Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kortic


kortic
tag

Azta :Y :C :C :C
A következő Huawei és Honor telefonok ezzel a SoC-cal felszerelve ütni fognak. Ha megfelelően kicsi a csíkszélesség, akkor biztosan győztes SoC-ot gyártanak majd a HiSilicon műhelyben.

(#2) moleculez pontosan :))

[ Szerkesztve ]

Local phone smartass, exMobiltudós, szerviztechnikus - kijelzőcsere nélkül nem telefon a telefon

(#2) moleculez


moleculez
veterán

Ebreszto Qualcomm, offenziva van...

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) akooos


akooos
veterán

Csak tegyék bele egy 5,2"-os full hd-s, jó kamerás, 3500< akkus telefonba és nem kérek mást.
Mi lesz vajon az első? Huawei P9? Mate 8? Várós a SOC

(#4) tjb007 válasza moleculez (#2) üzenetére


tjb007
nagyúr

Offenzíva? Hol?

(#5) galaxys80 válasza kortic (#1) üzenetére


galaxys80
veterán

Azért azt megjegyezném, hogy a vásárlók 95%-nak lövése nincsen róla, hogy milyen SOC van egy telefonba. Nem is érdekli.

(#6) #86973952 válasza akooos (#3) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mate 8 szinte kizárható.

Honor 7+, de sanszosabb, hogy a P9 lesz az esélyes. A telefon bemutatójának dátumától függ.

moleculez:
Ez semmilyen hatással nincs a Qualcomm -ra.

[ Szerkesztve ]

(#7) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Jó látni az új mali grefikus gyorsítót :) Én azért megvárnám erre a többi gyártó válaszát is.

Finn the human

(#8) aprokaroka87 válasza moleculez (#2) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

azért a snapi810 hibája miatt nem csődbe a Qualcomm

Viszont a cortex a57 elhagyása lehet jó dolog lesz,az egy alapjaiban hibás cpu kiadás

(#9) crue válasza kortic (#1) üzenetére


crue
őstag

A megjelenésig úgyis sikerül elcseszniük. Egy kicsit faragnak ebből, visszavesznek abból és raknak bele egy gyengébb IGP-t. Ahogy szokták.

(#10) akishamis


akishamis
csendes tag

Remélem, h már a Mate 8 is ezzel a chipsettel fog kijönni!

Nokia 3210+Windows 95

(#11) akishamis válasza #86973952 (#6) üzenetére


akishamis
csendes tag

A Mate 8 miért lenne kizàrható? Hisz az lesz az őszi szezonban az egyik zàszlóshajójuk.

Nokia 3210+Windows 95

(#12) Csapoati válasza moleculez (#2) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ezt csak a Huawei/Honor hasznalja, igy szerintem nem sikitoznak a Qualcommnal felelmukben.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#13) etohun


etohun
aktív tag

ez akár egy újraéledő D széria is lehet... volt róla szó

(#14) #86973952 válasza akishamis (#11) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert várhatóan szeptemberben lesz Mate 8. Újabb Kirin viszont addig kizárható.

Ráadásul láthatóan az idei zászlóshajókat egy szinten tartják a korábbi gyakorlattal ellentétben. Kirin 930/935. P8, P8 Max, Honor 7 (MediaPad X2 csak mellékesen).

etohun:
Igen, volt róla szó. Bár erősen pletyka szinten szerepel a D8.

[ Szerkesztve ]

(#15) zeon.hu válasza #86973952 (#14) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

940-et kihagyják?

#?*@&!

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Kifejezetten tetszetősnek tűnik :K, valószínűleg nagyon jó telefon lesz.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) monti0222w válasza zeon.hu (#15) üzenetére


monti0222w
addikt

Jó kérdés! :K

(#18) Sn00k


Sn00k
veterán

Azt ez már döfi lesz , biztos komolyat fog gurítani a mali T880.

(#1) kortic: + az alacsony csíkszélesség jótékony hatással lesz a melegedésre is, bár ezeknél a chipseteknél, ez eddig sem volt nagy probléma...

3njoy the Lif3

(#19) bteebi válasza Sn00k (#18) üzenetére


bteebi
veterán

Én azért nem tartanék attól, hogy olyan nagyon sokat csökkent volna a TDP...

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#20) kisapi379 válasza Csapoati (#12) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Azért nem is ülnek elégedetten a babérjaikon. De azért némi hatással csak van a qualcommra. Mondjuk a sikeres felsőkategóriás socok után jönnek a középkategóriás kirinek. És mint tudni illik: a közép és az alsókategóriás készülékek fogynak a legjobban. És lassan a huawei is mellőzni fogja a snapikat a középkategóriából.Másfelől meg, ha a többi gyártó is vérszemet kap, és saját socok fejlesztésébe kezdenek, akkor igen nagy bajban lesznek a qualcommnál. Szóval van rá kihatással, nem is kicsit. Egyébként a huvót utálom, még is ez a soc bejön.

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#21) vicze válasza tjb007 (#4) üzenetére


vicze
félisten

A hírekben. ;]

@Sn00k: Szóval a P6-ben nem volt melegedési probléma, aha...

kisapi379: Mivel olcsóbb venni mint fejleszteni, így teljesen felesleges középkategóriába.
Egyetlen értelme az egésznek a saját modem lenne, de azért meg megint csak fizetni kell Qualcommnak, bár a kormány megoldotta, hogy elég nevetséges őszséget. Marad még az ARM licence mint költség.
A Kirin presztízs fejlesztés a Huaweinek, és elég kicsi rá az esély, hogy bármennyire is gazdaságos lenne.

[ Szerkesztve ]

(#22) monti0222w válasza vicze (#21) üzenetére


monti0222w
addikt

Az utolsó mondatod nem egyértelmű! :N

(#23) kisapi379 válasza vicze (#21) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Aha. Akkor miért csinálták a kirin 620-at? Tudom az felső-középkategóriás chip, de az irány ezentúl adott. Az utolsót én sem értem teljesen.

[ Szerkesztve ]

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#24) #86973952 válasza kisapi379 (#23) üzenetére


#86973952
törölt tag

Kirin 620 "csak" sima középső kategóriás SoC. Vagy ha jobban tetszik közép - közép.

Mert "fejlszteni", tervezni drágább, mint megvenni. Azért a mennyiség sem mindegy (többek között).

[ Szerkesztve ]

(#25) #06658560 válasza tjb007 (#4) üzenetére


#06658560
törölt tag

Nem most hétvégén volt hőségriadó? ;]

(#26) vicze válasza monti0222w (#22) üzenetére


vicze
félisten

Mi nem egyértelmű benne? A csúcskészülékhez saját Kirin-t használnak, amin összességében van némi veszteség, de legalább saját. Van hogy ez jól sikerül mint talán végre ez, és van hogy rosszul mint kb. az eddigi összes. (930 nem rossz de inkább középkategória, mint felső.)

@kisapi379: Igazad van, a 620 saját LTE modemet mellérakni kell. :) Kíváncsi lennék mennyire éri meg S615-tel szemben.

[ Szerkesztve ]

(#27) kisapi379 válasza #86973952 (#24) üzenetére


kisapi379
csendes tag

Értem én. Ezért szinte csak a csúcskategóriában van saját fejleaztésű, mert ott vissza tudja hozni az árát.

@vicze1: Bizony. :) Bár teljesítményben a 615 alatt van egy kicsivel.

Zte Nubia Z5s mini; Xiaomi Mi3; Zte Nubia Z9 max

(#28) tjb007 válasza vicze (#21) üzenetére


tjb007
nagyúr

Ezekben az uborkahírekben? Komolyan mondom ha fizetnének minden ilyen elolvasott uborkás hír/cikk után már rég milliomos lennék.

(#25) Kopi31415

A Qualcommot az sem érintette. ;]

(#29) monti0222w válasza vicze (#26) üzenetére


monti0222w
addikt

Értem, de a 920-925 sem rosszak, (sőt szerintem jól is sikerültek) ha a grafikus csipet nem nézem.

(#30) vicze válasza monti0222w (#29) üzenetére


vicze
félisten

Kb. egy Exynos 5422 + modem = melegedés. Persze nem rossz csak a problémája megvan.
Mivel Huawei is integrálja a modemet addig ugyanazzal a problémával fognak küzdeni mint Qualcomm, és ők nem tudnak hova menekülni az ARM elöl.

(#31) monti0222w válasza vicze (#30) üzenetére


monti0222w
addikt

Ezt nem tudtam hogy melegszik :) , igaz csak fél éve használom, nyomtam rajta több filmet is egymás után, de ilyet nem tapasztaltam! :N

(#32) #86973952 válasza monti0222w (#31) üzenetére


#86973952
törölt tag

Mert az esetek többségében szoftveresen "vissza van véve". Amin egyébként lehet változtatni egy kis mókolással.

Szerk.:
Természetesen nem a melegedés van visszavéve.

[ Szerkesztve ]

(#33) hallerlaller


hallerlaller
addikt

Forrás: Android Headlines

Köszönjük emese!

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#34) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Nem hangzik rosszul.

(#35) .Szaki. válasza Csapoati (#12) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ez igaz, de viszont ha azt vesszük figyelembe, hogy a Huawei/Honor a Kirint használja, a Samsung egyre inkább az Exynost nyomja, illetve épp a jómúltkorában láttam egy kínai gyártó (már nem emlékszem melyik volt) portfóliójában szintén Exynost, a fapadosabb telefonokban meg egyre elterjedtebbek a MediaTek-ek, akkor az már nem hangzik annyira rózsásan. Más kérdés, hogy nem igazán értek hozzá, de laikusként nekem is feltűnt, hogy egyre jobban jelennek meg olyan telefonok, amik már nem Snapdragont használnak.

(#36) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Nem utálom a kirint, de nem értem az örömködést. Folyamatos hátrányban vannak és lesznek is. Két évvel z s801 után kihoznak egy erősebb GPUval felszerelt Soc-t? Remek. Már csak azt árulja el valaki, hogy fogják leküzdeni a csíkszéleségből eredő hátrányukat. A Qualcomm megoldja a Samsunggal. Alma is ha kell. Ha a Samsung belekezd a csíkszélesség csökkentésben, végig náluk lesz az előny. A többiek majd egy évvel később ha eljutnak arra a szintre. Úgy látszik a kirin megmarad a középkategóriában. Ami nem feltétlen baj, ha jól belövik az árakat.

(#37) Sn00k válasza vicze (#21) üzenetére


Sn00k
veterán

A p6 mikori telefon? 2 eves? Ennyire nem vagyok naprakesz, de mostansag nem olvastam , hogy a kirin nagy melegedesi problemakkal kuzdene...

3njoy the Lif3

(#38) #86973952 válasza ctvagyok (#36) üzenetére


#86973952
törölt tag

Pl. TSMC.

DE ez az egész még nagyon messze van, a cikk meg egy több hónapos pletykát boncolgat.

.Szaki.:
Nem úgy néz ki a MediaTek havi jelentésein, hogy szárnyalna a cég. + a felső kategóriában jelenleg nem tud labdába rúgni.

Huawei/Honor eddig is Kirin -t használt a felsőben. A középsős SoC meg nem oszt, nem szoroz. Samsung eddig is használt Exynos -t, a jelenlegivel meg csak magát szolgálja ki.

[ Szerkesztve ]

(#39) moleculez válasza aprokaroka87 (#8) üzenetére


moleculez
veterán

Erre nem is utaltam, sot meg azt sem mondom hogy a 810 szar lenne, foleg, hogy nem volt nalam ilyen eszkoz meg. Arra utaltam, hogy kicsit beindultak mas gyartok is a sajat megoldasaikkal, es mar nincsenek abban a fenyes helyzetben amiben voltak.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#40) .Szaki. válasza #86973952 (#38) üzenetére


.Szaki.
addikt

Elhiszem, ezt Ti biztosan jobban tudjátok, én csak laikus szemmel ezt vettem észre, úgy néz ki csalóka a dolog.

(#41) ctvagyok válasza #86973952 (#38) üzenetére


ctvagyok
őstag

De akkor is tetemes lemaradásban jönnek. A 14 nm sem érik majd el, vagy tévedek? Nem 16 nm igértek? Vagy meglesz a 12nm? Mert a Samsung jövőre ismét csökkenthetne, ha akarna. Mert mind a pénz, mint a tudás megvan nekik. Ezért nem hiszem el, hogy olyan csúcs SoC jönne bármilyen nem Samsung gyártótól, ami megszorongathatná a csúcs Samsung gyártmányokat. Itt ugye a gyártástechnológiára gondolok. Mert szép, hogy megverik a 801 vagy a 805-öt. De a Qualcomm sem fog megálli a fejlődésben. A 810 is legfeljebb egy bukkanó volt. Saját magokkal jönnek megint. Esélytelen így a taiwaniaknak megelőzni őket csúcskategóriában.
Persze akinek az s805 nem elég mobilba, azt nem tudom hova tenni :DDD

Sehol sincsenek a többi gyártók. Csak nézd meg mennyi telefon jön a snapi 410 vagy 615 el. Melegedik vagy gyengébb, mint a konkurens megoldások??? Nem igazi felső-közép és közép kategória a kettő??? Kit érdekel. Olcsón megveszik és jónapot. A gyártókat a profit érdekli. A qualcomm meg tudtommal a legolcsóbb ebben a kategóriában. Felső kategória meg már majdnem s801 szintet tapossák a kínaiak??? Azta.
Ha 2-3 évig nem qualcomm lesz ez után a benchmark király, vagy második helyezett, akkor már lehet kezdek hinni ebben. Az S4 pro óta megingathatatlan qualcomm birodalmat látok android fronton.

[ Szerkesztve ]

(#42) #86973952 válasza ctvagyok (#41) üzenetére


#86973952
törölt tag

Nem is akarják megszorongatni. Meg ahhoz mobilos eladásban is előrébb kellene még tartani.

Tudomásom szerint 16 -nál lejjebb biztos nem megy.

Szerk.:
Ezt írtam én is, csak már unom jobban kifejteni. Qualcomm legnagyobb ellenfele jelenleg az áramszünet.

[ Szerkesztve ]

(#43) ctvagyok válasza #86973952 (#42) üzenetére


ctvagyok
őstag

Nem ellened vitázok. Csak azon gondolataim fejtem ki, hogy nem kell ennyire örömködni egyeseknek. A Qualcomm a Samsunggal közösen megállíthatatlan lesz. Az Applenek is bejött a Samsung gyártás. Nekik is be fog. De ettől még jó árazással egy bármilyen taiwani chip is versenyképes lehet!

(#44) tjb007 válasza .Szaki. (#35) üzenetére


tjb007
nagyúr

A Huawei-nél körülbelül ugyanolyan arányban vannak a Kirinnel és a Snapdragonnal szerelt modellek, utóbbi inkább csak az alsóbb szegmensekben. A Samsungnál ez az arány már jóval nagyobb, Exynos gyakorlatilag csak a felső(bb) szegmensben van, a felső kategória kivételével (plusz egy-két kivételtől eltekintve, amikor becsúszik egy Spreadtrum, Broadcomm vagy Marvell) a Snapdragon a jellemző. A Huawei saját használatra gyárt, Samsung dettó (na jó, ők azért egy kis mennyiséget eladnak a Meizunak, ami fixnek tekinthető, plusz néha becsúszik még egy-egy gyártó marginális mennyiséggel), egyedül a MediaTek jelent(het) reális veszélyt, de ők sem tudják már sokáig tartani azt (sőt, már most sem), ami miatt annyira népszerűk lettek.
Azt meg már nagyon sokszor leírtam az idén, hogy nem ezzel akasztják le a nagy lóvékat, nem ez a húzó üzletáguk, szóval még ha van (és lesz) is visszaesés nem fognak miatta csődbe menni.

Egy jó másfél óra alatt csak sikerült megírni ezt a hozzászólást, de ha már egyszer elkezdtem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45) DrDreams


DrDreams
tag

Szerintetek így már elérhetö lesz a 100000 az AnTuTuval? Ha nem akkor nem is érdekes... :)

DrDreams

(#46) DrDreams


DrDreams
tag

De jó is volna lenne érteni miről is irogattok.... :)

DrDreams

(#47) Csapoati válasza DrDreams (#46) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Olvass utána a híreknek... nem kínaiul ( ;] ) írogatnak.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#48) .Szaki. válasza tjb007 (#44) üzenetére


.Szaki.
addikt

Ha pedig ennyi energiát tettél ebbe a hozzászólásba, akkor én meg köszönöm a válaszod, sokat segített! :)

(#49) tjb007 válasza .Szaki. (#48) üzenetére


tjb007
nagyúr

Így van az, aki mindig elkalandozik. Van egy hozzászólásom, amit már d.u 3 óta írok, de még mindig nem fejeztem be. :DDD

(#50) DrDreams válasza Csapoati (#47) üzenetére


DrDreams
tag

Mindíg olvasom a híreket, sőt rendszeresen nézem a híradót... :)

DrDreams

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.