Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Lauda válasza philoxenia (#50) üzenetére


Lauda
félisten

Mi alapján kapjon méltányosságot?

Jegy nélkül parkolt. Emiatt bünti.

Jegyet váltott olyan rendszámra, amivel nem parkolt. Ezt nem nagyon tudja bizonyítani.

[ Szerkesztve ]

(#52) philoxenia válasza Lauda (#51) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Kifizette a parkolóhelyet, rossz rendszámra ugyan, de ahol állt ott ő fizetett.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#53) Lauda válasza philoxenia (#52) üzenetére


Lauda
félisten

Jegyes rendszerben oké. Mobilos parkolásnál már bukó.

(#54) sztanozs válasza Lauda (#49) üzenetére


sztanozs
veterán

Nem is firtattam

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#55) Viszlát válasza Lauda (#53) üzenetére


Viszlát
addikt

A méltányosság az pont arról szól, hogy hibázott valaki, de elismerik a szándékot. Ha nem az a cél, hogy mindenáron lehúzzák valahogy az embert, akkor ez remekül tud működni.

Egy példa: 2004-ben útban Spanyolországba, sikerült "elhagyni" az olasz autópályajegyet amit Villach-nál, belépéskor kaptam. Július közepe volt, baromi meleg és Verona magasságában elromlott a légkondi az autóban, így csutra letekert ablakkal mentünk a 40 fokban, a jegy meg be volt tűzve a tetőn a napszemüvegtartó fölé, aztán jól kikapta a huzat. Ráadásul pont egy viadukton történt mindez, így bár félreálltam és visszasétáltam, nem sikerült megtalálni. Saját hülyeség értelemszerűen, írott szabály szerint a jegy hiányában párszáz eurós díjat kell fizetni kilépéskor, nem volt mit tenni, beletörődtem és mentünk tovább. A francia határhoz érve aztán szépen félreálltam és az egyik fizetőfülkés hölgytől megkérdeztem, hogy mi a teendő, ha elveszett a jegy. Mondta a büntetést, de aztán egyből kérdezte, hogy mi történt és amikor elmondtam neki, akkor telefonált a műszakvezetőjének, aki totál segítőkészen állt az egészhez. Megkérdezte, hogy meg tudom-e mondani, hogy nagyjából mikor és hol léptem be az országba, illetve, hogy letértünk-e valahol a pályáról. Meg tudtam neki mondani szinte percre pontosan, és le sem tértünk, így kis türelmet kért, felírta a rendszámot és a kocsi színét, típusát, majd eltűnt az irodájában. Szűk negyed óra múlva jött, hogy megtalált minket a rendszámfigyelő kamera felvételei között és a rendszer szerint sem tértünk le sehol, úgyhogy itt egy pótjegy, ezzel fogok tudni fizetni a kilépőkapunál, büntetés nincs, csak a normál autópályadíjat fizessem ki, ami 46 euró volt a teljes szakaszra nézve. Így is lett, én annyira meg voltam illetődve, hogy majdnem megköszönni is elfelejtettem a korrektségét.

Nah, ez a méltányosság.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#56) philoxenia válasza Viszlát (#55) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Magyarországon is újra van mód, hogy ha felhajtasz bármely okból a pályára, záros időn belül még vehetsz matricát büntetés nélkül.
Parkolást neten fizetve, nem tudom, hogy helyhez kapcsolható-e konkrétan, de valószínűleg csak körzethez, így nyilván azonnal kellene észrevenni, utólag már nem ellenőrizhető, hogy a "rossz" rendszámmal megvett jegyhez tartozó autó ténylegesen nem parkolt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#57) Lauda válasza Viszlát (#55) üzenetére


Lauda
félisten

Ebben semmi méltányosság nincsen. Visszakövethető volt a belépés , illetve az útvonal, teljesen egyértelmű helyzet.

A jegyes rendszerben ha elütöd a rendszámot és az ellenőr lekamerázza a kocsit és ott a jegy rossz rendszámmal, az oké, megvetted a hegyet csak nem jó a rendszám. Mobilos parkolásnál ez legtöbbször nem visszakövethető.

(#58) Viszlát válasza Lauda (#57) üzenetére


Viszlát
addikt

Látom a szövegértés még mindig nem erősséged. Nem baj, újabb 5-6 év múlva lehet megpróbálkozom újra. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#59) Lauda válasza Viszlát (#58) üzenetére


Lauda
félisten

Tökéletesen értem amit írtál. Nem elismerték a szándékot, hanem azt a kamerák rögzítették. Minden egyértelműen bizonyítható volt, csak jelezned kellett, hogy elveszett a jegy.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.