Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Jó reggelt kívánok!

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) rottenbull


rottenbull
senior tag

Ha a kinaiak igy gondoljak a folyatast a Sharp eseteben, akkor le a kalappal.

(#3) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Kína megette Japán szőröstől, bőröstől. :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) megarambo


megarambo
tag

Reméljük, hogy ez árcsökkenést is hoz majd magával.

(#5) gyurica úr válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


gyurica úr
tag

Szerintem tajvaniak a korábbi sharp-os cikk alapján.

(#6) Dr.Momo


Dr.Momo
tag

Jó lenne már valami konkurencia OLED téren az LG-nek, mert még mindíg eléggé vastagon fog a ceruzájuk ha az árakat nézzük...

(#7) Jim Tonic válasza gyurica úr (#5) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Jogos. Bár Tajvanon is kínaiak élnek. :D

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#8) csabi63


csabi63
senior tag

Mire abból OLED TV lesz, öt év. Ha igyekeznek.

(#9) troviko


troviko
senior tag

Ezt az oled dolgot kb 2000 óta ígérgetik, azóta nem lett belőle semmi, ellenben időközben az LCD panelek az IPS technológiával olyan használhatóvá váltak, hogy igazából nem is nagyon van rá szükség, TV, mobil, tablet fronton semmiképpen. Minimálisan javult csak a képminőség (főleg a fekete, más színek rovására), és több a hátránya, mint az előnye. Elég bemenni bármilyen műszaki boltba, megnézni egy egy hónapja kiállított demó telefont, hogy mennyire durván be tudnak égni az OLED panelek. A plazma ehhez képes kutya füle volt.
Régen, még a Film+TN panelek idejében nagyon vártam az OLED-et, most meg hidegen hagy az egész.
Mostanra már odáig jutottam, hogy egy forinttal többet nem adnék egy OLED paneles kütyüért, mint egy normális IPS-esért.
Majd ha egy árban lesz a két technológia, vagy még olcsóbb lesz egy OLED kütyü, ÉS megoldják a beégés problémát, akkor, de csak akkor veszek majd OLED-es cuccokat, addig nem igazán érdekel, pénzkidobás.

https://www.oldtech.hu/

(#10) qantum válasza csabi63 (#8) üzenetére


qantum
senior tag

Előbb lesz az, 5 évig nem fog penészedni a pénzük. :)
Feléled a SHARP, remek!

" Te nyomod a bulit, én meg rajtad vagyok . "

(#11) Imi1981 válasza troviko (#9) üzenetére


Imi1981
veterán

Én még soha nem láttam telenor vagy akár Telekom üzletekben kiállított amoledes telefont beégve! Nekem eddig 6 fajta amoledes telefonom volt és ebből 1-en (s advance) látszott de csak tesztképeknél nagyon halványan a statusbar beégve! De normál használatánál észrevehetetlen volt akkor meg kit érdekel?
Amúgy meg pont az ips paneles tévét hozod példának mikor annak van igazán szar kontrasztja! Akkor inkább va panel ha tévéről van szó, igaz ott a betekintési szög kicsi.
Szerintem meg az oled (tévékre gondolok csak) szanaszét veri szinte mindenben az ips lcd de még a va paneleseket is. Az lg oled tévéi meg állítólag nem hajlamosak a beégésre és valami védelmi funkciója is van erre.

(#12) Kuruc2 válasza Imi1981 (#11) üzenetére


Kuruc2
senior tag

A samu s4-emen be van egve szepen a kijelző tetején lévő csík.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/wd_red_3_tb_nem_csak_nas-ba/sajat_sztori_tapasztalat_kuruc2.html --------------------- http://logout.hu/cikk/ii_desktop_modding_verseny/a_vegeredmeny.html ----------------------------------------------------

(#13) Imi1981 válasza Kuruc2 (#12) üzenetére


Imi1981
veterán

Hát ép ezaz a feketéje béna! este sötétben nézel egy olyan filmet ami tele van sötét jelenetekkel akkor siralmas a látvány. Én még a va paneles tévémmel sem vagyok megelégedve ilyen téren pedig annak jobb feketéje van mint az ips-nek. Amúgy nekem is s4-em van (i9505) de nekem még egyáltalán nincs beégve.

(#14) cami][us válasza qantum (#10) üzenetére


cami][us
senior tag

Feléled a SHARP, remek!

Left4dead. Veszek is pár STN-t az OLED mellé.

(#15) Sinesol válasza troviko (#9) üzenetére


Sinesol
veterán

Hát nem tudom te mit nézel, de az OLED-hez képest az IPS kb olyan mint az IPS-hez képest a TN.
Telóban csúcs amoledhez képest igencsak el van maradva az ips, persze vannak szépek belőle, de csak addig, míg egymás mellé nem teszed őket pl egy S7-el. Én se vagyok nagy Samu fan, de nem lehet letagadni amit látok. Beégésről nem tudok nyilatkozni, max 2 évig használok egy telót, ezalatt nem volt kijelzőproblémám sem OLED-es telóval, sem mással.
Tv-ben, monitorban meg ott az idegesítő glow, ami miatt moslék a kép, ha nem szemből néz az ember sötétebb tartalmat, mintha nem lenne elég, hogy az alapból ratyi kontraszt miatt amúgyis elég vérszegény a feketéje...ebben szinte nem is léptünk semmit előre TN-hez képest.

Ne érts félre szép kis fejlődés volt az utóbbi években és egy IPS ég és föld a régi szutyok TN-hez képest, de azért ne mondjuk már azt, hogy felér egy jó minőségű OLED-hez.

[ Szerkesztve ]

(#16) joey04 válasza Imi1981 (#11) üzenetére


joey04
titán

Én még soha nem láttam telenor vagy akár Telekom üzletekben kiállított amoledes telefont beégve!

Akkor rossz helyen nézelődsz. Beégnek brutál módon. Hiszen egy demó megy rajtuk, ráadásul full fényerőn így nem is csoda. Mondjuk ha csak a menüben bóklászol, akkor lehet nem látod. Nyiss egy böngészőt és tölts be egy fehér és/vagy szürke képet és úgy már biztosan látod. Hétköznapi használat az kímélőbb, nekem a Note 3 pl nem égett be, a Moto X viszont igen. Pár napja voltam Tab S 2-t nézni, na az rohadtul csúnyán be van égve. Régen azt mondtam, az ips a feketén kívül kb mindenben jobb, ma azt vallom, hogy összességében már picit jobb képe van az amolednek, csak pont ez a beégés a gáz. plazmám van és remélem kibírja addig, amíg nem lesz normális áron OLED, mert arra szeretném majd cserélni, szóval nem vagyok a technológia ellensége, de a plazmám is be van égve, csak normális nézési távból film közben észrevehetetlen, még tesztábrákkal is alig veszem észre, ha nem megyek közel. De a telefon az más, azt jóval közelebbről nézed.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) uki válasza troviko (#9) üzenetére


uki
aktív tag

En csak TV fronton tudok nyilatkozni, de ne akarjuk már bármelyik lcd tv-t egy oled-hez hasonlítani mert nevető gorcsot kapok. :)
Még a panasonic palzmam (8eves modell) után is minőségi ugrás volt az lg oled tv-m, nem hogy egy lcd-hez képest.

A multkor poenbol neztem egyszerre ugyanazt az lg demo videót a laptomon meg a tv-n. Az egy dolog hogy a fekete csak az egyiken fekete, de a színek is szebben, eletszerubbek az OLED-en.

"this is just a punk rock song written for the people who can see something's wrong"

(#18) fairi válasza troviko (#9) üzenetére


fairi
addikt

" LCD panelek az IPS technológiával olyan használhatóvá váltak, hogy igazából nem is nagyon van rá szükség"
pedig nagy szükség van, IPS panel este fekete részeken mindig szürke különböző árnyalatait fogja mutatni.
IPS elérte a csúcsot.színeken lehet javítani de a kontrasztot, feketén nehezen,local dimming segít a dolgon, de rengeteg led kell hogy használható legyen.

Valszeg nem az OLED lesz a végső megoldás hanem a valódi QLED. Minden pixel egy kis led lesz, de sajnos 2020 előtt nem nagyon lehet számítani rá.Talán a degradáció se lesz probléma itt.

(#19) Duree


Duree
veterán

Ami idáig a Samsungnak meg senkinek sem sikerült megoldani az a kék élettartama.Arra lennék kíváncsi ,hogy a Sharpnak hogyan fog ez sikerülni.

duree54

(#20) laszlohu válasza troviko (#9) üzenetére


laszlohu
addikt

Az OLED beégés problémát már javították, de ezt leszámítva valóban nem sok a különbség az LG oled és az újabb generációs LCD tévéknél a képminőségnél,
én inkább az opcionálisan hajlított OLED kijelzőket várom ( feltekerhető kijelzőjű tablet, mobilteló, stb. )

[ Szerkesztve ]

(#21) Imi1981 válasza joey04 (#16) üzenetére


Imi1981
veterán

De ha demo megy rajta akkor hogy éghet be? Akkor ég be ha sokszor és huzamos ideig egy ábrát vagy képet vagy bármit mutat a kijelző! Demo videónál (ha jól emlékszem még a status bar sem látszik) tuti nem ég be mert nincs mi beégjen. Állandó mozgásban van a kép! Persze elhiszem, hogy láttál olyat ami beégett de az tuti nem a demó videótól.

Amúgy nem is értem hogy lehet brutálul beégetni mert nekem még nem sikerült egy telómat sem. Csak az s advance éget be de azt is csak full fehér vagy egyszínű képnél lehetett látni de akkor is ép hogy. Most komolyan ha csak akkor látni akkor az kit zavar? Senki nem néz full fényerőn teljes képernyőn fehér /kék stb képeket. Normál használat közben meg észrevehetetlen volt.

[ Szerkesztve ]

(#22) tecsu válasza schawo (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Japánok dolgoznak kínai cégnek. Ilyet sem láttam még.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#23) joey04 válasza Imi1981 (#21) üzenetére


joey04
titán

Hát mondjuk már alapból a demó videók sajátossága, hogy a samu logó pl folyamatosan kint van. De majd mgenézem neked a tab s2-t hogy pontosan mi égett be rajta. A kijelző közepén.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Kékes525 válasza Dr.Momo (#6) üzenetére


Kékes525
félisten

Sajnos ez egyhamar nem fog konkurenciát jelenteni az LG-nek.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#25) troviko


troviko
senior tag

Én nem mondtam, hogy nincsenek előnyei az OLED-nek hála. Egyértelmű, hogy vannak komoly előnyei. És komoly hátrányai.
Nekem van IPS és OLED kiejézős telefonom is, az OLED nem égett még be, igaz nagyon keveset használom azt a telefont. (Két hetente pár órát). Egyébként lehet, hogy ha többet használnám, akkor sem lenne semmi.
Ami viszont biztos, hogy a 200 rugós Samsugn S2-es tabletek demó módban 2-3 hét alatt beégnek.
Nem kicsit, nagyon.
Tény, hogy extrém terhelésnek vannak kitéve, de ha ennyire könnyen ennyire durván beégnek, akkor ez "normál" felhasználás mellett is reális veszély.
TV-ket annyira nem ismerem, hogy mennyire tudnak beégni, csak azt tudom, hogy ismerősömnek 8-10 éve olyan Panasonic plazmája volt, amire esküdtek, hogy nem fog beégni, mert hogy így, meg úgy kiküszöbölték már, aztán csak ott maradt a Music TV logó a sarokban.
Összehasonlítva egy IPS-t egy OLED-del, kétségtelen, hogy szebb képe lesz egy OLED-nek, de szerintem annyival nem. Bizonyára van, aki erre veri, és vannak emberek, akik arra is esküsznek, hogy egy 600 ezer forintos fejhallgató jobban szól, mint egy 50 rugós, és bizonnyal igaza is van, csak a minőségbeli differencia nem 12-szeres, hanem mondjuk van köztük 10% különbség.
Szerintem ez is ilyen. Aki nem fanatikus, az már egy mai (1-2 éves) IPS TV-re is azt mondja, hogy brutálisan szép a képe, és ami fontosabb, elég. Nem feltétlenül kell már ezt fokozni. Persze nyilván, mindig jobb a jobb, ezt sosem tagadnám, hisz a haladás jó dolog, főleg akkor, ha nincsenek hátulütői). Igen, a fekete fontos, főleg sötétben, viszont pl a világos képek megjelenítésben pl pont hogy jobb az LCD technológia.
Szóval az én véleményem szerint annyival nem jobb az OLED, mint az IPS. Telefon kijelzőn személy szerint kifejezetten jobban preferálom az IPS-t. TV-ben meg nincs igényem a mostani komolyabb LG paneleknél jobbra. Nekem egy forint többletköltséget nem érne meg.

https://www.oldtech.hu/

(#26) DithenS válasza troviko (#9) üzenetére


DithenS
senior tag

Azzal ugye tisztában vagy hogy az LG féle OLED panel nem tud beégni? a samsung féle tud csak,bár nekem 2 éve amoledes telefonom van ès nem ègett be.

(#27) DithenS válasza troviko (#25) üzenetére


DithenS
senior tag

az oled paneleknek az áruk az előnyük meg a gyártásuk.Gyártás azért mert szinte úgy nyomtatják ezért olcsó is,de azért drága mert csak az LG nek van olyan olddes szabadalma ami nem tud beégni.Tehát tv-be az való.Namár most nincs koncurencia így hülye lenne levinni az árakat.De egyszer olcsóbb lesz mint az lcd.

(#28) rottenbull válasza troviko (#25) üzenetére


rottenbull
senior tag

Hasonlitod a telefonos kepernyoket a TV kepernyokhoz.

(#29) pilu85


pilu85
őstag

extrém terhelésnél jóhogy beég az amoled. full fényerőn meg jóhogy beég, de ott meg az ember szeme is kiég. 2 évet vállalható beégéssel kibír szinte az összes amoled kijelzős teló, egyébkéént meg garanciába cserélnük kell szerintem. és bárki bármit mond. egy amoled egy ips mellé rajva cáfolhatatlanul szebb az amolod. nem kell jönni hog kontraszt így élethűség úgy. nem véletlen amoledet raknak a drágább telókba is.

"A jó hír: ha fel tudod ismerni egy illúzióról, hogy illúzió, akkor szertefoszlik. "Az illúzió felismerése annak végét is jelenti. Életben maradása attól függ, hogy összetéveszted-e a valósággal."

(#30) Lacok


Lacok
őstag

Kell is a konkurencia az LG mellé mert az igazi árverseny csak így tud beindulni.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#31) beef válasza Imi1981 (#11) üzenetére


beef
őstag

"Akkor inkább va panel ha tévéről van szó, igaz ott a betekintési szög kicsi."

Nem tudom, hogy tévénél mi van, de gondolom pont ugyanaz mint monitornál. Na most én egy utóbbi előtt ülök és rohadtul semmi baj nincs a betekintési szögekkel.

(#32) pubyy


pubyy
tag

""Akkor inkább va panel ha tévéről van szó, igaz ott a betekintési szög kicsi."
Nem értem mindenki azon lovagol hogy oldalról fakóbbak aszínek.

Érdekes de aki mindenképpen élből akarja nézni a Tv-t azt nem zavarja hogy úgy jóval kisebb és torzabb is a vetületi kép ?

(#33) Imi1981 válasza beef (#31) üzenetére


Imi1981
veterán

És (#32) pubyy
Engem se zavar, de valakit igen.Azért írtam mert sokszor ezzel jönnek akik az ips-t kedvelik. Én nem tudnám megszokni az ips nagyon gyenge feketéjét,bár ha van benne precíz helyi sötétítés akkor lehet nem rossz.
Én úgy vagyok vele a tévét szemből nézem. Bár néha nézem kicsit oldalról mikor a gépnél ülök de onnan még szinte nem is változik semmit a kép.

[ Szerkesztve ]

(#34) csasaKKP


csasaKKP
senior tag

Nagyon nem örültem a felvásárlásnak, de talán mégiscsak jó kezekbe került a Sharp.

"Life isn't some cartoon musical where you sing a little song and all your insipid dreams magically come true! So let...it...go!"

(#35) fairi válasza DithenS (#26) üzenetére


fairi
addikt

Be tud az is égni,de szinte törekedni kell rá. Neten vannak képek, akik LG OLED-et monitornak használták, és start gomb beégett. Ám beégés előfordul promóciós anyagok esetén is, ha feltöltetlenül teszik ki.
Summa, épeszű használatnál nem kell aggódni..

(#36) tecsu válasza fairi (#35) üzenetére


tecsu
addikt

"...ha feltöltetlenül teszik ki."
He?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#37) Duree válasza troviko (#25) üzenetére


Duree
veterán

Tökéletesen igazad van, a számból vetted ki a szót.

duree54

(#38) Jim Tonic válasza Duree (#37) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Részemről is egyetértés.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#39) mzso


mzso
veterán

Vajon a QD LED-del mi lett? :)

[ Szerkesztve ]

(#40) Partz válasza mzso (#39) üzenetére


Partz
senior tag

Samsung gőzerővel dolgozik az ügyön, de reálisan csak 2020 körül érkezhet. Addig a quantum-dotos lcd tévéiket csiszolgatják, qd-oled hibrid kijelzők is szóba kerültek már.

(#41) F34R


F34R
nagyúr

Azert ol bele rengeteg penzt, hogy megint eltunjenek a piacrol? Addigra a tobbi gyarto is szorja majd az oledet es nem lesz erdemes venni Sharpot. Szerintem "kicsit" elkestek.

(#42) mzso válasza Partz (#40) üzenetére


mzso
veterán

Nem vagyok túl optimista már e kapcsán sem. Ha úgy halad mint az oled talán 2030-ban lesznek aranyáron tévék, kb úgy mint az OLED volt egy az elmúlt 2 évben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.