Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) LendvaiB


LendvaiB
csendes tag

Sziasztok,
az Erato topikba is írtam, de hátha ez jobban pörög:

Fülhallgató vásárlás előtt állok, az Erato Verse a befutó eddig, de a Jabra Elite és Muzix Air Twins, ami szóba jöhet még.
Az Erato ár-érték arányban tűnik jónak, a leírások alapján majdnem azt hozza, mint a Jabra, fele annyiért, rövidebb üzemidővel. Viszont ez a töltény forma nem nyűgöz le.
A Spinfit vég mennyire vált be? Nem lóg ki nagyon a fülből, sapkát ráhúzva nem kényelmetlen?

A Jabráról nagyon jókat olvastam, minden paraméterben a legjobb, de most még sokallom az árát. Illetve nincs memóriahabos illesztéke.
Az Air Twinsnek talán a leggyengébb a teljesítménye a 3-ból, viszont memóriahabos dugasz jár hozzá, nagy a töltőkapacitása és hát baromi jól néz ki, dizájnos kis kütyü. Külön is használható a 2 füles, viszont a vezérlőgomb nem tud annyi mindent. Szoftveresen szerintetek nem adható plusz funkció a gombnak?

Ki az, aki a fentiekből többet is próbált, a 2 dolog, amire leginkább kíváncsi vagyok, mi a tapasztalat, stabilan áll a fülben, illetve nem nyom-e?

És szerintetek érdemes megvárni a januárt, le szokták akciózni ezeket is év elején?
Köszi!

(#52) sid87 válasza LendvaiB (#51) üzenetére


sid87
senior tag

Vásárlásnál én is gondolkodtam még több olcsóbb megoldásban. Sajnos kipróbálni egyiket se tudtam vásárlás előtt, ezért féltem is kiadni ennyi pénzt. De bíztam a jó véleményekben.
Az agybadugós fülesek nekem mindig is könnyen kiestek a fülemből, de ezt egyszer beteszem és csak akkor kell vele foglakozzak, ha ki akarom venni. Egyáltalán nem zavaró és stabil, még egyszer sem éreztem hogy ki akarna esni.

A hangminőség meg elképesztő.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#53) Shad0w


Shad0w
senior tag

Vettem én is egy ilyen Elite 65t-t. Több helyen is írták, hogy itt már nincs késleltetés, lehet filmet is nézni. Hazudnak mind. Valóban ennek van idáig a legkisebb késleltetése azok között amiket próbáltam, de messze nem olyan kicsi, mint bármi másnak ami nem teljesen vezeték nélküli vagy USBs vagy jack dugós. Minden más amit olvasni lehet itt és a többi helyen helytálló. Remélem előbb utóbb megoldják már ezt a késleltetést...

[ Szerkesztve ]

(#54) sityupityu válasza Shad0w (#53) üzenetére


sityupityu
veterán

Van bt cuccban olyan aminél tényleg nincs semmi késlekedés, bár az is igaz, hogy azok fejhallgatók..

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#55) Shad0w válasza sityupityu (#54) üzenetére


Shad0w
senior tag

Igen. Amit eddig használtam X2T füles csak akkor késleltetett ha mind2 oldala be volt kapcsolva és egyértelműen a stereo mód miatt van az egész. Ennél a Jabránál akkor is megvan ez a késleltetés ha csak a jobb oldalit használom (a bal oldalit nem lehet használni a jobb oldali nélkül). Ez mondjuk sokat nem jelent, soha nem terveztem mono módban használni.

Ja, és félreértés ne essék, én imádom a Jabrát. Már tényleg csak ez a késleltetés legyűrése van hátra és révbe érhet ez a technológia. Alig várom a következő generációt!

(#56) sityupityu válasza Shad0w (#55) üzenetére


sityupityu
veterán

Ja, nem azért írtam egyébként, hogy én védeném ezt a cuccot, nekem nincs is. :)
De tényleg vannak bt fejhallgatók (ráadásul a nevesincs kategóriában is) amik semmit sem késnek és nem monó állapotról beszélek. Amikor pl a tévében teniszt nézek, akkor ott a labdaelütésnél igencsak feltűnne ha ha késlekedés lenne a hangnál de nincs. Darts közvetítésnél szintén nagyon feltűnő lenne a minimális hangkéslekedés is amikor a nyíl a táblába csapódik de nincs. Volt olyan fülesem ami késlekedett és ott ezek a dolgok amiket írtam (pedig csak a mp töredékéről beszélünk) nagyon feltűnőek voltak, de a jelenleginél semmi nincs. Drágább fejhallgatóknál ha jól tudom (mintha olvastam volna valahol), akkor állítani is lehet valamit ezzel késlekedéssel kapcsolatban.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#57) AbuDabbi


AbuDabbi
újonc

Kedves Forumozók!
A mai nap lettem a tulajdonosa egy Jabra Elite Active 65t "true" wireless fülesnek. Nagyon pöpec kis cucc, jól szól, jól illeszkedik. Hozza, amit elvártam. Viszont a bal fülkagylóban statikus zaj hallható zene hallgatás közben, ami 50 gurigáért ne legyen már. Szó mi szó, zavaró. Ez típus hiba, csere megoldaná? Vagy a bluetooth kapcsolattal van a probléma? Egyébként egy Huawei P20 készülékkel próbáltam. a A kérdésem azokhoz szól, akik rendelkeznek ilyen fülessel, vagy benne vannak a témában.
Előre is köszönöm a megtisztelő válaszokat! :C
Üdv,
Dávid

(#58) Shad0w válasza AbuDabbi (#57) üzenetére


Shad0w
senior tag

A statikus zaj az a recsegés? Ha igen akkor egyáltalán nem normális, cseréltesd ki.

(#59) AbuDabbi válasza Shad0w (#58) üzenetére


AbuDabbi
újonc

Nem mondanám recsegésnek. Olyan amikor hosszan ejted az s betűt. Mikor tv-nél nincs vétel. Illetve az alkamazással sem tudom csatlakoztatni a fülest.

[ Szerkesztve ]

(#60) Shad0w válasza AbuDabbi (#59) üzenetére


Shad0w
senior tag

Jaaa, ez határozottan nem normális. Annak fényében, hogy csak a bal oldalon van a hiba, kicsi az esély, hogy tudok segíteni, viszont gyárilag van pár állapota amikor ilyet tud csinálni (ezek legtöbbször mind2 oldalon hallhatóak):
- nincs bekapcsolva a hearthrough? Jobb oldali fülesen dupla gombnyomásra ki/be kapcsol a funkció.
- ha PC-re csatlakoztál nem lehet, hogy a "headset"-re raktad a hangot? A képen nálam "Disabled"-re van állítva pont ez miatt. (fogalmam sincs hogy hívják magyar Windowsban, ha angol Windowsod van csak írd be a start menübe, hogy "sound". Legjobb tippem, hogy magyarul "hang" vagy "hangok" lesz)

- szintén ha PC-n használod: le van némítva minden mikrofon?

- ha telefonra feltetted a Sound+ -t akkor ott a "Focus" módban lehet kiválasztani mindenféle zajt háttérnek, hátha véletlenül benyomtad az egyiket (white noise, pink noise erősen hasonlít arra amit mondasz)
- Ha nem csatlakozik a telefonos appra és Androidos telefonod van, akkor tedd fel a "jabra services" appot is (egyik lépésnél ad linket, de külön is rákereshetsz). Ha fent van a Sound+ és a jabra services is:
1. unpair-eld a fülest
2. indítsd újra a telefont
3. amíg a telefon újraindul kapcsold ki a fülest: nyomd a jobb oldalin a gombot ~3 másodpercig amíg pirosan nem villog, engedd el a gombot.
4. tartsd nyomva a jobb oldali gombot ~10 másodpercig amíg nem villog lilán. Most sikeresen factory resetelted
5. indítsd el az appot és csináld végig a lépéseket

Most csak ennyi ötletem van. Aztán lehet hogy csak kifogtad, minden sorozatgyártásban vannak hibák, és mindig átjut 1-2 a minőség ellenőrzésen is...

[ Szerkesztve ]

(#61) AbuDabbi válasza Shad0w (#60) üzenetére


AbuDabbi
újonc

Ma voltam és kicseréltettem. Nem jártam sikerrel, ugyan úgy jelen volt a hang a bal fülkagylóban. Másodjára már egy sima változatra cseréltettem le. Probléma ezen része megoldódott. Viszont az alkalmazás nem észleli a fülest. Végig csináltam kétszer, amit írtál, de még úgy sem ment.

(#62) Shad0w válasza AbuDabbi (#61) üzenetére


Shad0w
senior tag

Nekem Samsungom van Android 8-al. Viszont PlayStore-ban Huawei-esek egyik részének az segített, hogy kikapcsolták az akkumulátor optimalizálást. Másik részének pedig az, hogy manuálisra állították a JabraServices indítását. Nincs Huawei-em, szal most nem tudok how-to-t írni. Utóbbira ezt találtam:
"Fix for Huawei Mate or P phone users who cannot run the Jabra Sound + App because it keep asking you to let Jabra Service to run in the background: 1) Go to settings... Battery... Battery Usage... 2) Locate JabraServices and click... then click Launch... 3) Disable Manage Automatically and enable all in Manage Manually, including Run in Background (the most important!)"

Ha nem megy az angol szívesen lefordítom, de jobban jársz ha megy az angol :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63) Tündike25


Tündike25
tag

Sziasztok!
Üzemidőben mik a tapasztalatok? 4-5 órát tényleg kibír, vagy közepes hangerőn akár többet is?

(#64) SlayerPrince


SlayerPrince
tag

Néhány napja vettem egy ilyen Jabra Elite 65T-t, egy ideje gondolkodtam már egy lehetséges opción ami a vezetékes fülhallgatómat, valamint hagyományosan össze kötött Bluetooth, gyenge aksis fülhallgatómat váltja, apple termék kizárt volt mert drága, Huawei szintén drága, és végül maradt ez a listán, egy Orange üzletben 99 EURO volt két év garanciával, szóval nagyon jó vételnek számított, első naptól kezdve imádom, cserélhető méretű a gumiharang ami fontos szempont volt, jellemzően nagy harangok nem jók nekem, és a túl kicsinél a hangzás is érdekesen másnak hat ezen a fülesen. Közepes haranggal viszont tökéletes. Jó hangzás, számomra a zajszűrés tökéletes, azonnal tudtam updatelni a fülest amint az applikáció el indult a telefonon. Az aksi idő több mint tökéletes. Edzés közben meg sem mozdul a fülbe, és viselet közben sem nyomja a fül belsejét.

Motorola Moto Z3 play-el használom, és tökéletesen működik. Próbáltam egyszerre kapcsolni a windowsot futtató laptophoz és a mobilhoz. Működik a kapcsolat, de a két hangforrás közötti váltás nem mindig jön létre.

Számomra ami nem tetszik az a kínai műanyag dobozka, mivel ezeknél a füleseknél a dobozka nagyon fontos kellék, lehetett volna mágneses a belseje, hogy tartsa a fülest, és az anyaga is valamivel jobb minőségű, kerestem netten de nem találtam hozzá semmi kis borítót vagy valami ami kicsit jobb hatást kelt az ujjlenyomat gyűjtő műanyagnál.

[ Szerkesztve ]

(#65) SlayerPrince válasza Tündike25 (#63) üzenetére


SlayerPrince
tag

Simán hozza a 4órát csak a füles folyamatos használat mellett is.

(#66) buborekosviz válasza SlayerPrince (#64) üzenetére


buborekosviz
tag

Én is ráugrottam egy pár 65T Active-ra a héten.

Egyetlen apróságba szaladtam bele, hogy a jobb oldali fülesen időközönként egy pukkanást hallok, ami élhető de boszantó.

Amire rájöttem ezzel kapcsolatban.. ha elnémúl a zene, utána pár másodperc múlva pukkan egyet a jobb oldai füles aztán zene indítás elött pukkan egyet újra. Ha aktív használatban van, akkor nem csinálja ezt csak amikor semilyen hangot nem kell kiadnia.
Jól tesztelhető pl a rendszerhangokal.. nálam képernyő feloldás és zárás után is hangot ad ki és ha várok pár másodpercet a kettő között, akkor mindkettő esemény után "pukkan".

Mintha takarékos üzemmódba menne ilyenkor, amikor meg hangot kell kiadnia akkor vissza vált.

Esetleg megnéznéd, hogy te is tapasztalsz hasonlót? Lehet csak az én fülesem csinálja, akkor viszot cseréltetem még most.

(#67) Tündike25 válasza SlayerPrince (#65) üzenetére


Tündike25
tag

Köszi, időközben megvettem én is. :)
2 dolog zavar benne igazából baromira:
- mind a 2 fülest egyenként kell kikapcsolgatni, ráadásul a bal oldali nem is ad semmi visszajelzési hangot.
- van benne kb 1 másdoperces lag mikor leállítom a zenét. Pedig még a "100 éves" Plantronics-om is rögtön le tudta állítani a zenét. :) Bevallom, összességében nekem az még mindig jobban bejön, főleg ambientben sokkal jobb.

Fülharangot tudok venni valahol? A közepes túl nagy, a kicsi pedig túl kicsi és ezért olyankor szarul is szól már. Valahogy a kettő közötti kellene.

(#68) nbukta77


nbukta77
addikt

En szeretem.

„ Az a penz amit nem koltesz el az olyan, mintha nem is lenne “

(#69) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ha minden igaz holnap kapom meg. Majd írok róla.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#70) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Pár nap használat után a véleményem a Jabra 65t Elite-ről. Elképesztő hangja van. Féltem, h nem lesz elég mély benne és túl halk lesz de hála az égnek remek hangja van. Mivel főleg edzéshez vettem így fontos volt, h ne mozogjon a fülemben és ezt is teljesíti. Az a fura, h amikor először mentem le a terembe akkor elég sokszor volt kis szakadás (gondolom a sok jel miatt) most viszont 1x bő 1 óra alatt. Mióta meg van azóta csak ezt használom. Ajánlom mindenkinek bár csak 30-at szántam volna rá de remélem nem 1 évre fektettem be rá.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#71) DamianB


DamianB
őstag

Üdv !
Sony fülesem tönkre ment amit fentebb írtam eMAGnal le vasarolhattam az árát így ezt választottam nagyon még nem volt időm ki próbálni de első benyomásaim hogy nagyon jó hangja és stabil a fülben.

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#72) patyka


patyka
csendes tag

Üdv.
Egy hete vettem én is egy Jabra elite 65t-t és olyan problémám lenne, hogy hívás közben a másik oldalon mindenki arra panaszkodik, hogy a külső zajokat jobban hallja mint engem.
Másnál is így van, vagy esetleg valami beállításnál tudom ezt kikapcsolni vagy a készülékem hibás?

(#73) DamianB


DamianB
őstag

Elkezdtem aktívabban használni de egy éjszaka alatt 77 % ra töltötte fel magát másnál is van ilyen ?

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#74) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Én most gondolkodok egy ilyen füles vételén. A sima elit jó lenne nekem. Most egy Xiaomi mi airdots pro-t használok és a zenelejátszással meg vagyok elégedve, viszont telefonálásnál sokszor szarul hallanak. Így nem is szívesen használom erre. Mikor a tapasztalatok ezzel kapcsolatban a jabránál? Olvastam pro és kontra véleményeket itt is. :)

(#75) Bennyboy válasza INGJOKE (#74) üzenetére


Bennyboy
őstag

Nemsokára jön az újabb verzió belőle, sztem nem lesz sokkal drágább. Én a helyedben azt venném.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#76) INGJOKE válasza Bennyboy (#75) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most 28 k-ért tudnák venni egy új elit 65t. Annál biztos nem lesz jobb ár... :D

(#77) Bennyboy válasza INGJOKE (#76) üzenetére


Bennyboy
őstag

Sajnos a telefonálásról nem tudok mit mondani neked. Én zenére vettem és arra tökéletes. Egyáltalán nem bántam meg. Az tényleg jó ár. Annyit bőven megér.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#78) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Nah megérkezett az a sima elit 65t-m. Első hallgatásra meg vagyok vele elégedve, most töltődik, mert addig nem lehet frissíteni se, amíg nem éri el az aksi az 50%-ot. :D
Az appot már letöltöttem. Nah majd délután otthon tesztelem . :D

(#79) sirály69 válasza Bennyboy (#75) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos sokkal drágább lesz... Kb +30-40%

Szerver Hosting Debrecenben

(#80) sirály69 válasza INGJOKE (#78) üzenetére


sirály69
őstag

Hogy vált be?

Szerver Hosting Debrecenben

(#81) tenonius


tenonius
csendes tag

Sziasztok! Van esetleg valami megoldás arra, h a nem fogadott hívást visszahívjam, az eddigieknél 2x rákoppintottam és működött! Most ez más funkciót aktivál. Szoftveresen nem tudom ezt valahogy átállítani? Köszönöm a választ!

Üdv. András

(#82) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Csak úgy lehet új eszközhöz csatlakozni vele, h resetelem? Nem tud um. megjegyezni 2 dolgot?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#83) 426os válasza Bennyboy (#82) üzenetére


426os
őstag

De, tud többet is. Nekem a következőképpen sikerült: fülben tartva hosszan (~3mp) nyomni a jobboldalin lévő gombot, illetve a baloldalin az alsót. Kis hanggal jelzi, hogy kikapcsol. Újra nyomni hosszan a gombokat és akkor bemondja, hogy most lehet csatlakozni. 3 eszközzel lőttem így össze.

Más:
futott még bele valaki balansz problémába? (bal oldal halkabb) neten (főleg reddit) sokan panaszkodnak rá, nekem is feltűnt a hiba. Végül a Jabra app letörlése oldotta meg a problémát, azóta hibátlan. Az app nélkül meglehet tudni valahogy hány százalékon jár az akksi? Csak egy ikon van a státuszsoron, de az nem mutatja elég részletesen.

.

(#84) Bennyboy válasza 426os (#83) üzenetére


Bennyboy
őstag

Köszi szépen, sikerült. Kerestem leírásban de nem találtam.

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#85) Feedoo


Feedoo
csendes tag

Sziasztok!

Remélem tudtok segíteni! Adott egy Jabra elite 25e Bluetooth headset! Az a gondom ,hogy egyik pillanatról a másikra nem érzékeli a hangerő gombokat! Van valakinek ötlete mit lehetne vele kezdeni?
Előre is köszi a segítséget!

(#86) Thor Steinar


Thor Steinar
tag

Sziasztok . Elit 65t active. Csak a baloldali fülest hogy lehet bekapcsolni? Amit ír hogy nyomom a hangerő gombot az nem működik azt írja a telefon hogy nem sikerült párosítani.
Köszi!

(#87) nagyj74


nagyj74
senior tag

Sziasztok! Galaxy S 10+-hoz használok egy sima Elit-t. Mostanában azt vettem észre, hogy nagyon kásás, élvezhetetlen lettek a mélyebb tartományban lévő hangok. Próbáltam már mindenféle beállítást, de semmi.
Valakinek van ötlete?
:R

(#88) Bennyboy


Bennyboy
őstag

Ti mivel tisztítjátok a műanyag tokot?

ELADÓ D3 ROS CE 15k

(#89) csipuka válasza Thor Steinar (#86) üzenetére


csipuka
senior tag

En ma kaptam meg. 55$ volt a refurbished. Eddig nagyon baba.
Mivel atneztem a manualjat, abban azt irtak, hogy single mode-ban csak a jobb oldalit lehet hasznalni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.