza Dilikutya (#126) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kicsit más kategória, de az import Paulaner is ízlik (bár az már olyan drága, hogy csak ritkán engedem meg magamnak).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#128) Dilikutya válasza Egon (#127) üzenetére


Dilikutya
félisten

Paulaner jó. Főleg a búza és az Oktoberfest ízlik, a sima világos nem annyira jött be. Mondjuk alapvetően úgy érzem, a német lágerekkel nem vagyok kibékülve teljesen.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#129) kovaszoskeny válasza madgie (#123) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

a leffénél hugyabb trágya nem sok van még a satro unfiltered is alázza...
hipster kelyhes ratyi sör

[ Szerkesztve ]

Abe due dembella

(#130) madgie válasza kovaszoskeny (#129) üzenetére


madgie
titán

Okcső.

(#131) ivana válasza kovaszoskeny (#129) üzenetére


ivana
Ármester

Hagyjuk már a staro búza az azért elég gagyi bármilyen normálisabb búzához képest. A leffe az olcsó belga sör, nem rossz az, csak belgás íze van, de nem annyira kifinomult.

(#132) kovaszoskeny válasza ivana (#131) üzenetére


kovaszoskeny
aktív tag

olcsó belga és fos.Pontosan azért írtam a starot mert még az is bealázza.

Abe due dembella

(#133) jookomak válasza kovaszoskeny (#132) üzenetére


jookomak
őstag

Úgy rémlik, mintha a világos leffét is elkezdték volna Bőcsön főzni. Akkor pedig megvan a magyarázat miért szar.

Azért egyszer kóstolj majd meg egy vaníliás sört is: [link] ;)

(#134) Dilikutya válasza madgie (#130) üzenetére


Dilikutya
félisten

Tényleg nem jó a világos Leffe. Nagyon rég ittam, akkor ízlett. Vettem a télen egyet, az viszont pocsék volt.

De a Staropramen Unfiltered búza is moslék, pedig azt nem is itthon főzik. Egyszer már 4-5 üvegtől olyan fejfájásom volt másnap, ami egy 10 korsós Jam72/Kolibri/Harapunk Executive Pale Ale stb. estétől soha.

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#135) madgie válasza Dilikutya (#134) üzenetére


madgie
titán

Hova írtam, hogy a Borsodi féle pancsolt szőkére gondolok? :)

(#136) [CsuCsu]


[CsuCsu]
őstag

Csakajosortol vegyetek Primator 24-et. Legjobb ar ertek arany. Most Angliaban elek ezert van lehetosegem high-end sorokon elni. Kedvenc fozdeim a dan Mikeller es a holland De Molen. Egyszer probaljatok ki oket, teljesen uj dimenzio.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.