Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Jöhetnek a négymagos tévéokosító miniszámítógépek :)

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) ViZion válasza schawo (#1) üzenetére


ViZion
félisten

Lassan már a "karcórák" sem fognak működni ha nincs 4 mag és 1 giga ram bennük :)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#3) Gregorg válasza ViZion (#2) üzenetére


Gregorg
tag

Pontosan ez az. Eddig 256 mega ram is sok volt, vagy legalábbis használható egy 800mhz-s procival. Sőt futott rendesen rajta minden (blade, ha normálisan volt mókolva). Mi történt? Nőtt a pixelszám, de semmi más, ami több hardvert igényelne. Mégis sz*rakodik az android a gigával szerelt 4 magos gépeken is olykor. Tervezett elavulás..?

Honor 8, Chuwi Hi10 Plus , Ryzen 2600, 16 GB 2666 Mhz DDR4, 1060 6Gb - PUBG nick: ColdGreg

(#4) Bici


Bici
félisten

Abu, nagyon ideje lenne már egy komoly átfogó ARM soc elemzés... :U

Melyik mobil CPU/GPU miben jó, hány magos, miylen frekin üzemel, melyik alá kell nagyobb CPU erő, stb.

pl. nagyon kiváncsi lennék arra, hogy a Mali400MP vagy PowerVR verziók között mi a különbség, melyik Soc mekkora órajelen üzemelteti a GPU-t, melyik cég hogyan nyúlt bele az eredeti design-ba, és ennek milyen hatásai vannak, stb.

Ezen kívül érdekes lenne tudni hogy egy Androidos játék pl. hogy használja ki a CPU/GPU magokat, a játékfejelsztők mire fordítanak hangsúlyt pl. iPhone-ból portolásnál és mire nem, éppen ezért melyik teljesítmény adatra kell nagyobb figyelmet fordítani, melyik bencsmárk mit mér, és még sorolhatnám. :D

Van erre esély? :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#5) #10691584 válasza Bici (#4) üzenetére


#10691584
törölt tag

Esély mindig van. Nem lehetetlen, csak valószínűtlen :)

(#6) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Hogy röhögtem rajta (a neve miatt főleg), mikor megjelent a köztudatban, és tessék. Fene se gondolta volna, hogy ennyire komolyan gondolják.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#7) Dominó85 válasza Gregorg (#3) üzenetére


Dominó85
veterán

Az én Blademben 512 ram van. ;] A proci viszont csak 600Mhz. :D Neked milyen Blade-ed van? :DD

* Péter - 06302461862 *

(#8) devast


devast
addikt

Csak én érzem úgy, hogy az allwinner a31 4db cortex A7-el és sgx544-el ennél jobb megoldás lesz? Olcsóbb, kisebb fogyasztással kevesebb cpu teljesítménnyel, de sokkal jobb 3d-vel.

(#9) arn


arn
félisten

ez a gpu nagyon harmatos most is, a jovoben meg plane... es az oprendszerek elegge erre epitenek mostanaban.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) tjb007


tjb007
nagyúr

Azt, hogy a 3188 egy négymagos SoC egyelőre nem kell készpénznek venni mivel más források szerint meg kétmagos lesz (lényegében egy 3066 28nm -en és 2GHz feletti órajellel), plusz az is benne van még a pakliban, hogy a kínai félvezetőgyártók jó szokásához híven gondoltak egyet és sutba vágva az HKEF -en bemutatottakat/elhangzottakat változatattak az elnevezéseken.

Mondjuk ez az átnevezés/variálás/kavarás nem csak náluk van jelen, úgy néz ki a Samsung is variál.

(#11) fairi válasza tjb007 (#10) üzenetére


fairi
addikt

Négy magos lesz, amit nézel az kb éveleji info, friss bejelentésnél 4 magot mondanak, ami történt pár napja Kínában.
http://www.gizmochina.com/2012/12/05/review-of-rockchip-rk3166-quad-core-chipset/

(#12) Bici válasza arn (#9) üzenetére


Bici
félisten

Ugyanez a GPU van a Galaxy S3-ban és a Note II-ben is - állítólag.
Itt a fórumon meg valaki azt mondta hogy a samu változtatott rajta valamit, de ezt cáfolták a xda-n...

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#13) tjb007 válasza fairi (#11) üzenetére


tjb007
nagyúr

Amit én néztem az szeptember végi volt (ráadásul az egyik felsővezető áradozott ezzel kapcsolatban arról, hogy milyen király is lesz a 28nm). Lényeg, hogy akkor tényleg négymagos és valóban megkeverték a dolgokat, nagyon nem az lett amiről áprilisban volt szó. Ezért sem szeretnek a nagyobb készülékgyártók a kínai félvezetőgyártókkal együttműködni.

(#12) Bici

Gyakorlatilag is.

(#14) arn válasza Bici (#12) üzenetére


arn
félisten

no igen, csak ott negy db van belole, es nem egy, meg lehet az adatbusz sem eppen ua :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#15) tjb007 válasza arn (#14) üzenetére


tjb007
nagyúr

Egy darab van belőle ott is, csak fragment processzorok száma négy (épp úgy mint ahogy ebben is meg az RK3066 -ban is).

(#16) Laci.M válasza Gregorg (#3) üzenetére


Laci.M
senior tag

Jöjjenek csak az olcsóbb 4 magos procik, nyomják csak le az olcsóbb tabletek árait! Tavasz körül szándékozok majd egy 10"-osra beruházni, ha lesz jó ár/teljesítmény arányú! Addig kétmagos Ainol Fire lesz majd kiképzés alatt, ha végre ideér már... :)

"Mégis sz*rakodik az android a gigával szerelt 4 magos gépeken is olykor."

- Az enyém "csak" kétmagos, mégis tökéletesen érzi rajta magát rajta a 4.0.4 (JB azért jöhetne). A kérdés az, hogy az "olykor" az nálad mit jelent. Ha heti egy alkalom akkor szerintem nincs olyan nagy gáz, ezért kár volt a billentyűt koptatnod neked is meg nekem is. Ha meg gyakrabban, akkor ott valami gebasz lesz.

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#17) Bici válasza arn (#14) üzenetére


Bici
félisten

Ebben is MP4 változat van, ráadásul ugyanúgy 266Mhz-en üzemel.
Az adatbusz sebességéről nincs infóm.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#18) noisia


noisia
aktív tag

Én teljesen meg vagyok elégedve az RK3066 teljesítményével. Nem tudtam eddig olyan androidos játékot feltenni, ami nem futott volna szépen, akadásmentesen (Batman, Asphalt7, Zombie Driver stb). Filmekkel is jól elboldogul, 4.0.4 is teljesen sima. Egyedül a fogyasztás és a melegedés az, amiben van még mit hova fejlődni, de ez máshol is megoldásra vár. Úgy gondolom kisebb csíkszélességre váltás többé-kevésbbé orvosolja ezeket, najó talán a fogyasztást nem a plusz 2 mag miatt, de melegedést mindenképp.
Summa summarum tök jó kis chip ez. :K

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#19) h-yle válasza noisia (#18) üzenetére


h-yle
addikt

Nekem azzal van pl. problémám, hogy néha meg-meg akad. Nem játék alatt, hanem az OS, ami számomra rohadt idegesítő.

Persze ezt a Nexus 7-ből is ki tudom hozni, bár ott azért nem jellemző. Viszont az RK3066-on (Cube U30GT) JB-vel viszonylag sokszor produkál kis akadásokat a rendszer, ami néha nagyon frusztráló tud lenni, mert én úgy állok az egész tablet dologhoz, hogy ahogy megérintem azonnal reagáljon. Ha nem reagál akkor nem működik úgy ahogy elvárnám.

Talent is over rated, get back to practice. - Jeremy Piven

(#20) szabi__memo válasza schawo (#1) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mar 2 honapja bejelentettek az elsot. Persze meg nem kapni

(#21) noisia válasza h-yle (#19) üzenetére


noisia
aktív tag

Nyílván vannak kis akadások, androidról beszélünk :) . De úgy nagyáltalánosságban szerintem teljesen élhető. Persze kinek-mi, mondjuk én meg tudok hozni ennyi kompromisszumot.
btw. A régi ZTE Blade-em a 2.2-vel ... uhh na az akadt! :)

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#22) Sir Ny


Sir Ny
senior tag

az allwinner és a mediatek is hasonló konfigurációkkal készül, csak IT gpu-val

de akkor melyik gyártó fog openszósz grafikus drivereket kínálni mezei linuxok alá?

-

(#23) szabi__memo válasza Sir Ny (#22) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Eddig szerintem semelyik

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.