Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) X@b3e


X@b3e
addikt

A GD70 már kinézetre is brutál, érdemes esztétikai alapon is azt választani. Az Abit AW9D Max jut róla az eszembe, ami szintén penge lap volt. Végre egyben van az egész, és nem fukarkodtak MSI-ék a dizájnnal sem. :C

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#2) Peter Kiss


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

MSI 790FX-G70-en csak 1 db PCI-Express x1 slot van.

(#3) Oliverda válasza Peter Kiss (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

És ez miért probléma amikor van még mellette pár x16 is amibe lehet rakni kisebb kártyákat is. :U

Mi az az OC Drive nevű potméter a G70 bal alsó sarkában?

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) v.tom


v.tom
őstag

Ez a lap (MSI 790FX-G70), igen tetszik, már így a specifikáció alapján is. Várom hogy megjelenjen. Lehet, hogy mégis lesz értelme ddr3-ra váltani? :D

(#5) v.tom válasza Oliverda (#3) üzenetére


v.tom
őstag

Ezt tényleg jó lenne tudni.

(#6) kts88


kts88
senior tag

Ez a 790fx-es deszka nagyon ott van.
A PCIE kiosztása pedig nagyon jól van elrendezve. Így első ránézésre jobban felszereltnek tűnik mint egy M3A79/M4A79-es ASUS.

(#7) Peter Kiss válasza Oliverda (#3) üzenetére


Peter Kiss
senior tag
LOGOUT blog

Azért szóltam, mert el van írva. :U

(#8) Oliverda válasza Peter Kiss (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Bocs, én nem vettem észre.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Ayg0


Ayg0
senior tag

(számomra) Értelmesebb megoldásnak tűnik, ahogy az FX-nél egy borda alá rakták a FETeket az északí híddal, mint a GX-nél, hogy NB kap egy külön lótúró semmi coolert, SB-hez pedig nem jut el a heatpipe, ergo lőttek a jobb hőelosztásnak.

*mod: a barna nyákot már nem is említem. ;]

[ Szerkesztve ]

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#10) kts88 válasza Ayg0 (#9) üzenetére


kts88
senior tag

Egy dfi dk 790FXB-n sincs komolyabb hűtés.
A barna nyákot pedig úgysem látod ha berakod a gépbe.

(#11) bnss válasza Ayg0 (#9) üzenetére


bnss
veterán

Valóban nem valami nagy hűtés került az NB-re, kíváncsi leszek, mennyire melegszik tuning alatt.

A barna NYÁK nem zavaró, élőben nem is tűnik fel ennyire.

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#12) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

miért van az, hogy az összes jau alaplapon a kotsog heatpipevel kell elrontani...hogy teszek így vizet az NB-re :O :(( :((( :(

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#13) twollah


twollah
nagyúr

Nem ertem miert eroltetik a gyartok a Hybrid CrossFiret amikor a Windows 7 nem fogja tamogatni.

(#14) schwanz


schwanz
tag

Ez a kakibarna nyák nekem se tetszik. ;]

Szvázi tag

(#15) Oliverda


Oliverda
félisten

Már csak a DFI és a Foxconn adós az AM3-as lapjaival. Legalábbis a közismertebb gyártók közül.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Male válasza twollah (#13) üzenetére


Male
nagyúr

Nem csak a külső VGA lekapcsolást nem fogja támogatni?

(#17) Gyuri27 válasza Oliverda (#15) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg a tudjuk ki. :K Valami szép fehérrel.

Egész jónak tünnek ezek a lapok. Már-már az msi régi önmagát idézi. Remélem nem arany áron lesznek.

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) Oliverda


Oliverda
félisten

According to our info, both motherboards should be available on 9th of February, but the price remains a mystery.

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#19) TomBoy1986 válasza Ayg0 (#9) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ez számítana is, ha melegedne az északi híd, de még az én virágommal is frozen... ;]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#20) Khan13 válasza Male (#16) üzenetére


Khan13
senior tag

Ha jól tudom, akkor semmi hibrid megoldást nem szeretne támogatni a MS, mert szerintük instabillá teheti a rendszert... Én személy szerint remélem hogy megoldják driverből a gyártók:S vagy valahogy...

(#21) Male válasza Khan13 (#20) üzenetére


Male
nagyúr

Szerintem ezt driverből simán megoldják...

(#22) mephi666


mephi666
nagyúr

ha gazdag és perverz lennék, akkor építenék a felső lapba egy 3way sli-t gtx285ökből és tennék egy 4. kártyát is bele fizikázni... jó magas tdp-vel bíró procit még bele... rammal is megpakolnám rendesen... persze minimum 1.65v-ot evő jóidőzítésűekből... a raid is minimum lenne akkor már... aztán jövő januárban nem kellene attól félnem, hogy túlfizetem a villanyszámlát és nullás számlát küld a démász :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Oliverda válasza mephi666 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Ebbe nehezen hoznál össze 3way SLI-t...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

790FX-GD70 nagyon állatul néz ki, de az sajnos még nem minden, kíváncsian várom a teszteket vele!

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#25) Ayg0 válasza TomBoy1986 (#19) üzenetére


Ayg0
senior tag

jó, a tiéden két hp osztja el a termelődött hőt, nálam viszont egy nyomott kis passzív borda alatt forrong a 780G, ami olykor több, mint kézmeleg. nagyon hasonló méretű a cikkben szereplő MiSI megoldásához, de ezen nincs FET hűtés, ergo se azzal se az SB bordával nincs hőcsöves kapcsolat, ami a postod alapján sokat nyomna a latba.

kts88, Bon3ss: plexis oldallapnál? még a szép bili kék és bugyi rózsaszín memfoglalatok is jól mutatnának. :D

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#26) ufocsalad


ufocsalad
tag

Sziasztok!
Jól mutatnak ezek a hőcsövek de mire elér a doboz hozzánk valahogy eltűnnek.
Mint az asuslapról annakidején a logós borda.
Különben is mi van elvezetve a hőcsővel ? Szerintem minden alkatrész egymást melegítik nem?

(#27) Male válasza ufocsalad (#26) üzenetére


Male
nagyúr

Elosztja a termelődött hőt kb egyenletesen... ezért nem túl jó többnyire ha a FET bordát összekötik az északi híd bordájával... ahelyett, hogy hűtené a chipet, még melegíti is.

(#28) Aryan


Aryan
senior tag

MSI 790FX-G70 nagyon jól néz ki,Abitosak a színek.

(#29) waterman_ válasza Ayg0 (#9) üzenetére


waterman_
aktív tag

már csak azért is jó ötlet az egy borda alá pakolás, mert így könnyebb lenne vízzel hűteni..

..egy sikátorba talátak rám, egy régi frigóba próbátam viszatérni a főd légkörébe..

(#30) Iron Funeral


Iron Funeral
őstag

Tényleg pöpecül néz ki a lap, kíváncsi vagyok hogy vajon hány fázisú a cpu tápáramköre, hogy jól ráraktak 4et mint annó az K9N2 Diamond-ra :U , modjuk arra nem, de erre lecsrélném a DQ6om, na majd meglátjuk ki mit domborít AM3ban :K

Which Twilight do you like the most? Twilight of The Thunder God! /,,/

(#31) atti_2010 válasza mephi666 (#22) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Látod a pénz nem minden, AMD 790 FX-es lapba SLI nagyon pöpec. :DD

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#32) LonGleY


LonGleY
veterán

Nekem is szimpatikus a felső lap, kevesebb PCI-E 16x-ossal és USB 3.0-val ez lehetne az über. Remélem befut majd olyan verzió is, egyszercsak, 1-2 éven belül.

[ Szerkesztve ]

(#33) mephi666 válasza Oliverda (#23) üzenetére


mephi666
nagyúr

ezt rendesen benéztem... akkor 3db 4870x2-ből cfx-et és mellé egy gtx285öt pusztán a fizika... és az áramzabálás kedvéért :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#34) Tomaaasz


Tomaaasz
aktív tag

Mi ez a sz.r színű nyák? :)

Oda mentem, ahol vagyok!

(#35) PH-User


PH-User
addikt

Nagyon tetszik mindkét lap. :DDD

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#36) Integra


Integra
titán

a második lap vajon mit fog kóstálni?
képes automatikusan átkapcsolni játék esetén a pcie-be dugott vga-ra és ha nem játék akkor lekapcsolni?
ez a lap házimozizásra is jó kell így legyen

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) jones965 válasza mephi666 (#33) üzenetére


jones965
Modder

Ez a verzió sem álja meg a helyét. A cfx az négy kártyás támogatást nyújt csak, amit Te leírtál pedig már 6. ( 3db 4870x2-ből cfx-et )

(#38) atti_2010 válasza Integra (#36) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Persze a PowerPlay működik több kártyával is.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#39) atti_2010 válasza mephi666 (#33) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Ezt is benézted mert 3 darab x2 nem működik de ha szimpla 4870-est használsz akkor is rútul jársz mert a PCI-E elosztódik és 4-es lesz ami alaposan "lebutítja a kártyát. :)

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#40) mephi666 válasza jones965 (#37) üzenetére


mephi666
nagyúr

sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy ilyenben gondolkodjak... :) magyarul 4gpu-t kezel a cfx? tehát pl 4db 4870 vagy 2db 4870x2? elég érdekes...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#41) Henkei válasza atti_2010 (#39) üzenetére


Henkei
tag

Ezt te nezted be mert nem 4x lesz hanem 8x. :)

Hogy lehet hogy amikor emberen hajtják végre abortusznak nevezik amikor csirkén akkor rántottának??

(#42) mephi666 válasza Henkei (#41) üzenetére


mephi666
nagyúr

nagyon hétvége van... mindenki benéz mindent :) nem lehet becsukni ezt a témát, mielőtt többek között én is szólok még pár "értelmeset"? :D

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#43) Integra válasza atti_2010 (#38) üzenetére


Integra
titán

kérdés, hogy érdemes e egy ilyen lapot venni, vagy elég az, hogy ugyanezt a csipszetet még régi lapban veszem, ami csak ddr2 rammal megy, abban is gyanítom ugyanúgy teljesít egy 4850/4870-es vga, nem?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#44) gyiku válasza Integra (#43) üzenetére


gyiku
nagyúr

de, es ugyanugy rakhatsz bele am3-as procit.

hüllő

(#45) bnss válasza Ayg0 (#25) üzenetére


bnss
veterán

Nincs plexis házam, semmi haszon belőle. A DRAM foglalatok valóban rondák, nagyon is, ezért kell telepakolni őket. Érdekes, ha emlékeim nem csalnak, Abit-nak is volt nem egy barna NYÁK-os alaplapja.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#46) atti_2010 válasza Henkei (#41) üzenetére


atti_2010
nagyúr

4 darab 4870-es 8x sebesegen?

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#47) gyiku válasza bnss (#45) üzenetére


gyiku
nagyúr

ha az abitnak is volt, az mentseg? :DDD

hüllő

(#48) #65675776 válasza atti_2010 (#38) üzenetére


#65675776
törölt tag

A PowerPlay nem ez. Integra a kártya teljes lekapcsolására gondolt szerintem, az meg AMD chipsetek esetén csak a mobil vonalon működik.

Bon3ss: Barna Abit? Én csak narancssárgára és vörösre emlékszem.

(#49) Gorneck válasza #65675776 (#48) üzenetére


Gorneck
titán

IC7?! Bár az ennyire randa nem volt...

[ Szerkesztve ]

Gorneck#1239

(#50) bnss válasza gyiku (#47) üzenetére


bnss
veterán

Nem mentség, de abba nem kötött bele senki.

daa-raa: ott a pont, tényleg narancssárga, vörös volt az Abit paletta. :R

[ Szerkesztve ]

"Ép hardverben ép szoftver..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.