Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tikakukac


Tikakukac
titán

400W az úgy egy picikét sok lesz ennek a cuccnak.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#2) Xaels


Xaels
félisten

Egész pofás darab és van benne némi újítás is. Meglátjuk majd mire képes a gyakorlatban és, hogy mennyibe fog kerülni. Talán végre valami olyat kapunk ettől a cégtől ami méltó a nevéhez.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#3) Daywalker válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Daywalker
addikt

Még ha sok is, egyelőre ezt mondták - persze nem kell mindent elhinni. Mivel hivatalos spec nincs, csak majd a megjelenéssel egyidőben, addig mindenki azt állít, amit akar.

[ Szerkesztve ]

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#4) Tikakukac válasza Daywalker (#3) üzenetére


Tikakukac
titán

Tudom, mindig szeretnek nagyot mondani. Kiindulva az otthoni hűtésemből és a 4-5 kilónyi tiszta vörösréz radiból meg még ezen kívül egy triplából megengedve az egész úgy 4 liter vízzel, na így elviszi szépen a nagyjából 400 wattot. Ez a cucc ahhoz képest egy seggdugasz, már elnézést a Zalmantól.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#5) Pug válasza Tikakukac (#1) üzenetére


Pug
veterán

400watt, ez meg viccnek is rossz volt. Kb az ilyen megadott ertekeknek annyi koze van a valosaghoz, mint a P.M.P.O-nak a hangfalaknal.

(#6) atti_2010 válasza Tikakukac (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Jó lenne az még ha csak 200W tud elszipákolni is elfogadnám.

[ Szerkesztve ]

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#7) Daywalker válasza Tikakukac (#4) üzenetére


Daywalker
addikt

Hát, max jót röhögünk a gyártón, meg az ilyen kamu adatokon...

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#8) Tikakukac válasza Daywalker (#7) üzenetére


Tikakukac
titán

Pedig anno a Reserator egészen érdekes cucc volt, pláne azzal a nagy szexuális segédeszköz radiátorával.

szerk: Meg olyan szép volt és különleges. Ilyen kompakt cuccnak én is örülnék, de asztalit alig használok már, a vízhűtésbe meg már beleborítottam 1-200 munkaórát meg pár talicska pénzt, így marad az egyéni megoldás :K

atti_2010: Ha tényleg feltalálták a spanyol viaszt akkor én is max 200 wattot mernék rá mondani. De már ez is nagyon optimista részemről.

szerk.: Kisebb gépekhez valószínűleg ez is jó, ár mondjuk kérdéses lesz. Vagy ugye ott a H50 meg H60 meg egyéb kompakt dolgok. Egy darabig azok is jól működnek, komolyabb gépekhez mondjuk meg nem venném.

Pug: Hasonló szindróma ez is. Egyszerűen ekkora méretű dolog képtelen kiszippantani ennyi hőt, tölthetnek bele bármit, rakhatnak ide akármilyen vörösrezet. Barominagy radi nélkül rakhatnak ide akármilyen ventit meg pumpát, a hőleadó rész lesz a legnagyobb szűkösség.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#9) Daywalker válasza Tikakukac (#8) üzenetére


Daywalker
addikt

:DDD Szép darab volt...ma is szívesen látnám...bár nem mintha a H50-nel bajom lenne, de azért na :DD

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#10) atti_2010 válasza Tikakukac (#8) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Valahogy csak léhűtené a kis Trinitymet, csak biztos drága lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#11) Pug válasza Tikakukac (#8) üzenetére


Pug
veterán

Nem lesz az 200watt. A H100-asom meg pont elvan max ventifordulat mellett a kb 200-230 watt-tal. Es ugye az egy duplaradi.

(#12) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

(#1) Tikakukac: Vannak olyan körülmények, amik mellett még többet is le lehet adni egy ekkora radival, szóval ezt így önmagában nem lehet kijelenteni.

(#2) Xaels: Mérget azért ne vegyél rá. Amennyire én látom, ez egy felturbózott CNPS8900 Extreme, amin a hőcsöveket vízcsövekre cserélték. A venti 2800-as fordulata sok mindenre elég lehet, de a hangja tuti kegyetlen lesz.

(#3) Daywalker: Régi szép idők... Thermaltake gyári oldalán minden ventilátor 15-17dB(A)-s volt mérettől és fordulatszámtól függetlenül... :DDD

(#4) Tikakukac: Marketing... Azt meg ,hogy mi mennyit visz el, nem lehet elvonatkoztatni az uralkodó hőmérsékletektől! Egy tripla radi 10°C-os dT mellett 2000rpm-es ventivel lead ~600W-ot. Ugyanez a radi 30°C-os dT mellett 2000rpm-en ~1800W-ot fog leadni!

Nagyon nem mindegy, milyen körülmények uralkodnak a rendszeren kívül és belül!

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#13) F e Z o válasza Tikakukac (#1) üzenetére


F e Z o
veterán

Lehet hogy forog 3000-et majd az a venti, bár én is kevésnek találom így elsőre a hőleadó felületet.

H2O über alles!

(#14) atti_2010


atti_2010
nagyúr

Lehet hogy elvon 400W csak elfelejtették megemlíteni hogy egy -30 fokos szobában. :D

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#15) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Tikakukac
titán

Vegyünk egy klasszikus szobát, gondolom legtöbben ott használunk ilyesmit, kivétel jegesmedvék és fókák. Itt sok esetben csalódottság fog uralkodni, mert megint csirradratta lett beharangozva és nem sok minden lesz belőle.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) Kiki18


Kiki18
őstag

Egyedi csöppség ,de 40W sok lesz neki. Azért várom a bejelentését és az árát is. :K

(#17) Pug válasza TESCO-Zsömle (#12) üzenetére


Pug
veterán

Es azt sem szabad figyelmen kivul hagyni, hogy a meglebegtetett 400W "hatekony" elvezetesereol volt szo, ami ugye egy cpu hutesere tervezet rendszer eseteben nem mondhato el, ha megfozi a cpu-t. ;)

22-23 fokos ambient T mellett....

[ Szerkesztve ]

(#18) Reggie0


Reggie0
félisten

Siman hiheto, hogy lead 400W-ot. A kerdes csak az, hogy mekkora homersekleten. Ha zart a vizrendszer(tehat nem tud forrni), akkor 300 fokon siman leadhatja. :)

(#19) atti_2010 válasza Pug (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Egy középkategóriás 100TDP -s procit simán lehűt így túl nagy baj nem lehet, aki meg ráköt egy Intel Core i7 3960X csodát az vessen magára.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) TESCO-Zsömle válasza Pug (#17) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

400W "hatekony" elvezetesereol volt szo

Egy 3000rpm-es ventilátor sokkal gazdaságosabb és hatékonyabb megoldás, mint egy 3* ekkora radiátor, szóval...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#21) sing1ep1ayer


sing1ep1ayer
őstag

Szépnek szép, de valószínűleg nem ellenfél egy H100-nak.

(#22) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Tikakukac
titán

Meg jó hangos is, tegyük hozzá.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) TESCO-Zsömle válasza Tikakukac (#22) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És?

Hatásfokot nem befolyásolja a zaj...

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#24) FatalEror válasza Tikakukac (#22) üzenetére


FatalEror
addikt

Valamit valamiért...
Amúgy nekem 9900MAX-m van 1090T-n 3,2 Gézán és Cyberlink Media Show Espresso alatt ami 95-100% hajtja a magokat fél óra után is 28-30 fokos a proci.....

Reserator-tól megint egy nagy bordát vártam különféle blokk szettel,kicsit csalódtam,de a kompakt vízhűtők közül akkor is ezt választanám.

Az ember fülét viszont igen. Ha épp nem gémer a gép és csak proci igényes feladatok mennek, akkor rohadt idegesítő a susogás. Laboron mikor mennek a gépek én rosszul vagyok óravégén a suhogástól.
Akkor keresd meg szab.tam barátunkatm,van már hűtője ami elvisz 180-200W-t passzívan,de egyedi igényeket is teljesít. :))

[ Szerkesztve ]

HardCore is my LifeStyle

(#25) Tikakukac válasza TESCO-Zsömle (#23) üzenetére


Tikakukac
titán

Az ember fülét viszont igen. Ha épp nem gémer a gép és csak proci igényes feladatok mennek, akkor rohadt idegesítő a susogás. Laboron mikor mennek a gépek én rosszul vagyok óravégén a suhogástól.

FatalEror: Hogy most feszelgetésnél mennyit eszik nálam a P4 arra tippem sincs, valahol a rengeteg és a még annál is több közé saccolnám. Plusz ugye teljes alaplap és vidkari is játszik. Mekkora deltával dolgozol? Rekordom eddig 5 fok, csak procit hajtva, alap órajelen, 16db 9 volton kent ventivel és úgy 4 tripla radinak megfelelő felülettel, 4 liter körüli vízzel, felmoddolt pumpával. Lehet nálam van a hiba, de húzva és hajtva én még az életben nem láttam 45 fok alatt a procimat.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#26) Pug válasza TESCO-Zsömle (#20) üzenetére


Pug
veterán

Igazad van, tegy ugy mintha nem ertened a mondandomat. Valoban, a felhasznalo szemszogebol 400W elvezetese raketahangon es 100 fokos cpu temppel "hatekony". Rolad azert nem gondoltam volna, hogy nekiallsz azon a tenyen trollkodni, hogy ez a huto nem tud 400wattot elhuteni egy cpu-rol, hogy az az uzemi homersekleten belul maradjon. De ugy latszik mar az oregmotorosok sem kivetelek. ;]

(#27) TESCO-Zsömle válasza Pug (#26) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Fogd rám, amit nem értesz.

Én csak azt mondom, hogy nem lehet kijelenteni, hogy nem képes rá, ha egyszer létezik olyan körülmény, amikor igen. Más kérdés, hogy emberileg elfogadott viszonyok közt nem képes rá, de a vita nem is így indult, ugye...

Kevered a trollkodást a precizitással!

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#28) Tikakukac válasza FatalEror (#24) üzenetére


Tikakukac
titán

200 wattot ez is elvisz venti nélkül. El nem hiszed az UAZ fűtőradi mikre képes nem kell ide csoda, csak sok víz, rendes pumpa, meg egy jó szellős vörösréz radi, a többit gyerekjáték :B

TESCO-Zsömle: Precíznek lehet, hogy precíz de ilyen alapon szóba hozhatjuk a szupravezetést meg az abszolút nulla fokot is. Csak ugye a valóságnak köze nincs ehhez. Fizika vizsgán meg mérésen én is ilyen precíz szoktam lenni, de valljuk be, ha mindent ennyi oldalról vizsgálnánk, akkor 500 karakter alatt nem lenne hsz. a hűtéseket szobahőmérsékleten illik kezelni, ott pedig 400 wattot ez a tündérbogyó orkán mellet képes kivinni.

[ Szerkesztve ]

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#29) Pug válasza TESCO-Zsömle (#27) üzenetére


Pug
veterán

Szerintem en tisztan ertem a mondandod, de azert mar ne haragudj, hogy a termek uzemelteteset normal atlag szobahomersekleten kepzelem el es nem -10 fokos zimankoban. De mondom, tettesd az ertetlent nyugodtan tovabb, en maximum jot mulatok. ;)

Precizitas... aham
Az hogy egy desktopgebe szant hutonek a meglebegtetett nonszensz teljesitmeny adatat azzal veded, hogy letezik olyan kornyezeti homerseklet amin megvalosithato ez a termek reszerol? Nyugodtan csinalj csak magadbol bohocot.

[ Szerkesztve ]

(#30) FatalEror válasza Tikakukac (#28) üzenetére


FatalEror
addikt

Nem kell bemutatni,az Oroszok tudtak és kész,nem sajnálták semmiből sem az anyagot. :))

HardCore is my LifeStyle

(#31) Tikakukac válasza FatalEror (#30) üzenetére


Tikakukac
titán

UAZ és GAZ69-ben volt ez a radi (nem a fő fűtésé, hanem a kiegészítő) és így sokkal nagyobbak a közök, állati a cucc. Én rákerestem és 10k az ára, bontottban. Ehhez képest a sima tripla radim kiscserkész, pedig használtan az is ennyiben volt :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#32) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Merész adatok :))

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#33) Reggie0 válasza Tikakukac (#31) üzenetére


Reggie0
félisten

Hol talaltal bontottan?

(#34) Tikakukac válasza Reggie0 (#33) üzenetére


Tikakukac
titán

A sajátomat a padláson, az árazásra pedig talán racing-bazáron találtam alapot. Hogy mennyire ritka alkatrész, azt sajnos nem tudom, csöppnyi gyermek voltam, mikor még volt otthon szolgálatban UAZ :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#35) Reggie0 válasza Tikakukac (#34) üzenetére


Reggie0
félisten

Kar, pedig most keresek nehany kW-ra jo hutot.

(#36) coll3ctor


coll3ctor
tag

Jól néz ki.Talán még jobb is lehet mint a többi szimplaradis cucc.De ha nem,akkor is a dizájn megér 1-2fokot.

(#37) MaUser válasza Tikakukac (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Dehogy lesz sok, azt nem írták, hogy a proci közben hány fokos lesz, csak azt, hogy 400W-ot képes elvezetni. Azt meg álló ventivel is tudja. ;]

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#38) Georg17


Georg17
tag

Látom itt már lekéstem. Jobbnál-jobb hozzászólások vannak. Én is osztom a véleményeteket, sőt. Még azon se lepődnék meg, ha "véletlenül" egy nullával többet írtak volna. S az a 400W csak 40W lenne! :N
Az utóbbi néhány évben volt a Zalman-nak pár olyan hűtője, amitől szinte mindenki lepetézett, amikor meglátta. Alig várták a CES-t, hogy megjelenjen. Aztán kiderült, hogy a hűtőteljesítménye......................... :(
Ellenben az ára:........... :W
Most se lesz másképp.

Atti_2010 csak nem gondolod komolyan, hogy egy kék ventilátoros hűtőt raksz a Trinity-dre? :N

(#39) zzolika


zzolika
aktív tag

Írhatnak rá 400 Wattot nyugodtan, nem derül ki, mert nincs olyan desktop proci ami ennyit fogyasztana. Bõvíteni másik blokkal nem lehet, a ~100 Watt-al meg a single radi is megbírkózik. Azt nem mondták hogy hány fokon (85 alatt biztos marad) és milyen hangos ventivel.
Én jobban érzem magam a tripla radival, ami leszabályozott ventikkel, CPU+GPU blokkal is 40 fok alatt marad, de nem én vagyok a célközönség.

[ Szerkesztve ]

(#40) Reggie0 válasza zzolika (#39) üzenetére


Reggie0
félisten

Viszont ha feldobod a villanyrezsora, akkor hamar kiderul.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.