Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#24) shtml válasza Viszlát (#14) üzenetére


shtml
őstag

Kérlek, ne vedd akadékoskodásnak, de kíváncsi vagyok, milyen mélységben tervezed elvégezni a javításokat.

Helyesírás
muszály, játsza és társaik. Evidens, hogy ezeket javítod.

Nyelvtan
"Sokaknak szüksége lenne egy nyelvi korrektorra" Ez egyeztetési hiba, helyesen: sokaknak szükségük lenne rá.
"Neked is ki kell próbálni ezt a cuccot." Helyesen: Neked is ki kell próbálnod - szintén egyeztetési hiba. Az ilyen hibákat is javítanád?

Nyelvhelyesség
Igen sok dolog tartozik ide, példa egy friss hozzászólásból: "nekem elég izzadtságszagúnak tűnik a dolog". Helyesen izzadságszagúnak, mert az izzadtság kicsit mást jelent. Vagy: "Nem nagy fáradtság elküldés előtt átolvasni a szöveget." Természetesen itt a fáradság szó a helyes.
Hasonló az egyenlőre használata az egyelőre helyett, ez nem helyesírási hiba, mint pl. a muszály.
Ide tartozik az állandósult szókapcsolatok hibás használata is, pl. "egyetlen porszem alkalmas az 500GB-nyi adat semmissé tételére", ui. itt a megsemmisítésre gondolt az illető, a semmissé tenni kissé mást jelent.
Szintén nyelvhelyességi hiba a "mit értesz ez alatt" használata a "mit értesz ezen" helyett.
Most más nem jut eszembe, igen szerteágazóak lehetnek a nyelvhelyességi hibák. Ezeket javítanád?

Fogalmazási hibák, logikai hibák
Anno a counter-strike.hu- letesztelték az összes Razer Logitech..... Gaming egeret függetlenül attól, hogy optikai vagy lézeres, hát torony magas gyűztes lett az MX500, amit sajna már nem lehet kapni. Szorosan a nyomában az MX518.
Egy toronymagasan győztes holminak ugye nem lehet szorosan a nyomában egy másik. Nem tudom, érdemes-e eddig elmenni a javításban.

Stílus
Ez már egészen más, stílus dolgában nincs egyértelműen jó vagy rossz, de azért nem árt figyelni rá, csak ugye ehhez mélyen bele kellene nyúlni a szövegbe. Szerintem a stílust hagyni kellene úgy, ahogy van.

Kiegészítés a nyelvtanhoz:
"Az írónak kell megfogalmazni az írást." Helyesen: megfogalmaznia.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.