Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

azért igen kíváncsi lennék arra, hogy ez mennyire átgondolt történet, legalábbis az indoklás alapján.

példának okáért, írták hogy sokan árammal fűtenek. kérdezem én, ha valaki a villanykályhát lekapcsolja és helyette a riggel fűt, akkor mi van?

vagy aki mondjuk saját magának kiépítette mondjuk a napelemes ellátást, most akkor azt is baszogatni fogják?

nagyon nem akar nekem kijönni ez a matek. ráadásul az anonim forrásra visszautalva, 40 kártya még bőven nem az a nagyipari megoldás amiről a rémtörténetek szólnak... bár igaz., ez már fűtésre kicsit sok.

nagyon az az érzésem hogy abszolút nem az energiakrízisre való válasz ez az intézkedés, arra ugyanis a legértelmesebb egy időegységre vetített energiakvóta illetve a maximális teljesítményfelvétel korlátozása lenne az adekvát intézkedés.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) Rage47 válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Rage47
veterán

Szerintem az energiaválság és a természet védelme stb. ami legutolsó helyen érdekli a kormányokat :D Szóval van benne valami, amit mondasz.

(#3) Busterftw válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Busterftw
veterán

A matek ugy jonne ki, ha tudnank mennyi aramot fogyasztanak ezek a rigek osszesen.
Itt szimplan arrol van szo, hogy valoszinuleg eleg szignifikans a minerek fogyasztasa osszesen, igy azt lelovik.

A ket peldad pedig azert irrelevans, mert jo esellyel 1-2 esetben futene valaki riggel es epitett volna ki sajat napelemfarmot az otthoni banyasztra.
A tobbseg siman csak hasznalja az aramot, lasd emberunk a cikkben aki havonta 170 eurot fizet.

2021 novembereben 0.0605 eur/kHw volt az atlag aram Kosovoban.
Tegyuk fel a nap 24 orajaban megy a cucc, akkor 170 euro havonta 2809 kHw osszfogyasztast eredmenyez atlag 3846W fogyasztassal.

40 kartyara leosztva az kb 96W/kartya. Csak erdekesseg. :)

[ Szerkesztve ]

(#4) fatpingvin válasza Busterftw (#3) üzenetére


fatpingvin
őstag

félre ne érts. azzal nekem sincs semmi problémám, hogy lelövik a raktárakban berendezett, több tíz kilowattokat zabáló bányaüzemeket.

az sokkal inkább, hogy ha az értésem tiszta a témával kapcsolatban, ez azokkal is kicseszés akik mondjuk tényleg a lakóhelyükön, néhány kártyával bányásznak, kilowatt alatti összfogyasztással. nyilván ők vannak kevesebben, viszont főleg így a hideg időben ahol amúgy is árammal fűtenek, ott szerintem szó szerint bármi jobb mint simán egy fűtőszálon hajtani át az amperokat, azt ugyanis kétlem hogy Koszovóban annyira jellemző legyen mondjuk a hőszivattyúk telepítése mint mondjuk Skandinávia északi részén.

a másik kérdés meg az, most ki dönti el hogy mi számít bányászatnak és mi nem? ha ez tényleg az áramfogyasztásról szól, akkor tessék f*szra húzni azokat is akik mondjuk szaunát üzemeltetnek magánban, vagy bármi egyéb luxusmegoldásba nyomják a kilowattokat.

attól tartok hogy ez el fog fajulni odáig hogy mondjuk már egy szervert se üzemeltethetsz otthon mert hogy bááááááááányász, tökmindegy hogy a falból mennyit vesz fel vagy amúgy milyen szoftverek futnak rajta.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#5) Polllen válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egyszerűbb megoldás nekik betiltani az egészet, mint vitatkozni azon, hogy miért 3 kártya, miért x watt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#6) Avistan


Avistan
csendes tag

Sok sikert! :D Hogy tudod ezt betiltani egyébként?

(#7) Tigerclaw válasza fatpingvin (#1) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A kryptobanyaszat tul sok tekintetben szurke zonas, ahogy a shared economy startupok is, vagyis egyre tobb oldalrol szabalyozni kell, kezdve azzal, hogy be kell ismerni, az egesz csak penzbanyaszat akarmilyen kamu mazzal is kenik be.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#8) Tigerclaw válasza Avistan (#6) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez jo kerdes. Valoszinuleg nagyon nehezen.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) dokanin


dokanin
aktív tag

Akárki akármit mond, de a kriptovaluta, mint pénz egy kalap szar. Arra persze jó, hogy azt a néhány anonim tranzakciót végrehajtsák, amivel a fegyverekért meg a kábszerért fizetnek.
De az, hogy a videokártyák gittet rágnak gigawattokat felhasználva mikor tényleg kipurcanunk lassan, azért az tényleg vérlázító.
Azt hiszem jobb lenne a világnak ha nem lenne kripto.

[ Szerkesztve ]

(#10) #95462144 válasza fatpingvin (#4) üzenetére


#95462144
törölt tag

"amúgy is árammal fűtenek, ott szerintem szó szerint bármi jobb mint simán egy fűtőszálon hajtani át az amperokat"

Én árammal fűtök és teljesen abszurd, amit írsz valószínűleg nincs benne tapasztalatod.

Hőtárolós kályhákkal szokták ezt megoldani, ami eléggé magas energiahatékonysággal tud működni. Igaz nekem emellett vezérelt áramra van kötve kizárólag, így a tarifa is kedvezőbb, mint normál esetben és nem is megy egész nap, csak amikor a szolgáltató bekapcsolja a vezérelt kört távolról. Egy 10 kártyás RIG egész nap üzemelve többet kajál...

(#11) FattyDove válasza Avistan (#6) üzenetére


FattyDove
őstag

Mondjuk kivonul oda a hatóság, ahol feltűnően nagy a fogyasztás.

#9dokanin: El salvadorban azért valahogy elműküdik a dolog. Pedig ott a legszarabbat választották erre a célra, a BTC-t.

[ Szerkesztve ]

(#12) nemlehet


nemlehet
őstag

És amúgy ezt hogy szűröd? Állami monitorozás lesz a poolokra? Vagy blokkolnak portokat? A nagy több ezer kártyás rendszereket eddig is le lehetett volna lőni ha akarják, mert azt nem könnyű rejtegetni, de aki otthon bányászik 10-20 kártyával max az azért nem olyan nagy fogyasztás.
Egy 3060Ti fogyaszt 110-130 wattot modelltől függően. Ha ebből fut 20 (vagy ehhez hasonló kártyából pl RX6800) akkor az 2600 watt. Ez egy bojler fogyasztása, vagy egy középkategóriás sütőé.
Főleg ha divat árammal fűteni akkor az életben nem mondja meg senki, hogy ezt most bánya eszi vagy egy radiátor. Pesti albérletet pl egy 3-4 kártyás rendszer simán kifűt ha van normális szigetelés.

A kereskedelem betiltása meg megint nem egyszerű, hogyan akadályozod meg hogy az emberek mondjuk eladják valamilyen stablecoin-ért? Oké azt meg tudod nehezíteni, hogy kivegyék EUR-ban, de erre is van ezer egy megoldás. Nem lenne jobb az adótartalmát feltolni vagy valamilyen szabályozott keret közé szorítani mint betiltani? Azt ugye számtalan példán láttuk a történelem során, hogy a tiltás milyen jól működik.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#13) Tigerclaw válasza #95462144 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Raadasul egyre tobben nem direkt futenek, hanem valamilyen hoszivattyus megoldassal, klimaval, ami toredek energiat igenyel.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) Polllen válasza FattyDove (#11) üzenetére


Polllen
nagyúr

Követem a kryptopiacot és nem is vagyok ellene, de ilyenkor mindig felmerül a kérdés bennem, hogy melyik nap mész vásárolni, ha BTC-ben kapod a fizetésed?

Tavaly május-július között nem mentél sehova, mert beszakadt az árfolyam és a pénzed értéke feleződött?

Attól, hogy valamit csinálnak, nem biztos, hogy jó.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#15) fatpingvin válasza #95462144 (#10) üzenetére


fatpingvin
őstag

műszaki szakközépben kezdtem, de igaz egyetemen csak három félév fizikát meg fizikai kémiát hallgattam. nyilván nem vagyok mérnök, de valami halvány elképzelésem szerintem azért van a dologról.

a fűtés energiahatékonysága gyakorlatilag 100%, amennyiben azt nézed hogy a beletolt villamos teljesítményből mennyi alakul hővé. (nyilvánezt lehetne tovább boncolgatni, de leegyszerűsítve nagyjából ez) erre van a szakzsargonban a hőteljesítmény fogalma, pl váltóáramú teljesítményre szokták mondani.

mindegy, nem lényeg. a hőtárolós kályha azért hatékony anyagilag, mert akkor fogyaszt amikor olcsó az áram, amúgy meg egy tök egyszerű fűtőbetétes megoldás. nekünk is volt anno. az olcsó árammal felmelegít egy hőpuffert ami le van szigetelve, aztán amikor kell a meleg akkor ennek a puffernek a hőjével melegíti a levegőt. a hőteljesítményed nem lett nagyobb annál mint ha ezt közvetlenül a levegőbe fűtenéd, csak az időbeli eloszlása változott.

ennél nagyobb hőkibocsájtást azzal tudsz elérni, ha az elektromos teljesítményből származó hőt valahonnan máshonnan nyered ki, és erre valók a hőszivattyúk amit írtam, fenn északon nem véletlenül használnak ilyeneket, ugyanis lényegesen több hőt tud a beltérbe jutattni mint amennyi energiát a kompresszor elektromos áram formájában felvesz. cserébe ugye az épületen kívüli modul ugye lehűl, révén onna veszi fel a plusz hőt.

ha kicsit jobban átgondolod, egy mining rig is lényegében a felvett teljesítmény túlnyomó többségét hővé alakítja, áttételesen is (az információfeldolgozással járó entrópiaváltozás itt nem annyira játszik ugyanis a hőtermelés elsősorban abból a tökéletlenségből adódik hogy az alkatrészek nem tudnak ideális logikai áramkörként működni, leszenk fel meg lefutó élek ahol van veszteség, van ellenállása a lapkának, etc...) szóval a mindenféle világító bizbaszok és a ventilátorok mechanikai munkáján túl lényegében az egész hőként fog megjelenni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) fatpingvin válasza #32839680 (#16) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez világos, de nincs ellentmondás. amit írtam az ennek fényében is ugyanaz marad.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#19) fatpingvin válasza #32839680 (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

ez tetszik :D

mondjuk a teljes képhez hozzátartozik, ha tényleg az energiaválság a gond, akkor szerintem az lenne a normális válasz hogy ahol hirtelen megnőtt a fogyasztás, oda küldenek egy hivatalos levelet hogy tessék bélám, itt a kimutatás, az elmúlt két hónapban ötszörösére nőtt az áramfogyasztásod, nem érdekel hogy mitől és miért, leszel szíves nyolc napon belül megszüntetni az okot különben lekapcsoljuk nálad az áramot.

nem azon kell elkezdeni baszakodni hogy most konkrétan mitől van ez, hanem a végeredményre fókuszálni: lépjen vissza a fogyasztás értelmezhető mértékre.

sportszerű könnyítés lehet hogy ha valami kifogásod van ez ellen akkor kérhetsz valami rendkívüli vizsgálatot hogy neked igenis indokolt, de akkor tényleg ától cettig átviszgálnak az ingatlanban mindent, minden biztosítékkört végigkapcsolgatnak, megnézik hogy ténylegesen mi fogyaszt ennyit és ennek megfelelően adnak ki speciális engedélyt a nagy áramfogyasztásra.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#22) fatpingvin válasza #32839680 (#20) üzenetére


fatpingvin
őstag

termodinamikai hatásfoka közel 0 ha úgy nézed, az entrópiaváltozás szinte mérhetetlenl kicsi a teljes energiafogyasztáshoz képest.

ha fűtőtestként kezeled, akkor közel 100%, az egyetlen cucc ami eszembe jut hogy nem ilyen az a monitor, mert annak van értelmezhető fényteljesítménye is.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#23) Busterftw válasza fatpingvin (#4) üzenetére


Busterftw
veterán

Anyueknak otthon van infra szaunajuk. Heti 3x fel orat szoktak hasznalni.
Itt meg 3800W porog 24/7-ben.

Szerintem ezt a telen geppel futenek szegenyek vonalat el kellene engedni.
Nalunk klima van, de otthon is sokaknak a csaladban, mert siman kivaltja a faval/szennel/gazzal torteno szorakozast. Ez is arammal futes, nem kell futoszalakra gondolni.

(#24) fatpingvin válasza Busterftw (#23) üzenetére


fatpingvin
őstag

mi fával és gázzal fűtünk, ilyen pazarló hiábavalóságok nálunk nem nagyon vannak. az előszoba elég nagy hőcsapda, nem véletlenül raktam oda a szervergépemet, egyáltalán nem baj az a pár tíz wattnyi hő amit kiad magából.

a "klíma" amúgy amiről te beszélsz, megnézted valaha hogy hogyan működik? vagy hogy gondolod, árammal hogy máshogy lehet fűteni azon kívül amiket írtam?

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#25) #95462144 válasza fatpingvin (#15) üzenetére


#95462144
törölt tag

Azt azért megnézném, ha valaki egy bányászgéppel fűtene. Már csak a hangja miatt sem nyerő ötlet. Az egy dolog, hogy hőt termel, de nem is ez a feladata. Én eleve az idézett szövegre reflektáltam, mert elektromos fűtés szempontjából egy RIG minden csak nem jó, füldugóval lehet persze. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) fatpingvin válasza #95462144 (#25) üzenetére


fatpingvin
őstag

nézd meg bátran. sokkal többen csinálják mint gondolnád, egy mining riget bedobozolsz OSB lemezzel a pincében, beleraksz egy komolyabb szellőztető ventilátort, és máris be is lehet kötni a ház szellőzőrendszerébe. a tengerentúlon ezt igen sokan csinálják így.

ha a profitért bányászol és nem csak azért mert át akarod forgatrni kriptóba a fiatot, akkor mindenképpen érdemes az ilyen lehetőségeket végiggondolni, hogy mibe tudod még integrálni a rendszert.

szerverek hulladékhőjével fűteni nem mostani találmány. kicsiben is, kb amióta a homelab műfaja létezik, azóta csinálják az emberek. nekem is pl tavaly télen az egyik szervert kiraktam a hidegházba ahol a kaktuszokat meg a többi klímaidegen dísznövényt teleltettük, hogy ne fagyjanak meg.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#27) #95462144


#95462144
törölt tag

#26fatpingvin

Azt én elhiszem és láttam is, hogy létezik life hack, de amint a cikk példája mutatja illetve a kriptoban lévő bizonytalansággal sem lehet hosszútávra tervezni.
Főleg, ha egy komplett fűtést épít erre valaki (nekem eszem ágában nincs, de bányászni sem, van munkám, nincs kedvem azzal is az időmet pazarolni, hogy bányászattal foglalkozzak).

Például a VGA gyártók is próbálkoztak bányászatra kihegyezett kártyákkal, nem igazán vette senki. A fenti példa miatt bizonytalan a jövője, a gamer kártyákat el lehet adni utána, ha bedől az ipar és kevesebb a veszteség. És a globális tendencia az, hogy hamarosan mindenki szabályozni fogja vagy betiltja a jelenlegi helyzetben erre jövőt alapozni butaság.

[ Szerkesztve ]

(#28) fatpingvin válasza #95462144 (#27) üzenetére


fatpingvin
őstag

igazad van részben, de nincs ellentmondás.

fűtésbe főleg bitcoin minereket volt szokás bekapcsolni, főleg ha amúgy is villanyfűtésed lenne. azért azok nem most kezdődtek és jópár évre lehetett velük tervezni.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#29) Busterftw válasza fatpingvin (#24) üzenetére


Busterftw
veterán

Bajnak nem baj, itthon irodaban en is erzem a gep meleget este ha jatszok, de senki nem erre alapozza a lakas/haz futeset telen.

"sokkal többen csinálják mint gondolnád"
Gondolom erre van valami forrasod, merheto statisztika rola.
Kb valoszinuleg senki, Koszovoban meg foleg nem, mert a nagyobb mining rigek eleve nem lakasokban vannak az hotziher.

(#30) fatpingvin válasza Busterftw (#29) üzenetére


fatpingvin
őstag

határozott forrásom nincs, egy csokornyi esettanuilmányom van, ha érdekel érdemes körülnézni redditen (r/homelab) elég sokan akik nagyobb vasakat üzemeltetnek otthon, beleintegrálják a fűtésrendszerbe a hulladékhőt.

a Koszovóra vonatkozó megállapításoddal nem tudok vitatkozni, ebben igazad van, viszont ahogy írtam, nem is a naygüzemekről beszélek. azokat tényleg lőjék le a bánatba.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#31) hankock


hankock
tag

Régen a csúcs fogyasztás december-január környékén volt.
Aztán jöttek a klímák és már nyáron is csúcsra van járatva a hálózat.
Sőt pár éve volt olyan, hogy a nyári fogyasztás már több volt mint télen.
Erre rájött még az elektromos autók töltése, meg a kripto bányászat.
Ezt már a jó hálózatok is megsínylik, nem csak az Albán féle himihumik.
A napelemek (HMKE-k) is csak kárt okoznak, de állami szinten nyomják, adják a támogatást, mert nincs jobb és a zöld kvótát el kell érni.

(#32) fatpingvin válasza hankock (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

mert miért okoznak kárt? ezt fejtsd már ki.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) Janika--1982


Janika--1982
aktív tag

Helyes,tiltsák be világszínten! :K
Dolgozni kell,pont. :(((

Nagy János

(#34) fatpingvin válasza Janika--1982 (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

lyézus...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) hankock


hankock
tag

Két alapszintű problémát és rengeteg egyéb hibát okoz.
A két alap.
Bekapcsoláskor megemeli a feszültséget, kikapcsoláskor meg lecsökken. És mivel ezt egy pillanat alatt teszi meg, nem fokozatosan ez problémát okoz a hálózatban legyen az külső vagy belső, vagy a szomszéd. :C
A másik az hogy a hálózatban 50Hz szinusz frekvencia van, míg az inverter egy digitális "hullámot" hoz létre és pumpálja a hálózatba.
Németországban e miatt már többször volt rendszer leállás, mert az alállomásokban, erőművekben ezt a digitális "hullámot" a védelem úgy érzékelte, mintha "kiesett" volna a szinuszból és leoldott.
Most helyi un puffer (önszabályozós) transzformátorokat szerelnek, ennek egy baja van, hogy 4x annyiba kerül, mint egy normál tr.
Az egyéb problémák közé pedig a szabványtalan feszültségek, a téli-nyári üzemállapotok (pl. azért lesz nálad +2 áramszünet, mert a szolgáltatónak "csapolnia" kell majd a trafót) stb., stb. tartoznak.

(#37) fatpingvin válasza hankock (#35) üzenetére


fatpingvin
őstag

várj. te most a visszatáplálásról beszélsz kizárólag. ez viszont nem a napelemek sajátja. ha saját zárt láncon használom, azzal nem látom mi baj lenne.

@morgyi: egyrészt igaz, de a másik fele meg az hogy ha választani kell hadd ne egy országos szintű mamutnak kedvezzünk már a kisemberrel szemben :) azzal egyetértek hogy alapvetően nem visszatáplálni kéne hanem úgy méretezni hogy amikor termel akkor el is használd, de ez megint részben egy másik kérdés.

magam részéről az egyik legértelmesebb megoldásnak, ha nem is a legolcsóbb vagy leghatékonyabb, de kis léptékben megvalósíthatónak azt tartom hogy a mérőóra után bedobsz egy remek vezérlőállomást ami nagyááramú relékkel kapcsolgat a hálózati és a helyi forrás között, amit meg a helyi forrás pluszban termel, azt szépen átirányítod egy nagyobb teljesítményű kvázi UPS-be, amikor meg nem termel akkor abból veszel ki.

most így hirtelen nem fogom ideimprovizálni a kapcsolási rajzot de a lényeg szerintem érthető.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#39) arnyekxxx válasza hankock (#31) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Sőt pár éve volt olyan, hogy a nyári fogyasztás már több volt mint télen.

Mikor?

(#40) fatpingvin válasza #32839680 (#38) üzenetére


fatpingvin
őstag

szerintem elég torzan látod ezt a dolgot, főleg annak fényében hogy a közművekre akármennyire piaci, mégiscsak némileg más szabályok vonatkoznak mint az egyebekre.

amúgy, benzinnel megcsinálták, miért ne lehetne valami olyan dologgal is aminek mondjuk van azon túlmutatóan némi értelme hogy olcsón felvásárolhatóvá tegye a kutakat?

a plusz energiát szeméthez hasonlítani... hát... erről nem fejtem ki mit gondolok.

visszatérve a kérdésre, ennek a visszatáplálásos dolognak valóban nincs sok értelme ha egyrészt nincs meg rá a szolgáltatói szándék, másrészt meg csak néhányan vannak akik vissza tudnak vagy akarnak termelni.
viszont kikiáltani hogy hülyeség meg igenis függjön csak mindenki 24/7 a szolgáltatótól, ez szerintem egy elég rossz irány.

abban mindensetre szerintem egyetértünk hogy az optimum amire törekedni kell az hogy lehetőleg mindenki használja el lokálisan azt az energiát amit megtermel, illetve vice versa, lehetőség szerint termelje ki a fogyasztásának minél nagyobb részét. azaz fedje le lokálisan a kereslek és kínálat találkozását. a közmű meg azokat lássa el elsősorban akiknek erre nincs lehetőségük akár anyagi akár technikai okokból.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#41) arnyekxxx válasza fatpingvin (#37) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ez viszont nem a napelemek sajátja. ha saját zárt láncon használom, azzal nem látom mi baj lenne.

És ki használja úgy?

l hadd ne egy országos szintű mamutnak kedvezzünk már a kisemberrel szemben A végén úgyis a kisember fogja megfizetni a backuperőművek fenntartását/üzemeltetését. Jelenleg persze a napelemmel nem rendelkező kisember fizeti, hogy jó legyen a másik "kisembernek"

"másrészt meg csak néhányan vannak akik vissza tudnak vagy akarnak termelni." Kb minden tetőre pakolt napelem így működik, szigetüzem szerintem csak mutatóban van az országban. Tudod a "Nullázd le a villanyszámládat " szlogen, nyáron délben túltermel a napelemes (van egy tippem, hogy hányan állnak neki olyankor sütni, főzni, mosni meg hegeszteni a keritést csak hogy elhasználják helyben amit termeltek) csak hogy este meg télen meg szivja Paksot meg az importot.

[ Szerkesztve ]

(#42) fatpingvin válasza arnyekxxx (#41) üzenetére


fatpingvin
őstag

ezt mondom. a szigetüzem lenne az ideális működés, csak ugye ehhez nem a mostani berendezkedést kéne reszelgetni hanem az egészet újragondolni...

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#44) fatpingvin válasza #32839680 (#43) üzenetére


fatpingvin
őstag

nem vagyok híve a tervgazdaságnak, és remélem érzed hogy azért a kenyér és a villany ára között van némi koncepcionális különbség.

amúgy most egyáltalán miről vitatkozunk? mert én azt látom hogy a lényegben alapvetően nincs ellentmondás.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#47) hankock válasza arnyekxxx (#39) üzenetére


hankock
tag

2015

(#48) fatpingvin válasza #32839680 (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

jó, szerintem hagyjuk mert többedik kör óta elbeszélünk egymás mellett, ennek így nem sok értelme van.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#50) fatpingvin válasza #32839680 (#49) üzenetére


fatpingvin
őstag

mondom hogy hagyjuk ugyanis ebből a kommentedből egyértelműen kiderült hogy nem értetted meg amit írtam. olvasd át még egyszer az eszmecserét, rá fogsz jönni hogy egy szalmabábot püfölsz éppen.

[ Szerkesztve ]

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.