Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Ali G. válasza CoDWaW07 (#18) üzenetére


Ali G.
senior tag

a samsungnak nincsenek normális ötletei, de a dizájn tuti nem sokat változott :D

(#52) Ali G. válasza buvartacsko (#44) üzenetére


Ali G.
senior tag

nagyobb kamerafelbontás elől hátul, nagyobb képernyőméret, nagyobb akku, több RAM, magasabb proci órajel és valami normálisabb nem színátmenetes felület :D Upsz bocsi a dupla post miatt :D

[ Szerkesztve ]

(#53) joey04 válasza ak76 (#48) üzenetére


joey04
titán

Soha nem volt 300k a hivatalos ára az 5s-nek.

221k volt első nap is [link]
és ma is annyi: [link]

52: a felbontás növelése pont fölösleges lenne. Helyette a szenzor mérete nőtt (+15%), aminek még van is értelme. note 3-ban 3gb ram van, azt cseréltem 5s-re és hiába van utóbbiban csak 1gb nem érzem hogy gyengébb lenne ezen a téren (iPad-nél viszont az Air-ben néha keveslem.). ez vonatkozik a proci órajelre is. veri a mezőnyt sebességben, a nyers számok meg nem érdekelnek. a nagyobb képernyő olyan mint a felület. kinek előny kinek hátrány. az akksi hozza azt a szintet mint a többi csúcskészülék, sőt. a phableteket és a G2-t leszámítva. nézd meg a gsmarena battery teszteket.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) buvartacsko válasza Ali G. (#52) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nagyobb lett elől a kamera felbontás. Előre minek ? Ezek szerint semmit nem értesz a fotozashoz. Zsír. Dupla ram minek mikor igy is jól fut minden ?! Teljesen uj procit kapott, 2x gyorsabb tehát mi a gond ? Az aksi is nagyobb lett. Mit akarsz meg? Azt sem tudod mi valtozott.

Mi a bajod ezzel? Máshol talán minden fekete fehér?

Az a baj hogy azt se tudod miről beszélsz.

[ Szerkesztve ]

(#55) buvartacsko válasza buvartacsko (#54) üzenetére


buvartacsko
addikt

*hatulra minek

(#56) Ali G. válasza buvartacsko (#54) üzenetére


Ali G.
senior tag

ugyan már ne viccelődjünk már :D Minden amiket az apple növelt a legutóbbi iphone-ban az csak az előző modellhez képest jelentett némi növekedést, oké, hogy megy minden ezzel a hárdverrel, de ugye te sem gondolod komolyan, hogy ezen a szinten kell megállni egy iphone-nak, mert megy minden ahogy kell és akkor örökké megmarad ekkora képernyővel, felbontással, RAM-al, akkuval , kamerafelbontással stb mikor már a konkurencia 4 giga ramnál fog járni és 4K-ban fog stream-elni az előlapi kamerával LTE hálózaton :D Nem mintha sok szükség lenne rá, de fejlődni kell és másképp nem adható el a készülék lassan, ezt az apple is tudja, hogy növekedik a felhasználói igény :D Ha meglépik a nagyobb kijelzőméretet és felbontást, akkor onnan már lehet sejteni, hogy sokat változtak az igények és a konkurencia után kell menni mert lehagy :D Lehet neked semmi igényed sincs, de akkor egyél mindig kenyeret és igyál mindig vizet, mert az is elég ahhoz, hogy éhen és szomjan ne halj :D

[ Szerkesztve ]

(#57) Syl válasza 1697 (#50) üzenetére


Syl
nagyúr

Mit nem mondasz. Úgy érzem ma sem éltem hiába :P

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#58) buvartacsko válasza Ali G. (#56) üzenetére


buvartacsko
addikt

Szomorú ha neked a fejlődés egyenlő a nagyobb kijelzővel. :/

Hidd el senki nem mondta hogy meg kell állnia a fejlődésnek.

(#59) ak76 válasza joey04 (#53) üzenetére


ak76
senior tag

Valóban. :R
Ehhez mérten viszont elég borsos az az 1380 dolcsis elő árkalkuláció,hm?

[ Szerkesztve ]

(#60) legiaap


legiaap
nagyúr

Meg sem jelent, de ti már sokalljátok az árat. Jó ez a topik.
:C

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#61) Ali G. válasza buvartacsko (#58) üzenetére


Ali G.
senior tag

nem csak én, hanem sokan vágynak nagyobb kijelzőre, az már más dolog , hogy te nem , akkor vegyél mindig 5s-t :D

(#62) kleinguru válasza ak76 (#59) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazából ha egyből forintra váltod, akkor "csak" 30K-val több, mint az előző. Ezt pedig már jóbelőre "bejelentették" (+100$ (+100€))

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#63) ak76 válasza buvartacsko (#58) üzenetére


ak76
senior tag

Én szívesen látnám az akkumulátor kapacitás radikális növekedését,nem csak akkora batárokban mint az én készülékem,hanem az emberközelibb 5 col alatti méretosztályban is,teljesen hidegen hagy a QHD felbontás,meg a többi mókusvakítás,a készülék anyagminősége,a funkciók használhatósága az ami érdekel,ha ezt majd az iPhone nyújtja,akkor azt fogom venni,ha nem,akkor mást,de a bloatware innovációkból nem kérek,amit pld a samu csinál,hogy tengernyi felesleges cuccal szénné terheli a csúcsvasait,hogy azok komoly hw alatt is csak szenvednek,nos,az nekem nem hiányzik.

(#64) bLaCkDoGoNe válasza bbTamas77 (#4) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Na és, te meg minden Apple-related hírhez jössz hányni. What else is new? :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#65) buvartacsko válasza Ali G. (#61) üzenetére


buvartacsko
addikt

Meg fogom venni a nagy kijelzős iPhone-t. Ezzel együtt nem tetszik az irány hogy 10" készülékekkel telefonaljunk. Sajnálom.

(#66) ak76 válasza kleinguru (#62) üzenetére


ak76
senior tag

Miért is? :F
1380 dollár a napi áron 310000.-huf.
A linkek szerint tavaly 221-ról kezdett a 16 gigás 5s.
Ez hol 30 ezres áremelkedés? :U

(#67) buvartacsko válasza ak76 (#66) üzenetére


buvartacsko
addikt

Az iPhone 5 190k volt. Adj hozza 30 ezret. :)

(#68) Ali G. válasza buvartacsko (#65) üzenetére


Ali G.
senior tag

én ilyet nem mondtam , hogy tíz inch kell legyen, 7 inch felett már akkor inkább tabletet vegyen az ember, de legalább 4,5-5 inch amire sokan vágynak :D

(#69) 1697 válasza Syl (#57) üzenetére


1697
tag

Látod,a kislányok mindig tanulnak vmit-))

(#70) kleinguru válasza ak76 (#66) üzenetére


kleinguru
addikt

Lehet, hogy a cikkben a 64GB-ős verzió árát írták :U

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#71) joey04 válasza ak76 (#59) üzenetére


joey04
titán

egy nem létező telefon spekulált áráról beszélgetünk. :D
de akkor már: a 4.7"-os i6 (?) árait így lőtték be: a Tencent belső forrásokra hivatkozva azt állítja, hogy tudja a 4,7 colos iPhone 6 árait. Szerintük 5288 yuanba fog kerülni a 32 GB-os és 6288 yuanba a 64-es modell. Jelenleg a 16 GB-os kerül 5288-ba, így feltételezhető, hogy megszűnik a legkisebb iPhone méret és lentebb csúszik a paletta egyet.

Felmerülhet bennünk akkor, hogy lesz-e 128 GB-os iPhone 6? Egy másik, szintén kínai oldal, a Wei Feng szerint az 5,5 colos iPhone privilégiuma lesz a 128 GB-os tárhely.

Magyarul a megnövelt kijelző és a dupla tárhely ellenére is azonos áron nyit majd mint az 5s. Az 5,5-ös verzió nyilván ennél drágább lesz (ha lesz), de ez a többieknél is így van.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#72) BOBAKILL válasza buvartacsko (#65) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Azt elfelejted hogy egy nagyobb kijelző mellé sokkal keskenyebb/kisebb keretet kap majd, ha lehet hinni a képeknek. Így a méretnövelés nem lesz olyan drasztikus mint gondolod.
A "telefonálás" már nem egyenlő azzal amit manapság művelünk az okostelefonokkal. Ez már nem "telefon" hanem egy mini számítógép és "szórakoztató központ" szinte. Ezen néz mindenki yt-ot, facebookot, híreket olvas, ebookot olvas, netezik, zenét hallgat, fotózik, cseveg....sorolhatnám.
Ehhez viszont elengedhetetlen hogy a kijelzőt növeljék, 4"-on már nagyon kicsi minden. Pár éve még jó volt amikor nem voltak nagyobb kijelzők, de ma már kevés.
Azt elismerem hogy telefonálni kényelmesebb egy 4"-os telefon, ebben teljesen igazad van! De ma már ezeket a telefonokat szerintem 80%-ban NEM telefonálásra használjuk. Csevegővel, facebookkal olcsóbb a kommunikáció is. Sokaknak ez is számít. Mész az utcán, minden második ember ujjazgatja a telefonját, kevesen telefonálnak. Majd figyeld meg.

Még egy konkrét példa. Volt egy 4" kínai okostelefonom, ráraktam a mostani 4.5"-os LG-re. Pontosan ugyanakkora volt, pedig az sem volt vastag keretű vagy aránytalan. Szóval ennyit a kijelző méret-növelésről.

Szóval ideje már hogy a rágott gyümölcs is továbblépjen egy szintet. Amúgy 4,7"-ben már egész jól né ki az iphone.

[ Szerkesztve ]

(#73) BulletBill27


BulletBill27
aktív tag

Várom már, hogy hivatalosan is bejelentsék őket. Kíváncsi vagyok, hogy a sok érdekes hírből mennyi lesz igaz :D

(#74) buvartacsko válasza BOBAKILL (#72) üzenetére


buvartacsko
addikt

Sajnos vannak akik a ami napig szoktak telefonálni. :(
Persze tudom, látom vannak olyan gyerekek akiknek megvan a 100 ezres okos telefonjuk esetleg 200. Legyen az bármilyen márka. De nincsen rajta pénz se 3G. Folyamatosan keresi a WiFi-t stb. Ok biztos csak erre használják. Szerintem továbbra is vannak helyzetek amikor egyszerűbb telefonálni. Na mind1.

Hidd el 4"on is szép az iPhone 5/5s. Nézz meg egyet élőben. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) janeszgol válasza buvartacsko (#74) üzenetére


janeszgol
félisten

Ebben egyetértek. Nem rég vettem egy smart minit (3,5 col) telefonálásra. Eszméletlen kényelmes. Meg hát nem is vagyok burzsuj, meg az én igényemet tökéletesen kielégíti.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#76) phanze


phanze
aktív tag

Szerintem a 4col rol 5.5 colra annyiarra nem ugrás (szerintem) èn egy hete váltottam x8rol(3coll) notera(5.3coll) ès egy nap alatt megszoktam.:)

(#77) #72042496 válasza buvartacsko (#65) üzenetére


#72042496
törölt tag

Erre a problémára ott vannak a headsetek, a hívásinfóhoz meg az okosórák. Aztán lesz három eszközöd, amit tölthetsz naponta kétszer. :)

(#78) CoDWaW07 válasza TeeJay (#43) üzenetére


CoDWaW07
őstag

Hol olvastál te 400+ezres árat? :Y
Annyiért jelenleg Amerikában függetlenül kb. 3 darabot is lehet venni az 5S-ből...

●ASUS M5A97 EVO R2.0 ● AMD FX8320 ● 8 GB Corsair Vengeance 1600 Mhz ● MSI R9 280X 3GB ● Samsung 850 EVO 120 GB ● 1.5 TB ● Cooler Master Silent PRO 600W ● iPhone 6 Space Gray ● iPhone Xs 64GB Silver Galaxy Z Fold 4

(#79) BOBAKILL válasza buvartacsko (#74) üzenetére


BOBAKILL
őstag

Nem ertetted a lenyeget... na mindegy.
Kepzeld mar nyomkodtam parszor 4/5-ös iphonet is. Nem dobtam hatast tole, meg nekem kicsi mar az a kijelzo. A 4-es meg lassu volt valamiert de nagyon.
Olvasd el amit irtam meg egyszer. A kijelzo noveles nem jelenti azt hogy ugyanolyan aranyban none maga a keszulek is.
De ugy latszik te megrogzotten ragaszkodsz az elmeletedhez. En nem azt irtam h nem telefonalnak az emberek, hanem hogy egy okostelefon nem csak telefon mar, ezt gondold at. Ha ennyire ragaszkodsz a 4"hoz akkor miert irtad hogy de azert megveszed majd a nagyobb iphonet...
Teged megvett a marketing gepezetuk, es mar sajat magadnak is ellent mondasz.
Ha megvetted a "nagy" iphonet kivancsi leszek menyire fogod fikazni a nagy kijelzos telefonokat. :D
Tuti megvaltozik majd a velemenyed. :K

(#80) buvartacsko válasza BOBAKILL (#79) üzenetére


buvartacsko
addikt

Nem fog megváltozni. El fogom viselni. A mai napig a 3.5 a legkényelmesebb fogásra számomra. Méretre. Kényelmes. DE. Mivel igen, másra is használjuk, sajnos meg kell venni az uj telefonokat mert általában többet tudnak stb. Bizonyára szeretni fogom, sőt valószínűleg más lesz a véleményem is. (Max az hogy nem olyan rossz) viszont ettől függetlenül nem biztos hogy egyet értek a 6" telefonokkal. Az egy dolog hogy lehet nem jön át amit akarsz, de ugy látom ez fordítva is igaz.

(#81) Ali G. válasza buvartacsko (#80) üzenetére


Ali G.
senior tag

te elképesztően le vagy maradva :D

(#82) Touch-ko válasza Gergosz2 (#39) üzenetére


Touch-ko
őstag

Mert csak a Samsung gyart nagyobb meretu kijelzot. Ugye ezt Te sem gondolod komolyan...
Megneznem, hogy melyik ceg megy melyik utan.. Ujjlenyomat olvaso, arany szinu, iPad kinezetu tablet, iPhone kinezetu okostelefon, MBA kinezetu notebook, Mac Mini kinezetu ChromeBox, etc.. Egyertelmu, az Apple megy a Samsung utan :)

Mellesleg az nem lehetseges, hogy az Apple csak egy olyan telefont akar kesziteni amibol minnel tobbet el tud adni es manapsag a kijelzo novekedes a tendencia. Ez termeszetesen nem igy van...
Jobs (aki meghalt tobb mint 3.5 eve) es 3.5 eve mar nem is a ceg vezetoje, 5 evvel ezelott azt mondta, hogy ez az idealis meret. Akkor igaza volt. Ez kb olyan, mint amikor a Ladara mondtak, hogy az az idealis auto a 80-as evekben.. Te meg holnap mennel leirni azt amit ide irtal...

Biztos nem rohognenek ki teged... :)

(#83) buvartacsko válasza Ali G. (#81) üzenetére


buvartacsko
addikt

Ha le vagyok maradva azért amiért nem szeretnek igy kinézni akkor ez van. :)

Lehet hogy te vagy a túl fiatal. :)

Persze tudom, majd beszélek az okos oramhoz:

Vagy veszek fel headsetet:

[ Szerkesztve ]

(#84) joey04 válasza BOBAKILL (#79) üzenetére


joey04
titán

Én phabletet használtam 7 hónapig. Jó volt. De legalább annyi hátránya van mint előnye. Szóval simán ment a visszaváltás 4"-ra. Arra jó volt hogy számomra már totál érdektelen mekkora lesz a kijelző jó a kicsi is meg a nagy is. Mondjuk az 5,5 talán jobb lenne mert 1 kézzel a 4,7-es is használhatatlan számomra, ha meg kétkezes lesz akkor legyen phablet. Mondjuk 5s-ről nem fogok váltani csak 6s-re majd.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#85) blackydan


blackydan
senior tag

En mar azon csodalkoztam volna, ha megjelenik idoben... Jah almaekrol van szo 😈😉

(#86) buvartacsko válasza blackydan (#85) üzenetére


buvartacsko
addikt

Idézd legyszi fel hogy mikor nem jelent meg időben. OMG. :W

(#87) Ali G. válasza buvartacsko (#83) üzenetére


Ali G.
senior tag

eléggé le vagy maradva az tény, lehet hogy ciki tablettel telózni meg okosórával beszélgetni de mégis a fejlődés ezt az irányt követi és úgyis el kell fogadnod ha akarod ha nem ;]

[ Szerkesztve ]

(#88) buvartacsko válasza Ali G. (#87) üzenetére


buvartacsko
addikt

Rendben. Tippem szerint 12 éves lehetsz. Attól hogy (sajnos) ez az irány egyáltalán nem biztos hogy ez a jo irány. Remelem ezt azért sikerül felfogni.

(#89) blackydan válasza buvartacsko (#86) üzenetére


blackydan
senior tag

Az apple hirek fele arrol szol, hogy kapacitasi problemaik vannak.. Ez nem ujdonsag de azert ne huzd fel magad
😄

(#90) Ali G. válasza buvartacsko (#88) üzenetére


Ali G.
senior tag

az sem jó irány, hogy egy iphone megjelenésekor hajnalban sort állnak azért, hogy megvegyék és villogjanak vele miközben kettő az IQ szintjük az is mínuszban :D Mellesleg te egy troll vagy, több mint valószínű... :K

[ Szerkesztve ]

(#91) Csarli85


Csarli85
aktív tag

Ez a forma már tetszik ami a képen van. Kicsit a htc one s-re emlékeztet, de nincs ezzel semmi baj. Nagyon szép.

Galaxy S21 Ultra, Galaxy A14 5g

(#92) Ali G. válasza Csarli85 (#91) üzenetére


Ali G.
senior tag

igen szép koppintás a htc-től, de még persze nem is jelent meg, nem is biztos , hogy ilyen lesz azért várjunk kicsit :D

(#93) Touch-ko válasza blackydan (#89) üzenetére


Touch-ko
őstag

Erdekes, hogy a cikk a megjelenesrol szol. Erre reagaltak, hogy nem meglepo. A termek bemutatasanak kesese nem egyenlo a gyartasi kapacitas okozta kesessel.

Masreszt nem meglepo, hogy a kommentek fele megint fika.. Mert Apple-rol van szo aztan jon nehany szellemileg hatranyos helyzetu egyen es fikazik mindent amin alma logo van...

(#94) Gergosz2 válasza Touch-ko (#93) üzenetére


Gergosz2
veterán

mintha samu/htc meg had ne soroljam még milyen gyártó telefon hírében nem ez menne. Welcome to the internet...

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#95) judas13


judas13
addikt

Tepsiphone? :O

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#96) azopi74 válasza joey04 (#84) üzenetére


azopi74
addikt

4.7 miért használhatatlan egy kézzel? :O Nem vagyok egy góliát, de számomra teljesen OK. Persze ha épp szabad az ember mindkét keze, kényelmesebb úgy kezelni, mint egy kézzel. Szerintem 5.2-5.3 körül kezdődnek a kétkezesek. Persze az sem mindegy, mekkora a káva.

(#97) joey04 válasza azopi74 (#96) üzenetére


joey04
titán

nekem az i5/5s féle 4" is éppen kezelhető fogásváltás nélkül. ebből a szempontból valóban kényelmesebb volt a 3.5" ott mindig minden helyzetben teljesen biztonságosan elértem a kijelző minden pontját fogásváltás nélkül.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#98) azopi74 válasza joey04 (#97) üzenetére


azopi74
addikt

Multitouch funkciókhoz, vagy ha gyorsan akarsz gépelni a virtuális billentyűzeten, így-is úgy-is két kéz kell, még 3.5 inchen is (sőt a gépelést itt el is lehet felejteni, annyira kicsi az már az ilyenhez, sőt, számomra már a 4 inch is használhatatlan) Általános kezelés meg 5 inchen is simán megoldható egy kézzel.

(#99) joey04 válasza azopi74 (#98) üzenetére


joey04
titán

ok zárjuk le azzal, hogy nekem mások a tapasztalataim. nekem a 4.7 is bőven kétkezes, akkor meg már legyen 5.5. volt az iphone és a note között átmenetileg HTC One is, azt sem tudtam egy kézzel kezelni, ezért néztem phabletet és lett Note 3 amíg vissza nem váltottam.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#100) Csapoati válasza Touch-ko (#93) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Lasd pl Stanley-B-t a samesungozassal egybol az elejen, igaz? :) Az osszes Samu hir topikja is csak fikabol all egyebkent.
Amugy amit Jobs mondott, az nem allithato parhuzamba a Ladas hasonlattal, mert o a meretre celzott, marpedig az ember kezenek atlagmerete nem no ennyit par ev alatt. Hozzateszem en egyetertek vele (bar en 4 collt mondtam volna alapbol, de ok akkor meg csak 3,5"-os telefont gyartottak ;] ), el nem tudom kepzelni magam a mostani 4,5-es telefonomnal nagyobb keszulekkel, mar ezt is alig eri at a kezem.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.