Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#25) troviko


troviko
senior tag

Én nem mondtam, hogy nincsenek előnyei az OLED-nek hála. Egyértelmű, hogy vannak komoly előnyei. És komoly hátrányai.
Nekem van IPS és OLED kiejézős telefonom is, az OLED nem égett még be, igaz nagyon keveset használom azt a telefont. (Két hetente pár órát). Egyébként lehet, hogy ha többet használnám, akkor sem lenne semmi.
Ami viszont biztos, hogy a 200 rugós Samsugn S2-es tabletek demó módban 2-3 hét alatt beégnek.
Nem kicsit, nagyon.
Tény, hogy extrém terhelésnek vannak kitéve, de ha ennyire könnyen ennyire durván beégnek, akkor ez "normál" felhasználás mellett is reális veszély.
TV-ket annyira nem ismerem, hogy mennyire tudnak beégni, csak azt tudom, hogy ismerősömnek 8-10 éve olyan Panasonic plazmája volt, amire esküdtek, hogy nem fog beégni, mert hogy így, meg úgy kiküszöbölték már, aztán csak ott maradt a Music TV logó a sarokban.
Összehasonlítva egy IPS-t egy OLED-del, kétségtelen, hogy szebb képe lesz egy OLED-nek, de szerintem annyival nem. Bizonyára van, aki erre veri, és vannak emberek, akik arra is esküsznek, hogy egy 600 ezer forintos fejhallgató jobban szól, mint egy 50 rugós, és bizonnyal igaza is van, csak a minőségbeli differencia nem 12-szeres, hanem mondjuk van köztük 10% különbség.
Szerintem ez is ilyen. Aki nem fanatikus, az már egy mai (1-2 éves) IPS TV-re is azt mondja, hogy brutálisan szép a képe, és ami fontosabb, elég. Nem feltétlenül kell már ezt fokozni. Persze nyilván, mindig jobb a jobb, ezt sosem tagadnám, hisz a haladás jó dolog, főleg akkor, ha nincsenek hátulütői). Igen, a fekete fontos, főleg sötétben, viszont pl a világos képek megjelenítésben pl pont hogy jobb az LCD technológia.
Szóval az én véleményem szerint annyival nem jobb az OLED, mint az IPS. Telefon kijelzőn személy szerint kifejezetten jobban preferálom az IPS-t. TV-ben meg nincs igényem a mostani komolyabb LG paneleknél jobbra. Nekem egy forint többletköltséget nem érne meg.

https://www.oldtech.hu/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.