Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) aelod


aelod
veterán

Az még nem zárja ki, hogy legyen notch sajnos. De elég örvendetes. Várós lesz a ketyere nagyon :K Kíváncsi vagyok kamera fronton sikerül e változást vagy előrelépést eszközölniük.

[ Szerkesztve ]

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#2) Parallaxis válasza aelod (#1) üzenetére


Parallaxis
addikt

Az még nem zárja ki, hogy legyen notch sajnos.

"A többi feltételezés jelenleg 5,65 hüvelykes, szenzorszigetes kijelzőről,"

(#3) #98880768


#98880768
törölt tag

Ebben már lesz B20? :U

(#4) aelod válasza Parallaxis (#2) üzenetére


aelod
veterán

Feltételezés.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#5) bencze


bencze
senior tag

lesz egy kellemetlen kis szünet a 2 telefonom közt, s7 edge még elöl van az olvasó, jelenleg kb mindennek hátul ami borzalmas hülyeség... íróasztalra letéve kinyitás kiesett :/ de jó, hogy "innoválnak" egyet megint és visszateszik előre...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#6) haxiboy válasza #98880768 (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

A global verzióban biztosan.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#7) zsolt320i válasza bencze (#5) üzenetére


zsolt320i
senior tag

egyetértek...

(#8) -FreaK- válasza bencze (#5) üzenetére


-FreaK-
veterán

Én nem értek egyet. Egyrészt így használom, tehát, hogy hátul az olvasó és asztalon, de simán megszoktam. Ha zsebből veszem elő, akkor meg tökéletes.
Nagy telefonnál problémás ha elöl van, ezért: [link]
szerk.: nem is csak nagy telefonnál, mert ez pont a kisebb P20 volt.

A legjobb megoldás szerintem ha a kijelzőben, és hátul is van, de csak egy ilyen telefon "kapható" eddig, az pedig 1600EUR... (Mate RS Porsche D.)

[ Szerkesztve ]

(#9) #16820480 válasza haxiboy (#6) üzenetére


#16820480
törölt tag

Akkor már csak egy normális szoftver kellene rá a MIUI helyett :))

(#10) haxiboy válasza #16820480 (#9) üzenetére


haxiboy
veterán

Szerintem nincs gond a MIUI-val, anno nagyon sokáig használtam (Galaxy S1-en főleg).
De aztán fene tudja, párom hugának van Xiaomija, ő nem panaszkodott.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#11) aelod válasza #16820480 (#9) üzenetére


aelod
veterán

Te is divat miui sár dobáló vagy? Indokok pl?

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#12) ghiottone válasza #16820480 (#9) üzenetére


ghiottone
nagyúr

:K android one verziós jöhetne belőle

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#13) #24536576 válasza aelod (#11) üzenetére


#24536576
törölt tag

Emui utáló is.

(#14) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Mondjuk szerintem az aggódók nem attól lesznek megnyugtatva, hogy emberünk megígéri, hogy lesz kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasó, a megnyugtató az lesz, hogy ha ez megfelelően fog működni, az pedig a tesztek után fog kiderülni. Mindenesetre továbbra is becsülöm azt a Xiaomi-ban, hogy mindig igyekeznek valami újat hozni.

(#15) aelod válasza .Szaki. (#14) üzenetére


aelod
veterán

Elég régóta reszelgetik a technológiát szóval remélem, hogy igen :K

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#16) Viktor0610 válasza ghiottone (#12) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Úgy tudom, az Android One olcsóbb telefonokat is jelent.
Max. custom ROM lesz rá ilyen. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#17) #16820480 válasza aelod (#11) üzenetére


#16820480
törölt tag

Divat :D Persze, mert olyan nem létezhet ugye, hogy valaki tényleg utálja? Milyen véletlen volt az is, hogy a Twitter szavazáson vesztett a MIUI a stock Androiddal szemben, törölték is gyorsan az eredményt.

Volt több MIUI eszközöm is (Mi5, MiPad, MiPad2), ezek alapján mondom, hogy amíg ez a rendszer fut valamin, addig nem érdekel. Mert...
- szörnyű a memóriakezelése, 3GB mellett gyakrabban zárt be háttér alkalmazásokat, mint a 2GB-os Motorolám, és ezen semmilyen beállítás meg developer option nem segített, nem lehetett zenét hallgatni Twitterezés közben, mert egy 20 perces buszozás alatt 3-4-szer bezárta a háttérben futó zenét
- még a global ROM is tele van számomra felesleges appokkal, ezek egy részét nem lehet tiltani sem, mert a "rendszer számára nélkülözhetetlen"
- szörnyű iOS koppintás a kinézete, és ezen sajnos a témák sem segítenek, mert a 90%-uk nagyon csúnya, és a stock Android néven futók sem módosítanak mindent (például értesítések-gyorskapcsolók)

Lehetne sorolni, de szerintem felesleges, mert úgy emlékszem már többször vitáztunk veled is (és másokkal is) több topikban is, de nyilván azzal nem lehet mit kezdeni, ha felsorolok egy csomó hibát, és annyi a reakció, hogy "ez szerintem így jó" vagy "nekem nem probléma". Neked nem, nekem igen, így ezek miatt mivel látszólag vagy tesznek rá magasról, vagy szerintük is így jó, nem használom a rendszerüket.

Viktor0610: Nokia 8 Sirocco is Android One, pedig nem olcsó :)

[ Szerkesztve ]

(#18) ghiottone válasza Viktor0610 (#16) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Már nem. Nokia 7 Plus, 8 Sirocco is becsatlakozott a programba.

Szerk: megelőztek.

Amúgy az android go az olcsó kategória.

[ Szerkesztve ]

Eladó OnePlus 12 Nillkin fólia & tok: https://shorturl.at/qvFIU

(#19) aelod válasza #16820480 (#17) üzenetére


aelod
veterán

Érdekes nálam sosem zárja be a zenét még akkor sem ha csak 800mb-ram van szabadon.

még a global ROM is tele van számomra felesleges appokkal, ezek egy részét nem lehet tiltani sem, mert a "rendszer számára nélkülözhetetlen"

Semmivel nincs több felesleges app mint bármely más gyártói felületen ami nem stock.

De lelked rajta, így már érthető miért nem szereted, más meg használja. Pont ezért jó a verseny a piacon. Ha nem tetszik veszel mást. Ennyi.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20) #16820480 válasza aelod (#19) üzenetére


#16820480
törölt tag

Ha gyári zenelejátszóval használod, akkor gondolom nem, mert a memóriakezelő preferálja a gyári appokat, amiket akkor is memóriában próbál tartani akkor is, ha soha az életben nem használtam még.

Én annak a vonalnak a híve vagyok amúgy, hogy legyen egy minimalista rendszer mondjuk Gapps micro csomaggal, és majd felteszem a dolgokat, amik nekem kellenek. Például nem kell az ő fájlkezelőjük, zene és videólejátszójuk, gallériájuk, kamerájuk, mert van rengeteg (számomra jobb) a Play-en. Illetve amit igazán gyűlölök, az az ilyen telefonkezelő-optimalizáló app, és ezt sajnos már szinte minden gyártó erőlteti, és ez konkrétan letilthatatlan, és folyton ugat hülye üzenetekkel, hogy ezt vagy azt csináljam (LG-n még az üzeneteket sem lehet teljesen némítani, mert szerintük ez fontos :U ).

(#21) aelod válasza #16820480 (#20) üzenetére


aelod
veterán

Powerampot használok évek óta :K

Én meg pont, hogy szeretem a a biztonság nevezetű appot mivel lehet automatikus feladatokat megadni neki. Kikapcsolt állapotból is tud ébreszteni stb. Az app értesítéseket meg ki lehet kapcsolni.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#22) Viktor0610


Viktor0610
MODERÁTOR

Jó, akkor én kérek elnézést! ;)

Samsung Galaxy A54

(#23) Viktor0610 válasza #16820480 (#20) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nem tudom, próbáltad-e a Xiaomi EU ROM-okat?
Ez pont pico GApps csomagos kitakarított MIUI volt. Én minden miui-s telefonomon (kivéve Redmi 1) ezt használtam, imádtam.
Ha vennék ismét MIUI-készüléket, akkor szintén ezt tenném rá, amint lehet. :)

Samsung Galaxy A54

(#24) Shyciii válasza #16820480 (#17) üzenetére


Shyciii
veterán

Egyertek veled. MIUI-t én sem szeretem, és mondom ezt úgy, hogy most épp Xiaomi Mi Mix 2-őt használok. Abban viszont nem értek egyet, hogy a stock androidban kevesebb felesleges cucc van, mint pl az általam használt xiaomi.eu-s romban. 2-3-al ezelőtti telefonom egy Nexus 5X volt, és a stock romból kb 13db cuccot szedtem le :) szal a stock rom is tele van a google saját felesleges szemeteivel (Google book, Google music, sim toolkit, hangouts és társai).

(#25) #16820480 válasza Viktor0610 (#23) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nem, mert ahhoz nyitott BL kell, és úgy nem megy sok fizetős vagy banki app, mivel nem biztonságosnak ítélik meg. De egyébként még a Mi5 topikban sokan használtak EU meg MIUIHU ROM-ot, és folyton az ment, hogy valami bug van benne, "talán a jövőheti kiadásban javítják", aztán vagy javították vagy nem, de mire javítottak valamit, rendre bekerült valami másik bug, és ment a sakkozás, hogy akkor melyik verzió kinek hogy működik.
Szóval olyan nagy bizalmam nincs hozzá igazából :N

Shyciii: Ezek jó része azért törölhető (nem csak tiltható), de én használok Hangoutsot, meg Play Musicot is, szóval azok hasznosabbak számomra, mint az n+1-ik gyártói galéria app, ami nem tud igazán semmivel többet, de meg kell írni, nehogy véletlen a Photos legyen már fent alapértelmezetten (vagy semmi, és letölthetné az ember magának, ami kell).
De amúgy tényleg az lenne jó, ha lehetne választani mondjuk első induláskor, hogy telepítse-e ezeket a telefon, vagy majd magadnak, amit szeretnél.

aelod: Én Shuttle Playert használtam akkoriban, meg néha Play Musicot, de egyiket sem szerette a Mi5. A MiPad még a Gmapst is bezárta néha az előtérből (nem FC volt, mert nem jött róla hibaüzenet, csak hopp, kint voltam a főképernyőn, és tölthette újra az alkalmazást) :D

(#26) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Terjedjen csak a technológia. :)

Finn the human

(#27) ThorsHUN


ThorsHUN
őstag

javon 3,5es jack lesz?:) IP minosites? vagy az mar kiment a divatbol?
Plusz remelem a kamerat nem az apple elhelyezkedesben pakoljak be, bar ugyis atvesziuk ezt a baromsagot is.
Szenzorsziget, nem lesz 3,5es jack, fuggoleges kamera elrendezes.. ez varhato

(#28) Shyciii válasza #16820480 (#25) üzenetére


Shyciii
veterán

Nekem Nexus 5X-en max a Books volt alapból törölhető, de a többi csak tiltható, amit nem szeretek (főleg hogy elvben tiltva van, de azért a force close gomb aktív, tehát fut még). Úgyhogy Titanium Backup-al ilyenkor mindent gyilkolok, még azt is, amit a rendszer enged törölni. De ezt már a legelső okosmobilom óta így csinálom (Motorola Defy). Sőt annyira kekec vagyok a rendszerekkel kapcsolatban, hogy ha a CM+Pico Gapps párost használtam valamelyik teló esetén (Pl Oneplus One), akkor is leszedtem jópár dolgot :D

(#29) jeni


jeni
félisten

Ez nagyon nem lesz jó! Ugyanis a többi gyártó is meglépi majd a 8GB RAM mobil gyártását.
A szoftverfejlesztők is arra lövik majd be az Anroidot és majd a 4GB RAM mobilok sem lesznek elegendők semmire

(#30) .Szaki. válasza aelod (#15) üzenetére


.Szaki.
addikt

Kíváncsi leszek, én nagyon régóta mondom, hogy a kijelzőbe integrált ujjlenyomatolvasó lenne a legpraktikusabb, viszont továbbra is tartok attól, hogy ezzel a kijelzővédelem fog romlani, hiszen ha erre ráraksz egy jó minőségű edzett üvegfóliát, akkor szerintem bukod az egészet, de ne legyen igazam.

(#31) #16820480 válasza Shyciii (#28) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát igen, de nem mondunk egymásnak ellent igazából, csak annyiban, hogy te más appokat használsz :)

.Szaki.: Mondjuk azoknak továbbra is jó megoldás, akik nem használnak üvegfóliát :K

(#32) .Szaki. válasza #16820480 (#31) üzenetére


.Szaki.
addikt

Nem tudom, hogy mekkora réteg használ és mekkora nem. :)

(#33) guriga1234


guriga1234
addikt

"Kijelző alatti ujjlenyomat-olvasóval jön a Mi 7" - ez szerintem elég szerencsétlen megfogalmazás. Kijelző alattiról akkor beszélhetnénk, ha az alsó kávában lévő Home gombba van beépítve az ujjlenyomat olvasó, mint pl. a Galaxy S7, és korábbi modellek, mert a Home gomb a kijelző alatt található.
Helyesebb lett volna a kijelző mögötti meghatározást használni (szerintem).

(#34) kovbandi82 válasza #16820480 (#17) üzenetére


kovbandi82
őstag
LOGOUT blog

Több év MIUI után kényszerből vagyok IOS-en a céges kevelezések stb miatt, és Nekem nem tünt fel a koppintás :D Érdekes. Mondjuk a rendszerrel se volt bajom.....

[ Szerkesztve ]

(#35) aelod válasza kovbandi82 (#34) üzenetére


aelod
veterán

Nekem sem pedig otthon anyjuk ios-t használt sokáig. Mondjuk én attól falnak mentem sokszor. :W

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#36) .Szaki. válasza kovbandi82 (#34) üzenetére


.Szaki.
addikt

Szerintem magára a külső megjelenésre gondolt, ebben pedig van valami, bár ezt igazából először talán nem is a MIUI, hanem sokkal inkább az EMUI kezdte, például a Menü elhagyásával. Ha viszont az ember használ is ilyen UI-s telefonokat, akkor hamar kiderül, hogy igazából mind a három rendszer ég és föld. Éds.anyámnak Karácsonyra vettem egy Xiaomi-t, így elég sokat nyomkodom (első okostelefonja, gyakran kér segítséget, amikor náluk vagyok :) ), én pedig közvetlen EMUI-ról váltottam iOS-re, tehát mondhatni egészen átlátom a helyzetet. Teljesen eltérő és más az egésznek a működési elve, minden máshol és máshogy van.

(#37) #16820480 válasza .Szaki. (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Szerintem MIUI mintha régebb óta lenne, mint EMUI, de ha vissza akarunk menni a koppintások őséhez, akkor Meizu táján érdemes nézelődni, meg akkoriban még azért a Samsung is igen vastagon benne volt.

(#38) bencze válasza -FreaK- (#8) üzenetére


bencze
senior tag

Nem tudom, sosem ejtettem el, 1 ujjam van elöl a többi mind hátul támasztja.
Nekem sokszor van letéve az asztalra a telefon, pl munka közben mindig és otthon is az íróasztalnál. Látom, hogy jött valami vagy csak visszaérek és villog, mutatóujjal felköltöm lássam mi van esetleg megnézem az értesítősávot ha több dolog is történt, ehhez nem kell felemeljem és "kezeljem" rendesen. Nem nagy dolog de egy kényelmi funkció ami a kávátlanítással kiesett, feltételezem főleg divatmajmok miatt. Amikor a kezemben van a telefon akkor is főleg a hüvelykujjam használom nyomogatásra, ez pedig alul pihen amikor csak nézek / olvasok valamit szóval a pozíció ennél természetesebb már nem lehetne, csak ugye lehetővé teszi a fenti scenariot is amit a hátlapos verzió meg nem. Év vége fele esedékes nekem a céges telefoncsere, már előre aggódom mi a fenét tudok választani mert azért árkorlát is van :) Én elfogadom, hogy van, aki megszokja és nem zavarja, hogy mindenért fel kell emelni kézbe venni de tény, hogy extra macera ha hozzászoktál, hogy nem szükséges. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#39) ThorsHUN válasza #16820480 (#37) üzenetére


ThorsHUN
őstag

Koppintasugyileg elegge durva vita volt a Meizu es az Apple kozt. A Samsunggal az ikonokon pereskedtek jo darabig. Az ujabb fem iPhone format meg - sztem - a HTC One szeria "ihlette".
Sajnos a Xiaomi esz nelkul nyul mindent az apple-tol.

(#40) #16820480 válasza ThorsHUN (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

A Xiaomi nyúl mindenkitől mindet, aki sikeres :D Amikor megjelent az EMUI 4.1 vagy 5.0 (már nem is tudom melyik volt az), akkor utána jött ki nem túl sokkal egy új MIUI verzió (talán a 8-as), és egy az egyben átvett funkciókat meg kinézetet is...

(#41) fuze válasza #16820480 (#40) üzenetére


fuze
őstag

Na de azt ne feljtsük el, hogy az egész EMUI a MIUI-ból inspirálódott. Nem gyengén... illetve ha a Xiaomi mindent nyúl mindenkitől ami sikeres, akkor teljes mértékben Apple stratégiát követ. Talán annyi különbséggel, hogy az Apple (Jobs idejében) csak a nagyon kiforrott csúcstechnológiát pakolta be készülékeibe.

[ Szerkesztve ]

adms.hu | UI Designer

(#42) fuze


fuze
őstag

Remélem a noccs kimarad.

adms.hu | UI Designer

(#43) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

MIUI nélkül jöhetne. Bár lehet MIUIval is befigyel

[ Szerkesztve ]

(#44) judas13 válasza fuze (#42) üzenetére


judas13
addikt

Sanszos h nem. Persze remėnykedjünk😉 Noccs vagy soha!

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.