Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) andropov


andropov
csendes tag

ha minden egyes ilyen hir utan plusz 10 perc akkuido jarna, akkor mar reg nem lenne ilyen problemank :D

andropov

(#2) RexpecT


RexpecT
addikt

Régebben üzemanyagcellás notebook akkumulátorok bevezetésével kísérleteztek abból nem lett semmi.
Ez a fejlesztés viszont nagyon reményt keltő.

(#3) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Be szép is volna...
Hátha egyszer tényleg sikerül, és nem kell 3 db töltött akksival futkároznom... :)

(#4) Muton


Muton
addikt

ez jó! akkor egy 123A-s lithium elemmel 10 óráig onthatok majd 180 lumen-es fényt :DD

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#5) kisninja


kisninja
őstag

Na ennek a hirnak örülök csak mire a kezemben tarthatok egyilyet lesz 2015 :(
Hosszú évtizedel után végre jelentőssen nő a kapacitása az akkuknak.

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#6) Pukkancs


Pukkancs
tag

Alig várom, hogy anyu notebook-ján 20 órán át egyfolytában netezzek :DDD
Remélem, hogy ez sikerülni fog, mert rengeteg bosszúságtól kíméli majd meg a notebookosokat

(#7) lapa


lapa
veterán

én még az üzemidőnél is jobban várom, hogy ezzel számottevően nőhet az élettartam, kevesebb hulladék keletkezik talán. bár ezt csak kiküszöbölik majd valahogy, nehogymá 5 évig működjön az mp3-játékos beépített akksija. akkor ki venne újat?

már megint nincs forrás úgyhogy benyögöm, hogy máshol ez hetekkel korábban jött le... /kötekedő köcsög off

(#8) Hakudoshi


Hakudoshi
tag

Ha tényleg sikerül ezt a technológiát gyakorlatilag is használhatóvá tenni, akkor a technika egyik legmakacsabb problémája kerül megoldásra (t.i. az elektromos energia tárolása borzasztó rossz hatásfokon áll -jelenleg is).

Remélem, így is lesz. :U

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#9) dabadab


dabadab
titán

Nahat, ketszeresere no a FuSi Amilok elettartama? ;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#10) surinyaz


surinyaz
csendes tag

Szerintem már most sem vészes a helyzet. A 3 éves apple powerbookom (még ibm proci, nem is a diétázó intel core, 15"-os kijelző) alacsony, de nem a legalacsonyabb háttérvilágításnál 3 órán keresztül még bírja a netezést (wifi+blutooth bekapcsolva, viszont 0 hdd és optikai meghajtó használat esetén). Mindezt 360-370 töltési ciklus után, mondjuk a legtöbbször 80%-nál nem mélyebbre merítve. Mondjuk épp most volt, hogy avi-t néztem mögötte filmet konvertáltam - külön volt a video jel és a szinkron - (100% procihasználat folyamatosan normál fényerővel) alig több mint 1 óra.

A céges új lenovo T60 intel core, 14"-os kijelző legalacsonyabb világításnál szintén netezés (wifi+blutooth bekapcsolva, viszont 0 hdd és optikai meghajtó használat) 4 és 1/2 óra.

Most néztem, hogy az új macbook pro (15") akár 6 óra. +SSD (mert mire az új aksi bejön addigra úgyis kidobálják a hdd-ket a laptokokból) + új aksi = akár 3 nap (mondjuk dvd-ről - ja mit beszélek, addigra blu-ray-ről filmet nézni normál fényerővel) is több mint 24 óra.

(#11) surinyaz


surinyaz
csendes tag

lapa: Az élettartam kérdését nem látom megválaszolva, mert a hír nem írja, mennyi ciklust bír az eredeti kapacitához közeli tölthetőséggel jelenleg a technológia. Akku híreknél eddig mindig két gond volt, az egyik, hogy a gyártási költséget hogyan lehet lejjebb faragni. A másik, hogy hamar leeseik a tölthetősége. És a második hátráltatja jobban a bevezetést mert az US Navy megveszi aranyáron is kisszériában.
Hakudoshi: Miért, mekkora most ez a hatásfok (lítiumos akksinál)? Én nem tudom.

(#12) Hakudoshi válasza surinyaz (#11) üzenetére


Hakudoshi
tag

A "hatásfokot" úgy értettem, hogy adott tömegű/térfogatú részre eső kapacitás nem túl nagy (most konkrét számot mondani sajnos nem tudok, de azt majd úgyis megteszik a hozzáértők. :)) ).

Ha ezt sikerülne a 10x-esére növelni, az valóban forradalmi áttörés lenne (pl. elektromos autók esetében).

- SOHA ne becsüld alá a hülyeség hatalmát!!! -

(#13) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Király, remélem összejön. :)

(#14) lapa válasza surinyaz (#11) üzenetére


lapa
veterán

nem vagyok benne a témában annyira, hogy ismert legyen az akksik pontos működése, de feltételezem, hogy a hosszabb ciklusidő egyenesen arányos az élettartammal. oké talán nem egyenesen, de gondolom ha igazítják az elektronikát, akkor kevesebb ciklus lesz így vagy úgy.

mondjuk először a fejekben kéne tisztázni, hogy csak olyan helyeken szabad aksiról működtetni a notit, ahol nincs 220v, egyébként 2-3 év és akksi kuka. aztán jönnek majd a 100e notik tulajaitól az elkerekedett szemek mennyi egy új akksi. a tintapatron után ez lesz a következő lehúzási hullám gondolom. mondjuk ha jól sejtem az akkor is döglik, ha 220v-ról van járatva. ebben nem vagyok biztos, de én pl szinte kizárólag 220-ról hajtottam a korábbi notit és így is elhalt. igaz nem 3 év után. aztán benne van a pakliban, hogy az önmegsemmisítő csip érte csak el a visszaszámlálás végét...

(#15) surinyaz


surinyaz
csendes tag

hakudoshi: igazad van. az elektromos kocsikban úgy tudom, hogy több 100 kg-nyi akku van.

[ Szerkesztve ]

(#16) RexpecT válasza dabadab (#9) üzenetére


RexpecT
addikt

0×2 ? :DDD :DD

(#17) pereces


pereces
tag

vagy egy éve olvastam erről a (vagy hasonló) nanocsöves megoldásról, bíztató de biztos jópár évbe beletelik még mire kész termék lesz belőle

(#18) Domi_Jani válasza lapa (#14) üzenetére


Domi_Jani
tag

Az akkuk élettartalma a gyártástól számítva 3 év, ebből lejön az az idő amig a nagykerekből a boltokba kerül és mire a polcról eladják. Ez igy vonatkozik az auto akkumulátorokra, a mobilokra, a ceruza akkukra stb.

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

(#19) vicces válasza Domi_Jani (#18) üzenetére


vicces
addikt

igazitsuk ki az t a 3at 5re ;)

:)

(#20) orbano


orbano
félisten

Én csak arra az apróságra lennék kíváncsi, hogy a hagyományos akksikhoz képest ennyire változik a tömege egy ilyen eljárással készült akkumulátornak :U azért ez nagyon nem mindegy szerintem. PErsze csa mobil felhasználásban, más helyen le van tojva...

A vér nem válik VAZZE!™

(#21) Loretto


Loretto
veterán

Bár notim nincs, de valóban kecsegtetően hangzik. Mobilom van. :DDD

Soirée...

(#22) surinyaz válasza Domi_Jani (#18) üzenetére


surinyaz
csendes tag

Én azt tapasztaltam, hogy nem általánosítható. A powerbookom 3 éves, 1 éve vettem, azóta nem romlott az akku kapacitása és még mindig bírja akár (felhasználásfüggő) több mint 3 órát. Újkorában 4-4 1/2 órát tudhatott.

A telefonom meg egy év alatt kb. a felét tudja a gyári értéknek.

(#23) Domi_Jani válasza surinyaz (#22) üzenetére


Domi_Jani
tag

Álltalában igaz h hosszab ideig működik az akkumulátor, mint pl a régi autókban akár tizenévekig is elmentek az aksik, a maiakban már nem ilyen jó minőségü van és mintha időzítve lenne bennük valami és egyik napról a másikra tönkremennek.
Így jártunk most a családi laptopunkal is, most karácsonykor lett 3éves a fuji gépünk, most január első heteiben nem bír ki 10 percet tápellátás nélkül...
A használtról meg elképzelhetőnek tartom h cserélve lett már az aksi bármien okból kifolyólag (pl:szervizes csere) vagy kifogtál egy jobb szériát ami egyáltalán nem elképzelhetlen, főleg egy drágább kat.-os gépnél.

A mi boltunkban mindenki örömet okoz nekünk. Egyesek azzal, hogy bejönnek, mások azzal, hogy kimennek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.