Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Boxi88


Boxi88
őstag

Ezt a videót nem lehet megunni! :DDD Csodás, ahogy az nvidia üdvöskéje elfüstöl... :U

(#2) timarsandor


timarsandor
csendes tag

Egy ilyen energiaéhes kártyánál az lett volna az első szvsz, hogy bebiztosítsák digitális VRM-mel... Sajnos nem az első eset, hogy az nV a profitot részesítette előnyben az elégedett felhasználókkal szemben.

(#3) lenox válasza Boxi88 (#1) üzenetére


lenox
veterán

Legszebb orom a karorom?

#2: nem tudom mekkora profit van az egesz 590-es sorozaton, szerintem veszteseges alapvetoen...

[ Szerkesztve ]

(#4) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

ha tényleg megkapja a digis VRMet, akkor ez akár még jó is lehet.

egyetlen kérdés, hogy a tervezési fázisban miért nem tűnt az fel senkinek, hogy az előző design kevés lesz. általában a gyártási szórás (+OEM tesztelési szabványok) miatt elég nagy ráhagyás szokott lenni a termékeken, ami a tapasztalatok alapján itt nem volt meg. az meg különb vicces volt, hogy a 6950/6970 első verzióján (sőt még a 2900xtken is) sokkal masszívabb áramellátás volt, mint az NVidia kétgpus kártyáján. oké, a 69x0ákra kissé overkill volt a megoldás, viszton az 590re kellett volna.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#5) LackoMester válasza lenox (#3) üzenetére


LackoMester
addikt

persze mert nincs benne irigység :U

Valahogy engem ez a hír nemérint. :DDD

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#6) timarsandor válasza proci985 (#4) üzenetére


timarsandor
csendes tag

Igen, overkill, viszont AMD bebiztosította a 69xx-ek megbízhatóságát, hogy azok, akik megengedhetik maguknak és megveszik, semmiképp ne arról regéljenek a bámészkodó ismerősöknek, hogy egyszer csak elpukkant a kártyájuk...

Az a baj, hogy még ez sem elég disznó húzás nV részéről ahhoz, hogy a hírnevük forogjon kockán...

[ Szerkesztve ]

(#7) yakuza.tora válasza timarsandor (#2) üzenetére


yakuza.tora
addikt

"...az nV a profitot részesítette előnyben..." - Nem inkább a veszteséget akarta mérsékelni?

Alléz Olympique de Marseille!

(#8) arn


arn
félisten

ezek a ketchipes kartyak nem sok vizet zavarnak - mar hwes scenet sem izgatjak fel kulonosebben. sokkal jobban varjak az emberek az ujabb generaciok megjeleneset.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#9) Skeleton01 válasza timarsandor (#6) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Halottam én már jó néhány elfüstölő 6990-ről is... :U

(#10) flexxx2


flexxx2
őstag

A mostani tulajoknak minimum ingyen kéne cserélnie a gyárnak az újra, én biztos kiakadnék ha lenne ilyenem. Még jó hogy nincs erre pénzem :) :(

[ Szerkesztve ]

(#11) Angel1981 válasza timarsandor (#2) üzenetére


Angel1981
veterán

Egyetértek.
Közhely, hogy ott spórolnak, ahol tudnak, de egy csúcskártya esetében ez különösen visszás... :U

(#12) Sondi1986


Sondi1986
addikt

NV ennyire zavarja hogy alul maradtt a ebben a fontos versenybe! Ezért csinál egy új nyákot, nem semmi pénz kidobás azért hogy neki legyen a leggyorssabb kártyálya!

Skeleton01: azok olyan körülmények közt füstőltek el amit a gyár nem bíztosított!
Egyszóval nagyon felhúzták a karikat és nem hütőtték megfelelően!

[ Szerkesztve ]

(#13) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Már az elsőt digit pwm-el kellett volna szerelni, érdekes hogy közel azonos árba van a 6990-el és azon digit van+tuningolható is elég jól. :U

(#14) kpal


kpal
veterán

Na legalább dolgoznak az ügyön:K

(#15) yakuza.tora válasza kpal (#14) üzenetére


yakuza.tora
addikt

Igen, bár elég komoly a fáziskésés...

Alléz Olympique de Marseille!

(#16) kpal válasza yakuza.tora (#15) üzenetére


kpal
veterán

De ilyen értékű cuccnál kell is ez .

(#17) nuke7 válasza yakuza.tora (#15) üzenetére


nuke7
veterán

:)) +1 azt hitték, hogy nem fogja senki tuningolni / nem veszik észre..? :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#18) EkSYS


EkSYS
senior tag

tetszett anno ez az elégetős videó! :C
de szerintem minden kártyát el lehet ám füstölni ;]

Eki - az eredeti

(#19) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nekem van olyan érzésem, hogy egy porig égett ház utolsó parazsát oltják?

Mármint ezután az egész blama után még mindíg tolni ezt a szekeret? Értem én, hogy PR-pénisz (ha már ennyire divat a hímtag ily módon történő emlegetése), de akkor is...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#20) gombcomp válasza Skeleton01 (#9) üzenetére


gombcomp
senior tag

Én még csak moddolt 6950 elhalálozásáról hallottam.. :U

"Ha őseink is elszaladtak volna, valahányszor nehéz idők jöttek, ma üres lenne ez az ország." - Wass Albert

(#21) Televan74 válasza kpal (#16) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egy ilyen értékes kártyát eleve nem kellet volna így kiadniuk.
Lehet , hogy én voltam a kis tudatlan ,de mindig úgy gondoltam ,hogy az ilyen drága termékeknél oda figyelnek az alkatrészek minőségére, és nem spórolnak rajta.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#22) Pug válasza Skeleton01 (#9) üzenetére


Pug
veterán

Nem tudom, eddig még én se futottam bele ilyen probléma említésébe, de dobhatnál egy két linket erről a jelenségről :U

De ha csak "hallottad", akkor nem szoltam :DDD :DDD

(#23) Skeleton01 válasza Pug (#22) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Pl. itt írta a srác, pont az első hsz + itt a ph-n is írta már valaki, a vadiúj Giga kártyája hasalt el.

[ Szerkesztve ]

(#24) Pug válasza Skeleton01 (#23) üzenetére


Pug
veterán

Jaa, hogy meghibásodott a kártya? Kérlek, ilyen minden egyes gyártó minden egyes termékével megesik, de ezt azért ne keverjük már össze az alultervezett tápellátó áramkör hibájából származó elhalálozással, amiről konkrétan szó van az 590-es esetében is... :U

(#25) Skeleton01 válasza Pug (#24) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Nem írtam sehol sem, hogy a 6990 szériahibás kártya lenne, csupán azt, hogy azzal is megeshet, aminek nem kellene, hogy az tápellátás miatt történt-e, az miatt már had ne nekem fájjon a fejem... :N

(#26) Pug válasza Skeleton01 (#25) üzenetére


Pug
veterán

Szóval csak egy egyszerű, kézenfekvő tényre világítottál rá, miszerint minde elromolhat és ezt a tervezési hiányosságokkal kapcsolatban hoztad szóba (mert ugye lényegében ez az oka a nyák áttervezésének :K ).... lehet velem van a baj, de valahogy a trollkodáson kívül akkor nem látom az értelmét a hozzászólásodnak... :U

(#27) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Az nVidiás mérnökök (és csúcstermékeik) előbb csak-csak villognak, de utána már folyamatosan égnek! :C

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#28) Sondi1986


Sondi1986
addikt

Gigabyt 560SOC 1Ghz is sok a probléma. Rengetegen panaszkodnak hogy 920Mhz jár meg megdöglenek stb. Ha külföldi oldalakat olvastok találtok egy pár panaszkodós Hsz.-t GTX590-ről hogy füstőltek náluk!

(#29) Skeleton01 válasza Pug (#26) üzenetére


Skeleton01
aktív tag

Akkor itt hagyjuk abba a beszélgetést...

(#30) paster.zs válasza gombcomp (#20) üzenetére


paster.zs
csendes tag

Szia.
Mitól halt meg a moddolt 6950?
:F

ennyi erővel minden gyártó minden sorozatából van hibás ami meghal.

[ Szerkesztve ]

(#31) Giot


Giot
addikt

Ezzel kellet volna indítani. Nem egy spórolós PCB-vel. Hihetetlen hogy képesek voltak egy High End VGA-n spórolni.

(#32) TTomax


TTomax
nagyúr

"A konkrét jelenség a GPU-k üzemi feszültségének 963 mV-ról 1,025 V-ra való emelésénél jelentkezett,"

Szerintem ez kimeríti a nem rendeltetés szerinti használatot...másrészt meg digit vrm nélkül is meg lehetett volna oldani,csak több fázissal...naná,hogy a 6990-re jutott,hiszen azon éppen minden olcsóbb mint az 590-en csak a vrm nem... nem hiszem,hogy az 590 hasznot termel... söt...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#33) Pug válasza TTomax (#32) üzenetére


Pug
veterán

Ha jól emlékszem valamelyik tesztoldalnál bármiféle feszemelés nélkül megadta magát, de erről pontosabbat Abu tud mondnai, mert arra tisztán emlékszem, hogy Ő említette részletesen az esetete...

(#34) TTomax válasza Pug (#33) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ha feszemelés nélkül elszállt akkor gáz,de ha csak feszemelésre akkor tökmindegy egy átlag usernak,hogy régi nyákos vagy uj az 590-e...

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#35) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Kíváncsi vagyok ez meddig tartja magában a füstöt :)

...

(#36) tome.jr válasza Pug (#33) üzenetére


tome.jr
addikt

Akkor te is csak úgy emlékszel, hogy már hallottad valakitől aki talán látta valahol :)

Én is hadd kérjek már linket.

[ Szerkesztve ]

(#37) Sondi1986 válasza Devid_81 (#35) üzenetére


Sondi1986
addikt

Akkor mondhatjuk hogy a GTX590 füstel megy! :DDD

(#38) vinibali


vinibali
őstag

nekem nagyon sunyi az nVidia hozzállása, emlékezzetek csak vissza a sok-sok évvel ezelőtti laptopos botrányra....
nagyon szép dolog, hogy egy vga proci elmegy 963mV-tal tényleg nagyon jó darabok maradtak meg, de ez így elég ratyi. én nem hinném hogy nagyon sok pénzt vertek el a kártya megtervezésére, mert csak válogattak és összerakták. az AMD munkájában látom az időt, digit VRM és PowerTune bár ezt már sokan mondták:) akinek meg eldurran a kártyája, szó nélkül cserélje a gyártó :R

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#39) Pug válasza tome.jr (#36) üzenetére


Pug
veterán

Ez lenne a forrás, természetesen hitelessége akkor megerősíthető, ha mondjuk megkérdezzük a szóban forgó lab51 valamelyik illetékes munkatársát az esetről :)

szerk: most vettem észre, hogy Abu az egyik Lab51-es arc commentjét is linkelte

:R :R

[ Szerkesztve ]

(#40) tome.jr válasza Pug (#39) üzenetére


tome.jr
addikt

Így már tényleg hiteles az info :)

(#41) kpal válasza Televan74 (#21) üzenetére


kpal
veterán

Ez most bármilyen műszaki cikkel megesik hogy nem 100%-os de mégis piacra dobják meg mostanában amúgy is a profit a cél .

(#42) Devid_81 válasza kpal (#41) üzenetére


Devid_81
nagyúr

Itt inkább a versenyhelyzet okozza a hibák nagy százalékát.
Kapkodás van, ha nekik van nekünk is legyen stratégia megy.
Felesleges minden évben egy teljesen új generációt (lassan két generáció) piacra dobni, csak azért, hogy mindig megmutassák a gyártók, hogy Ők mennyire kegyesek hozzánk.

...

(#43) #16939776 válasza kpal (#41) üzenetére


#16939776
törölt tag

Általában ezeket User állóra illik megcsinálni, ezért nem értem hogy miért csak szoftveres védelmet raktak bele?

Ezekben az integrált áramkörökben van saját belső védelem ami túláram/túlmelegedés esetén leszabályoz.

Szerintem a képen levő áram figyelő ellenállás meghibásodása(megszakadása) okozta az ic halálát, és nem az hogy nem birkózott meg a rajta átfolyó árammal. :)

[ Szerkesztve ]

(#44) shteer válasza paster.zs (#30) üzenetére


shteer
titán

persze, az enyém is meghalt. pedig tuning sem volt rajta. ez volt az első meghibásodott vga-m

mindegyiknél előfordul, az is hogy a direkt módszert felveszik videóra :)

..szerintem jónak tűnik

(#45) proci985 válasza #16939776 (#43) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

nvnek nincs hardveres védelme, emiatt is kell a szoftveres. beléjük lehet rakni, de az idő.

talán a köv generációba már integrálják, de meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#46) Seikai


Seikai
aktív tag

A következő lépcső mi lesz ? Az nv majd azt ajánlja, hogy rakjuk sütőbe 10 percre miután eldurrant hátha helyére sülnek a dolgok :DDD

Cooler Master HAF XM, Asrock Z87 Extreme4, i7-4790K @ 4.6Ghz, Corsair Vengeance LP 16GB 1600 DDR3, Gigabyte GTX 980Ti G1, Corsair RM 850W, Crucial C4 250GB SSD, 2TB WD Green, Logitech G35, G15, Roccat Kone, Win8 64, ASUS VG278HE

(#47) lizRRR válasza Seikai (#46) üzenetére


lizRRR
őstag

:DD :DDD

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

(#48) Apone33 válasza Seikai (#46) üzenetére


Apone33
őstag

:DDD :C

Play Hard!!!

(#49) Koley válasza Seikai (#46) üzenetére


Koley
tag

:DD :DD

(#50) lizRRR válasza Koley (#49) üzenetére


lizRRR
őstag

Hogy oldják meg a problemat? :DD
Rá raknak még egy 8 pineset aztan meg van oldva.. huzhatod.. :C

Az én kedvencem ugyanis a hagymásbab... :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.