Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) blueMerle


blueMerle
veterán

Ez katasztrofálisan fogja érinteni a régiónkat. Rengeteg munkást és kivállalkozót tettek lapátra, akiknek a környéken esélyük sincs munkát találni. Köszönjük Microsoft! :R :(

Persze a hazudozás most is megy, átképzés, vesrenyszféra blablablaaa. A előző elbocsátási hullámban érintettek FELE még MINDIG munkanélküli (én itt élek, látom, nem hallomásból tudom), tán nem kéne eteteni a jónépet a mélyen tisztelt politikus uraknak. :W

[ Szerkesztve ]

(#2) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Petikém neked aztán mindegy te csak mondod amit kell. Annak nem mind1 aki egyik napról a másikra nem keres majd pénzt. Biztos akad nem oda illő dolgozó is, de mennyi jó munkaerő kerülhet(? fog) utcára. ááá.

[ Szerkesztve ]

(#3) BiP


BiP
nagyúr

Szíjartónak még nem szóltak, hogy a komáromi gyár és a bp-i k+f központ nem egy cég, nem ugyanaz a Nokia?

(#5) azopi74 válasza blueMerle (#1) üzenetére


azopi74
addikt

Én is ebből a régióból származok, ne haragudj, de ennek a régiónak ez már nem oszt nem szoroz.
Microsoftnak meg pont csak annyi a köze az egészhez, hogy épp ő volt a gyár tulajdonosa, amikor lendült a kasza. De ez már nagyon régóta a levegőben lóg, folyamatosan építik le ezt a gyárat (is) 2010 óta.

Nem kell itt a hangulatot kelteni. Én is sajnálom az elbocsátottakat, de ez azért gyerekes...

(#6) Воланд


Воланд
titán

"az valószínű, hogy a többiek már középvezetői szintű alkalmazottak lesznek."

umm, esetleg nem kellene elolvasni a linkelt levelet?

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#7) Gusztáv


Gusztáv
addikt

Sajnálom az ott dolgózókat, remélem minnél hamarabb találnak új munkahelyet. Viszont ez újabb példa arra, hogy mennyit érnek ezek a stratégiai megállapodások, amit a tv-ben mutogatnak.

Laci

(#8) azopi74 válasza BiP (#3) üzenetére


azopi74
addikt

"Szíjartónak még nem szóltak, hogy a komáromi gyár és a bp-i k+f központ nem egy cég, "

Na ezen én is hangosan derültem: Hogy a fenébe tudott a Microsofttal megállapodni abban, hogy a Nokia hány embert vesz fel ? És ki merik ezt a baromságot tenni a kormányzati portálra .... :W

(#9) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Már rég óta ott lógott a levegőben...Sajnálom akik még ott dolgoztak reméljük gyorsan találnak melót.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#10) Gusztáv válasza azopi74 (#8) üzenetére


Gusztáv
addikt

Petikét ilyen apróságok nem szokták zavarni.

Laci

(#11) hülyegyerek


hülyegyerek
addikt

Én Győrben simán találok másik munkát, de aki Komárom környékén, vagy Szlovákiában lakik, annak reszeltek kb.
Ugyanúgy, ahogy az előző elbocsátáskor is....Van olyan kollegám, akit magamnál sokkal jobb képességű embernek tartok, de 2 éve munkanélküli Szlovákiában. Szóval ennyit az állásbörzéről, meg a "stratégiai megállapodásról".
Ezt gondolom Péterünk szavairól

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#12) rnyk


rnyk
tag

Mindig szornyu ilyeneket hallani - sajnos kapasbol tudok par besszallitot akik ugyanugy lehuzzak a rolot a nokival ami meg tobb munkanelkulit jelent.
Persze latni lehetett elore, hogy ez lesz es az MS nem lesz olyan "humanus" mint Nokia, hogy megtartson ilyen kis gyarakat fajlagosan nagyobb koltsegen mint egy bergyarto (lasd Flextornics - hogy ne csak kinai gyartokat emlegessunk).

Mindenesetre remelem az emberek talalnak majd maguknak uj melot vagy a gyarat megveszi valaki es csinal valamit.

Modern az, ha látsz valami szépet, ami nagyon drága és nincs pénzed megvenni.

(#13) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Stratégiai megállapodás, mi? Nem az eső nagy cég, aki pofán röhög minket... csak a Híradóban néz ki jól amikor aláírják...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#14) hülyegyerek válasza rnyk (#12) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Lesz majd stadion a gyár helyén, aztán lehet menni gondnoknak....

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#15) Because válasza hülyegyerek (#11) üzenetére


Because
őstag

változtatni kell az emberek gondolkodásmódján... itt az EU a magyar emberek költözési hajlandósága mégis a nullához közelít még csak a városukat se képesek elhagyni... pedig az országhatárokat is illene már végre elfelejteni!

(#16) azopi74 válasza Because (#15) üzenetére


azopi74
addikt

Ezt az egész országot illene elfelejteni, nem csak a határokat. Akinek volt egy kis esze, és tehette, el is felejtette.

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Utálom az aktuális rezsimet, de most azt mondom, hajrá, találjanak gyorsan új befektetőt és gyártót!

(#18) hülyegyerek válasza Because (#15) üzenetére


hülyegyerek
addikt

Országon belül már többször költöztem munka miatt, és valószínűleg fogok is, de az országot semmi szín alatt nem vagyok hajlandó elhagyni:
1.Itt a családom, a barátaim, és elég rosszul érezném magam, ha nem látogathatnám meg őket hetente-kéthetente.
2. Nem akarok sehol se bevándorló lenni, nem tűrném el sehol, hogy megalázóan, vagy máshogy bánjanak velem azért, mert nem helyi vagyok.

hardverek × telefonok × autómobilok ¤ Mazda 6 GJ CD175 * Ceed JD

(#20) Because válasza hülyegyerek (#18) üzenetére


Because
őstag

akkor te is tudod, hogy vannak lehetőségek bár lemondással járnak.
nem kell külföldre menned, hogy megalázzanak... idehaza is idegenek cégénél, gyárában dolgozol és a magyar vezetésnél szemetebbet keresve se találnál!

(#21) jeni: ezért említettem, hogy változnia kellene végre a gondolkodásmódnak... talán majd a következő generáció... habár 30 vagyok és nem túlzok a számmal ha azt mondom a gyerekkori barátaim 1/3-a már külföldön él, dolgozik

[ Szerkesztve ]

(#21) jeni válasza Because (#15) üzenetére


jeni
félisten

vedd figyelembe, vidéken nem olyan egyszerű a dolog ! ezért az állam a felelős -ez az a fajta lakás-politika ! miért van az,hogy az első helyen az öröklakás van? még alig 1 napos a gyerek de már a szülök azon agyalnak,hogyan tudnának hitelt felvenni,hogy a gyereknek legyen örök lakása ha felnő majd !
miért nem bérlakások vannak zömében amihez nem kell ragaszkodni rugalmasnak kell lennie, Svájcban ahol szinte inkább a bérlakások dominálnak és nem cél az öröklakás hanem a jólét és a mobilitás a lakhatás szempontjából, tudnak családostul egy másik városba költözni amennyiben munkahely változás van vagy lesz! sajnos aki nagy nehezen megveszi a lakását az nem tud elköltözni de még eladni vagy elcserélni sem tudja. a lakás értékek nem azonos egyes megyékben! ebből adódóan sosem tudnak korrekten megegyezni a lakás tulajdonosok egymást közt.
itthon nagyon elmaradott az önkormányzati lakások száma. ez itt a legfőbb gond.

(#22) azopi74 válasza #06658560 (#17) üzenetére


azopi74
addikt

Dehát miért keresnek befektetőt? Miért nem csinálnak egy Nemzeti Mobiltelefongyárat a helyén ? És betiltják minden más gyártó készülékének a forgalmazását ezzel párhuzamosan. Probléma megoldva :)

[ Szerkesztve ]

(#23) Alert89


Alert89
tag

A stratégiai megállapodás vajon nem foglalt magába óriási adókedvezményeket? Azokat ilyenkor, hogy óriási leépítés van, nem kellene visszafizetni? Vagy miről álmodok én?

(#24) Konflikt


Konflikt
addikt

dobbenet. 2008-ban dolgoztam az IT reszlegen, akkor meg 4500+ ember volt, epult az uj csarnok..

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#25) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Elég gané dolog ez sajnos... Alapozzon az ember egy világcégre...

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#26) azopi74 válasza Alert89 (#23) üzenetére


azopi74
addikt

Az a stratégiai egyezmény nagyon nem erről szólt, és még akkor írták alá, amikor még szó sem volt arról, hogy a MS kezébe kerülnek - ha ideiglenesen is - a nokia gyárak, így a komáromi egység is. Nem is értem, hogy jön ez most ide. Gyárakról meg sosem fog a MS aláírni semmilyen stratégiai egyezményt semmilyen állammal, mivel a gyártás egyáltalán nem szerepel a stratégiai terveik között, sose szerepelt.

(#27) lugosi


lugosi
MODERÁTOR

Namost egyet nem értek igazán:

"A kormány emellett a Microsofttal szorosabbra fűzi a stratégiai megállapodásból fakadó együttműködést annak érdekében"

Tehát jól kib...tak velünk, erre mi szorosabbra fűzzük a megállapodást, miközben plusz pénzt költünk arra, hogy ezeket az embereket máshol felvegyék.

Biztos bennem van a hiba, de ezt nem értem, hogy miért fűzzük szorosabbra a megállapodást, ha már a korábbit is rugalmasan átértelmezte a másik fél, ha jól olvasom. Akkor ez most logikus? :F

Alert89: "A stratégiai megállapodás vajon nem foglalt magába óriási adókedvezményeket? Azokat ilyenkor, hogy óriási leépítés van, nem kellene visszafizetni? Vagy miről álmodok én?"

Mondjuk ez is igaz. Miután kihasználták a lehetőségeket, lelécelnek? Utána már nem éri meg ittmaradni?

[ Szerkesztve ]

(#28) Alert89 válasza Konflikt (#24) üzenetére


Alert89
tag

A Kolozsvár melletti Nemeszsukon a Németországból odatelepített gyárat már jópár éve felszámolták a Nokia gyengélkedése miatt. Ez van, csökkent a kereslet termékeik iránt, így kénytelenek gyárakat bezárni vagy leépíteni. Már rég lejártak azok az idők, mint a kommunizmusban, hogy egy életen keresztül 1 gyárban dolgoztak az emberek. Úgy gondolom, aki érti a szakmáját és nem ül a babérokon, az mindig kap munkát, munkahelyet.

[ Szerkesztve ]

(#29) jeni válasza Alert89 (#28) üzenetére


jeni
félisten

sajnos ez nem elég.
nagyon korfüggő a dolog és nem lehet gyorstalpalón megszerezni másik szakmát,szakmai gyakorlat nélkül!
mire megszerzi a tudást, jön a bezárás és akkor megint váltani kell másik szakmára,átképzésre,és megint megy előröl az egész

[ Szerkesztve ]

(#30) remington2 válasza Because (#15) üzenetére


remington2
senior tag

A demokratikus EU-ban pont jogod van demokratikusan dönteni . . akár amellett is, hogy maradsz, ahol vagy. Miért fáj néhány embernek annyira, ha valaki Magyarországon akar élni? Ha nem akarsz, mehetsz, a kapu nyitva áll . . . :W

Ja persze, nem akar 10 millió ember big macet árulni és zsíros tálat törölgetni Londonban, vagy a németekhez menni, ahol a büdös életben soha teljes értékű állampolgár nem leszel (nem, még annyira se, mint itt).

Ha akarsz, mehetsz. Ha nem, akkor nem . . .

[ Szerkesztve ]

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#31) azopi74 válasza lugosi (#27) üzenetére


azopi74
addikt

Ha nem tűnt volna fel, ez csak a szokásos kormányzati kommunikációs bullshit, szerintem még egy telefonhívás sem zajlott le a minisztérium és a MS között, nincs itt szó semmilyen megállapodásról, ezt a kormányt épeszű globális nagyvállalat amúgy sem veszi komolyan (most nem a CBA-ra meg a Csányi és Demján féle oligarchák cégeire gondolok természetesen)

(#32) Because válasza remington2 (#30) üzenetére


Because
őstag

nem értelek (ahogy az aláírásodat se ha magyar vagy), egyedül azt hoztam fel hogy oda kell menni ahol a munka van. ezek tudatában mindenkinek szíve joga mit csinál. jómagyar polgár révén mi pl. itt szívjuk egymás vérét :)

(#33) remington2


remington2
senior tag

A hír pedig nem meglepő, az Elop-trójai már régen kifejtette hatását . . . szerencsétleneket sajnálom, de a Microsoft - amely igazi kapitalista amerikai céghez méltóan egy Istent, a $$Pénzt$$ ismeri csak - most megteszi az utolsó csapást, hogy eltüntesse bendőjében a zsákmányt, amelyet a Nokia jelent. A Nokia meg csak egy felfalt vadállat szerepét tölti be, amely nagyon szomorú.

They see me trollin' / They hatin' / Patrolling they tryin' to catch me ridin' dirty . . . :D

(#34) bambano


bambano
titán

mikor tanulják már meg az okosok ott fent, hogy mi vagyunk a rog?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) azopi74 válasza remington2 (#33) üzenetére


azopi74
addikt

Köszönjük, Emese :W

(#36) hcl válasza Alert89 (#28) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Csak itt sajnos nem az van, hogy elmész majd egy másik munkahelyre, mert nincs hova :)

Különben az a szép, hogy egy külfödi cég miért fizetne itt bármilyen adókedvezményt vissza...

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) azopi74 válasza bambano (#34) üzenetére


azopi74
addikt

Mi vagyunk a rock? :)

(#38) Hunter2


Hunter2
addikt

Ezt már elég rég lehetett sejteni. A flextronicsnak lesz utánpótlása egy darabig. Először az Elcoteq most meg a nokia. Elég szar ügy.

(#39) azopi74 válasza Hunter2 (#38) üzenetére


azopi74
addikt

Miért épp ez a kettő példa jut eszedbe? Elég hosszú a sor sajnos.

(#40) Hunter2 válasza azopi74 (#39) üzenetére


Hunter2
addikt

mert az elcoteqben dolgoztam és az elején még gyártottunk Nokiát is.

(#41) hemaka


hemaka
nagyúr

1 evet anno meg 2007-ben en is lehuztam ott. Nem volt rossz munkahely, meg ha 12 orazni is kellett. A vicc az, hogy most kevesebbet keresek, de az oraszam az megegyezik. :/

Sajnalom azokat, akik most kirugasra kerultek.

[ Szerkesztve ]

(#42) Hunter2 válasza hemaka (#41) üzenetére


Hunter2
addikt

akkoriban mindenki anyázta de mióta nincs vissza sírják. Mondjuk a szalag mellett biztos nem lehetett annyira vidám.

(#43) norb7


norb7
tag

Én is sajnálom a Nokiát, már csak azért is, mert mint telefonmárkát is nagyon szeretek, illetve sajnálom a munkájukat elvesztő embereket is. Viszont egy dologgal nem értek egyet. A korábbi leépítés miatt is túl sok a munkanélküli, nem találtak munkát?

Én ott dolgozok az ipari parkban egy másik cégnél középvezetőként, (korábban egy másiknál szintén Nokia beszállítójaként) viszont mi is kerestünk munkaerőt, mégsem volt számunkra alkalmas munkaerő a korábbi leépítés idején. (nem operátorokra gondolok) Valószínűleg addigra a képzett illetve megfelelő végzettséggel rendelkező szakemberek már találtak munkát.

A hír bejelentése után ismételten átnézzük a cégünk stratégiáját és nagy valószínűséggel ismételten fogunk pozíciókat meghirdetni, illetve kihasználva a lehetőséget, együtt fogunk dolgozni az önkormányzattal.

Személy szerint nagyon kíváncsi leszek az eredményre, hogy valóban lesz-e számunkra a Nokiától megfelelő ember.

(#44) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Nokia by Microsoft

(#45) Mr.Skynet


Mr.Skynet
senior tag

Érdekes hír - bár itt lakok 10perc sétányira ettől a csodálatos gyártól, engem mégis meglepett ez a hír. :U

Voltak azért itt sokan, akik úgy gondoltál, hogy oké a Nokiának befellegzett, lenyeljük - átvészeljük (szó szerint!), de ha a Mikrofos kerül a helyére, akkor az talán van annyira hatalmas cég, hogy egy kisebb-nagyobb gazdasági / technológia bizonytalanság a cég jövőjére nézve nem lesz olyan befolyásoló dolog, hogy majd megint repül ~10-15ezer ember az utcára. Mondjuk engem mindig az küldött fel a plafonra, mikor pl. jött egy olyan hír, hogy pl. ~1500 főt bocsát el a Nokia. Igen a Nokia elküld xy mennyiségű embert, a saját dolgozóiból. Persze arról 99%-ban nagy hallgatás volt, hogy mi a helyzet a Nokiánál dolgozó kismillió más munkaerő kölcsönző cég embereivel, akik biza nem Nokiás dolgozók papír szerint, csak épp ugyan úgy emberek, ugyan azt csinálták, ugyan ott... mennyi? 3x annyian voltak?
Ha ehhez még hozzávesszük, hogy majdnem mindegyik szomszédos cég a Nokia beszállítója volt, hasonló mennyiség embernek munkát adva...

Szóval ezek szerint a Mikrofosban sem érdemes nagyon reménykedni :(

Hát legalább 2 dolgot elértek az évek folyamán:
- az amúgy is gyengélkedő Nokiát nem kihúzták, hanem még jobban beletuszkolták a sz.rba
- ~2,5 hónapja nagy nehezen sikerült a szép nagy Nokia feliratot leszedni és kibiggyeszteni a saját nevüket, igaz még ezt se sikerült normálisan-ízlésesen (középre) megcsinálni, ugyanis a logó és a felirat kissé balra került... aki látta már biztos érti mire gondolok :DDD

(#46) Kolondrum válasza Mr.Skynet (#45) üzenetére


Kolondrum
félisten

Gyorsan fényképezd le! !

(#47) leeate válasza remington2 (#30) üzenetére


leeate
senior tag

"big macet árulni és zsíros tálat törölgetni Londonban"

Micsoda készségekkel rendelkezel, le a kalappal! :))

"vagy a németekhez menni, ahol a büdös életben soha teljes értékű állampolgár nem leszel (nem, még annyira se, mint itt)."

Wut? Egyik legbevándorlóbarátabb ország. Állampolgári státuszt is lehet kérni x év után.
Ha pedig kulturálisan érted, akkor erre annyi: ha "teljes értékű állampolgár" akarsz lenni, akkor törekedni kell arra, hogy németté válj. Ez persze némi pluszmunkával jár.

[ Szerkesztve ]

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#49) Mr.Skynet válasza Kolondrum (#46) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Majd lekattintom, ha el nem felejtem és feldobom ide. ;) Nem kell egyébként nagy dologra gondolni, nem akarnak leesni a betűk meg hasonlók, szimplán nincs középen és nekem nem tetszik. Ha az én gyáram lenne, akkor azt a béna logót leszedném, a betűk szépen középre zárva 2x akkora méretben virítanának és olyan fényerővel világítana este, hogy nem kellene a parkolóknak se világítás :DDD

(#50) CYBERIA válasza leeate (#47) üzenetére


CYBERIA
őstag

„ha "teljes értékű állampolgár" akarsz lenni, akkor törekedni kell arra, hogy németté válj”

Mert létezik olyan hogy németté válás?

APU: AMD, MB: AMG :) A peresztrojka nálunk olyan gyors, hogy már ma jobban élünk, mint holnap! | Tudja Mohnke, a nyugati demokráciák dekadensek. Előbb-utóbb alulmaradnak a szigorúan fogott keleti népekkel szemben. | Volvo och SAAB beundrare. | A vér nem válik vízzé.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.