Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) logitech1


logitech1
tag

Nem rossz.Köszi a tesztet.

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#2) vicze


vicze
félisten

"5.0-s Bluetooth van a marketingszövegben, nincs meg AptX vagy LDAC-kodek támogatása"
Ez nem értem, hogy függ össze. :)
5.0 csak a chip max. protokoll képessége(amit nagyon nagyon kevés esetben fog használni), az A2DP továbbra is 2.1-en stacken fog kommunikálni. A felsorolt codec-ek meg a nagyon opcionális kategóriába tartoznak a szabványban.

Az hogy az Active miért éri meg úgy, hogy még egy mozgás érzékelést se kapott, egyszerűen semmi extra nincs benne. És azt nézve, hogy az FCC-nél nincs külön tesztje eléggé azt gyanítom, hogy 1:1-ben ugyan az a termék, csak más garit adnak rá.

(#3) zdanee


zdanee
őstag

[...] viszont a két fülhallgató közötti kommunikáció olykor megszakadt egy-egy pillanatra, ez lényegében annyit tesz, hogy eltűnik a bal oldal egy tizedmásodpercre, mintha kontaktos lenne a valójában nem is létező kábel. [...]
A vezetékes fülhallgatóimat ezen a ponton szoktam kidobni. Ha vezeték nélkülit vennék, az egyetlen indok, amiért mérlegelném a folyamatos töltéssel való herce-hurcát, hogy ez ne történhessen meg. Ha egy 50eHUF-os fülhallgató produkál ilyet és a tesztelők elnézően mosolyognak, akkor ez még gyerekcipőben járó technológia, a magam részéről még egy-két évg tuti nem próbálkozom ilyennel.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#4) vicze válasza zdanee (#3) üzenetére


vicze
félisten

Figyelmesen olvastad, amit le van írva? "tizedmásodpercre" és ez jó esetben 2-3óra alatt 1x fordul elő, zár térben pedig nagyon kicsi az esélye, inkább nagy nyílt tereken, ahol a NFMI nem megy át megfelelően a fejeden, vagy nem tud jól pattanni valamiről a környezetedben.

(#5) zdanee válasza vicze (#4) üzenetére


zdanee
őstag

50e HUF-ért semmilyen helyzetben ne legyen ilyen. A tizedmásodperc zenehallgatás közben épp elég arra, hogy kizökkentsen. Egy olcsó, belépő szintű cuccnak megbocsájtanám, de ha most ez az, amit ez a technika tud, akkor megvárom a Bluetooth 5.1-et vagy 6-ot vagy akármit, amivel ez nem fordulhat elő. Ennek az árából ugyanis 4 jobbféle közepes vagy 2 nagyon jó fülhallgató is kijön, amit nem kell tölteni sem. Nem azt mondom, hogy nincs létjogosultsága ezeknek a vezeték nélküli fülhallgatóknak (pláne a post-jack korszakban), de semmi kedvem early-adoptert játszani.

Zipit Z2 idomár - S23u 1TB - HP Envy x360 13 - SGW4 - Miyoo Mini

(#6) nozs23 válasza zdanee (#3) üzenetére


nozs23
addikt

A vezetékes fülhallgatóimat ezen a ponton szoktam kidobni.
A kettő nagyon nem ugyanaz.

a folyamatos töltéssel való herce-hurcát
Mekkora hercehurca, hogy bele kell rakni egy kompakt dobozba, ami 15p alatt feltölti. Egy kábeles fülessel mennyi hercehurca van? Össze vissza gabalyodik, megtörik...

Drága az új technológia? Shocker! Tudsz venni 10-ért is ilyet, csak az szar lesz.

(#7) ollie válasza zdanee (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De félmillió forintért is lesz ilyen, és tök mindegy mennyit vársz. És amúgy nincs vele semmi hercehurca, egyszerre soha nem hallgatsz annyi ideig zenét, hogy lemerüljön a füles. Sokkal rosszabbak a vezetékes BT fülesek, na azokkal lényegesen több a probléma, próbáltam olyat is.

Amúgy meg mondok valamit, amin egyenesen meg fogsz botránkozni. Az üzletekben levő lopásgátló kapuk, zavarják a BT-t, vagyis ott elhallgat a füles. Most akkor szara technológia?

[ Szerkesztve ]

***

(#8) koxminator


koxminator
senior tag

Kb. 2 hete vettem egy ilyen Elite 65T-t, egy Xiaomi Piston 3-at váltott. Elég nagy váltás így a vezetékes bohóckodás után. A tesztben tapasztalt tizedmásodpercnyi megszakadást én is tapasztaltam, de ez számomra egyáltalán nem zavaró. Gondolkoztam sokáig, hogy esetleg veszek egy ilyen TWS-t az amazon.de-n mondjuk 30-50 EUR-ért, de végül elvetettem több okból kifolyólag is, és emellett maradtam. Nem volt olcsó 50ezerért, de legalább drága volt. Viszont könnyű megszokni, a töltőtok is kényelmesen zsebre vágható. Napi 2-3 órát használom, így kb.1 héten egyszer kell töltenem. A Hearthrough opció is jó, de ezen felül a hozzá letölthető Jabra Sound+ alkalmazással egyéb hangeffekteket is le lehet játszani, ha koncentrálni, vagy lazulni akarunk (pl. vízesés, tengermorajlás, de akár fehér - vagy rózsaszín zaj is). A BAH csomópontnál is kipróbáltam telefonálásra, kiválóan hallottak a túloldalon (ettől kicsit tartottam az elején, de a 4 miki elég jól működik). Ja, és nem esik ki a fülből, bár némi megszokást igényel, és lehet, hogy lesz olyan is, akinek túl nagy lesz a fülében a két füles.

[ Szerkesztve ]

Cégünk alapfilozófiája: nem bántjuk a sz**t, amíg nem büdös!

(#9) vicze válasza zdanee (#5) üzenetére


vicze
félisten

Almát akarsz naranccsal hasonlítani... :U Ha vezetéket akarsz akkor azt veszel szíved joga. :)
Kerülhet 10millióba is akkor is meg fog történni mert ez a technológia sajátja, és BT 26 is ilyen lesz, mert le van korlátozva, hogy mekkora mennyiségű energia küldhető át az agyadon és ezt kénytelenek betartani, 2,4GHz ennyit tud és sose fog többet.
Az early adopter fázison már túlépítünk 1éve(a TWS-sel, és 10éve bármi BT-ssel), ezek már mind 2. vagy 3. generációs termékek, túlnyomó többségben teljesen kiforrott technológiával. A következő 5évben ugyan ezt fogod kapni pepitában, meg egyre csökkenő ár mellett.

"épp elég arra, hogy kizökkentsen"
Miből?

[ Szerkesztve ]

(#10) TheAquir


TheAquir
csendes tag

Nekem van egy sime 65t-m es nagy megelegedessel hasznalom.
Jo a hangminoseg es siralyul mukodik a zajszures is.
Ja es a lag nagyon minimalis szoval lazan lehet hasznalni filmnezesre is

Az egyetlen panaszom talan az, hogy jo lenne ha lehetne allitani a mikrofon erzekenyeseget az amugy nagyon jo app-bol, tulerzekeny a szelre es a korulottem beszelokre.

[ Szerkesztve ]

Born too late to discover the Earth, born too early to discover the Cosmos

(#11) DamianB


DamianB
őstag

Köszönöm a tesztet nagyon hasznos volt .
Erato Verse és e között meg éri azt a plusz 25 k különbözetett ? :F
Minkettőn agyalok .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#12) Doki42


Doki42
őstag

A szupi, de nem jött át... 🤔

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#13) Sebhelyes


Sebhelyes
senior tag

Szóval nincs középtartomány, de az 50 ezres árszinthez képest kiválóan teljesít zeneileg.

OK.

(#14) ollie válasza Sebhelyes (#13) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Van középtartomány. Ne próbálj belemagyarázni a cikkbe olyat, ami nincs benne.

***

(#15) dgcs


dgcs
csendes tag

Sziasztok!
Aki használ ilyen fülhallgatót meg tudná nézni hogy szól e úgy is ha téli sapka van a fején? Ezt azért kérdezem mert nekem van egy még félig vezetékes BT fülhallgatóm, ami azt produkálja hogy ha a sapka kicsit jobban belenyomja a fülembe nem szól. Én arra gondolok hogy a gumiharangok kialakítása miatt ilyenkor a nyomás hatására elzáródik a hang útja. Korábban volt egy Gear Icon X-em ami nem produkálta ezt, viszont attól sajnos meg kellett válnom mert nem volt stabil a működése. Most annak keresem az utódját.

[ Szerkesztve ]

(#16) sityupityu


sityupityu
veterán

Jó kis cucc. Ha nem ennyibe kerülne hanem mondjuk egy húszasba akkor tuti, hogy vennék egyet. Ez kicsit drága nekem.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#17) sityupityu


sityupityu
veterán

Tényleg, egyébként van itt kimondottan vezeték nélküli fülhallgató topik, vagy a sima "fülhallgató" topikban lehet kérdezni ezzel kapcsolatban?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#18) sid87


sid87
senior tag

Én ma vettem meg, kicsit félve. Próbálgattam a lakásban eddig, a beüzemelése nekem nehézkesen indult, de jól működik. Szerintem jól szól, de a lényeg az a mozgás szabadság amit nyújt.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#19) blash válasza zdanee (#3) üzenetére


blash
tag

Akkor mit szolnal a Bose Sleepbudsra, hogy nem tudsz rajta barmit hallgatni, csak vizcsobogast, turbinazajt es hasonlokat.

(#20) vicze válasza sityupityu (#17) üzenetére


vicze
félisten

Kérdezhetsz a füles topikban nyugodtan, jó eséllyel én válaszolok TWS-re, ha összetettebb.

(#21) ollie válasza dgcs (#15) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha kézzel, erősen nyomom a fülembe a fülest, akkor is normálisan szól.

***

(#22) Bossyy


Bossyy
tag

Én január óta használok egy hasonló kialakítású Awei T1 -et, ami a hozzá adott (önmagában 5-6 ezret érő) Comply memóriahabos harangokkal baromi jól szól és még soha nem szakadt meg a zeneátvitel egy századmásodpercre sem. És az egy 15-25 ezres cucc, tehát ennek a fele-harmada. Így engem 50 ezerért kimondottan zavarna ha akár egy picit is megszakad a zenehallgatás, főleg, hogy tapasztalataim szerint egy 15 ezres motyónál nincs ilyen jelenség.
Ettől eltekintve szerintem nagyon kényelmesek, praktikusak az ilyen TW eszközök.

(#23) ollie válasza Bossyy (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Lehet, hogy az Awei erősebben sugároz, ami már túl van az egészségügyi határértéken.

***

(#24) Bossyy válasza ollie (#23) üzenetére


Bossyy
tag

Lehet, ezt sajnos nem tudom ellenőrizni. Bár megkapott minden EU ban szükséges engedélyt (pl. a Telekom is árulja), de otthoni módszerekkel senki nem tudja ellenőrizni egyik eszköze valós adatait sem :-(

[ Szerkesztve ]

(#25) #24536576


#24536576
törölt tag

Ezeknek a cuccoknak még mindig nevetséges az üzemideje. Persze aki 4-5 órásakkal kezdi, annak jó lehet, de aki 10-12 óra körül... RHA MA650 BT-t nem cserélném le erre. Főleg ennyiért. Az meg nevetséges, hogy oké ha laggol a zene. :D Ez kiforrot technológia? Majd meglátjuk 5 év múlva, hogy tényleg ez volt e a maximum.

[ Szerkesztve ]

(#26) Bennyboy


Bennyboy
őstag

50k és nincs benne AptX vagy LDAC-kodek támogatás. Érdekes.

ELADÓ D3 ROS CE 15k, Táskarugós MATRAC, Epic bringa

(#27) vicze válasza Bossyy (#22) üzenetére


vicze
félisten

A T1 jelenleg 20 és 30$ között mozog, a 15-25e csak a "magyar" ár. Ugyan az mint ebben az árkategóriában az összes többi kínai, semmi extra. Hacsak a Mizux nem adott hozzá külön Comply-t illesztéket, akkor random utánzatot kaptál, az eredeti csomagolásban csak 3 gumiharang van.

Mondjuk a magyar termék oldalon az AptX behazudása, elég khm...

(#28) Bossyy válasza vicze (#27) üzenetére


Bossyy
tag

Pontosan tudom, hogy az eredeti dobozban 3 illeszték van, mivel én magam bontottam ki :-) A másolat szót nem értem a hozzászólásodban. Kínai termék, tudom, de a szóban forgó Jabrát sem Henrik Magnusson szerelte össze Göteborgban, hanem Csen valahol Kínában, ebben mindenki biztos lehet. aptX nincs az Awei-ben és a Jabrában sem, csak arra szerettem volna rávilágítani, hogy 2-3 szoros árkülönbözet mellett nem illene a drágábbik terméknek olyan hibajelenséget produkálni, amit a sokkal olcsóbb nem csinál. A külföldi dollárban kifejezett árakkal pedig nincs mit kezdeni, az iPhone is van ahol 100 ezerrel olcsóbb, ez van. De az általad írt 25 dolláros ár, az durván 6 ezer forint, ennyiért gonolom be lehet szerezni külföldről. Míg Magyarországon 15 ezerért kapsz hozzá plusz 3 memóriahabos Comply illesztéket (a Telekomtól rendelve is jár hozzá) és hivatalos magyar garanciát, szervíz hátteret (bár ezeket jellemzően úgysem javítják, hanem cserélik ha baj van). Vagy 50 ezerért Jabrát. Lehet választani kinek mi éri meg.
Futáshoz egyébként Sony MDR-XB80BS - t használok, amiből 30 ezerért sem spórolták ki sem az LDAC sem az aptX - támogatást, kissé nagyvonalúbb ajánlat úgy.

[ Szerkesztve ]

(#29) ollie válasza #24536576 (#25) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem lagol a zene.

***

(#30) vicze válasza Bossyy (#28) üzenetére


vicze
félisten

"hozzá adott (önmagában 5-6 ezret érő) Comply memóriahabos"
Amennyiben az eladó adja hozzá külön, az nagyon dicséretes és tök jó, csak alapból a termékhez nem jár, ennyi.

Nem ekvivalens a két készülék, több szempontból sem, de ebbe felesleges belemenni. A T3 már jóval közelebb van az Elite 65t funkcionalitásához, de még minidig messze van 5óra üzemidőtől.

Az audió megakadások meg BT esetén teljesen általánosak, és kizárólag környezet és használat függő. Az hogy a te esetedben nem jelentkezik nem jelenti azt, hogy nincs hisz ez a technológia sajátja, lassan 10év és igen sok BT füles, fejes mellett nem találkoztam olyannal ami nem akadt meg soha.

(#31) DamianB válasza Bossyy (#28) üzenetére


DamianB
őstag

Edzéshez én is a Sonyt használom akcióban nagyon jó árért be lehet szerezni sokkal jobban meg éri mint a kinaiak .

[ Szerkesztve ]

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#32) Uzi74


Uzi74
senior tag

Kimaradt a pluzusmérés sajnos, ezért maradok az elite sport-nál. (igaz 1 év után megadta magát a jobboldali, jóval halkabban szólt mint a bal - igaz sokszor csak a jobbot használtam - pl biciklizés közben podcasthallgatás) Amazon küldött újat, szóval megint ok.

Ez is olyan, hogy csak a bal-t nem tudod használni, ha kiveszed a jobbost, akkor leáll a zene?

(#33) ollie válasza Uzi74 (#32) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Igen, olyan.

***

(#34) sityupityu válasza vicze (#20) üzenetére


sityupityu
veterán

Semmi választ nem kaptam a topikban. Valamilyen 20-25 ezres cuccban gondolkodom maximum. Még sosem volt ilyenem ezért akartam kérdezni, hogy van-e valami ajánlott modell (modellek) esetleg, de még választ sem kaptam. Pedig két topikgazda is van a fórumban. Na mindegy.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#35) #06658560 válasza ollie (#7) üzenetére


#06658560
törölt tag

Milyen BT-t zavarnak? Jabra madzagos, sport headset Huawei Mate 10Pro párossal használva nem tapasztaltam ilyet, ahogy ugyanezen telefont valami kínai ANC-s BT headsettel se.

(#36) NemMo válasza sityupityu (#34) üzenetére


NemMo
őstag

Én egy lg tone hbs 900 használok. 17ezer ft volt és elképesztően jól szól a hangerő is remek és semmilyen megakadást nem tapasztaltam.

(#37) ollie válasza #06658560 (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 2 oldal egymás közötti kommunikációját zavarják. Ha madzagos, azt nem tudja zavarni.

***

(#38) DamianB válasza sityupityu (#34) üzenetére


DamianB
őstag

Ott a Sony amiről beszéltünk akciósan 18 K körül nincs jobb sztem .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#39) kbyte1024 válasza DamianB (#38) üzenetére


kbyte1024
addikt

Tudnatok erre a sony-ra linket dobni?

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#40) #06658560 válasza ollie (#37) üzenetére


#06658560
törölt tag

Vagyis nem a telefon-füles kommunikációt.
Arra viszont kérdés, mégis milyen frekvencián, milyen szabvány szerint kommunikálnak,m ha ez bekövetkezik?

(#41) DamianB válasza kbyte1024 (#39) üzenetére


DamianB
őstag

Sony MDR-XB80BS neve így tudsz utána keresni de most látom hogy elszállt az ára én még 17 ért vettem de volt 15 ért is most 32 . Gondold át hogy neked megéri e .

"Arms wide open, I stand alone I'm no hero and I'm not made of stone Right or wrong, I can hardly tell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side of hell I'm on the wrong side of heaven And the righteous side, the righteous side of hell"

(#42) vicze válasza #06658560 (#40) üzenetére


vicze
félisten

A legtöbb gyártó TWS fülese egymás között NFMI-vel kommunikál(nem mindig tüntetik fel a gyártók), ami általánosan 13.56 MHz, de lehet más tartomány is ennek a környékén.
A lopásgátló kapuk is pontosan ezt használják, és mivel azok elég erősek, ezért zavarják.

(#43) sityupityu válasza NemMo (#36) üzenetére


sityupityu
veterán

DamianB

Köszi.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#44) sityupityu válasza sityupityu (#43) üzenetére


sityupityu
veterán

Megnéztem amiket ajánlottatok, de nekem ezek nem tetszenek. Én olyan kialakításút keresek mint pl ami itt a cikkben is szerepel.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#45) #06658560 válasza vicze (#42) üzenetére


#06658560
törölt tag

Azt lehet tudni, miért nem más frekvenciát használnak?

(#46) vicze válasza #06658560 (#45) üzenetére


vicze
félisten

Ezek a szabványok, nem használhatsz csak úgy bármit a nagyvilágban. Mindent engedélyeztetni kell a különféle helyi szervezetekkel, ezen pedig úgy a legegyszerűbb átmenni ha szabványt használsz, ami elfogadott.

(#47) #06658560 válasza vicze (#46) üzenetére


#06658560
törölt tag

Jó, de akkor miért nem azt használják, amelyiken a telefonnal kommunikálnak?

(#48) attila6152


attila6152
csendes tag

...hát a fekete pénteken (-25%) beszereztem egy Jabra Elite 65t-t, miután vagy két hétig böngésztem jobbféle TWS után a neten, maradtam ennél. Nem is bántam meg :)
Amazon-ról jött meg, pénteki rendelést követően 72 órán belül, HÉTFŐN REGGEL!
Hozzáteszem, nem vagyok "vájtfülű" , Spotify, sport közben zenehallgatás 40%, telefonálás 50%, Youtube, filmezés 10%
Tehát koncert hangulatotra nem vágytam, sem stúdió minőségre, azonban egy jó hangzásra nagyon is igen.
Nos 5 napi intenzív használat után mondhatom, komprisszumok nélkül pontosan azt kaptam amit vártam... ergo, soha többet vezetékes füles!
A kialakítás és az anyaghasználat csillagos 5-ös! Viselete sokkal kényelmesebb mint a vezetékes AKG fülesemé (innentől fiókban) :DD
Párosítás pikk-pakk. A Jabra Sound+ app egyszerű és pont annyit tud amennyi kell!
A szkeptikusoknak mondom, 5 nap alatt egyetlen megszakadás sem volt 8-10 méteren belül. Hangminőség nekem több mint tökéletes az én használati szokásaimmal.
Telefonálás: na ez is fontos volt nekem és nem csalódtam. Füles dobozból ki, fülbe be, kis hölgy beleszól "connected" és go... Ugyanez működik folyamatban lévő hívásnál is, pillanatok alatt kapcsolódik. A bluetooth kapcsolatot kiválóan veszi át az autóm rádiójától is, vagy éppen adja át ha úgy akarom. Egyszerűen PERFEKT! Semmi fennakadás. Úgy működik, ahogy kell. Több mint kiválóan és kristálytisztán hallom a hívót (jobban mint a vezetékes fülesemmel!). A partnerek pedig szintén SOKKAL jobban és tisztábban hallanak engem zajos környezetben is!
Szóval a lényeg: kaptam egy tökéletesen működő telefonálásra és zenehallgatásra egyaránt tökéletes eszközt. És a kábel nélküli szabadság... nos, ez megfizethetetlen :DD

[ Szerkesztve ]

(#49) general válasza attila6152 (#48) üzenetére


general
addikt

milyen telóval használod?

(#50) sid87 válasza general (#49) üzenetére


sid87
senior tag

Nekem is ezek a tapasztalataim, imádom a cuccot és én S9+ -al használom.

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.